Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Kako dobra resenja trenutno nisu dostupna, onda je najbolje probati sa sok terapijom da se kratkorocno tj. do kraja sezone izvuce sta se izvuci moze, a da se ceka leto kako bi se eventualno otvorila prilika za dugorocno resenje na klupi. U tom smislu neki tiranin tipa Zdovc, i to iskljucivo sa ugovorom do kraja sezone, uopste nije lose resenje. Pa nek se i on dokazuje, nece imati bolju priliku u zivotu.

 

Sve je bolje od ovog nesretnika sa klupe. I sinoc je dao sve od sebe da izgubimo, ali je Zalgiris ipak bio prelos.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zdovc ima slab CV za nas. Ako zelimo nekog pobednika, perspektivnog trenera. On je imao solidnu sezonu u Olimpiji, u Spartaku iz SP imao je Patrik Beverlija, nisu igrali lose,ali generalno to mu je bio neki vrhunac. Gazinatepu je isto na kraju izbilo neko sranje ali ne mogu da se setim. One sezone su mu doveli i Higinsa u ekipu a nije do PO dosao. Posle toga ovo sa AEK, Olimpijom i Cedevitom nije ni za spomenuti nesto previse. On, ma koliko mislili da ne bi pristao na kompromise, mislim da bi, ali tempirana bomba kao i Tomic, verovatno i mnogo gora.

 

Sto se tice Xavia, on kad dodje u klub, trazio bi do kraja sezone + dve. Na sve to bi morao biti ceo strucni stab njegov. Na to sve ne zna engleski, ali je vrhunski trener. Ono sto je problem kod njega, jeste sto ako mu das grdne pare, a npr ispadnes da ne igras EL, to vise ne vredi ni pet para. Mislim da se toga i boji Covic ako uopste on dolazi u obzir. Na sve to, njegovi ljudi su vec odradili skauting(ako ima prica) sta im treba i koliko igraca novih ce doci, a to ce se sto posto desiti ako on potpise. Covek je veoma temeljan i nema trika da bi mu se bilo sta mogao mesati Covic.

 

Moje misljenje da ce novi trener biti Jovanovic, Alimpijevic ili neko skroz treci.  Iznenadio bih se za stranog trenera uopste. Znamo koliko Covic voli da da ''sansu'' mladim ljudima. Barcokas bi pristao na keca, ali on nije dve sekunde u vinklui ne vidim da bi se Covic sa njim rvao.

 

U svakom slucaju nama treba pre svega pedagog, iskusan trener koga ce igraci postovati a ne svadjati se sa njim. Ko bi tu onda radio sa Covicem, stvarno je tesko  zakljuciti ko bi to mogao biti. Na ovu gomilu stranaca, mislim da ni stranac nije los. Ako bude Jovanovic, Alimpijevic...ili nesto slicno, i ako se ne osvoji bar ABA. U tom slucaju onda Covic mora da leti. Covek se zajebava, nije napravio ozbiljnu strukturu u klubu.  Cabarkapa,, Ilic i ostala ekipa su zajebancija i ljudi bez svog ja. U tom vrtlogu dupelizaca, prosto ne vidim da neki trener sa autoritetom dolazi u ozbir, ali sacekajmo.

 

Ako bih se ja pitao, izabrao bih Pedra Calles-a iz Vehte. Po meni jako perspektivan trener. Ako bih gledao long term. Vrhunski cita i odbranu i napad i pravi od govana pitu. Nije iskusan, ali je extremno perspektivan. 

Edited by Pavaroti
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Moze li neki recap njegove trenerske karijere?

Ja ga se secam samo iz Olimpije. Mislim da je nedavno trenirao neki turski klub...
Ma nema recap :), ovo je čisto iz malog mozga što sam gledao utakmica i jednog i drugog. Kako su im ekipe shodno kapacitetu izgledale i igrale. Tzv. trenerski pečat, samo to, ne pamtim harizmu. Utisak je da Sašo ima veći potencijal. Čisti utisak, totalno bez statistike i google-a.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Pavaroti said:

Ako bih se ja pitao, izabrao bih Pedra Calles-a iz Vehte. Po meni jako perspektivan trener. Ako bih gledao long term. Vrhunski cita i odbranu i napad i pravi od govana pitu. Nije iskusan, ali je extremno perspektivan. 

Pomenuo sam ga pre par dana, sve stoji ... samo, produžio je ugovor sa Vehtom na još dve godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poceh da gledam snimak i ajde mogu da prodju ovi grozni Zalgiris dresovi, Gavrina frizura i vjecito iritantni Jasikevicijus, ali publika prije tekme pjeva Lietuva himnu i onda - pazi sad ovo - pljesce nakon sto himna zavrsi?!?

Doslo mi da ugasim tv 😝

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kankkunen said:

Pomenuo sam ga pre par dana, sve stoji ... samo, produžio je ugovor sa Vehtom na još dve godine.

Ne znam sta pise u ugovoru, ali sam siguran da ima neki EL izlaz. Covek je odlican. Od jedne Vehte koja je bila prezaljena za ispadanje, dosao lagano do 1/2 lige.  Sad igra LS i to odlicno, kao i ligu. Nastavio je dobar niz sa poprilicnom anonimnim igracima koji su negde zapeli u karijeri. Plus, gura i mlade Nemce da imaju sto vise minuta. Jeste rizik, ali ko nije 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drako said:

Ako uzmemo u obzir da filipa posmatram kao gresku univerzuma u kosarkaskom smislu (a kako vreme odmice, sve vise i u ljudskom smislu) i mene lorenzo pocinje sve vise da zabrinjava, jer nam, iskreno receno, i sa njim na terenu napad lici na haoticnu zbrku.

Ne vidim ni jednu pravu plejmejkersku crtu u njegovoj igri, o kreativnosti da ne govorim.

😞

 

lorenzo brown definitivno nije plejmejker lude kreacije, mada je npr onaj potez kada je zatvoren kod aut linije i ludim pasom pronašao davidovca ispod koša (top 5 potez kola bilo kog takmičenja) pokazao da ima pregled i nešto kreativnosti, makar "situacione".

 

mislim da takvim plejmejkerima kao što je zo, najviše nedostaje trener, odnosno, kada ekipa nema dovoljno uvežbanih akcija i konstantne kretnje saigrača.

on iako skroman u tom segmentu, nije plej koji vidi samo koš, odnosno, ume da podeli neke jednostavnije pasove regularno kada su igrači otvoreni ali se to kod nas događa jako jako retko i uglavnom slučajno, iz nesmotrenosti protivnika a ne naših kretnji.

 

po meni je sinoć bio ubedljivo najbolji igrač na terenu, iako ga je trener isekao podužim klupiranjima bez preke potrebe

Edited by uini
  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

meni lorenzo deluje kao dobar igrac, koji bi jos bolji bio u nekom krstenom sistemu igre, sa postavljenim akcijama i nekim standardnim motion-om

ono sto mu je mozda boljka, na osnovu do sada vidjenog,  jeste da nije bas sjajan pnr igrac

ipak, zadrzavam dozu rezerve tu, jer trener/kretnje/akcije...a i mislim da nije dovoljno vremena na terenu proveo sa gistom, koji je nas ubedljivo najbolji roll centar

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je mnogo toga do trenera, ali opet... imam utisak, mada je moguce da me vara, da i on sve cesce upada u "filipike" (besmisleno tapkanje lopte u mestu prim. prev.). Iskreno, obzirom na ruke i atleticizam, ocekivao sam, da ako nista drugo, vise napada kos.

Ovako, u pocetku nesto i proba, vrlo cesto promasi maltene zicer, i posle vise i ne pokusava, a tu bi mogli mnogo da dobijemo na sirini napada.

Mada, u ovom haosu od naseg napada, mozda su to samo moje puste nade i zelje...

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Død said:

Meni je ipak draze kad je pre toga uspesno odradio posao pozadi time sto je ispruzio svoje duuuuuge ruke. Moze i gif toga. Groktalo ne bi moglo to sa svojim t-rex papcima.

giphy.gif

 

Jel na ovu situaciju mislis? Izvinjavam se nisam mogao drugacije. :D

Edited by Milan33
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Tamburinjo said:

 

E ziv nisam da cujem zasto je Jasikevicijus vjecito iritantan? Covek je sjajan trener, nikada nista protiv nas nije rekao, vodi svoj tim najbolje sto moze.

Ljudi se iznerviraju kada vide njega kako se cima i konstantno komentarise sudjenje i igru (skroz legitimno) a nas vd stoji kao strasilo bez reakcije (nas problem jbg).Kontam da se tu malo iskrivi precepcija,istih je komentara bilo i za Lasa kada smo igrali protiv Reala.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, drako said:

Slazem se da je mnogo toga do trenera, ali opet... imam utisak, mada je moguce da me vara, da i on sve cesce upada u "filipike" (besmisleno tapkanje lopte u mestu prim. prev.). Iskreno, obzirom na ruke i atleticizam, ocekivao sam, da ako nista drugo, vise napada kos.

 

da ne bi tapkao loptu u mestu, ili si neki Mike James / Igor Rakočević / Bogdan Bogdanović  koji će da istu uzme i uz seriju driblinga istu da probaci kroz obruč

ili da ti saigrači imaju neke kretnje da ti istu da im dodaješ kad se oni izotvaraju iz blokova.  A ovako imamo situacije da Lazić nešto kreira iz kornera i zaleće se na reket. 

Do trenera je, opusti se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve ja to znam, ali, obzirom da su virusi, iako mali, zajebani jer su prelazni, izrazavam opravdanu zabrinutost da se virus koji jede nasu ekipu ne prenese i na lorenza u bukvalnom smislu, pa dobijemo i jednog filorenca covibraunica...

😞

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Uti said:

Ljudi se iznerviraju kada vide njega kako se cima i konstantno komentarise sudjenje i igru (skroz legitimno) a nas vd stoji kao strasilo bez reakcije (nas problem jbg).Kontam da se tu malo iskrivi precepcija,istih je komentara bilo i za Lasa kada smo igrali protiv Reala.

 

Ili protiv bilo kog trenera/igraca/tima/publike koja se usudi da izvrsi bilo kakav vid pritiska i pomogne svojoj ekipi da dobije. 

Secam se histerije od prosle godine i lova na Marinkovica zbog klimanja glavom posle jedne trojke. Zamisli kako se usudio. 

 

Stalno mi imamo problem protiv vecito odvratnih Rudija/Ljulja/Novice a vecito odvratni Lazic je ok. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ruzna pobeda, ostvarena protiv ekipe koja je u ovom trenutku najgora u evroligi (mozda je Alba u gorem trenutku od njih).

 

Ljudi igraju sa rovitim Grigonisom, nemaju nijednog plejmejkera, muce se da ubace bilo koji sut koji nije ispod table. Ne treba se zavaravati, mi u ovakvom sastavu mozemo samo da se borimo da budemo ispred njih, ocajni smo, bedni i imamo F.Covica u ulozi pripaljivaca suteva sa 8 metara.

 

Ne znam zbog cega bi ova pobeda trebalo da ulije optimizam? Gista smo suspendovali, dva startera na 3 i 4 nam ne igraju zbog povreda (i ko zna kada ce se vratiti), imamo samo jednog plejmejkera, ekipa je u rasulu, nema trenera.

 

U ovakvom stanju mi mozemo da dobijemo samo ekipu koja je i sama u rasulu ili je dosla revijalno da samo odradi mec. To nije bio cilj kada su se ulagala ogromna sredstva i moze se reci vec sad da je sezona na pragu da bude neuspesna i pare bacene u bunar.

 

Steta, jer bi ekipa sa neki Qolomom ili Kalnietisom umesto nepotrebnog D.Browna stvarno imala potencijal da napravi dosta toga dobrog.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...