Jump to content

Strane reprezentacije


Drug Crni

Recommended Posts

Posto sad imam malo vise vremena,da predstavim dresove koje je Nike dizajnirao svojim reprezentacijama za Mundijal u Kataru. Verujem da ste ih vec videli tokom ove nedelje,ali neka stoje.

Australija
Na prvom dresu Nike je ucinio omaz pejzazima karakteristicnim za ovu zemlju/kontinent. Dresom dominiraju nijanse zlatne,zute i zelene boje koje reprezentuju njihove pescane plaze,ali i sumovite krajolike zemlje. Nasuprot tome,drugi dres je modar,sa drecavo zelenim okovratnikom. Plava boja simbolise okeane koji okruzuju Australiju,a ova nijansa zelene stapanje morskog sveta i morskih grebena.

Australia_WC_kit.jpg?quality=80&format=p

Brazil
O dresu sam vec pisao i moze da se vidi na jednoj od prethodnih strana.

Kanada
Kanadski dresovi su stvorili jednu kontroverzu. Naime,kompanija Nike jedino za kanadsku reprezentaciju nije kreirala dresove posebno namenjene za predstojece prvenstvo. Kanadjani ce u Kataru igrati u staroj garnituri dresova,koju nose vec dve godine. Iskreno,ne znam sta je u pitanju,ali je ovo izazvalo veliki revolt u njihovom savezu,posebno medju igracima. Zbog toga je,nakon postignutog gola na prijateljskoj utakmici protiv Katara,pre nekoliko dana,njihov napadac David,prekrio znak tehnickog sponzora - u znak protesta.
goal---web-two-way-split--d5aad3d5-acd2-

Dresovi su inace  crvene i bele boje koje predstavljaju boje kanadske zastave,a neizostavno je tu Javorov list,kao simbol nacije.

Canada_WC_kit.jpg?quality=80&format=pjpg

Hrvatska
Sada vec prepoznatljivi kockasti dizajn dominira na oba dresa Hrvatske. Domaci dres je tradicionalno u crveno-belim kockicama,koje reprezentuju ponos nacije. Rezervni dres dolazi u morsko-plavoj boji koja karakterise Jadransko more,a linije dizajna asociraju na hrvatsku obalu.

Croatia_WC_kit.jpg?quality=80&format=pjp

Francuska
Dizajni dvaju dresova treba da donesu dasak nove Francuske,koja gleda u buducnost,oslanjajuci se na nasledje. Dezen hrastovog lista i maslinove grancice na dresu mornarsko-plave boje,predstavlja solidarnost,mir i snagu. Slicno dresu iz 2012 - kragna ima dugmad. Gostujuci komplet je takodje upecatljiv,sa poznatim simbolima poznate tkanine toile de jouy, Botanicke baste, Trijumfalne kapije i neizostavnog galskog petla.
France_WC_Kit.jpg?quality=80&format=pjpg

Engleska
Prvi dres je bele boje sa uzorkom,dok se nijanse plave prelivaju po delu dresa. Tu je jedna izoblicena grafika Tri lava na ramenima,poslozena sa agresivnim uglovima i linijama koje simbolisu tragove kandzi.
england-2022-world-cup-kit-mason-mount.p

Reazervni dres predstavlja povratak legendarne Challenge-Crvene boje. Garnitura ima preoblikovanu kragnu koja otkriva jednu prisivenu grafiku sa natpisom 3 Lions,kada se kragna podigne,za savrseni zavrsni dodir.

england-2022-world-cup-kit-grealish.png?

Holandija
Jel neko spominjao "Oranje"? Karakteristicna narandzasta boja njihove reprezentacije u Kataru nece biti vidjena. Umesto toga videcemo boju pomorandzine kore izmiksovanu sa laser-narandzastom nijansom,koje dresu daju gotovo svilenkasti izgled. Boja podseca takodje na lavlju grivu,simbol usko povezan sa drzavom. Plava boja dominira rezervnim dresom,a tu je i nesto detalja crveno-narandzaste boje. Ove dve nijanse pokazuju mesavinu fudbala i kulture i kako oni uticu jedno na drugo.

Netherlands_WC_kit.jpg?quality=80&format

Poljska
Dresovi Poljske se fokusiraju na kulturu i nasledje nacije. Prvi dres ima zamrseni otisak koji prikazuje gnezdo i perje belog orla,simbola na grbu Poljske. Drugi dres je ferari-crvene boje sa belim manzetnama na rukavima koji upotpunjuju boje poljske zastave.
Poland_WC_kit.jpg?quality=80&format=pjpg

Portugal
Nacionalni ponos je "utkan" u oba dresa,sa paprika-crvenom i zelenom bojom koje su pozajmljene sa portugalske zastave,a dominiraju na obe garniture. Domaci dres imitira zastavu obavijenu oko tela,sa dijagonalom koja razdvaja dve boje. Mornarsko-bela boja dominira gostujucim dresom,dozvoljavajuci crvenoj i zelenoj boji da ukradu "show" u vidu velike poprecne pruge preko grudi.
Portugal_WC_kit.jpg?quality=80&format=pj

Katar
Za domacu reprezentaciju,Nike je spremio pustinjsko-kestenasti dres,sa belim trouglima na ivici rukava koji podsecaju na zastavu Katara. Amblem saveza je visoko na dresu, dajuci do znanja da je Katar domacin Mundijala. Gostujuci dres je kombinacija bez i perla boje,sto je omaz disciplini ronjenja za biserima,popularnoj na celoj obali Katara. Kada se nosi i kada je u pokretu,dres podseca na efekte pescane oluje.

Qatar_WC_kit.jpg?quality=80&format=pjpg&

Saudijska Arabija
Prvi dres Saudijaca sadrzi svetlo sivi uzorak koji simbolise perje sokola,simbola koji dominira i amblemom saveza. Rezervni dres je kombinacija suma-zelene i svetlije zelene boje.

Saudi_Arabia_WC_kit.jpg?quality=80&forma

SAD
Dres Amerike inspiraciju vuce iz drugih popularnih americkih sportova. Tako npr.domaci dres ima na gornjem delu tamno-plavi luk,slican onom na dresu kosarkaske reprezentacije. Odvazni izrezi na ramenima u mornarskoj i crvenoj boji,slicni su uzorcima na hokejaskim dresovima. Sa druge strane,rezervni dres ima smeli dizajn koji podseca na kravatu,sto treba da asocira na mladost i raznolikost nacije.

USA_WC_kit.jpg?quality=80&format=pjpg&au

Kako se vama dopadaju dresovi Nike kolekcije? Imate li nekog favorita medju njima? Kako ih poredite sa Adidasovim?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Adidas po mom misljenju krca u poredjenju sa svima. Nije nesto najki, ali nije ni lose. Ono, prosek, sigurica. Svidja mi se iz nekog razloga zeleni Saudijaca, ali ovakvi dresovi su veliki znak pitanja kako ce izgledati uzivo.

 

Holandski su mi ipak top. Nadam se da ce zauvek odbaciti djubretarsku boju.

 

A Poljaci standardno. Ukrali nam Hej Sloveni, sad nam kradu dizajn dresa, nista novo.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Adidas po mom misljenju krca u poredjenju sa svima. Nije nesto najki, ali nije ni lose. Ono, prosek, sigurica. Svidja mi se iz nekog razloga zeleni Saudijaca, ali ovakvi dresovi su veliki znak pitanja kako ce izgledati uzivo.

 

Holandski su mi ipak top. Nadam se da ce zauvek odbaciti djubretarsku boju.

 

A Poljaci standardno. Ukrali nam Hej Sloveni, sad nam kradu dizajn dresa, nista novo.

Ahahahahaha, a jbt 😂😂😂😂

Skoro sam se u tramvaju počeo na glas smijati 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RatzenStadt said:

USA dresevi mi se svidjaju.

KSA isto, pogotovo rezervna garnitura. Podseca na motive sa nigerijskih dreseva s kraja 90ih.

 

 

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Uvijek imaju vrh dresove. Izuzetak je bio horor 1994. Al tad je malo tko imao baš dobre dresove. 

Argentina, Nigerija, Italija, Njemačka, možda još tko. Ovo ostalo užas.

Link to comment
Share on other sites

SP je jednom u četiri godine, planetarni događaj koji prevazilazi fudbalske okvire. Zbog toga me iritira kad proizvođači ne mogu da naprave potpuno unikatne dresove za tih dve, pet ili deset reprezentacija koje oblače. O Pumi je sve rečeno, a vidim da i Najki brljavi - ista je šara ipod okovratnika na rezervnim dresovima Australije, Holandije i SAD. :ranting:

 

Ova bruka sa Kanadom je posebna priča, a nisu se pretrgli ni kod aktuelnog dizajna njihovog dresa - bela majica...

 

Dresovi su u globalu, uz par izuzetaka, jednostavniji, više jednobojni (ili u nijansi iste boje) ili manje šareni u odnosu na adidasove. Generalno mi se sviđa dizajn koji furaju u ovom izdanju.

 

Favoriti ovako po slikama: zeleni SA (ali i beli), žuti Australije, plavi Hrvatske, beli Francuske i pre svih, beli Portugalije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko ova Italija ima reprezentativaca na raspolaganju? 🤔 Od onog Evropskog prvenstva, do sada, prodefilovalo je nekoliko desetina igrača. Ono što je interesantno, jeste da nemaju neku veliku zvezdu, ali zato imaju gomilu igrača ujednačenog (vrlo dobrog) kvaliteta.

Link to comment
Share on other sites

Englezi posle 40 godina imaju konacno ekipu talentovanih igraca, ali nece nista postici na prvenstvu, jer imaju izuzetno netalentovanog selektora. Stavlja u prvu postavu coveka koji je ispao iz prve postave tima u kojem igra.:twak:

Tako je i u finalu EP pravio  blesave izmene, pa mu na kraju penale sutirali omladinci.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

Englezi posle 40 godina imaju konacno ekipu talentovanih igraca, ali nece nista postici na prvenstvu, jer imaju izuzetno netalentovanog selektora. Stavlja u prvu postavu coveka koji je ispao iz prve postave tima u kojem igra.:twak:

Tako je i u finalu EP pravio  blesave izmene, pa mu na kraju penale sutirali omladinci.

Kako mislis posle 40 godina? Ona njihova generacija sa pocetka '00tih je isto top ( Kol, Teri, Ferdinand, Skols, Dzerard, Lampard, Runi itd ).

Mozda cak i previse kvaliteta i ega koje Erikson nije uspio uklopiti. Covjek je ladno koristio Skolsa kao krilo. 

 

A najjaca stvar oko Sautgejta mi je da prica pricu kako ce igrati samo oni koji igraju redovno i u dobroj su formi a onda izabere Maguire-a i to u startere a recimo Tomorija iz Milana ne pozove. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakvu skupinu imaju Englezi. Al ovisno o tome će kući nakon 3, ili nakon 4 utakmice. 

 

2 hours ago, Miki28 said:

Kako mislis posle 40 godina? Ona njihova generacija sa pocetka '00tih je isto top ( Kol, Teri, Ferdinand, Skols, Dzerard, Lampard, Runi itd ).

Mozda cak i previse kvaliteta i ega koje Erikson nije uspio uklopiti. Covjek je ladno koristio Skolsa kao krilo. 

 

A najjaca stvar oko Sautgejta mi je da prica pricu kako ce igrati samo oni koji igraju redovno i u dobroj su formi a onda izabere Maguire-a i to u startere a recimo Tomorija iz Milana ne pozove. 

Pa i 1990 i 1996. I 1998. su imali ok momčadi. 2000ih su imali Golden Generation koja je failala iz, sada već, dobro poznatih razloga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Ne znam kakvu skupinu imaju Englezi. Al ovisno o tome će kući nakon 3, ili nakon 4 utakmice. 

 

Pa i 1990 i 1996. I 1998. su imali ok momčadi. 2000ih su imali Golden Generation koja je failala iz, sada već, dobro poznatih razloga.

Imaju okej grupu. SAD, Iran i Wels pa se cini mi se ukrstaju sa grupom gdje su Holandjani. Jako im je bitno da budu prvi u grupi jer Holandjani su mnogo zajebani pod LVG. 

Mnogo je pritiska na ove Engleze a imaju sada mnogo talentovanu generaciju napadacki nastrojenu a Sautgejt je previse defanzivan, konzervativan trener za taj stil fudbala. 

 

Da da, i tada su imali sasvim dobre ekipe.

 

I ova Belgija sadasnja mi vuce na tu Englesku zlatnu generaciju. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...