Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

44 minutes ago, Laki21 said:

 

Koji je takođe igrao pre dva dana i to sa manjamo rotacijom nego mi.

 

Imali smo u Moskvi 12 igrača koji mogu na teren. Zašto ih nismo slomili tempom i stalnim izmenama?

 

Kako komentarišeš tkz struku® i Jarebka?

Nije bitan broj igrača već kvalitet, a tu su za tri koplja iznad ... nekad pobediš i bolji tim od sebe, al ne može uvek.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je dobar deo nas navijaca i nesvesno usvojio konstataciju jednog vrlog Zvezdinog bivseg trenera: "Realnost nije briga na koju se mi obaziremo".

 

Zvezda je od kada se vratila u Evroligu klub koji spada u donji dom tabele.

 

Ponekad, uz sinergiju rada, vestine i srece, bude i granicna plejof ekipa.

 

Meni ce biti i ostati najzalija sezona 2016, kada je povreda prvog plejmejkera, potpuno sam ubedjen, delila Zvezdu od F4 plasmana.

 

Moze da iritira odsustvo ambicije, iliti preciznije receno velikih obecanja i konferencijske kuraznosti trenera tokom svih ovih godina, koju iskreno i zdusno iska megalomanija simpatizera, ali to je breme koje je mali broj ljudi spremno da ponese bez preke potrebe, preke potrebe koja u ovom slucaju odsustvuje.

 

Uostalom, zar nije vrlina "ne izlaziti iz opanaka"?

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Green23 said:

Nemoj da se potcenjuje Jerebko. I Makabiju je dva dana ranije stavio 17 poena. Nas su juče koštale izgubljene lopte, Lorenzo je baš loše odigrao, a on je ipak motor ovog tima. Kada vidiš da je Dobrić imao najviše asistencija, jasno je gde je škripalo. 

 

2 hours ago, Šarac said:

Jebote koji je to igrac Jerebko, ima samo 635 utakmica u NBA ligi, kakav dunster da nas on napuni .

 

Vise utakmica u playoffu NBA lige nego Kuridza u Aba ligi, ali nas je sastav mocan a Himki je skup dunstera. 

 

Ne bih se ja bunio da nam je strpa 635 poena, zahvaljujući svom znanju i umeću.

 

Ono zbog čeda sam poludeo je činjenica da je više od polovine tih poena ubacio na potpuno isti način, iz protrčavanja. U jednom momentu iz dva uzastopna napada. Kolio ozbiljnih timova to dozvoljava? Kolio ozbiljnih trenera to dozvoljava?

 

1 hour ago, Kankkunen said:

Nije bitan broj igrača već kvalitet, a tu su za tri koplja iznad ... nekad pobediš i bolji tim od sebe, al ne može uvek.

 

Dakle, s obzirom da od naših 12 skoro desetorica dele istu minutažu, nije se mogao nametnuti jači tempo kojim će se u konačnici slomiti protivnik? Jesmo li makar pokušali da držimo visok tempo i održavamo ga stalnim izmenama? Ili se možda neko plašio da tako ne bude puno izgubljenih lopti? Oh wait...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Laki21 said:

Dakle, s obzirom da od naših 12 skoro desetorica dele istu minutažu, nije se mogao nametnuti jači tempo kojim će se u konačnici slomiti protivnik? Jesmo li makar pokušali da držimo visok tempo i održavamo ga stalnim izmenama? Ili se možda neko plašio da tako ne bude puno izgubljenih lopti? Oh wait...

Dobra energija je jako važna al nije dovoljna za konačan rezultat, za to je potreban kvalitet ...

Mi dovodimo igrače koji su precrtani s´razlogom u jačim EL klubovima (Kuzmić, Derik, Gist, Stratos ...) pa ako nešto izvučeš od toga, puna kapa.

Desilo se šta se desilo, i to je to. Postoje i drugi modeli, kao što radi Alba ... po meni bolji, al nisam siguran da bi to navijači CZ voleli.

Ko je pre par godina čuo za Hermansona sa Islanda, padao bi forum svaki dan :classic_biggrin:

Treba biti realan, mi samo tačno tu gde i zaslužujemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

 

Ne bih se ja bunio da nam je strpa 635 poena, zahvaljujući svom znanju i umeću.

 

Ono zbog čeda sam poludeo je činjenica da je više od polovine tih poena ubacio na potpuno isti način, iz protrčavanja. U jednom momentu iz dva uzastopna napada. Kolio ozbiljnih timova to dozvoljava? Kolio ozbiljnih trenera to dozvoljava?

 

 

Dakle, s obzirom da od naših 12 skoro desetorica dele istu minutažu, nije se mogao nametnuti jači tempo kojim će se u konačnici slomiti protivnik? Jesmo li makar pokušali da držimo visok tempo i održavamo ga stalnim izmenama? Ili se možda neko plašio da tako ne bude puno izgubljenih lopti? Oh wait...

Koliko ima trenera na ovom svetu koji gube utakmice u poslednjim sekundama meca na svom terenu????? Da li mozemo reci za Zeljka Obradovica da on ne zna, da nema uticaja na ekipu kada je ovo koja utakmica po redu da je gubi u poslednjoj sekundi kuci? 

Kako je moguce da Pitino i ovaj iz Himkija vide da jedini koji kod nas moze da izmisli poene je Punther i na isti nacin im daje koseve, u obe utakmice preko 20 pts. 

Poenta je da sa druge strane je igrac a ne cunj, i da imaju bolji kvalitet od nas i to skoro vecina ekipa, uspeh je kada mi uspemo da kao slabiji uspemo da im uvalimo vise koseva nego oni nama. I ono sto je fun fact Himki je treca po broju poena u EL, Pao je najefikasniji u EL, i obe ekipe smo spustili ispod 80 pts, i dalje smo ekipa sa najmanje primljenih kosseva, tako da nije bas da mi tek tako pucamo u odbrani, iako se prikazuje po pisanju da mi nista da odbranimo ne mozemo. A za odbranu ipak treba neki kvalitet, intelegenicja, volja pa i energija. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primetio neko da Panter i Braun ne sutiraju na kos sa nase polovine kad je ostala sekunda-dve do kraja ? Bas bode oci ... ne verujem da u danasnje vreme sa toliko napredne statistike moze taj sut da ti pokvari procente ali bas je ruzno gledati kako ni ne pokusaju da sutnu na kos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, estranged said:

Primetio neko da Panter i Braun ne sutiraju na kos sa nase polovine kad je ostala sekunda-dve do kraja ? Bas bode oci ... ne verujem da u danasnje vreme sa toliko napredne statistike moze taj sut da ti pokvari procente ali bas je ruzno gledati kako ni ne pokusaju da sutnu na kos.

Stalno to rade, poslednji put su bile cak 2.6 sekunde. Krenu kao ka polovini pa stanu. Nevidjeni bezobrazluk.

Link to comment
Share on other sites

mene je sinoc najvise iznervirao uzasan manjak napadackog talenta, stvarno je podvig napraviti tako ogranicenu ekipu sa ovolikim budzetom

 

mi smo letos promasili sve sto se moze promasiti, promasili smo Gista, promasili smo Dzenkinsa (tek u poslednje vreme uspeva da bude faktor, ali samo defanzivno), promasili smo Fayea (po recima uprave), promasili smo D Browna, promasili smo ea Kuzom, da ne pominjem Odza, + Stratos koji je povredjen toliko vremena

imas petorku i preko stranaca za koje si pukao pare koji su sveukupno potpuni non factor i sve nas to dovodi u situaciju da nam Stimac bude u top 3,4 most skilled napadaca pa nam se u trenucima kada imamo neku sansu da se vratimo u mec Jerebko nekoliko puta seta kroz sredinu reketa 

 

da nema Puntera koji je naknadno doveden i sinoc bi bilo 30,40 razlike i sigurno bi imali 2,3 pobede manje = bili bi na dnu tabele

 

uzasan odabir igraca, ocigledno vrlo povrsan, amaterski i konzervativan - u smislu da se po svaku cenu odlucujemo na proverena pojacanja bez imalo osecaja, bez ozbiljnog skautinga i bez mooda da se proba sa nekim novim imenima

 

jedino smo sa Lorenzom nesumnjivo uboli a on se jedini moze oceniti kao neki hrabriji eksperiment jer prvi put igra u Evropi

 

 

 

Edited by SunZero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, SunZero said:

 

 

mi smo letos promasili sve sto se moze promasiti, promasili smo Gista, promasili smo Dzenkinsa (tek u poslednje vreme uspeva da bude faktor, ali samo defanzivno), promasili smo Fayea (po recima uprave), promasili smo D Browna, promasili smo ea Kuzom, da ne pominjem Odza, + Stratos koji je povredjen toliko vremena

imas petorku i preko stranaca za koje si pukao pare koji su sveukupno potpuni non factor i sve nas to dovodi u situaciju da nam Stimac bude u top 3,4 most skilled napadaca pa nam se u trenucima kada imamo neku sansu da se vratimo u mec Jerebko nekoliko puta seta kroz sredinu reketa 

 

 

 

 

 

MIslim da nije bas tako. Promasili smo Gista i D Browna i tu se slazem, za ostale ne mislim da su promasaji. Centri su jako teska roba za pronaci jer i oni sa sumljivim kvalitetom zabadaju ugovore u NBA i to milionske. Primetan je nedostatak kvalitetnih petica u Evropi i plasim se da cemo tu tek imati probleme jer ih nas prostor sve redje izbacuje. Niko nije mogao da predvidi Kuzovu nezgodu, a prilicno sam siguran da bi on izgledao drugacije bez nje. 

Mislim da mi vec godinama vodimo pogresnu politiku, a to je politika ozivljavanja karijere. Posrecilo nam se sa Marcusom i sa Stratosom prosle godine, plus Simon one ludacke, ali Simon tad nije bio igrac od 32+ godina. Imalo se sta oziveti. Mislim da mi kao niskobudzetni klub trebamo da idemo na otkrivanje mladih talenata, kada su pozicije centara u pitanju, pre nego na ozivljavanje karijere. STa Gist ima da ozivljava, kad amu je ovo poslednja ozbiljna sezona. To smo probali sa Sofom, pa znamo kak se zavrsilo. I inace ne verujem u neko tesko rudarenje igraca od 32+ godine. A pozicija centra je bas to rudarenje. Konstantno guranje i gradjenje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Šarac said:

Koliko ima trenera na ovom svetu koji gube utakmice u poslednjim sekundama meca na svom terenu????? Da li mozemo reci za Zeljka Obradovica da on ne zna, da nema uticaja na ekipu kada je ovo koja utakmica po redu da je gubi u poslednjoj sekundi kuci? 

Kako je moguce da Pitino i ovaj iz Himkija vide da jedini koji kod nas moze da izmisli poene je Punther i na isti nacin im daje koseve, u obe utakmice preko 20 pts. 

Poenta je da sa druge strane je igrac a ne cunj, i da imaju bolji kvalitet od nas i to skoro vecina ekipa, uspeh je kada mi uspemo da kao slabiji uspemo da im uvalimo vise koseva nego oni nama. I ono sto je fun fact Himki je treca po broju poena u EL, Pao je najefikasniji u EL, i obe ekipe smo spustili ispod 80 pts, i dalje smo ekipa sa najmanje primljenih kosseva, tako da nije bas da mi tek tako pucamo u odbrani, iako se prikazuje po pisanju da mi nista da odbranimo ne mozemo. A za odbranu ipak treba neki kvalitet, intelegenicja, volja pa i energija. 

 

 

Ajd još jednom pokušaj da ne menjaš teze.

 

Ja sam se osvrnuo tačno na jedan aspekt igre koji su bukvalno ne sreće kod profesionalnih timova - jednostavno ne prolazi sem kod amatera da te isti igrač non stop radi na ISTI JEBENI NAČIN. 

 

Ako ćeš već da odgovaraš, odgovori na ono ŠTA JESAM PISAO a ne na ono što NISAM PISAO.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...