Jump to content


gggggggg

Recommended Posts

38 minutes ago, DameTIme said:

Ne znam šta kuliraš kad si prošli put napisao ovo isto i navodio listu FA Nagetsa kao opravdanje za MPJ-ev ugovor. A nadrkan odgovor dobijaš jer ako sam na nešto alergična to je zamena teza.

 

Međutim sama sam si kriva, odsad ću lepo da maksimalno kuliram ovakve rasprave.

 

pominjem istu stvar jer je ona sustinski vazna za davanje vise novca homeboyu (jer sa strane takvi talenti ili ne-daj-boze ready made igraci nikako ne dolaze u denver). 

 

to nije zamena teza vec podsetnik na prostu cinjenicu koja je dostupna guglanjem. 

 

zamena teza bi eventualno mogla biti tvoje opravdanje za nadrkanost u diskusiji. 

Link to comment
Share on other sites

@DameTIme

Moram da se javim: uini je naveo nesto sto je datost vec dugo u ovoj ligi, a od relativno nedavno i formalno prepoznato pravilima oko visine potencijalnog ugovora - liga je osetila potrebu da (de fakto ogromnu i sa trendom konstantnog rasta) nejednakost fransiza proba peglati resenjem da se igrac znacajno finansijski nagradjuje za ostanak u fransizi koja ga je draftovala. Ona lista FA's koja je pominjana za Denver je bukvalno rendom primer, moze se navesti jos x drugih. Fora je da je small market vs big market teams ziva, realna stvar i svaki dil/ugovor/potez se mora gledati u kontekstu specificnosti konkretnog okruzenja/organizacije. Kada ne das max ugovr Aytonu, to je u epruveti pravi, logican, odlican potez jer njegova igra ne vredi tih para (trenutno, a mozda nikad ni nece), ali iz perspektive Phoenixa i aktuelnog trenutka je za vesala ukoliko nema konkretne, bolje alternative.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, gggggggg said:

voleo bih videti dokle bi phoenix dogurao sa aytonom kao drugom opcijom. da vidimo kako bi sebi i drugima iskreirao pozicije za postizanje zgoditaka.

Igra se basket i na drugoj strani terena a tu je Ejton ipak značajniji od MPJ-a.

 

Tek je početak sezone, brojke če ići gore-dole, nije ovo sad relevantno za dugoročnu prognozu. S jedne strane je dobro videti da mlad igrač želi veću odgovornost u ozbiljnom timu, pa čak i po cenu nerealnih očekivanja ("zašto sve ide na Jokića"), ali sa aspekta njegove budućnosti brine malo taj nadrkano blejački stav u odbrani i nervoza koja se unosi u tim. Videćemo za metar-dva kako će se razvijati uloge i doprinos.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Naravno da tako pričaš lepo o uticajnosti Ejtona, a nipodaštavaš još veći uticaj CP3 i Bukera koji su bili lideri svog tima. Da je recimo falio jedan od njih, Bron bi te Sanse obrisao o patos. Ne bi ni stigli do Denvera.

 

Ja uopšte ne nipodaštavam uticaj CP3 i Bukera. Govorimo o uticaju MPJ i Ejtona na igru svojih timova. Jedan kida na obe strane terena, ponaša se korektno i sluša lidera i imao je veliki uticaj na tim koji je došao do finala. Guess who is who?

 

Bron je imao priliku da obriše patos pa nije ništa uradio (ni ne treba jer ne igra sam) jer su Sansi bili izuzetno uigrana ekipa sa jasnim ciljem i raspoređenim ulogama. Nije moj problem što to ne možeš da prihvatiš.

 

47 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

@DameTIme

Moram da se javim: uini je naveo nesto sto je datost vec dugo u ovoj ligi, a od relativno nedavno i formalno prepoznato pravilima oko visine potencijalnog ugovora - liga je osetila potrebu da (de fakto ogromnu i sa trendom konstantnog rasta) nejednakost fransiza proba peglati resenjem da se igrac znacajno finansijski nagradjuje za ostanak u fransizi koja ga je draftovala. Ona lista FA's koja je pominjana za Denver je bukvalno rendom primer, moze se navesti jos x drugih. Fora je da je small market vs big market teams ziva, realna stvar i svaki dil/ugovor/potez se mora gledati u kontekstu specificnosti konkretnog okruzenja/organizacije. Kada ne das max ugovr Aytonu, to je u epruveti pravi, logican, odlican potez jer njegova igra ne vredi tih para (trenutno, a mozda nikad ni nece), ali iz perspektive Phoenixa i aktuelnog trenutka je za vesala ukoliko nema konkretne, bolje alternative.

 

Osim što tu ima jedan detalj: Ejton igra na obe strane terena, lepo se ponaša, sluša vođu i trenera, bio je 1. pik i da ne nastavljam dalje. Potez Sansa je debilan jer je on pokazao da ima smisla uložiti max ugovor u njega.

 

@oubrevo.Vrlo menjaš teze i nije mi potrebno nikakvo opravdanje za stav koji zauzimam u diskusiji, pošto sam vrlo direktna. Nisi ni ti sušta ljubaznost 24/7.

Edited by DameTIme
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTIme said:

MPJ nije lider koji postrojava, ali se od njega očekuje da bude igrački lider i uz Jokića i Džamala (kad je zdrav) isporučuje svoje poenterski i gine na terenu. On ne radi ništa od toga.

 

Ali MPJ nije dobio ugovor zato što neko očekuje da će da isporučuje poene i gine na terenu. Jeste nešto slično, ali nije to. Nije dobio ugovor zbog tih očekivanja. Dobio je ugovor zbog onoga što bi mogao, možda, da postane narednih godina. I zato što nema mnogo, da ne kažem nula, igrača koji bi teoretski mogli da trpaju trice, daju 30ppg, malo zatvore skok, trče kontre i sve ostalo, a da su ispod 24 godine i da razmatraju mogućnost da dođu, od svih gradova, u Denver.

 

Quote

Ove tri utakmice i cela ova sezona će biti samo posledica toga što su odlučili da mu daju ovakav ugovor, a moj zaključak sledi iz svega što sam videla od njega.

 

Nakon tri utakmice, znači tokom zagrevanja za sezonu od jedno 100 utakmica,  zaključak je da MPJ ne grize zato što je dobio za njega "preveliki" ugovor? Dakle da je dobio manji ugovor to bi ga nateralo da se opameti, više uči i radi na sebi i sada bi ekipi bilo mnogo bolje, a on bi trčao na onoj kontri, zalepio takvu bananu Kevinu Lovu da bi ovaj odmah besno bacio patike i u suzama otrčao u penziju?

 

Quote

Đizs, opet priča o tome kako niko neće u Denver osim ako im ne daju astronomski ugovor

 

Nije niko, već niko iz skupa igrača koji su svakako obezbedili svoj boravak u NBA ligi na osnovu igračkih performanski koje bi mogli teoretski da ostvare/dostignu (a najčešće, hajde da kažemo u 80% slučajeva, neće dostići). Iako je skup dosta veliki, nije neograničen. Vidim da je priča o malim sredinama i dalje teška za prihvatanje ovde. Postoje, suštinski, dve Amerike - jedna je na obalama, druga je između. Posebno kada su u pitanju mladi igrači koji su već obezbedili sebi nekakav ugovor u ligi na osnovu svoje idealne projekcije za narednih 4 5 6 godina mogu da biraju gde će da idu i, najčešće, je potrebna velika razlika u ponudama da bi prihvatili da idu u gradove koji nisu idealni za mlade socialites. Ali Uini je već obrazlagao, kačio spiskove, grafikone, tabele i reportove.

 

 

edit: izvinjavam se, vidim da je ova priča završena. Biće dobro MPJ, treba da prođe jedno 2 nedelje da krene da deluje špricanje.

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Max ugovori u NBA se daju u 2 slucaja. Prvi je kada igrac isporucuje sad i odmah. Drugi je kada se radi zalog za buducnost.

 

MPJ je, naravno, vise primer ovog drugog, ali svakako igrac u kojeg (za sada) treba poloziti nade. Momak je vise nego ozbiljan potencijal, narocito u napadu. Kombinacije tog atleticizma, suta i visine nema na svakom cosku cak ni u En be A ligi.

 

I nije u pitanju supermax, pa da se prica o nekom ukopavanju. Max a la regulare (plus bonusi koje nece ni pokupiti) je prakticno novi mid. Pod uslovom da MPJ ostane zdrav, on za trajanje ovog ugovora nece ni malo izgubiti trade value, makar i ne izdigao znacajno nivo igre.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Alex_Serbia said:

Max ugovori u NBA se daju u 2 slucaja. Prvi je kada igrac isporucuje sad i odmah. Drugi je kada se radi zalog za buducnost.

 

MPJ je, naravno, vise primer ovog drugog, ali svakako igrac u kojeg (za sada) treba poloziti nade. Momak je vise nego ozbiljan potencijal, narocito u napadu. Kombinacije tog atleticizma, suta i visine nema na svakom cosku cak ni u En be A ligi.

 

I nije u pitanju supermax, pa da se prica o nekom ukopavanju. Max a la regulare (plus bonusi koje nece ni pokupiti) je prakticno novi mid. Pod uslovom da MPJ ostane zdrav, on za trajanje ovog ugovora nece ni malo izgubiti trade value, makar i ne izdigao znacajno nivo igre.

Izbori li All-NBA team ove sezone eto supermaxa.

 

E sad ae recimo da to nece uspjeti ( sto je vrlo vjerovatno ) njemu za trajanje tog ugovora treba nesto od Allstar, MVP, DPOY, All-NBA team. A da li je realno da bude Allstar? Ja bih rekao da jeste tako da eto tih 172/5

Link to comment
Share on other sites

Šta mislite o efektu novog pravila kojim se više štite odbrambeni igrači, a bekovi sprečavaju u iznuđivanju faula kako ja to nazivam skakanjem u čuvara i mlataranjem nožicama? Da li će to na pojedine izrazite poentere koji dobar deo zarade na slobodnim bacanjima (pr. Harden, Lilard, Dončić, Jang) uticati dugoročno, ili će se uspešno prilagoditi? Harden se već žali na kriterijum suđenja.

Link to comment
Share on other sites

Bacanje napred, a pogotovo istupanje noge ima svoje korene, a to je pre svega potreba šutera da se zaštiti od debila poput Brusa Bovena koji je skupljao skočne zglobove. Posle je to otišlo u drugu stranu. Verujem kao i drugi da će naći neki balans. Postoje igrači, poput Saleta Đorđevića, koji pri skok šutu doskaču par decimetara ispred mesta sa kojeg su se odrazili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ostrio sam se da gledam Lakers@Spurs, prespavao pola dana pre posla da bih to mogao, a James ne igra.

Ukoliko krenemo lose da igramo i gubimo, imam backup plan, prebacujem na EON i gledam epizodu Dinastije na Pinku koju sam danas propustio radeci.

Link to comment
Share on other sites

Eto Miki vidis da DeAndre i nije bas beskorisno pojacanje, moze on jos da odigra ponesto sto se zahteva od teskog C

Prelako su dobijali ove otvorene trice s kojima su nas stigli i prestigli, deluje na osnovu utiska da smo trebali formirati neku prednost a ovako -1 na semaforu

Valjda su RW i AD toliko kvalitetni da se dobije ovaj nikadgori SAS ? 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma i nadskakase, sto nisu ubacili sve su putatpovali, prikucali, ili pogodili jos 1 trojku iz tog napada

Kakva tuzna skupina su lakersi

Just now, alpaka Bereta Sida said:

Iskreno se nadam da ovi cirkusanti nece uci ni u playoff. 

 

Vrlo verovatan scenario je borba za plejin..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...