Jump to content

U Zvezdu, zna se! 2022/23


Brat od Korneta

Otvaranje teme za 22/23  

140 members have voted

  1. 1. Koga bi ste da otvori temu za 22/23

    • WingWalker
      35
    • Devil
      14
    • Sarac
      53
    • Ridji
      17
    • Princeton
      20

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/22/2022 at 01:00 PM

Recommended Posts

Just now, Šarac said:

Meni samo nije jasno, zasto svi vezujete White za nas roster sledece sezone, kao i Kuzmica?

 

verovatno zato što ostavljam(o) mogućnost da taj whiteov 1+1 ugovor može biti player option.

ukoliko je tako, onda se mora uzeti u obzir i plaćanje makar većinskog dela njegovog ugovora i angažovanje novog igrača, što je trošak koji možda i nije do kraja racionalan ako već smatramo da se borimo protiv finansijski moćnijeg protivnika.

 

white je dobar košarkaš, to ova sezona neće promeniti. white očigledno nije radonjin prvi izbor, tako da, videćemo u odnosu na prirodu ugovora whitea i zvezde.

pretpostavljam.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Šarac said:

Meni samo nije jasno, zasto svi vezujete White za nas roster sledece sezone, kao i Kuzmica?


Zato sto je to neko napisao na IG sa 500 pratilaca, i okacio sliku xy igraca i napisao ostaje!


Pa koliko sam ispratio ti isti su napisali da je pitanje trenutka kada ce LB da potpise KKP ali da se KKCZ umesao i sada se decko vaga kom carstvu $ da se prikloni, a on bap ode u Makabi.
Isti izvor tj prenosilac informacija su i za Holinsa, White <Kuzmica, i ko zna kolio jos igraca ce ovog leta da prevedu u nasu svlacionicu. Cele godine , dovode i odvode igrace, a verujem da jedinu informaciju dobijaju citajuci FB< Twiter i forume. 

Zato sto ljudi ne znaju sta da pisu, pa pisu bilo sta. 
 

Ako je team option zaista se nadam da se ne razmislja o njemu, ako je PO onda bas ovako kako je uini rekao - zavisi koliko mozemo da se luksuziramo.

 

za Kuzmica pisu iz razloga eventualne ustede na 5, da se ne dovode na istoj poziciji dva pojacanja, u smislu kvalitetan centar + Luka + Kuz je i dalje mnogo bolje nego Luka + Kuz, i onda bolje da se na drugog novog centra doda 150k i dovede pristojna cetvorka nego da kupimo dva centra i krpimo se cele sezone na 4.

 

ali to su sve racionalna i manje racionalna razmisljanja od kuce, bice kako ljudi u klubu procene logicno

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Čvarkov said:

@Šarac mene zanima samo jedno, koje su šanse da Kalina ostane u procentima, ali ne tiletovim?

 

Ne znam, ali ako smem svoje misljenje da iznesem i voleo bih da svi razlikuju kada iznosim svoje misljenje od onoga kada prenesem kako klub razmislja .

Mislim da nece ostati iz par razloga,

 

- moze Barsa sigurno da ga plati vise\

- zivece u uredjenoj drzavi i jednom od najlepsih gradova na svetu,

- dete mu nije problem bez obzira sto je beba, toliko para ima da moze pola familije da povede sa sobom koji ce baviti sa detetom zajedno sa zenom

- zadovoljio je svoju potrebu da bude ovde sa svojim drugovima, izludijao se ovde, sve sto je hteo u ovoj sezoni je uspeo,

- novi motiv, takav je lik, hoce uvek nesto novo, neistrazeno, otuda i potreba da se bavi sahom, da postane clan sahovskog kluba, slusa totalno drugaciju muziku od vecine igraca, gleda sasvim drugi zanr filmova, jednostavno je lik za sebe, ne vezuje se bas toliko za svakoga, ima svoj stav i toga se drzi,

- otuda i prosle godine njegova odluka da dodje kod nas jer mu je to tada bilo bas IN i nesto van sablona

- dobio je i Zeljka ove godine , 

- dokazao se svima , 

- nikakvu obavezu moralnu ili bilo kakvu finansijsku obavezu nema prema nama,pa da se kaze ej red je da ostanem jos godinu

 

Ako ostane, bice da mu ugovor koji ima sa nama je bolji nego sto mu Barsa nudi, zvuci lose, ali mnogo vise mi njega cenimo nego te top 4 ekipe

- nece dobiti ulogu tamo kao sto ima ovde

- ipak hoce da ostane uz porodicu jos jednu godinu u najavi novog talasa Korone,

- mozda nadje neki dodatni motiv da ostane jos godinu dana

 

 

Da zakljucimo, mislim da mnogo vece sanse ima da ode nego da ostane,

verujem i da nasi imaju odgovor i na taj potez, 

  • Like 20
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Šarac said:

 

- mozda nadje neki dodatni motiv da ostane jos godinu dana

 

 

Da uvede Zvezdu u Top8.

Da dobije Zeljka u EL.

Da bude lider nesto jace i uigranije ekipe od ovogodisnje.

Da odigra sezonu sa drugarima Gudurom i Jovicem 😄

Da odigra EL derbi, pred kulturica atmosferom... i da dobije Partizan u gostima.

...imam ja jos..

  • Like 8
  • Love 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

ok cene sezonskih

da igramo u areni, uzeo bi odmah, pa makar se dovukao samo 3x u toku sezone iz subotice

ovako, do pionira, znam da nema sanse da stignem pa se ne lozim

a tu je i efekat sicve renoviranja

Što ne možeš da stigneš? I ja imam 150 km do pionira isto.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

verovatno zato što ostavljam(o) mogućnost da taj whiteov 1+1 ugovor može biti player option.

ukoliko je tako, onda se mora uzeti u obzir i plaćanje makar većinskog dela njegovog ugovora i angažovanje novog igrača, što je trošak koji možda i nije do kraja racionalan ako već smatramo da se borimo protiv finansijski moćnijeg protivnika.

 

white je dobar košarkaš, to ova sezona neće promeniti. white očigledno nije radonjin prvi izbor, tako da, videćemo u odnosu na prirodu ugovora whitea i zvezde.

pretpostavljam.

Nije player option sa Whiteom, nego team option, 

Sve i da je dvogodisnji garantovani ugovor, uvek mozes da se izadje iz njega sa nekim malim minusom, ili u nasem slucaju da " zaradimo" .

Pa imamo primer iz komsiluka, Kuruc je imao zagarantovan ugovor na jos dve sezone, cirka vrednosti ................. upisati po zelji (1.5 mil) pa je Tegijev sin slavodobitno objavio na twiteru da su se rastali prijateljski bez ikakvih obaveza u naredne dve godine.

 

Tako da smo se sa mnogo igraca mi rastali sa garantovanim ugovorima ( Gist, Holl, Faye,D Brown) ne vidim da bi neka velika prepreka bila da se i sa Whiteom rastanemo 

Nije ugovor problem, problem je ako ga zeli DR, a vecina ovde ne zeli. A pa opet, kada smo mi imali ikada sastav da su svi igraci bili po voljinavijaca sa mreza, oni su najbitniji, a ne kako je trener odlucio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da Kuruc nije imao trogodišnji garantovani ugovor.
Štaviše njegov agent je insistirao da se ubaci opcija za izlaz nakon svake godine zbog NBA.
To je iskoristio i KKP i ubacio opciju da se zaštiti.

Ne znam zbog čega dotični u svakom postu u odbrani NČ pominje KKP kada po njegovim rečima ništa ne izlazi iz kluba.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ostanak Vajta bi mi bio baš onako wtf, ako je već Ilić naš. Zar nije bolje dati njemu 20+ min i videti od čega je, nego zadražati Vajta od kog ne možemo očekivati da ponovi onu sezonu iz Žalgirisa ili bar nešto bolju od prošle. Em je cava, em ne prima malu platu, em taj novac možemo preusmeriti na beka ili pleja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NikadProtivKaline said:

si probao nekad iz pravca NS da ides ka pancevcu oko 5-6-7 popodne?

Iskreno nisam.  Kapiram da Verovatno nisi u mogućnosti da krenem nešto ranije pošto je radni dan...  Ja sam južno od glavnog grada 😊

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa i meni je malo smesno, iako nisam reagovao, zato sto napravis detaljan pregled po godinama kada je ko dobio vise a ko manje i baziras ga na cemu? Na svom slobodnom utisku iz fotelje? 


Voleo bih da cujem koji su izvori, mozda jesu pouzdani i objektivni, ne znam, samo pitam koji su.

Da krenemo od ove sezone gde nas Uini konstantno ubedjuje da smo dobili isto. Da li zaista verujes da smo dobili isto ove sezone?

 

Pre svega, na konto apr-ova recimo i na konto toga sto moja baba zna za "privatna" preduzeca poput Globosa i drugih. Sve ti je to dostupno. Rekoh ko i malo prati, a ti ocigledno ne pratis kao ni Uini koji nema ni povrsno znanje o budzetima Zvezde i Partizana i koliko kostaju njihovi igraci a kolko nasi.

 

Objavljivala je i Evroliga budzetr iz sezone 19/20 iz evroligaskih i evrokup klubova, samo se ljudi prave ludi, ili ne interesuje ih da prate ali se prvi javljaju kada se radi o budzetima. Ignorisu kad objavljuje Eurohoops, ignorisu Vuciceve izjave da drzava daje vise poslednjih godina Partizanu(a cak ni Tegeltija ni Dule i ostali buntovnici to ne demantuju), ignorisu Coviceve eksel tabele iako znaju podsvesno da bi bilo ekstremno neozbiljno da se tu nesto vrda sto se objavljuje a hoces da apliciras za visegodisnju licencu, rade na svim poljima za koliko imaju para da na primer imaju najbolji marketing u Evropi i slicno, sve ok nit ja verujem previse ni Vucicu ni Covicu.

 

Ali ako nesto znam, pratim vise od deceniju plate igraca i trenera po Evropi, mnogo puta sam kacio ovde, mnogo javnih linkova plata sto su bile dostupne. Nikakve tu nauke i filozofije nema. Plata Trinkijerija i Parahuskog sa bata su dokazale mnogo toga a imas jos njihovih igraca iz tog perioda. Moze li zvanicnije od toga ili se i u to ne veruje? Jel Mesina isto lazov kad kaze da je Panter dobio ludu ponudu, a on trener jednog bogatog kosarkaskog kluba?

 

Na konto toga da je drzava 2007-2011 dala Zvezdi 0, imala 0 drzavnih sponzora na dresovima a Partizan imao vise drzavnih sponzora(vazi za sve sportove) sto se videlo i na dresovimai rosteru. Jesi li pao sa marsa ili ne znas da su nam odnosili koseve i to treba da pricam?

 

https://www.google.com/amp/s/www.politika.rs/sr/articles/amp/159155

 

Politika, koja je bila ok u to vreme ako se slazes sa mnom. 2007-2011 Partizan svuda drzavne sponzore Zvezda nigde.

 

2012-2016 smo ocigledno dobijali nesto vise(mnogo manju razliku nego sada sto se nadam da mozes da uporedis kroz rostere) sto je Dule i javno pricao da drzava pomaze Partizan a Zvezdu pomaze vise, iako to nija nikada dokazao. Moje misljenje kao sto sam napisao, nemam dokaz za to, mada mogu se pronaci apr-ovi iz tih godina a mrzi me sada, je da smo dobijali vise da bi se malo izjednacilo bahacenje gde smo dobijali 0 prethodnih sezona.

 

Alimpije sezona igrao se f4 u Beogradu, tada smo dobili najmanje od drzave, morali da rasprodamo ceo tim, doveli 2ipo igraca. Sarac je pisao detaljnije o tome. Trebam li i ja? Ili ni njemu ne verujes?

 

Za poslednjih par sezona trebam li da pisem esej i mnogo vise argumenata sto sam ti sad brzinski napisao( a i u proslom upisu sam neke naveo) ili ne?

 

To sto je tebi smesno, ili nekom drugom to je kako si i sam iskreno rekao, sto postujem, nedovoljno poznavanje materije pa se psiholoski javlja automatski odmrambeni mehanizam smeha prema nekome ili necemu sto ti nije bas najdraze.

 

Primera radi, udji kod Tegija na instagram, njemu je sve smesno sto ima veze sa Zvezdom gomila smajlija sto placu ironije i cinizma. Da li se slazes sa nekom od tih objava i mislis da je u pravu i iznosi istinu i da smo mi budale a on u pravu jer mu je smesno?

 

Kada nesto znas sa sigurnoscu, a nije bas sve da se pise ovde(ali mislim da pisem vise nego dovoljno) to ti daje neko smirenje a neznanje i normalno pitanje da saznas isto ti daje radoznalost a neznanje i odbijanje racionalnih argumenata ti daje smehotres u ironicnom i cinicnom smislu, ovo ne mislim na tebe licno jer si ti iskreno napisao. Najbanalniji primer, ovo je vox92 forum, da li te to cini smirenim ili te cini smehotresnim? Kome je smesno ove poslednje sto sam napisao, a na prvu deluje tako taj ce tako reagovati, ko ume malo dublje da promisli sta hocu da kazem razumece.

 

Ne moras mi nista verovati, ne moras ni verovati tekstu iz politike, ne moras ni apr-ovima, ni Sarcu sta je pisao o Alimpije sezoni, ni batovima iz Trinkijeri sezone, ne moras ni da Panter-Ledej-Zeljko kostaju kao 9 nasih igraca, samo te molim da vidis dobronamernost u svemu ovome sto pisem, kao sto si ti meni napisao juce dobronamernu salu koja je bila i duhovita i nasmejala me.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Znaci po slobodnom utisku iz fotelje

u poslednjih 10 godina

 

@1945 nisam hteo da te quotujem da ne zauzimam prostor, a i kako da skrolujem toliko

Ma ne samo da je slobodan utisak vec i namerno lazem da nismo imali drzavnih sponzora na dresovima, batove Trinkijera i Parahuskog, clanak iz Politike te godine gde navode da su podatke dobili od drzave, izjava Mesine o Panterovoj plati+grk insajder jako blizak njegovoj agenciji+potvrdjuje Eurohoops. Da zanemarimo sve ostalo sto ne moze da se dokaze crno na belo kao na primer Vuciceve izjave da Partizan u kosarci poslednjih godina dobija vise, ali ok ako ne umes da procenis da 2 top f4 pojacanja i 2 nba, i obestecenje za Madara(nadam se da znas da nikada u istoriji nismo dali ni za koga toliko obestecenje) i drugi najbolji strelac Acb lige koji je bio pred potpisom za nas i igrac iz Real Madrida top prospekt, mogu do sutra...

 

Strah u odbijanju cinjenica i ociglednih stvari izmice kontroli.

Edited by 1945
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 1945 said:

Ma ne samo da je slobodan utisak vec i namerno lazem da nismo imali drzavnih sponzora na dresovima, batove Trinkijera i Parahuskog, clanak iz Politike te godine gde navode da su podatke dobili od drzave, izjava Mesine o Panterovoj plati+grk insajder jako blizak njegovoj agenciji+potvrdjuje Eurohoops. Da zanemarimo sve ostalo sto ne moze da se dokaze crno na belo kao na primer Vuciceve izjave da Partizan u kosarci poslednjih godina dobija vise, ali ok ako ne umes da procenis da 2 top f4 pojacanja i 2 nba, i obestecenje za Madara(nadam se da znas da nikada u istoriji nismo dali ni za koga toliko obestecenje) i drugi najbolji strelac Acb lige koji je bio pred potpisom za nas i igrac iz Real Madrida top prospekt, mogu do sutra...

 

Strah u odbijanju cinjenica i ociglednih stvari izmice kontroli.

Ja stvarno ne znam koji strah, i meni se cini da je neko na ovom topiku blago manican i da je u strahu i prilicnom rastrojstvu, ali ne bih rekao da sam to ja.

 

Dokazi su nivoa Dulovih dokaza iz Utiska nedelje (isecak iz novina).

Parahouski je imao koliko 500-600k? Dobro, pa? Mislis da je npr Gist imao manje ili?

 

bukvalno ste mi istog nivoa takvi teoreticari zavera kao ti i padobranci kao Cooper 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...