Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

4 hours ago, Angelia said:

Trudo je nacisto odlepio. On je svoje gradjane koji mirno protestuju proglasio za teroriste.

I inace sad se zna da je vecina donora iz Kanade.  Sve sto je trebao da uradi je da ukine mandat kamiondzijama, mislim kako oni sire virus?

 

Gde je Trudo proglasio mirne gradjane teroristima? Jel to blio na nekom americkom news-u? 🙂

 

Wow, vecina donora iz Kanade, ali samo za malo:

Quote

 

A majority of money donated — about 52 per cent, or $5.4 million — appears to have come from Canadian sources.

Meanwhile, more individual Americans appear to have donated to the campaign than Canadians.

The data shows 51,666 American donations, compared to the 36,202 from Canada.

 

 

Vi ameri izgleda svake zime volite da shamankso-kamijondzijski rusite vlast 🙂 pa makar i tudju.

 

Pa vidi, vi ste nasim kamiondzijama uveli taj zakon u USA pa mi onda kopirali. Sada iz daleka to se vidi ovako - prvo im ne date da idu u US a posle ih uzurpirate da se naoruzavaju i brane neke mostove. Hehehe, jbg - this is America.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nonick said:

 

Gde je Trudo proglasio mirne gradjane teroristima? Jel to blio na nekom americkom news-u? 🙂

Na svim vestima, zar nije uveo Emergency Act? Zar nije dodao finansiranje kamiondzija da se blokira I da se zamrznu racuni bez naloga suda? Pazi ako ide kao patka, zvuci kao patka...

 

13 minutes ago, nonick said:

Wow, vecina donora iz Kanade, ali samo za malo:

Ajde, vecina donacija je iz kanade. Ispravio si me.

 

13 minutes ago, nonick said:

Vi ameri izgleda svake zime volite da shamankso-kamijondzijski rusite vlast 🙂 pa makar i tudju.

 

Pa vidi, vi ste nasim kamiondzijama uveli taj zakon u USA pa mi onda kopirali. Sada iz daleka to se vidi ovako - prvo im ne date da idu u US a posle ih uzurpirate da se naoruzavaju i brane neke mostove. Hehehe, jbg - this is America.

Cekaj, ti uopste ne vidis problem u tome? Kakvu vlast oni ruse? Trazili su da se ukinu mere koje I na US strani nemaju smisla, koje I provincije ukidaju za gradjane...

Cemu to osim izivljavanje? Ajde mi objasni logiku.

Znaci ukines mandate koji vise nemaju smisla I nemas protest. Ne jok kreces da hapsis ljude, pretis im oduzimanjem sredstava za rad, otpustanjem,  jbte prevazisao je NZ. 

Sta ono rekose, da su zahtevi za slobodu far-right ideologija 😀 

Link to comment
Share on other sites

@Angelia

Ako mere vlade nemaju smisla, onda protest kamiondzija ima jos manje smisla. Niko njih ne tera da se vakcinisu, a u SAD ne mogu da udju bez potvrde o vakcinaciji. U cemu je problem? Mozes nevakcinisan da vozis po celoj Kanadi ali eto ti bas hoces preko granice nevakcinisan, a pri tome druga zemlja ti ne dozvoljava ulaz. Ovo je kao prica o Djokovicu. On ne bi da se vakcinise, a oni koji traze potvrdu o vakcinaciji mrze Srbe.

Sto se tice finansiranja zamisli da recimo BLMu 40% donacija dolazi iz inostranstva, kakve bi bile reakcije?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJORDJE said:

@Angelia

Ako mere vlade nemaju smisla, onda protest kamiondzija ima jos manje smisla. Niko njih ne tera da se vakcinisu, a u SAD ne mogu da udju bez potvrde o vakcinaciji. U cemu je problem? Mozes nevakcinisan da vozis po celoj Kanadi ali eto ti bas hoces preko granice nevakcinisan, a pri tome druga zemlja ti ne dozvoljava ulaz. Ovo je kao prica o Djokovicu. On ne bi da se vakcinise, a oni koji traze potvrdu o vakcinaciji mrze Srbe.

Zato I kazem, u cemu je problem da Kanada ukine mandat? 

To su mogli da urade pre nego su krenuli. 

Quote

Sto se tice finansiranja zamisli da recimo BLMu 40% donacija dolazi iz inostranstva, kakve bi bile reakcije?

Nikakva, niko nije ni gledao odakle njihove donacije dolaze.  Niko nije hakovao listu donora, I niko nije otpusten ili mu policija dosla na vrata zbog toga, niti je preceno da se zamrznu pare. A BLM je definitivno organizovao nasilne proteste. Zato je ovo sto Trudo radi, suludo.

Da ne pominjemo sto se US umesala u pricu, da trazi intervenciju.  

 

 

Edit: btw ja mislim da je problem poceo sa zahtevom da kad se vrate iz US moraju da se izoluju 14 dana. Sto je opet suludo. Ako sam pravilno razumela

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Zato I kazem, u cemu je problem da Kanada ukine mandat? 

To su mogli da urade pre nego su krenuli. 

 

Samo u teoriji - prakticno to nisu mogli da urade bez dogovora sa USA. Ne mozes tek tako izaci iz sporazuma koji bi tvog najvaznijeg i 20 puta mocnijeg trgovinskog partnera ostavio u polozaju "bully-ja" koji insistira na nekim "mandatima". Takve stvari se uvijek skupo plate u buducnosti...

3 hours ago, Angelia said:

Na svim vestima, zar nije uveo Emergency Act? Zar nije dodao finansiranje kamiondzija da se blokira I da se zamrznu racuni bez naloga suda? Pazi ako ide kao patka, zvuci kao patka...

 

 Emergency Act se primjenjuje u vanrednoj situaciji (sto blokada glavnog grada jeste) i u kojoj provincijalna vlada nema mogucnosti da se izbori sa situacijom (nder the Emergencies Act, the federal Cabinet may declare a national emergency in response to an urgent and critical situation that cannot be dealt with by any existing law, and either is beyond the capability of a province to deal with it or threatens the sovereignty of Canada.)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ters said:

 

Samo u teoriji - prakticno to nisu mogli da urade bez dogovora sa USA. Ne mozes tek tako izaci iz sporazuma koji bi tvog najvaznijeg i 20 puta mocnijeg trgovinskog partnera ostavio u polozaju "bully-ja" koji insistira na nekim "mandatima". Takve stvari se uvijek skupo plate u buducnosti...

Nisam to tako videla, to je mandat u Kanadi, nisu odgovorni za US mandat. Mislim da su obe strane nerazumne u ovom slucaju, ali sta kosta Kanadu da kaze "mi smo bolji, skinuli smo mandat"  

 

4 minutes ago, ters said:

 Emergency Act se primjenjuje u vanrednoj situaciji (sto blokada glavnog grada jeste) i u kojoj provincijalna vlada nema mogucnosti da se izbori sa situacijom (nder the Emergencies Act, the federal Cabinet may declare a national emergency in response to an urgent and critical situation that cannot be dealt with by any existing law, and either is beyond the capability of a province to deal with it or threatens the sovereignty of Canada.)

Emergency Act koliko sam videla nije primenjen 50 godina. Sto blokada glavnog grada nije, I nije slobodno uzurpiranje privatne svojine kao da su u pitanju teroristi. I nije suspenzija ljudskih prava, samo zato sto se nekom na vlasti ne dopada. Neka su kamiondzije totalni fasisti, da li razumete koju moc ste dali vladi? A nisu fasisti, nisu krenuli da obore demokratsku vlast. Federalna vlast je  blokirala pravo na licnu svojinu, samo zato sto se neko ne slaze politicki.

 

Ne bih da drzim predavanje, ali...Kanada je otvorila put ka levom totalitarizmu. Nebitno je da li podrzavate ovaj protest, mozda se uopste ne slazete. Ali ste prihvatili da vlast silom I ukidanjem ljudskih prava, moze da vam ukine prava

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Angelia said:

Nisam to tako videla, to je mandat u Kanadi, nisu odgovorni za US mandat. Mislim da su obe strane nerazumne u ovom slucaju, ali sta kosta Kanadu da kaze "mi smo bolji, skinuli smo mandat"  

 

U ovom trenutku ne kosta nista - ali sve takve stvari dodju na naplatu nekada kasnije. Odnos Kanade sa USA je "koga je kumit' nije ga ljutit' " tako da unilateralno povlacenje iz bilo kojeg dogovora ne dolazi u obzir za sve kanadske vlade nakon Chretien-a (a njegovo odbijanje da podrzi Bush-a u ratu u Iraku prije 20 godina se placa u posljednjih nekoliko godina iskljucivanjem Kanade iz nekih strateskih saveza koje USA sada stvara).

 

Niti provincijske niti federalna vlada mogu nesto uraditi, jer jednostavno ne mogu efektivno promijeniti stanje, a ne mogu ni primjeniti silu jer "thin blue lineri" podrzavaju one koji proteste finansiraju i organizuju. Sve sto Justin moze raditi je da redovno farba i fenira kosu, mijenja boju carapa i drzi govore koji nikoga ne zanimaju, a kamiondzije mogu nastaviti sa protestima do mile volje i na to i dalje imaju pravo. 

 

I da, nema opasnosti od lijevog totalitarizma u zemlji u kojoj su svi aparati prisile u rukama desnih konzervativaca. 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Angelia said:

Trudo je nacisto odlepio. On je svoje gradjane koji mirno protestuju proglasio za teroriste.

I inace sad se zna da je vecina donora iz Kanade.  Sve sto je trebao da uradi je da ukine mandat kamiondzijama, mislim kako oni sire virus?

Mirno protestuju moj k. Okupirali su grad i zlostavljaju nas koji u tom gradu živimo. Dođi kod nas u Otavu da vidiš te fine protestante. Večeras su fino zighajlovali, klasično.

 

Skupio se najveći šljam koji naša zemlja može da iznedri, uz podršku najvećeg belosvetskog šljama.

 

Dok ne uđe vojska sa dugim cevima i pošalje ološ na robije, neće se ovo završiti. Ovaj pristup "cvećem na teroriste" i "pazimo da se konvoj rastera na fino" ne vodi nikuda. Teror nad građanima traje već 20 dana.

 

U subotu ćemo opet kontra-protest ako ih do tad vlasti konačno ne rasturi.

 

Jedino dobro iz svega ovoga je što se vidi ko je zaista uz svoje sugrađane, a ko je apsolutno nesposoban. Šef policije je podneo ostavku, gradonačelnik je inače svoje završio... Na sledećim izborima glas za Catherine McKenney.

 

 

 

I da: Cure su osvojile zlato u hokeju! 🥇🥇🥇🥇🥇🥇

Edited by Maharaja
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

 

U ovom trenutku ne kosta nista - ali sve takve stvari dodju na naplatu nekada kasnije. Odnos Kanade sa USA je "koga je kumit' nije ga ljutit' " tako da unilateralno povlacenje iz bilo kojeg dogovora ne dolazi u obzir za sve kanadske vlade nakon Chretien-a (a njegovo odbijanje da podrzi Bush-a u ratu u Iraku prije 20 godina se placa u posljednjih nekoliko godina iskljucivanjem Kanade iz nekih strateskih saveza koje USA sada stvara).

 

 

 

Jel to hoces da kazes da je US trazila da Kanada uvede mandat? To bas nema smisla, koji bi smisao bio da amerika trazi tako nesto, i to onda pravi Kanadu marionetom.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Maharaja said:

Mirno protestuju moj k. Okupirali su grad i zlostavljaju nas koji u tom gradu živimo. Dođi kod nas u Otavu da vidiš te fine protestante. Večeras su fino zighajlovali, klasično.

 

Skupio se najveći šljam koji naša zemlja može da iznedri, uz podršku najvećeg belosvetskog šljama.

 

Mi nismo tamo, mozemo da vidimo samo iz medija, i ja pratim uglavnom US medije i EU. Nigde u njima nema nijedne slike koja pokazuje neku fasisticku simboliku.

Ustvari samo cujes izjave Trudoovog kabineta da su to desnicari, teroristi i nacisti. Koliko sam videla negde u pocetku su neki probali da koriste desnicarske simbole ali su ih protestanti ucutkali. Intervjui sa ucesnicima protesta pokazuju veoma sareni skup ljudi - dosta imigranata i za dosta njih bi imao problem da ih nazoves neonacisti.

Niko nigde ne tvrdi da je bilo bilo kakvog nasilja, valjda bi dosad pokazali neko paljenje, pljackanje, unistavanje imovine.

Da nisu zighajlovali da kazu da je vlast fasisticka? Uopste ne bi bilo iznenadjenje da protest privuce extremiste.

 

Ali eto - ti si na terenu pa mozda mozes da nam kazes ili das neke izvore. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Jel to hoces da kazes da je US trazila da Kanada uvede mandat? To bas nema smisla, koji bi smisao bio da amerika trazi tako nesto, i to onda pravi Kanadu marionetom.

Koliko mi je poznato poslednjih godinu dana to je usaglasavano sto je i ovde slucaj. Recimo na zahtev Kanade je bio produzen embargo na non-essential travel prosle godine. 

13 hours ago, Angelia said:

Nikakva, niko nije ni gledao odakle njihove donacije dolaze. 

Recimo da sam krajnje sumnjicav da niko za vreme prethodne administracije nije pratio BLM donacije koje dolaze iz inostranstva. Za to im cak nije potreban ni sudski nalog nakon onih mera posle 2001ve.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJORDJE said:

Koliko mi je poznato poslednjih godinu dana to je usaglasavano sto je i ovde slucaj. Recimo na zahtev Kanade je bio produzen embargo na non-essential travel prosle godine. 

Nemam pojma sta im je to trebalo sada kad su kamiondzije radile normalno kroz celu pandemiju, to kazem i za Kanadu i US. Dok imamo supply chain problem. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Amigo said:

Malo konjima gaze ljude, bruka i sramota, Trudo nije imao hrabrosti da izadje i obrati se tim ljudima, nadam se da ce ga stici zasluzena kazna na izborima.

 

 

Strasno, najstrasnije je sto ljudi ne razumeju koja je to zloupotreba vlasti.

Sad bi trebalo da se digne pola Kanade za ovo. Ono tacno vidim Milosevicevu taktiku, neverovatno.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Angelia said:

Strasno, najstrasnije je sto ljudi ne razumeju koja je to zloupotreba vlasti.

Sad bi trebalo da se digne pola Kanade za ovo. Ono tacno vidim Milosevicevu taktiku, neverovatno.

 

Milosevic je makar izlazio pred ljude, ovaj ne zeli uopste da razgovara sa njima. Uhapseno je oko 190 ljudi, ne znam ni gdje su ih smjestili, a kamoli kako ce se organizovati sudjenje tolikim ljudima.

Sve u svemu, represija postaje normalna stvar, kako prema vlastitom stanovnistvu, tako i medjudrzavnim odnosima.

 

Jedan od problema u Kanadi je da uopste ne postoji neko opoziciono glasilo, prakticno postoje samo dvije informativne televizije, jedna je drzavna CBC, koja generalno jako lose informise o bilo cemu, a druga je CTV u vlasnistvu najvece komunikacionog giganta Bell, koji kontrolise kablovski satelitski program, kao i internet i mobilnu telefoniju.

U USA ima makar FOX i CNN, dvije suprostvljene strane, ovde od toga nema nista. Raznolikiji informativni prostor je u Srbiji nego u Kanadi.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Milosevic je makar izlazio pred ljude, ovaj ne zeli uopste da razgovara sa njima. Uhapseno je oko 190 ljudi, ne znam ni gdje su ih smjestili, a kamoli kako ce se organizovati sudjenje tolikim ljudima.

Sve u svemu, represija postaje normalna stvar, kako prema vlastitom stanovnistvu, tako i medjudrzavnim odnosima.

Gledam snimak intervjua sa jednim od vodja protesta, i on kaze da ih hapse i pustaju van grada, sa zabranom vracanja.

Ovaj covek deluje veoma elokventan, i razuman, i njemu su zamrznuli racun. Upotrebili su zakon koji je namenjen ratnom stanju na mirnim protestantima.

Mozemo da se slazemo ili ne slazemo sa njihovim zahtevima i protestom, ali ovo je klasicna zloupotreba vlasti, i ukidanje gradjanskih prava.

Link to comment
Share on other sites

Bas iznenadjujuce da se policija ponasa brutalno. Ko bi uopste mogao pretpostaviti da je to moguce... A jos su zandari veoma uzdrzani jer su ideoloski na istoj strani kao i ovi protestanti. Kod mene protesti traju i dalje - desetak SUV voza sa zastavama po gradu i tu i tamo trubne...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

On 2/20/2022 at 4:36 PM, Amigo said:

Ja se sada informisem na Fox-u, da bi nesto saznao vise. 

 

 

Izgleda da Fox dobro pokriva vesti.

 

Inace kamiondzije u US resile da prepisu recept. Kazu 3 konvoja krecu ka DC, samo mislim da nisu bas zauzeli stav tacno sta protestuju, poceli su od mandata.

Bas me interesuje da li ce. 

I verovatno ce imati vise javne podrske jer je vise ljudi ovde protiv mandata.

Link to comment
Share on other sites

On 2/17/2022 at 5:05 AM, Angelia said:

Ne bih da drzim predavanje, ali...Kanada je otvorila put ka levom totalitarizmu. Nebitno je da li podrzavate ovaj protest, mozda se uopste ne slazete. Ali ste prihvatili da vlast silom I ukidanjem ljudskih prava, moze da vam ukine prava

 

Najbolji faceswap ikada, u svetlu nedavnih desavanja 😄

 

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aRrrMA5_460svav1.mp4

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...