Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

8 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

 

Pa sad to je bas tesko reci, zasto bas 15, zasto ne i 20?

 

zato sto je 15 uzetih suteva na jedva 17 minuta u igri jako jako puno. okej, imali smo 20-30 razlike celu tekmu ali nisam primetio ni da lik ponekad proba da vozi do obruca, osim ako nije u kontri gde nema nikoga ispred njega. 

 

po meni ce ova akvizicija imati donekle smisla samo ako tatino parce slanine (sectroe, ova ti je prva ali i najbolja) ispadne iz rotacije a jenkins i on budu taj neki par bekova gde jedan od njih glumi plejmejkera ali makar nam odbrana na perimetru ne pada kada je lorenzo brown na klupi

 

mislim, daleko je to od dobrog resenja ali je bolje od svega sa ficjom

 

edit sada vidim da je uzeo 12 suteva, sto je svejedno jako puno a od toga se secam 2 polaganja u kontri. dakle, minimum 8 suteva sa distance u 15ak+ min

Edited by uini
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex 4 Laki said:

U životu nisam video da je Štimac napravio dobar blok. Večeras nije napravio nijedan. Stane u položaj kao da će napraviti blok i samo se srola prema košu pre kontakta.

 

Ovo. Čovek bukvalno u životu nije napravio kršten blok.

 

PS

 

Jedan od razloga zbog kojih ne mogu očima da ga vidim

 

Jedan...

Edited by Laki21
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Od Puntera i njegove selekcije šuta će nas tek boleti glava, ali svakako manje nego od omalenog pantera. Ipak, naivan je svako ko misli da će Fića biti češće na stolici pored terena nego na njemu. Da je to bila namera, ne bismo dovodili ovog Jordana Crawforda za bangladeški standard nego kakvog takvog plejmejkera. Đenka će očito full time na 1, da bude neka naša verzija Alekseja Nikolića ili tako neke drvenarije, ali makar da bude ultra agresivan u odbrani na protivničke plejmejkere. Ipak, činjenica je da je ovaj kakav takav revolt pokazan prema Čovićima naterao matorog da se zamisli i da pribegava ovim "taktičkim" izostavljanjem sinčine iz tima, ne kažem da je to dovoljno ali to je direktna posledica delovanja Lakija, onog cara sa transparentom i svih zviždača - čudaka koji ne bi da im neko piša po glavama i da ih ubeđuje da je to kiša.

 

Što se tiče poređenja Štimac - Odžo, priznajem da sam ja potpuni antifan Štimca, njegovog lika i dela, ali se neke činjenice ne mogu poreći: Štimac upravo košarkaški živi od onoga što je Odžu veliki problem, tamo gde je Odžo užasno nespretan i bori se sa loptom, Štimac se dobro snalazi, on je spretan da nešto iščačka, izmuva, iznudi, jednom rečju "hoće ga lopta". Defanzivno je grozan, ovo oko dobrih blokova je bukvalno neverovatno da je neko napisao, ako je neko školski primer za lažne blokove, to je Štimac. To je nekad taktički prihvatljivo ali ne može da bude pravilo već izuzetak. Ipak, Štimac će spremiti zicere pa možda nešto i napraviti 1 na 1 na postu, bez da mu se servira na tacni zicer. Takođe je s(p)retan skakač. Međutim, ne treba suditi po ovoj utakmici, kad sve ide po loju (kao što je po loju Monroe natrpao istog tog Štimca). Štimara je prefrigan i samom činjenicom da je ubedio dobar deo navijača da on gine za dres, da je veliki Zvezdaš i slično - on je svoje postigao. Naravno, i Štimac će da profitira iz igre sa Brownom i nije čudo što je u prvim izjavama apostrofirao baš njega, zna da je mnogo bolje da ispred sebe ima dugorukog pokretnog beka nego tatinu babušku. 

 

Nego, gledam ekipu pored terena - pet stranaca i ćelavi, koštaju brat bratu barem milionče zajedno, a ne igraju. Ma kako bilo nepopularno, tu se mora izvršiti jedna "mekelizacija" sad kad se već doktor mašinstva zaigrao. Ojo i Brown su potpuni višak. Za Gista se nadam da je samo neki zdravstveni razlog i da će on brzo umesto Jovanovića u rotaciju. Stratosa bih ostavio kad je već tu, a za Fayea ne znam šta da kažem, ma kako drag bio. Izgleda smo u Kuridži dobili tog novog igrača na poziciji "nije kvalitetom za EL al izgara na terenu". 

  • Like 26
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, uini said:

 

zato sto je 15 uzetih suteva na jedva 17 minuta u igri jako jako puno. okej, imali smo 20-30 razlike celu tekmu ali nisam primetio ni da lik ponekad proba da vozi do obruca, osim ako nije u kontri gde nema nikoga ispred njega. 

 

po meni ce ova akvizicija imati donekle smisla samo ako tatino parce slanine (sectroe, ova ti je prva ali i najbolja) ispadne iz rotacije a jenkins i on budu taj neki par bekova gde jedan od njih glumi plejmejkera ali makar nam odbrana na perimetru ne pada kada je lorenzo brown na klupi

 

mislim, daleko je to od dobrog resenja ali je bolje od svega sa ficjom

 

edit sada vidim da je uzeo 12 suteva, sto je svejedno jako puno a od toga se secam 2 polaganja u kontri. dakle, minimum 8 suteva sa distance u 15ak+ min

Sve ok.

Ja nisam mislio na utakmicu od sinoc, vec generalno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skauting pred meč: samo se pojaviti na terenu.

Bajern je toliko loš u kontinuitetu, a ostali su i bez bitnog igrača (Bartel) pred meč, da juče nisu imali nikakve šanse protiv Zvezde koja je u solidnom ritmu. Plus Arena i 17k ljudi.

Ovacije Radonji dok je ulazio u halu i one dok je primao poklon su mi utisak večeri.

 

Što se tiče igre i igrača, posebno trojice novih, ja bih sačekao nekog jačeg protivnika za davanje ocene, jer imam svoje sumnje, konkretno kada su Štimac i Punter u pitanju. Lično ne preferiram preterano afektiranje ka publici, posebno kada je to jedan od glavnih "kvaliteta" nekog igrača, tj. Štimca. Kao što sam pisao pred ozvaničenje njegovog potpisa, mi ćemo dobiti više poena iz reketa (što je bio jedan od glavnih problema od početka sezone), a njegov uticaj na igru će uvek zavisiti od balansa njegovih datih i preko njega primljenih poena.

Kod Puntera je odmah bilo jasno koju poziciju će da igra (bek šuter, zamena za Bilija u second unitu), što znači da mi njegovim dovođenjem nismo pokrili gorući problem - rezervnog pleja. Ne sumnjam da je upgrade u odnosu na Filipa (ko nije?), ali rezervu zadržavam jer ne znam koliko će njegova ISO košarka dok su Bili i Zo na klupi moći da pokrije dosadašnje prazne minute druge petorke u napadu. Još kad se Startos vrati, jasno je kako ćemo igrati u tim periodima meča, što je legitimna košarkaška odluka struke, jedino je učinkovitost upitna. Ali dobro, bar postoji neka filozofija i plan. Koliko god potencijalno loš bio, bolji je od nemanja nikakvog plana. I dalje će se rabiti Zo, ne vidim kako smo ovim potpisom njega rasteretili, što je Šakota nekoliko puta isticao kao glavni zadatak ove "doselekcije". Ovo praktično znači da Filip nije izbačen iz 12, veće će se, po poznatim kriterijumima, birati momenat kada će biti u postavi.

Kuridža donosi ono što nam je falilo - masu, agresiju i hustle na poziciji 4, stranu pomoći i igranje bez kompromisa. Očigledno je da smo se povodili za defanzivnim manjkavostima tima kod dovođenja ovakvog tipa igrača, a ako ubaci nešto u napadu - to je samo bonus.

 

Ostaje pitanje Gista, nadam se da ovaj izostanak ne znači i kraj saradnje, jer mislim da nam takav igrač treba. Na jučerašnji roster Gist umesto Jovanovića i da cepamo, pa šta nam Bog da.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Stime je dve klase apgrejd u odnosu na Oja i svakako spada u odlican potez. 

Meni se dopada i ovaj Panter, okej znamo da je divljak, ali nisam znao da je i odličan atleta, juče kad je istrčao onu kontru izgledalo je kao da je u tri koraka prešao ceo teren. 

Takodje zna odlicno da proigra centra kada ga udvoje, izgleda da će biti odlican I u odbrani. Odličan potpis

Okej Bajern nije u formi, ali opet onakva demonstracija sile je bila bas neočekivana. 

Fin lek protiv bolova iz Podgorice.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Manu said:

Cujem da Gist nije igrao jer se lepo proveo za Novu i to je odluceno samo zato sto mu se ponavlja takav incident. Nece biti Silbovan posto ima dvogodisnji ugovor, bez brige.

 

Opet nije odoleo porocima Majamija?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Knjizevnik_Laki said:

na osnovu utiska od sinoc, punter je koncepcijski, u ovom trenutku, zamena, pre svega, za stratosa

ne znam za kad je planiran njegov povratak, niti da li se uopste vraca?

ali sa njegovim povratkom, a bez dodatnog mekelovanja, tu definitivno nastaje velika guzva

 

Sinoc je bio zamjena za guzonjinog sina, sto ne znaci da ce tako biti i u buducnosti. Vrlo moguce da je cmar izostao sinoc zbog zvizduka i da ce nas pocastiti svojim minutima u Francuskoj.

 

Stratos kad se vrati rekao bih da ispadaju Davidovac ili Dobric, bar za EL meceve.

 

Brown, Djenka

Baron, Punter

Stratos, Lazic

Simanic, Kuridza

Gist, Stimac, Kuzmic

 

+ jedan od dvojca Davidovac-Dobric, vjerovatno ovaj prvi. Ovo ocekujem za meceve u Beogradu. 🙂

 

 

Edited by Sector
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Manu said:

Cujem da Gist nije igrao jer se lepo proveo za Novu i to je odluceno samo zato sto mu se ponavlja takav incident. Nece biti Silbovan posto ima dvogodisnji ugovor, bez brige.

Tako je, ludo se proveo sa zenom i decom u svojoj gajbi. Posto nemamo materijala da opljunemo mada ima materijala, jer ako je bilo 30 razlike zasto nije bilo  40 razlike, a nije bilo zato sto smo doveli indijanca a ne backup playa, doveli Kuridzu a ne nekog boljeg. Ako se vec proveo tako sto kazes , sta ga je sprecilo da trenira pre Zenita, a i posle Zenita, ako je problem novogodisnja noc provedena u svojoj kuci sa porodicom. 

 

Ovde se pisalo da Radonja nece dobiti ni poklon, da ce biti organizovanog zvizdanja, da ce botovi aplaudirati kada Filip zaigra, a sada ispada da Filip ne igra zato sto je tako naredjeno a ne zato sto ga je Sakota sklonio jer je doveo "svog" igraca jer zeli da malo kopira igru Efesa gde se on ne uklapa. 

 

Gist nece biti shilbovan jer da on hoce da ide otisao bi istog trenutka da se pojavio klub koji bi preuzeo njegova primanja. Prosao prelazni rok u ABA, EL, sutra pocinje EC da li stvarno mislis da je on sada na izlaznim vratima? Da je sklonjen kao sto kazes, zasto se on samo pojavio na parketu posle utakmice da pozdravi publiku zajedno sa igracima , zasto ostali "shilbovani" igraci nisu bili na centru?

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedva čekam da se Kurudža ispiša u usta svima koji su ga nazivali Kurtonom i sprdali se na račun njegovog dovođenja. Ne zato što mislim da je ne znam koliko vrhunski igrač (sasvim je korektan) nego zato što mi idu na onu stvar dežurni pljuvači koji odmah nakon jedne utakmice vole da polivaju govnima ljude i da se sprdaju na njihov račun. Posle naravno zaćute i tako opet traže dežurnu žrtvu za pljuvanje.

 

Inače Asvel ima jednu pobedu u gostima ove sezone. I kamen bi zaplakao.

Edited by Kastel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dulematic said:

Da li neko zna na koji način se može doći do karte za EL gostovanje, da li klub dobija odredjeni kontigent karata koje prodaje ili je fazon slobodna prodaja ali samo za sektor za gostujuće navijače. Pitam konkretno za gostovanje Barseloni, idem tamo na tekmu 23.1.

 

Ja bih na tvom mestu pisao klubu, posebno jer je Blaugrana mala pa se možda rasproda. Mislim da klub uvek ima određeni kontigent karata. Par puta kada sam išao na gostovanja (doduše nijednom u EL eri), Neša Ilić nam je "završavao" karte.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Šarac said:

Tako je, ludo se proveo sa zenom i decom u svojoj gajbi. Posto nemamo materijala da opljunemo mada ima materijala, jer ako je bilo 30 razlike zasto nije bilo  40 razlike, a nije bilo zato sto smo doveli indijanca a ne backup playa, doveli Kuridzu a ne nekog boljeg. Ako se vec proveo tako sto kazes , sta ga je sprecilo da trenira pre Zenita, a i posle Zenita, ako je problem novogodisnja noc provedena u svojoj kuci sa porodicom. 

 

Ovde se pisalo da Radonja nece dobiti ni poklon, da ce biti organizovanog zvizdanja, da ce botovi aplaudirati kada Filip zaigra, a sada ispada da Filip ne igra zato sto je tako naredjeno a ne zato sto ga je Sakota sklonio jer je doveo "svog" igraca jer zeli da malo kopira igru Efesa gde se on ne uklapa. 

 

Gist nece biti shilbovan jer da on hoce da ide otisao bi istog trenutka da se pojavio klub koji bi preuzeo njegova primanja. Prosao prelazni rok u ABA, EL, sutra pocinje EC da li stvarno mislis da je on sada na izlaznim vratima? Da je sklonjen kao sto kazes, zasto se on samo pojavio na parketu posle utakmice da pozdravi publiku zajedno sa igracima , zasto ostali "shilbovani" igraci nisu bili na centru?

 

Ok, vise verujem tvojim informacijama nego onim pricama koje ja cujem (opet iz kluba) jer se pokazalo da si ocigledno blizi dogadjajima. Nadam se da jeste tako kako ti kazes.

 

Druga stvar je sto mi ubacujes reci u usta, niti sam pljuvao bilo koga, stavise jako sam zadovoljan kako smo juce izgledali, cini mi se drugi put u sezoni da imam takav utisak posle utakmice, niti sam rekao da je sklonjen i da se planira silbovanje, odnosno i rekao sam da bas to i nece biti slucaj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...