Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Dakle, Kameron je straćio deceniju na serijal Avatar umjesto da za to vrijeme snimi par "normalnih" filmova. Da je barem uzeo ovog mučenog Terminatora direktno pod svoje, pa probao da napravi nešto gledljivo. Dark Fate nije ništa bolji ni od jednog drugog kilavog nastavka poslije T2, ali ostavlja jači utisak iznevjernih očekivanja. Napakovan je spektakualnrom akcijom, ali predvidljiv i glupav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2020 at 12:30 AM, sasha arsenal said:

Upravo sam završio Knives Out(2019) i moram priznati da mi se dopao.Film prosto vozi do samog kraja.Dosta dela je snimljeno na sličnoj ideji,ali ovaj je opet nekako uspeo da pruži nešto novo.

Sve je dobro odradjeno u filmu,ali scenario dobija najveću ocenu.

 

Može i u totalnu preporuku.

 

Isto.

 

Baš mi je legao, što kažeš ništa što nismo videli, ali dobro odrađeno, uz pomoć vrhunske ekipe.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao u bionji 1917-tu. 

 

Sem što je zaista interesantno kinematografsko rešenje činjenica da je sve snimljeno iz jednog neprekinutog kadra, sve ostalo je više nego mršavo i sto puta viđeno. Meni čak sve zajedno poprilično neuverljivo, ni u jednom trenu me radanja nije u potpunosti obuzela i ponela, ima dosta wtf momenata:

 

Spoiler

Čovek nailazi na svoje na pola puta, već je izgubio druga, umesto da zahteva od komandujućeg oficira da se uključi u izvršenje zadatka - 1600 ljudi je u pitanju - on eto nastavlja sam, jer iz nekog neobjašnjivog razloga, to, jelte, baš tako treba...

Drugo, svaki minut, u stvari, ne minut, sekund je važan, a on prvo izigrava bejbisitera a zatim uživa u performansu nekog radnom vojnika kako pjevuši naokolo. WTF???
I tako...

 

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2020 at 8:01 PM, Xpert said:

Odgledao "Gospodu" (The Gentlemen). 

 

Ritchievski film, akcija sa elementima komedije. Kvalitetna 2 sata, uz vrhunsku glumacku postavu.

 

Topla preporuka.

 

Delim mišljenje. Pogledah sinoć u kinu, odličan.

 

Volim to "vađenje" glumaca iz kalupa u kojima ponekad provedu celu karijeru. 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Delim mišljenje. Pogledah sinoć u kinu, odličan.

 

Volim to "vađenje" glumaca iz kalupa u kojima ponekad provedu celu karijeru. 

Pretpostavljam da mislis na Hew Grant-a 🙂

 

Btw svidja mi se kako su ishendlali njihovog Dragana J Vucicevica u filmu

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

The Irishman

Sta reci,koju poruku poslati?
Film traje vrlo dugo. Mogao je biti kraci. Film je vrlo dobar. Ima Scorsese u svom pod-zanru mafija filmova i boljih uradaka.

Da,film jeste o mafiji bez obzira sto sam i ovde procitao par misljenja kako nije bas. Po meni nesumnjivo jeste iako je u prvom planu odnos trojice glavnih likova: Franka Sheerana (Robert De Niro), Jimmy Hoffe (Al Pacino) i Russella Bufalina (Joe Pesci). Tokom uvodnih minuta filma sam se setio i filma "Hoffa",iz '90-ih godina,misleci da je upravo Pesci igrao u njemu,ali sam se brzo setio da je to bio Danny DeVito. 

Scorsese u seriji svojih mafija-filmova ponavlja iste stvari:pricu,tok radnje i neke motive. I u "Ircu" je isti slucaj: tu je najpre prica koja se gradi oko glavnog lika. U ovom slucaju to je bivsi americki vojnik iz Drugog svetskog rata,kojeg na pocetku filma zaticemo kako prevozi polutke,ali se polako uspinje u mafijaskoj hijerarhiji uglavnom zahvaljujuci cinjenici da pocinje da upoznaje prave ljude. Zaplet je takodje dobro poznat:to je gotovo uvek komplikacija odnosa izmedju dvojice ili vise glavnih likova,pri cemu jedan postaje problematican po ostale,po samu organizaciju i njihove/njene interese. Jedan od vrlo cestih motiva koje Scorsese ponavlja u svojim filmovima o mafiji je motiv disfunkcionalne porodice. U "Ircu" je ovaj motiv najmanje primetan,ali ipak postoji - primecujemo ga kroz odnos Franka i njegove cerke,Peggy,koja odrasta posmatrajuci oca u kojem ona vidi ne zastitnika, vec nasilnika. Ona primecuje,cuti,osudjuje i na kraju prekida svaki kontakt sa njim. Takodje,ono sto redovito prati Scorseseove filmove o mafiji je naracija jednog ili vise glavnih likova. Toga ne manjka ni u njegovom poslednjem ostvarenju.
U nekim drugim slucajevima ovakvo ponavljanje stvari moglo bi mozda upucivati na odredjeni kreativni zamor ili autorsku krizu,ali ne i kod gospodina Scorsesea! On je ovu matricu razradio do savrsenstva. 

Njegova rezija je ponovo na visokom nivou iako stoijm iza toga da je film mogao biti nesto kraci. Razumem da je pokrivanje price koja traje punih 60-70 godina zahtevalo vise vremena (posebno kako Martin voli temeljito da razvije pricu),ali svejedno je film mogao biti lisen pojedinih scena. I scenario je dobar,ali na par mesta mi je postajao pomalo naporan. Npr.kada se u Majamiju Hoffa i Tony Pro svadjaju ili kada pri kraju filma likovi nepotrebno dugo raspredaju o ribi koja je pokvasila i usmrdela auto kojim se voze. 

Montaza je odlicna jer je prelazak iz jedne dekade u drugu (sta kazes @alcestana ovaj izraz,dekada? :classic_tongue:) vrlo prirodan. Pohvale zasluzuju dizajneri produkcije i kostima takodje:uradili su sjajnu stvar potrudivsi se da svaki predmet,sredstvo,komad garderobe i detalj daju jasnu predstavu o vremenu i mestu. 

Efekti "podmladjivanja" glavnih likova su uradjeni impresivno neupadljivo,osim u par scena u kojima pokreti tela izgledaju izrazito nespojivo sa godinama likova. 

O glavnim glumcima.
De Nira nisam navikao gledati u ulozi negativca. On to nije ni ovde,u konvencionalnom smislu reci,ali njegov lik obavlja vecinu prljavih poslova za sindikat i mafiju. Mozda bi Harvey Keitel upravo bio pogodniji za takvu ulogu,ali iluzorno i pretenciozno bi bilo ocekivati da ce se Scorsese tako lisiti usluga svog omiljenog glumca. Usvakom slucaju je neobicno videti De Nira i Pescija u obrnutim pozicijama. Navikli smo da Pescija gledamo kao tog zvrka,problematicnog tipa kratkog fitilja koji plane na najmanju iskru.
Joe Pesci je sjajan glumac. Proslavio se takvim ^^,tipskim ulogama,ali gledao sam ga u bar jos nekoliko filmova drugacijeg zanra u kojima je takodje briljirao. Ovde igra smirenog i dosta povucenog tipa koji se vecinu filma "krije" iza velikih,tamnih naocara sa kojima lici na neku opasnu verziju Karla Lagerfelda. :classic_biggrin:
Pacino igra lik Jimmya Hoffe. On ga je interpretirao kao ambicioznog,vrlo sujetnog i egoisticnog tipa,sklonog ponekoj teatralnosti i izrazitoj nepopustljivosti prema svojim protivnicima koje zeli nemilosrdno da unisti i ukloni. Kad jednog dana budu snimali film o Nebojsi Covicu,obavezno da zovnu Pacina :smiley2:

Smatram da je "Irishman" daleko najambiciozniji od svih mafija-filmova Martina Scorsesea. U ovom filmu Scorsese se direktnije nego ikad oslonio i na politiku i prave i poznate licnosti iz americke politike tog perioda. On objasnjava podrsku italijanske mafije irskom sinu i katoliku u trci za predsednika Amerike. On pojasnjava motive iza takvog,na prvi pogled,vrlo neracionalnog odabira mafije..na kraju krajeva reditelj gledaocu sugerise ko je stajao iza atentata na JFK i zasto.

Kako se film priblizavao kraju sve vise sam sticao utisak i da je ovo film o prolaznosti. I likovi u filmu su dozivljavali duboku starost i odlazili na ovaj ili onaj nacin,ali bogami i glavni glumci su duboko u svojim 'sedamdesetima' i to se itekako primeti. Kroz glavu mi je prosla misao kako je ovo mozda i Scorseseov oprostaj,ne od zanra,ali od ove plejade glumaca i prijatelja sa kojima je tako cesto i dugo saradjivao u rediteljskoj karijeri. Videcemo.

Ako bih morao slikovito da ga predstavim,meni "Irac" lici na zrelu,ali i jako veliku jabuku koju je dosta tesko i zagristi i pojesti do kraja. Ona je lepa,ima savrsen odnos slatkoce i kiselosti tako da svakim ugrizom uzivamo sve vise,ali zbog velicine mozda pri kraju pocinje malo da zamara..trazi malo napora da se savlada,sazvace i proguta svaki do poslednjeg zalogaja.
Reditelj je na kraju to uspeo,a mislim da sam i ja.

Vrlo jaka osmica.
 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2020 at 1:02 AM, Laki21 said:

Pogledao u bionji 1917-tu. 

 

Sem što je zaista interesantno kinematografsko rešenje činjenica da je sve snimljeno iz jednog neprekinutog kadra, sve ostalo je više nego mršavo i sto puta viđeno. Meni čak sve zajedno poprilično neuverljivo, ni u jednom trenu me radanja nije u potpunosti obuzela i ponela, ima dosta wtf momenata:

 

  Reveal hidden contents

Čovek nailazi na svoje na pola puta, već je izgubio druga, umesto da zahteva od komandujućeg oficira da se uključi u izvršenje zadatka - 1600 ljudi je u pitanju - on eto nastavlja sam, jer iz nekog neobjašnjivog razloga, to, jelte, baš tako treba...

Drugo, svaki minut, u stvari, ne minut, sekund je važan, a on prvo izigrava bejbisitera a zatim uživa u performansu nekog radnom vojnika kako pjevuši naokolo. WTF???
I tako...

 

 

Snimano je na 5-6 lokacija, samo je editovano da izgleda da je iz jednog kadra. Kao i Birdman.

Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2020 at 2:42 AM, MrTripleDouble said:

 

 

Koje njesra od filma..a mogao je 10x bolji film da se napravi na ovu temu. O izboru muzike tokom filma da ne pricam. Dno.

 

Ocena na imdb 8/10 hahahaha :lol_2:  Od mene jedva 2/10

 

Slažem se sa ocenom. Još jedan od onih "ništa ni o čemu" filmova gde je kao i u slučaju Joker-a, odlična glavna uloga pokušala da izvuče film iz proseka. No za razliku od prethodno pomenutog filma, ovom ostvarenju to nije pošlo za rukom. Što se muzike tiče, odavno nisam gledao film sa iritantnijom muzičkom podlogom od ovog.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Odgledah sada terminator dark fate i poprilično sam pozitivno iznenađen filmom, s obzirom da sam očekivao sranje,  jer znamo svi kakva su bila prethodna tri filma.

Čini mi se da se režiser Tim Miler držao sigurice u smislu popriličnog šlepanja uz T2, ali to u ovom slučaju nije bilo loše zato što je u meni probudilo osećaj nostalgije. Zapravo ovo je bez dileme najbolji terminator film nakon prva dva i malo sam iznenađen što je prošao loše u bioskopima.

Ima naravno i brdo mana, ali ipak kako sam se nadao dobro sam se udao.

 

A pre neki dan sam odgledao Gentlmen u bioskopu i preporučujem ga svima koji vole filmove Gaja Ričija. Karakteristični kadrovi i scene su na mene pored dobre priče i glume Metjua Mekonahija ostavile najjači utisak. Mekonahi je stvarno doktor i toliko uverljivo tumači svoj lik da stvarno osećate neko poštovanje dok ga gledate.

Odlučnu ulogu je imao i komični Kolin Farel koji je bio sjajan u svakom kadru.

Pohvalio bih i Hju Granta koji je iskočio iz svojih jednodimenzionalnih uloga i pokazao da zna još neke stvari.

 

Sve u svemu preporuke za oba filma. Drže pažnju i nisu gubljenje vremena. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/18/2020 at 8:42 PM, MrTripleDouble said:

 

 

Koje njesra od filma..a mogao je 10x bolji film da se napravi na ovu temu. O izboru muzike tokom filma da ne pricam. Dno.

 

Ocena na imdb 8/10 hahahaha :lol_2:  Od mene jedva 2/10

 

Poslie pola filma sam odustao. Nenormalno nerviranje je gledati ovaj film, vise nisam mogao da izdrzim:smiley5:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, drgnk said:

 

Slažem se sa ocenom. Još jedan od onih "ništa ni o čemu" filmova gde je kao i u slučaju Joker-a, odlična glavna uloga pokušala da izvuče film iz proseka. No za razliku od prethodno pomenutog filma, ovom ostvarenju to nije pošlo za rukom. Što se muzike tiče, odavno nisam gledao film sa iritantnijom muzičkom podlogom od ovog.

Ja sam u jednom trenutku pomislio da je snimak filma koji sam skinuo takav da je ubacena neka random muzika zbog nekih autorskih prava, sprdnje ili tako nesto jbm li ga, jer je nemoguce da je u originalnom izdanju ubacena onakva muzicka podloga. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ford v Ferrari 
Vise nego prijatno iznenadjenje. Da mi kolege sa PDF Auto-moto ne zamere,ali pre filma nisam ni bio upoznat sa ovim dogadjajem iz sveta automobilskog sporta. Zbog toga i ne znam koliko je prica iz filma verodostojna tj.koliko zaista odgovara stvarnim dogadjajima,cinjenicama itd,ali za sam film i njegovo gledanje to i nije od prvorazrednog znacaja.. Filmska prica je lepa i prilicno kompletna:tu su drama,zabava i emocija. Radnja nijednog momenta nije dosadna i drzi sve vreme paznju. C.Bale je izvanredan glumac i po mom skromnom sudu prilicno i potcenjen u odredjenim krugovima ljubitelja filma. "Ford i Ferari" je i sportska drama,i zabava,ali se moze cak posmatrati i kao ratna prica (u sirokom smislu reci) jer dvojica glavnih protagonista - Carroll Shelby (Matt Damon) i Ken Miles (Christian Bale) - vode borbu protiv dva jaka rivala:protiv Henrija Forda II izvan staze i protiv Ferarija na asfaltu. Film po kvalitetu prevazilazi granice svog zanra,ali ako bih ga pokusao zadrzati u njima rekao bih da je ovo verovatno najbolji od tih "drive/racing" filmova koje sam ikad pogledao.

Parasite
Najpre da se zahvali svim forumasima/icama na preporuci za film. Posebno kolegi @Sprivelsto je ostavio podsetnik da se daje na RTS. Pogledao sam ga sinoc. To je bilo gledanje u jednom dahu zaista. Film se zavrsio iza ponoci i taman je poceo prenos "Oskara" tj.deo kada uzvanice pristizu na "crveni tepih". Znao sam da je nominovan u sest kategorija,znao sam da su medju njima i sve najznacajnije. Budim se jutros i imam sta da cujem u vestima. "Parazit" je kompletno trijumfovao! Od glavnih favorita jedino nisam stigao da pogledam "1917" pa ne mogu da kazem kakav je,ali ostvarenje Bong Joon Ho-a sigurno nije nezasluzeni pobednik ove dodele. Toliko mogu reci za sada. Mislim da cu malo posle editovati post pa cu dopisati svoje impresije o samom filmu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2020 at 10:02 PM, Crni Bombarder said:

The Irishman

I scenario je dobar,ali na par mesta mi je postajao pomalo naporan. Npr.kada se u Majamiju Hoffa i Tony Pro svadjaju ili kada pri kraju filma likovi nepotrebno dugo raspredaju o ribi koja je pokvasila i usmrdela auto kojim se voze. 

 

Slazem se sa ostatkom tvog posta 1/1 samo mala ispravka oko ove dve scene. 

 

Ta scena u Majamiju je druga najbolja u filmu i garantujem da ce postati kultna. Ona sjajno opisuje Dzimija Hofu kao egoisticnog manijaka koji ne moze da predje preko toga da nije vise glavni. Meni je tu Pacino briljijantan sa svojim zanovetanjima. 

 

Oko ribe u kolima. Prica je da se taj dijalog stvarno odigrao i da je to bila sifra sve je u redu idemo dalje, posto je po knjizi i svedocenju Irca i Hofin posinak bio ukljucen u njegovo ubistvo.  

 

https://heavy.com/entertainment/2019/11/chuckie-obrien-fish/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...