Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

23 hours ago, Eddard said:

 

 

Ja se sve nadam da će iz istog razloga i USA, u kojoj još taj problem nije toliko očigledan, u narednim godinama popustiti sa svojim kriterijumima za strane lekare, pa da se oprobam i tamo, ali videćemo. Mogu da zamislim da je u zdravstvenom sistemu kao što je kanadski taj problem baš evidentan.

 

Moraće ozbiljna reforma da se uradi sa Royal College of Physicians. Tu je gatekeeping. 

Link to comment
Share on other sites

A  možda da probamo da se otarasimo bezmislenih carbon taxi, da prestanemo da terorišemo slobobodnu trgovinu glupim ograničenjima pa kad industrija i proizvodnja generišu realni novac, delom tim novcem stimulišemo one koji bi hteli da uče medicinske škole, uz to da se ratifikacija medicinskih diploma za one koji nisu iz Canade pojednostavi, možda bi onda mogli da nivo medicinske usluge podignemo na pristojan nivo. Just a thought...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Milion i po Kanadjana, od kojih je 400.000 djece, dolazi po hranu u tzv food banks, gdje su sredstva obezbjedjenja kroz donacije. Svaki put kada placam racun u supermarketu, pitaju me da li cu da doniram za gladne.

 

More Canadians are turning to food banks than ever before
 

Ovaj broj ce se sigurno povecati, jer je cijena grijanja poskupila 100% u odnosu na proslu godinu, tako da ce domacinstvima ostati jos manje za hranu, koja je inace drasticno poskupila. Zima je tek pocinje.

 

Za to vrijeme Trudo trosi jos 500 miliona da finansira rat koji se odvija 7000 km daleko, umjesto da tih 500 miliona i ko zna koliko jos je potrosio u nepovrat, ulaze u dobrobit vlastitih gradjana, to mu izgleda ne pada na pamet.

 

Ja samo kada pomislim sta bi znacilo uloziti 500 milion dolara u istrazivanje lijecenja kancera i koliko bi se ljudi spasilo ili makar bi im se olaksao zivot i to bi bila dobrobit za cijeli svijet, sada je stanje takvo da kada dodjem u svoju kliniku, tolika je guzva kao da sam na zeljeznickoj stanici.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nonick said:

Pa Kanada mora to da radi, da se zna na kojoj smo strani.

 

Uopste ne mora, da je pameti trosili bi pare na razvoj medicine, borbe protiv siromastva itd.

500 miliona su velike pare, sa njima bi se moglo svasta dobrog napraviti, ali Dzastin sa svojom zamjenicom, unukom ukrajinskog naciste,

On Wednesday the Globe and Mail reported that, “Foreign Affairs Minister Chrystia Freeland knew for more than two decades that her maternal Ukrainian grandfather was the chief editor of a Nazi newspaper.”

vise voli da finansira rat, pa da i on bude kao vazan na svjetskoj sceni.

Ali dobro, ti mislis da je to vaznije, svako ima svoje.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2 hours ago, Maharaja said:

Zašto su komentari interesantniji kad ih uvek pišu iste zaludne budale i botovi? Uvek i svuda.

 

Nije bas tako. Da je tako, komentari bi se ukinuli, a cemu onda i Twitter bez komentara. Druga je stvar sto se tebi ne dopadaju.

 

BTW, danas benzin 130, dizel 199.99. Sav transport se obavlja sa dizelom, sto direktno utice na sve cijene koje su nenormalno postale visoke, kao I sto je nenormalno da je dizel skuplji za vise od 50% od benzina. Vladu to ne interesuje, kao i mnogo toga sto pogadja zivot gradjana, tako da su komentari sasvim logicni.

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

Cenu dizela ne određuje federalna vlada. Aman.

 

A ni provincijalna, osim Kvebeka i atlantskih provincija, i osim kroz određene takse. I u svakoj provinciji su cene drugačije. Federalna vlada može da ograniči cene dizela samo u slučaju da se proglasi national emergency

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Maharaja said:

Cenu dizela ne određuje federalna vlada. Aman.

 

A ni provincijalna, osim Kvebeka i atlantskih provincija, i osim kroz određene takse. I u svakoj provinciji su cene drugačije. Federalna vlada može da ograniči cene dizela samo u slučaju da se proglasi national emergency

 

Gdje pise da ne moze? Hajmo crno na belo, pa cak i ako treba da se proglasi national emergency, nemam nista protiv. Kad su mogli da salju policiju na konjima da gaze po ljudima, mogu i to ako hoce, ali nece, njima nista ne fali. Obezbedjeni do kraja zivota, mogu ovako da trose pare kako hoce, da se zaduzuju i da zavaljuju u dugove buduce generacije.

Mogli bi npr da te pare uloze da rijese beskucnike, da obezbede vise kreveta po bolnicama, you name it, problema koliko hoces, a oni se vade sto ce da podele par stotina dolara, isto kao sto Vucic radi, kada sirokom rukom deli tudje pare.

Link to comment
Share on other sites

Piše u našim zakonima, i u tome kako je naša konfederacija ustrojena. Ako hoćeš da se žališ na cenu goriva, možeš da pišeš svom provincijalnom MLA-u ili provincijalnoj vladi. Mada i oni malo šta mogu da urade a da bude legalno i da ne popiju tužbe od prodavaca i proizvođača. Zato se i radi kroz manje olakšice i povraćaje potrošačima.

 

A što se tiče beskućnika, bolnica i slično, to je opet u provincijalnoj nadležnosti, i SVAKA provincija već mesecima donosi različite programe. Neki manje neki veće. Opet, za svaki pojedinačan program ili ako hoćeš dodatno trošenje iz budžeta, adresa su ti provincije.

 

Federalna vlada ima federalnu housing strategiju, njena implementacija je opet kroz provincije i transfer novca od federalne vlade ka provincijalnim.

 

ps. Ne znam o kakvom gaženju ljudi pričaš? Ili misliš o banalno mirnom rasterivanju konvoj terorista koji su okupirali i maltretirali građane Otave prošle godine? I ja sam besan što ološ nisu rasterali posle 2 sata terora već je zulum trajao nedeljama.

Edited by Maharaja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Amigo said:

Komentari su mnogo interesantniji.

 

 

 

Komentari su sasvim OK, postoji manjina u svakoj zemlji, "fringe minority" sto bi rekao Trudeau koja je glasna i koja veoma lako ovlada javnim prostorom sto smo vidjeli na protestima kamiondzija. Neka ljudi komentarisu, neka  protestuju, neka  na izborima biraju onoga ko ce zastupati ono sto je njima najbitnije... Trudeau nije moj izbor, ali je potpuno u pravu sto se tice pomoci Ukrajini - jer ako ga Ukrajinci ne zaustave, trebace dva puta vise novca da bi ga Poljaci zaustavili, i tri puta vise novca da bi ga zaustavili Nijemci, Rumuni, Finci, Kazahstanci ili ko je vec sljedeci, i tako u nedogled... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Amigo said:

Komentari su mnogo interesantniji.

 

 

 

Kanada cini veliko delo u borbi protiv totalitarizma, a kada se rat zavrsi, ostace zapamceno, ko su bili drzave i narodi koji su jasno i glasno stali u podrsku Ukrajini, a sa druge strane drzave i pojedinci kao sto su Orban, Vucic, Kim Dzong Un, Talibani, Asad, koji su bili na strani zla. I u Americi je bilo ljudi koji nisu bili za rat sa Hitlerom, a da su se oni pitali, danas vecina nas ne bi ni postojala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ters said:

 

Komentari su sasvim OK, postoji manjina u svakoj zemlji, "fringe minority" sto bi rekao Trudeau koja je glasna i koja veoma lako ovlada javnim prostorom sto smo vidjeli na protestima kamiondzija. Neka ljudi komentarisu, neka  protestuju, neka  na izborima biraju onoga ko ce zastupati ono sto je njima najbitnije... Trudeau nije moj izbor, ali je potpuno u pravu sto se tice pomoci Ukrajini - jer ako ga Ukrajinci ne zaustave, trebace dva puta vise novca da bi ga Poljaci zaustavili, i tri puta vise novca da bi ga zaustavili Nijemci, Rumuni, Finci, Kazahstanci ili ko je vec sljedeci, i tako u nedogled... 

 

Da li je to minority ili ne, to niko ne zna, taj Trudoov komentar sluzi jedino da opravda sam sebe, koji se kao lider pokazao nekompetentan licemjer koji se nije usudio da izadje pred sopstvene gradjane, poprica sa njima, pokusa da uspostavi dijalog i radi na rjesavanju tog problema. Umjesto toga poslao je policiju na konjima, blokirao bankovne racune gradjana, neke pohapsio, neke zgazio i poslije svega se usudjuje da kritikuje druge drzave koje rade prakticno isto.

 

CTV je najmocnija medijska kuca u Kanadi, mocnija i od drzavne CBC i svako tu moze da komentarise, tako da se vidi misljenje jednog dijela obicnog naroda. Ovi komentari prije svega pokazuju stanje i nezadovoljstvo u drzavi rjesavanjem domacih problema koji se samo gomilaju, a ne rjesavaju.

Ja do sada nisam vidio niti jedan problem da se rjesio. Jedina akcija do sada je povecavanje kamatne stope, koja do sada nije nista rjesila, nego naprotiv do sada cini samo probleme. Penzioni fondovi strmoglavo obezvredjuju, jer su vezani za berzu, koja udzrmana ovim potezima nacionalne banke, a inflacija je i dalje tu, nikakvih poboljsanja nema.

Housing market je u potpunom haosu, dosta ljudi ce ovim ogromnim skokom kamata u ovako kratkom vremenu da ostanu bez svojih nekretnina, dolazi i vrijeme personalnih bankrota. ne vidim da ova vlast osim zaduzivanja moze bilo sta da popravi.

Naravno sve je vezano za politiku u SAD, koja je dolaskom Bajdena produbila krizu u svim segmentima drustva.

Politicke elite, kojima nista ne fali, koje se cak i bogate, (nekom rat, nekome brat), zahtijevaju od svojih gradjana da se odricu u korist nekog, kao opsteg dobra, sto sam vec pomenuo na temi o totalitarizmu, a sto je bio zastitni znak komunizma, se sada preljava u top demokratske drzave svijeta i jako podsjeca na pisanja Dzordza Orvela, koji se sada prevrce u grobu ili je to vec tada predosjetio, sto naravno necemo nikada znati.

Kada bih vidio da svi ti lideri dijele sudbinu gradjana, koje kao predstavljaju, ja bih rekao svaka cast, ovako ide ona nasa narodna, lako je tudjim qurzem, gloginje mlatiti.

 

P.S.

Zamislite da Vucic na neke proteste u Srbiji posalje policiju na konjima koja gazi protestante. Kako bi reagovali, sta bi mislili?

 

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Da li je to minority ili ne, to niko ne zna, taj Trudoov komentar sluzi jedino da opravda sam sebe, koji se kao lider pokazao nekompetentan licemjer koji se nije usudio da izadje pred sopstvene gradjane, poprica sa njima, pokusa da uspostavi dijalog i radi na rjesavanju tog problema. Umjesto toga poslao je policiju na konjima, blokirao bankovne racune gradjana, neke pohapsio, neke zgazio i poslije svega se usudjuje da kritikuje druge drzave koje rade prakticno isto.

 

Naravno da zna - da je u pitanju vecina, Trudeau ne bi bio premijer. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...