Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ovo je odatle [emoji1] 

Sunrise i sunset. Evo ga Sunrise. Malo me iritira koliko su se igrali sa zvukom u nekim pesmama. Sad će Sunset za sat vremena

 

 

Samo da prijavim da sam odgledao a zatim i DLovao i Sunrise i Sunset posle slave [emoji14] i da sam 2. dan na tripu da mi se ovo konstantno vrti u dnevnoj sobi na TVu - moji ne znaju šta da misle [emoji33] (doduše klinac gotivi CP [emoji106]) a meni je super - šta sam imao da zamerim, zamerio sam posle preslušavanja albuma, ali na ovaj performans nemam primedbi, urađeno je vrhunski - provereno i efikasno isključuje iz srpske stvarnosti. Ja u Jordanu od svitanja do zalaska. [emoji248][emoji247] [emoji3543]

Shine a light on me...

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Knipex 4 Laki @estranged  vidim da ste vi pisali na serijama o Senkama

 

Odgledah drugu sezonu Senke nad Balkanom i utisci su poprilicno mlaki u odnosu na prvu sezonu, mada svakako ima pozitivnih iznenadjenja.

Necu o samoj radnji i da spojlujem ko je ubica i ko je u kakvim odnosima ogranicicu se na ono sto je meni zasmetalo ili sto mi se svidelo

kao konzumentu ovog dela.

 

Produkcija je ostala na istom vrhunskom nivou sto u prevodu znaci da su silne pare potrosene na kostime, na lokacije za snimanje i ceo taj deo

pretvaranja Beograda u grad kakav je bio pre 80 godina. Sa te strane sve je perfektno odradjeno. To sto se po tabloidima tipa

Blic provlace naslovi NIKADA NECETE POVEROVATI KAKVA GRESKA U DRUGOJ SEZONI SENKI je klikbejt i to sto se

vidi nekakva antena na vrhu zgrade je mozda jos i uspeh gledajuci kakve su sve antene, prijemnike, klime, bandere, avione i Maksije morali da

izbegavaju snimajuci u pravim delovima Beograda. Koliko sam primetio najveci deo scena je sniman na Kosancicevom vencu. 

 

Prica je solidna ali ne i dovoljno dobra da je nazovem sjajnom kao u prvom delu.

Prezamsrena je i mislim da je scenario trebao da bude manje pretenciozan. Ovakve price svakako nose sa sobom odredjenu dozu klisea i

patetike ali se ovde u ta dva segmenta svakako preteralo. Likovi su prenaglaseni i svakako se vidi unapred ko ce sta uraditi i kako ce postupiti.

Par puta mi se desilo da sam i repliku pogodio. Interakcija i odnosi izmedju likova postoje samo povrsinski i njihove odluke kao da se donose palicom

rezisera a ne umom likova u tom trenutku i u opste nisu uslovljenje njihovim odnosom.

Replike? Da li je bas stvarno potrebno da se svaki drugi dijalog zavrsi sa mrs u picku materinu ili znas ti moj kurac?

 

Dragan Bjelogrlic evo vec 10-u godinu zaredom igra jednu te istu ulogu pravdoljubive dobricine koja nije imala srecu u zivotu ali je i kao takav luzer

strasno postovan sa obe strane zakona i ako nije kroz vreme ce zavredeti postovanje svih aktera (Vratice se Rode, Juzni vetar, Senke nad Balkanom) 

Osim sto je dosadno poprilicno je iritantno to izigravanje laki luzera superheroja. Andrija Kuzmanovic kao inspektor Pletikosic Stanko i druga glavna muska uloga

je poprilicno drven i losiji nego u prvoj sezoni. On zasluzuje poprilicne kritike ne toliko za los performans koliko za lenj, jer smo u seriji Jutro ce promeniti sve videli 

da moze da se transformise. Ovde deluje kao da cita scenario sa idiota i odradjuje posao. 

 

Neocekivano pozitivno iznenadjenje je Petar Strugar. Sjajno glumi za mene stvarno neocekivano da on moze da odrzi lik od prvog do poslednjeg pojavljivanja. 

Takodje izvrsni su Bogdan Diklic, Goran Bogdan kao i Nebojsa Dugalic koji kao Petar Zivkovic briljira svaku scenu. 

Likovi koji su stvarno postojali su odlicno uklopljeni i sigurno ce naterati mnoge da ih proguglaju. 

 

U svakom sucaju na kraju ove zbrzane kritike i ocena, iako ostaju najkvalitetnije nase ostvarenje ipak ostaje cinjenica da su upali u zamke nastavka. 

7,5/10

 

p.s. pisem ovde ovde je ekipa :-D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...