Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Par notisa sa jučerašnje utakmice. 

 

Prvo maksimalno hipstersko agresivno nametanje bruklina kao neke kul franšize, prvo neko debilno farbanje parketa u neku boju trodnevnog odstajalog psećeg izmeta iz Čuburskog parka, onda neko pravljenje onih glavatih lutki sa Dr. J. u onog Superheroja Crnog pantera železnik... I na kraju šlag na tortu deljenje kajrijazitovih dresova kako, da natrljavaju na nos navijačima Niksa koji dolaze na utakmicu a i kako bi se što manje plavonarandžastila hala, još da smisle neke blokatore zvuka da se ne bi čulo navijanje koje je bilo tokom celog meča za Nikse. 

 

Utakmica solidna kao bogdanović vidim da kukate nešto na te utakmice, ova nije bila loša u smislu atmosfere i što je bilo šorke stvara se taj veštački rivalitet. Bruklin kontrolisao meč, Niksi se vraćali pre svega dobrom igrom RJ kojeg je ispratio Trier i Noks koji je u trećoj smanjio na pristojnu razliku i onda na kraju pravo niotkuda u četvrtoj Ficdejla ubacuje Elingtona i kako samo Matić i Mile1 koji ga je imao na fantaziju znaju utrpava 3,4 trojke pravo niotkuda i preokreće na oko 3minuta do utakmice i onda naravno kajrijazit pokazuje klasu i rešava lagano. 

 

Niksi pet plejeva imaju a na kraju se svelo da nemaju ni jednog, Elfrid je smešan, DSJ igra isforsirano i vrlo verovatno ne bi igrao ni kod jednog normalnog čoveka sa određenom povredom leđa koje je jedna od zajebanijih povreda koje mogu da mu ugroze karijeru ali naravno da igra kod trenera koji je rasista tj. očigledno ne može da smisli nikoga ko je rođen van SAD-a dovoljno je samo pogledati roster i sve će vam se kaSti. (ovo je zezancija ali u svakoj zezancija pomalo...) 

 

Kad smo kod plejeva RJ - u solidno odgovara ta uloga i mislim da bi mu prekomandovanje na pleja bilo najbolje u ovom trenutku, može da sprovodi taj bully ball i pred kraj utakmice je mahom on igrao playa, ono što me je iznenađuje kod njega znao sam da je među najviše nba ready igračima ali je dosta snažniji nego što sam mislio i onako kurčevit je ide na kontakt i tu je kada se rešava... i dalje nisam siguran koliko on može da napreduje od ovoga što pruža ali dobro. 

 

Noks očekivano igra opuštenije što bi rekli čuveni američki analitičari igra mu je usporila i sada je to sa više samopouzdanje, za šut sam pričao još prošle godine da on sa onakvom tehnikom šuta nema šanse da bude ciglar... defanzivno I dalje klimavo to će ga i deliti u budućnosti od toga da li će biti Keli Ubredabre ili nešto više. 

 

Rendl klasična statpadderčina, čitam na par mesta gde prozivaju Ficdejla za ovu utakmicu a ovaj lik je klasično prodao utakmicu, jedna dalabu u paketu sa Bobi Portisom koje treba izbaciti iz hale u poslednjoj četvrtini. 

 

Mič Rob izdominirao Alena to mi je drago za videti... možuzubima da ga nosim

 

Šuma šumarum ova ekipa izgleda kao neka verzija Bruklina od pre dve godine jedna prosečna ekipa koja će s vremena na vreme da zajebe nekoga za pobedu sa aspiracijom da kroz godinu dana možda na guzove uđe u plejof pa onda akobogda da propadne Janis kao Grčka hehe, pa da dođe za maks a ako uzme titulu ili dođe do finala onda jbg ništa ostaje tamo gde jeste. 

 

Što se Bruklina tiče ništa specijalno jači su samo za tu jednu klasu koja je između kajrijazita i Dloa. Ovo ostalo je isto ili gore. Torean printz je tu negde sa onim što im je RHJ donosio, DAJ je klasična kancerčina za ovu ekipu i ništa im specijalno ne donosi što smo u suštini svi znali ništa novo nisam otkrio. 

 

U suštini ako se ne vrati Durantula na makar 80% onoga što je bio biće ovo dosta slično kao posle onog trejda sa Bostonom. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nugetlija said:

29. triplić, Jordan je iza nas sa 28. Naredni je Grant Hill sa 31. Solidni statsi u prve dve utakmice obzirom da je ušao nespreman u sezonu nakon gubljenja vremena sa stručnjakom iz reprezentacije.

 

Ja nekad imam osečaj, da Jokić igra u NBA sa jedno 60% onoga što stvarno može. 

 

A možda mu šalju po autobusu neke pakete iz Sombora.... 🧐

 

Znate kad se studira, pa vam roditelji pošalju nešto za pojest.

 

 

 

Edited by Asterion
Link to comment
Share on other sites

@Miki28 solidan ovaj labron.

 

 Davis će tek da uživa u igri sa Kingom, biće najbolja 2. Opcija u ligi. 5 blokade a lupio čovek, a i ostali su cepali - Dvajt, Gi, Deni.. odbrambeno jako dobra tekma s naše strane. 

 

   X factor je bio naš underrated potpis troy daniels , koji je juče iscrtao mrežu trojkama . U ovakvom sistemu troy će imati svoju priliku da potrpa na brzinu. Danny boy igra sjajno i puno mi je srce zbog toga. Samo Kuzma da se uklopi kao neka treća opcija ,. Prva s klupe i tim može mnogo. Ne zaboravimo ni saradnju Ronda i Davisa kada npr Bron odmara. Bron lagano cepa fejdove i štedi enerdži. 

 

  S kim igramo sledeću ? Iggy bi legao na ovu ekipu ufff

 

  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, realno *w said:

 

Ja sam ih otpisao čim je Durent otišao. Nisam siguran da bih verovao u njih čak i da je Klej tu, a ne ovako.

 

Lejkersi - pa ne znam ko njih može unapred da otpiše, tu je jedino pitanje zdravlja igrača. LBJ i AD na 3 i 4 su verovatno dva najveća igrača u istoriji košarke na tim pozicijama. Još kad se vrati Kuzma, pa i Rondo i Karuzo za rotaciju, to je ozbiljna ekipa.

Ipak su mi Dirk,Dankan,Meloun i Barkli i dalje ispred.Za prvu dvojicu mu još dosta treba,mada je po talentu ispred svih.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, delgado said:

@Miki28 solidan ovaj labron.

 

 Davis će tek da uživa u igri sa Kingom, biće najbolja 2. Opcija u ligi. 5 blokade a lupio čovek, a i ostali su cepali - Dvajt, Gi, Deni.. odbrambeno jako dobra tekma s naše strane. 

 

   X factor je bio naš underrated potpis troy daniels , koji je juče iscrtao mrežu trojkama . U ovakvom sistemu troy će imati svoju priliku da potrpa na brzinu. Danny boy igra sjajno i puno mi je srce zbog toga. Samo Kuzma da se uklopi kao neka treća opcija ,. Prva s klupe i tim može mnogo. Ne zaboravimo ni saradnju Ronda i Davisa kada npr Bron odmara. Bron lagano cepa fejdove i štedi enerdži. 

 

  S kim igramo sledeću ? Iggy bi legao na ovu ekipu ufff

 

  

E ako Dejvis bude 2 opcija onda smo najebali.

 

Sarlot pa Memfis, obje kuci

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, oɹəd™ said:

 Noks očekivano igra opuštenije što bi rekli čuveni američki analitičari igra mu je usporila i sada je to sa više samopouzdanje, za šut sam pričao još prošle godine da on sa onakvom tehnikom šuta nema šanse da bude ciglar... defanzivno I dalje klimavo to će ga i deliti u budućnosti od toga da li će biti Keli Ubredabre ili nešto više. 

 

zanimljiv post.

 

ali ne znam kada si poslednji put gledao kellyja oubrea? covek je sasvim dobar defanzivac plus daje ton odbrani konstantnim haslom. malo teze da je on neki reper nekog neuspeha ili sta vec...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sunset rubdown said:

 

zanimljiv post.

 

ali ne znam kada si poslednji put gledao kellyja oubrea? covek je sasvim dobar defanzivac plus daje ton odbrani konstantnim haslom. malo teze da je on neki reper nekog neuspeha ili sta vec...

 

Nisam ni mislio na neku odbranu Oubrea (mada ga i nisam gledao od kada je u PHX) niti da je neuspeh ako bude kao on nego da mu je ukoliko ne unapredi odbranu neki plafon takva karijera koja je u suštini solidna ali nije neki ol star lvl (za sada) a uporedio sam ih više jer mi fizički i ofanzivno dosta liči na njega sa početka karijere (osim što je ovaj levoruk ofc) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...