Jump to content

B92


JohnnyDragon

Da li (i dalje) posećujete portal SNS B92?  

34 members have voted

  1. 1. Glasanje je anonimno

    • Da
      18
    • Ne
      16


Recommended Posts

Ne više, ali hoću kad se u Srbiji promeni vlast. Biće to opet okej, nemam dileju, a ne bi me čudilo ni da se neki vrate na posao...

 

Što se mene tiče, otkačinjanjem od b92 & smeća, zakinuo sam ih mesečno najmanje za par stotina kllikova. Dugo sam bio rob nevike, što vele @urosg3 i @Edward Louis Severson III, ali sam prestao kad sam grubo sabrao klikove koje sam, u traganjima za vestima, mesečno ostavljao po celom tom đubretu. Definitivno se može živeti i biti informisan i bez toga. Moje klikove više ne dobijaju.

 

Dno je b92 odavno probio u tuđim rukama. Vesti o Kristijanu i zadrugama, Dara bubakvara na Sejšelima, etc. su bili poslednji zakucani ekser u kovčeg, uz linkovano smeće (u vidu Objektiva i Alo) na dnu svake strane. Da mi je neko rekao pre 10 godina da će DOTLE doći, ne da mu ne bih poverovao nego bih mu rekao da je lud čovek. Kad ono megjutim...

 

Ali vratiće se sve to u normalu kad padnu ovi bez padobrana. 

 

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Neme said:

Ali vratiće se sve to u normalu kad padnu ovi bez padobrana. 

 

 

Po meni, promena uređivačke politika kad se promeni vlast nije vraćnje u normalu, kad je Pink podržavao DOS, DS i ekipu, meni i dalje nisu bili normalni, nisam im verovao. TV b92 preskačem, kao i Pink, Hapy, Studio B, RTS gledam redovno

Spoiler

ali samo Slagalicu.

Inače, pogledam sajt B92, obično samo naslovnu stranu, retko otvaram neki tekst, informišem se, uglavnosm sa N1, Nova S i Danasa.

 

 

Edited by Div
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

"Posecujes" i Politiku......:classic_biggrin:

 

SuaR3ZZ.jpg

 

Ma jok, Politiku i Novosti zaobilazim, opasno kandisu.

 

Ali kad se nesto krupno desi odem na Kurir i Informer da se ismejem njihovom kukumavcenju i spinovanju 🙂 Posle malo budem tuzan kad shvatim da postoje ljudi koji im actually veruju, pa me prodje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ma jok, Politiku i Novosti zaobilazim, opasno kandisu.

 

Ali kad se nesto krupno desi odem na Kurir i Informer da se ismejem njihovom kukumavcenju i spinovanju 🙂 Posle malo budem tuzan kad shvatim da postoje ljudi koji im actually veruju, pa me prodje.

Jbg, jednom ce ti slika izaci u novinama, makar i kad se budu oprastali od tebe. :s_d:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Neme said:

Ne više, ali hoću kad se u Srbiji promeni vlast. Biće to opet okej, nemam dileju, a ne bi me čudilo ni da se neki vrate na posao...

 

Što se mene tiče, otkačinjanjem od b92 & smeća, zakinuo sam ih mesečno najmanje za par stotina kllikova. Dugo sam bio rob nevike, što vele @urosg3 i @Edward Louis Severson III, ali sam prestao kad sam grubo sabrao klikove koje sam, u traganjima za vestima, mesečno ostavljao po celom tom đubretu. Definitivno se može živeti i biti informisan i bez toga. Moje klikove više ne dobijaju.

 

Dno je b92 odavno probio u tuđim rukama. Vesti o Kristijanu i zadrugama, Dara bubakvara na Sejšelima, etc. su bili poslednji zakucani ekser u kovčeg, uz linkovano smeće (u vidu Objektiva i Alo) na dnu svake strane. Da mi je neko rekao pre 10 godina da će DOTLE doći, ne da mu ne bih poverovao nego bih mu rekao da je lud čovek. Kad ono megjutim...

 

Ali vratiće se sve to u normalu kad padnu ovi bez padobrana. 

 

 

 

 

 

Više nikad on neće biti tamo gde je bio. Jednom kada izgubiš renome više ga nikad ne vraćaš. Pogledaj Politiku ili kod nas u NS Dnevnik. Oni se jesu upristojili posle 5. oktobra ali uvek ih ja pratio taj imidž iz 90-ih. Vratili su starije koji su navikli da tamo gledaju "maturante" ali se nikad nisu oporavili. Isto važi i za B92, verovatno će se upristojiti ali više nikad neće imati značaj koji su imali do 2012. to znači da neće imati ni poznate novinare koji bi mogli da ih poguraju i to je kraje priče. Ja sam bliži tome da će oni u istoriju čim Vučić izgubi potrebu da ih čuva da ih neko drugi uzme. Njih kada kupe, novi vlasnik će odma promeniti ime i nastaviti nekim drugim putem.

 

Ja sam ga postepeno napuštao od 2012. do 2014. jer su oni postepeno postali vučićev mediji. Nekako mi se u to vreme to tako činilo. 2014. sam prešao na Danas i ostao tamo, a kada je neki breaking news idem na N1 pošto Danas dosta sporo dodaje nove vesti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

Inače, pogledam sajt B92, obično samo naslovnu stranu, retko otvaram neki tekst, informišem se, uglavnosm sa N1, Nova S i Danasa.

 

Ja više ni naslovnu. I to je jedan klik.

 

6 hours ago, Div said:

Po meni, promena uređivačke politika kad se promeni vlast nije vraćnje u normalu, kad je Pink podržavao DOS, DS i ekipu, meni i dalje nisu bili normalni, nisam im verovao.

 

Upravo zato i mislim da će se b92 vratiti u normalu. Imidž televizije koja je nosila promene se ne može izbrisati gumicom, kao ni prošlost Pinka. Što jedna baba preko puta kaže "ni golom guzicom na ringlu da mi sednu". :classic_biggrin:

 

1 hour ago, Klotzen said:

Više nikad on neće biti tamo gde je bio. Jednom kada izgubiš renome više ga nikad ne vraćaš. Pogledaj Politiku ili kod nas u NS Dnevnik. Oni se jesu upristojili posle 5. oktobra ali uvek ih ja pratio taj imidž iz 90-ih.

 

Upravo se o tom imidžu i radi. Ovi su ih unepristojili poslednjih 10 godina, ali B92 je bio i ostao sinonim otpora diktaturi. Ne bi me čudlio uopšte da prvo njihovu redakciju posete demonstranti kad se bude rušila ova diktatura, em ima nacionalnu frekvenciju... Pošto, jelte, kod nas nije ni moguće promeniti ovakve tipove vlasti, osim na silu. Tvrdim, dakle, prvi će b92 da se okrene i mislim da ne postoji argument koji će me ubediti u suprotno. 

 

No, zanimljiva je tema. U isto vreme budi nostalgiju i gnev...

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Ma jok, Politiku i Novosti zaobilazim, opasno kandisu.

 

Ali kad se nesto krupno desi odem na Kurir i Informer da se ismejem njihovom kukumavcenju i spinovanju 🙂 Posle malo budem tuzan kad shvatim da postoje ljudi koji im actually veruju, pa me prodje.

 

Link to comment
Share on other sites

Iz Srbije otvaram Vreme, NIN, Danas, Sport Klub i ponekad N1 i Nedeljnik.

Beonegrica i ja imamo kućno pravilo da gadovi ni za jedan klik od nas ne smiju da se ovajde.

 

I još jedna stvar, aktuelnosti iz Srbije mogu vrlo lijepo da se prate i preko podgoričkih Vijesti, oni pišu o svemu bitnom što se dešava u Srbiji, ali mi taman malo isfiltriraju sajkove, vulvinove, čaletove i slinine psihodrame, plus se na ove drugorazredne zlikovce tipa bizon, orlić ometač, toma mona & co ni ne osvrću. A i sajt im je sasvim pregledan.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bohumilo said:

Što se tiče tog portala, mogu da ponudim opkladu bilo kome ko misli da tamo može da pronađe makar jedan tekst koji u sebi ne sadrži logičku ili gramatičku grešku.

 

Treba reći, ne radi odbrane B92, da ni drugi portali ne stoje bitno bolje.
A, evo jednog bisera sa B92 (znači bio sam, kliknuo, priznajem):

 

Quote

...
Dodaje da je porastao broj kredita koji ljudi uzimaju, te da se tu u proseku radi o par stotina hiljada stredstava.
...

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2022 at 1:40 PM, Beonegro said:

I još jedna stvar, aktuelnosti iz Srbije mogu vrlo lijepo da se prate i preko podgoričkih Vijesti, oni pišu o svemu bitnom što se dešava u Srbiji, ali mi taman malo isfiltriraju sajkove, vulvinove, čaletove i slinine psihodrame, plus se na ove drugorazredne zlikovce tipa bizon, orlić ometač, toma mona & co ni ne osvrću. A i sajt im je sasvim pregledan.

 

Pametno, imam druga Hrvata koji prati samo srpske medije kad pisu o Hrvatskoj, jer je to nezasecereno, kao nasi o njima.

On 1/23/2022 at 2:22 AM, bohumilo said:

Što se tiče tog portala, mogu da ponudim opkladu bilo kome ko misli da tamo može da pronađe makar jedan tekst koji u sebi ne sadrži logičku ili gramatičku grešku.

 

To je zato sto portale ne uredjuju novinari vec nepismeni botovi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...