Jump to content

Canada - Looking for the summer


Kolbas

Recommended Posts

Sta znaci "plutanje na trbusini"? Prema centru. Ili prema bilo cemu, nebitno, sta znaci plivanje na trbusini? Totalno sam u rebusu. Na cemu Trudo pliva, na retardiranosti.

 

Sto se tice SNC Lavalina ja tu ne krivim Trudoa, naprotiv, to je jedina dobra stvar koju je uradio. U Libiji i ostalim shithole countries narodni obicaj je kod Gadafija bio da se ugovor podmaze sa desetak miliona u keshu, ako neces ti, 'oce Kinezi, oni postuju narodne obicaje. U pitanju su hiljade radnih mesta, a ona kucka je htela da iskoristi guzvu i namesti Trudoa, coveka bez kojeg bi verovatno bila negde u rezervatu i niko ne bi znao da postoji, klasika ujedi ruku koja te hrani. On je najurio i dobro je to uradio, nazalost sve ostalo je debilno ispromasivao i postao sramota za kanadski narod, smeje im se ceo svet zbog maloumnika koji ih vodi.

 

Za mene je misterija sta to malo govno treba da uradi da vise ne predstavlja kanadsku drzavu. E sad, ovi Kanadjani koje ja znam ne mogu da ga smisle, kao ja u svoje vreme onog debila slobu milosevica, ali izgleda je danas to idenje u dzamije i oblacenje u indijske haljine recept za dugovecnu vlast.

Link to comment
Share on other sites

To ti je kako kazu ovde, new normal. Bez narodnih obicaja bice sve teze da se pobijedi na izborima, jer stanovnistvo se ubrzano mijenja.

Kada sam ja dosao u moje selo, prije 25 godina, rijetkost je bilo vidjeti nekoga sa indijskog potkontinenta. Bilo je nesto Arapa i malo kinesko-vijetnamskog miksa, ostalo istocno-evropska imigracija, pogotovu Poljaci. 

Sada je sve preplavljeno sa ljudima iz Azije, pogotovu Indijci, oni dolaze sa parama, kupuju ne pitaju posto je, nekada se vozam biciklom kroz neka nova naselja, vidim ljude, djecu ispred kuca, sto bi rekao pjesnik, neki novi klinci.

Posto sam i ja dosao ovde, samo bez para, nemam pravo da budem protiv njih. Sigurno ce se desiti politicke promjene zbog toga, mada ne vjerujem da ce to ici toliko brzo da cemo mi da to osjetimo, opet ko zna...

Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se. I ja sam imao isto misljenje na pocetku, cak mislim i raspravljali smo o njoj na forumu, bio sam jako negativan prema njoj.

Ali posle svih ovih godina, ona je jedina koja je nesto i radila u Trudojevoj administrciji. Ona je bila the go woman za novu NAFTA, ona se stajala sa njim u vezi Lavalin, ona je bila glavna kad su hteli da osvrgnu ludaka iz Veneculele i jos jako puno drugih i ozbiljih poslova je uradila (sigurno nisam saglasan u svemu). Znaci njen work ethic je jak, jaci od svih. Razlog sto je bila na svim mestima je nazalost da maneken nema nikog drugog.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nonick said:

Ali posle svih ovih godina, ona je jedina koja je nesto i radila u Trudojevoj administrciji. 

 

Kazi mi da se zajebavas? Znaci sledece godine ce biti ministar zdravlja i u to se razume ko Marica ...... ali je vredna (alava), zeli i hoce (alava).

 

Jebote ..... pa Jorgovanka Tabakovic je bar zavrsila ekonomski fakultet u Pristini. Ministar zdravlja je lekar. Ministar infrastrukture je saobracajni inzinjer. A u jednoj Kanadi to sve obavlja nezaposlena novinarka koja je posecivala zurke gde je upoznala Trudoa AfroAmerikanca :roflmao:

 

Jedino ako si mislio da se u ovakvoj, iskompromitovanoj i retardiranoj vladi niko ko ima mozak ne bi prihvatio najvaznijeg ministarstva u drzavi osim maloumnice poput Dzastina.

 

To ipak ne opravdava maloumnost, vec je u normalnim drzavama koje ne zive od "divno prva zena ministar finansija" razlog za ostavku vlade.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Down With The Sickness said:

 

Kazi mi da se zajebavas? Znaci sledece godine ce biti ministar zdravlja i u to se razume ko Marica ..   Christine Elliott.... ali je vredna (alava), zeli i hoce (alava) kao i Christine.

 

Jebote ..... pa Jorgovanka Tabakovic je bar zavrsila ekonomski fakultet u Pristini. Ministar zdravlja je lekar. Ministar infrastrukture je saobracajni inzinjer. A u jednoj Kanadi to sve obavlja nezaposlena novinarka koja je posecivala zurke gde je upoznala Trudoa AfroAmerikanca :roflmao:

 

Jedino ako si mislio da se u ovakvoj, iskompromitovanoj i retardiranoj vladi niko ko ima mozak ne bi prihvatio najvaznijeg ministarstva u drzavi osim maloumnice poput Dzastina.

 

To ipak ne opravdava maloumnost, vec je u normalnim drzavama koje ne zive od "divno prva zena ministar finansija" razlog za ostavku vlade.

 

 

 

Njlakse je omalovazavti nekoga. Medjutim, cinjenice su nesto drugo :  "Freeland began her career in journalism working in a variety of editorial positions at the Financial Times, The Globe and Mail and Thomson Reuters, becoming managing director of the latter." Kada te Thomson familija (najbogatija u Kanadi) postavi da rukovodis njihovom zlatnom kokom onda ne mozes da budes "polupismena novinarka" . To se takodje ne moze reci za nekog ko je od Trmpovog "ukinucemo NAFTA" uspeo da ispregovara "tresla se gora rodio se mis"

 

A mozda i da nam kazes kada je to C. Elliott zavrsila medicinu...poste  jel' te ministar zdravlja je (traba da bude) lekar.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nssa said:

 

Njlakse je omalovazavti nekoga. Medjutim, cinjenice su nesto drugo :  "Freeland began her career in journalism working in a variety of editorial positions at the Financial Times, The Globe and Mail and Thomson Reuters, becoming managing director of the latter." Kada te Thomson familija (najbogatija u Kanadi) postavi da rukovodis njihovom zlatnom kokom onda ne mozes da budes "polupismena novinarka" . To se takodje ne moze reci za nekog ko je od Trmpovog "ukinucemo NAFTA" uspeo da ispregovara "tresla se gora rodio se mis"

 

A mozda i da nam kazes kada je to C. Elliott zavrsila medicinu...poste  jel' te ministar zdravlja je (traba da bude) lekar.

 

 

 

Pa dobro bre, zasto bas uvek moraju da se podmecu te ideoloske balvan barikade?


Ja nisam rekao nista nenormalno, svakom slepcu je poznato da finansije drzave zahtevaju vrlo specificno, usko znanje iz oblasti koja sa novinarstvom ima veze koliko i Palma sa Mocartom.

 

Cynthia Freeland je Spomenka Jovic, editor of consumer news ........ ali milosevic nju nije postavio za ministra finansija, vec neku babu, a posle i dedu koji su poroveli ceo zivot u medjunarodnom bankarstvu. Ko je bio Djindjicu ministar finansija? Milojko Pantic?

 

Trumpov ministar finansija je profesionalni investicioni bankar, osnivac nekoliko hedge fondova. Kad je znao da napravi 300 miliona za sebe, valjda se razume u finansije, sta ti mislis?


Putinov ministar finansija je doktor ekonomskih nauka. Hoces da se kladimo da ni Lukashenkov ministar finansija nije Spomenka Jovic?

 

Covek koji je bio ministar finansija Kanade pre nego sto je dao ostavku i zamenila ga ova Spomenka Jovic je zamisli ....... zavrsio London School of economics.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Alternativa moze biti izuzetno uspesan biznismen, kao sto je ministar finansija Ontarija ili recimo Francuske, koji jeste zavrsio knjizevnost, ali je godinama bio CEO Total, svetskog naftnog giganta.

 

I onda pokusavas da me impresioniras nekim fake rezimeom sa wikipedia ...... ona je bila editor, pa editor je novinarski poslovodja .... te radila je u Financial Times ...... sta je radila? Kuvala kafe? :roflmao: Pa bila managing director? Ajde? Pa cega je bila managing director? Toronto Stock Exchange ili Royal Bank of Canada? :roflmao:

 

O boze .....

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Pa dobro bre, zasto bas uvek moraju da se podmecu te ideoloske balvan barikade?


Ja nisam rekao nista nenormalno, svakom slepcu je poznato da finansije drzave zahtevaju vrlo specificno, usko znanje iz oblasti koja sa novinarstvom ima veze koliko i Palma sa Mocartom.

 

Cynthia Freeland je Spomenka Jovic, editor of consumer news ........ ali milosevic nju nije postavio za ministra finansija, vec neku babu, a posle i dedu koji su poroveli ceo zivot u medjunarodnom bankarstvu. Ko je bio Djindjicu ministar finansija? Milojko Pantic?

 

Trumpov ministar finansija je profesionalni investicioni bankar, osnivac nekoliko hedge fondova. Kad je znao da napravi 300 miliona za sebe, valjda se razume u finansije, sta ti mislis?


Putinov ministar finansija je doktor ekonomskih nauka. Hoces da se kladimo da ni Lukashenkov ministar finansija nije Spomenka Jovic?

 

Covek koji je bio ministar finansija Kanade pre nego sto je dao ostavku i zamenila ga ova Spomenka Jovic je zamisli ....... zavrsio London School of economics.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Alternativa moze biti izuzetno uspesan biznismen, kao sto je ministar finansija Ontarija ili recimo Francuske, koji jeste zavrsio knjizevnost, ali je godinama bio CEO Total, svetskog naftnog giganta.

 

I onda pokusavas da me impresioniras nekim fake rezimeom sa wikipedia ...... ona je bila editor, pa editor je novinarski poslovodja .... te radila je u Financial Times ...... sta je radila? Kuvala kafe? :roflmao: Pa bila managing director? Ajde? Pa cega je bila managing director? Toronto Stock Exchange ili Royal Bank of Canada? :roflmao:

 

O boze .....

 

Pa sta da ti kazem...ako ti ne shvatas sta je managing director i sta je Thomson Reuters....nastavi sa Spomenkom Jovic i Milenkom Panticem..taman taj nivo

 

Da ne pricamo sad o kuvanju kafe u Financial Times...takav nivo ne zasluzuje komentar

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, nssa said:

 

Pa sta da ti kazem...ako ti ne shvatas sta je managing director i sta je Thomson Reuters....nastavi sa Spomenkom Jovic i Milenkom Panticem..taman taj nivo

 

Da ne pricamo sad o kuvanju kafe u Financial Times...takav nivo ne zasluzuje komentar

 

 

Izvini, jesi li ti otvorio bilo koje kanadske novine danas? Mislim ..... ne moras da odgovoris. Ja mislim da nisi, jer da jesi, valjda ne bi pisao to sto pises.

 

Sta ce ona sutra kada se sastane sa japanskim ministrom finansija kao kolege, G7, a on covek zavrsio ekonomiju u Japanu, pa mu malo bilo i otisao zavrsio London School of economics?

 

O cemu da pricaju? Kako se ona razume u finansije jer je placala racun za struju i ratu za automobil i kucu?

 

To je vrlo lose za drzavu jer oni svi koji ce je sresti znaju da ona uopste ne zna o cemu prica. Da je tu slucajno, greskom, nekompetentna, isto kao i budala koji je izabrao, ali vec svi znaju za budalasa Trudoa, njega su nazalost upoznali.

 

Jasno mi je da ce imati uvek tu oko sebe par šaptača koji ce joj objasnjavati sta drugi ministri hoce da kazu, ali ja nista drugo nisam ni rekao nego ..... jos jedan debilni potez u beskrajnom nizu mentalno izazvanog deteta koje vodi vladu Kanade.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Izvini, jesi li ti otvorio bilo koje kanadske novine danas? Mislim ..... ne moras da odgovoris. Ja mislim da nisi, jer da jesi, valjda ne bi pisao to sto pises.

 

Sta ce ona sutra kada se sastane sa japanskim ministrom finansija kao kolege, G7, a on covek zavrsio ekonomiju u Japanu, pa mu malo bilo i otisao zavrsio London School of economics?

 

O cemu da pricaju? Kako se ona razume u finansije jer je placala racun za struju i ratu za automobil i kucu?

 

To je vrlo lose za drzavu jer oni svi koji ce je sresti znaju da ona uopste ne zna o cemu prica. Da je tu slucajno, greskom, nekompetentna, isto kao i  budala ko je je izabrao, ali vec svi znaju za budalasa Trudoa, njega su nazalost upoznali.

 

Jasno mi je da ce imati uvek tu oko sebe par šaptača koji ce joj objasnjavati sta drugi ministri hoce da kazu, ali ja nista drugo nisam ni rekao nego jos jedan debilni potez u beskrajnom nizu mentalno izazvanog deteta koje vodi vladu Kanade.

 

 

 Osim da je ona polupismena novinarka i kafe kuvarica.....i da znas da joj je rezime na Wiki fejk... i nisi odgovorio kad je C. Elliott zavrsila medicinu. Kad smo vec kod nje, ni njen muz koji je bio ministar finasija za vreme S. Harpera nije zavrsio ekonomiju niti bio biznismen, a ja bih rekao da je bio vrlo dobar (odlican?)ministar (mozda zato jer su mu dobro saputali).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nssa said:

 

 

 Osim da je ona polupismena novinarka i kafe kuvarica.....i da znas da joj je rezime na Wiki fejk... i nisi odgovorio kad je C. Elliott zavrsila medicinu. Kad smo vec kod nje, ni njen muz koji je bio ministar finasija za vreme S. Harpera nije zavrsio ekonomiju niti bio biznismen, a ja bih rekao da je bio vrlo dobar (odlican?)ministar (mozda zato jer su mu dobro saputali).

 

Da ..... ne bih ja vise o toj gospoDZi koja je ponosna na svog ukrajinskog dedu koji je bio glavni urednik nazi novina i pisao da je Poljska infestirana Jevrejima koje treba istrebiti. Umorio sam se. Smatram je totalno nekvalifikovanom osobom kako za ministra spoljnih poslova, gde se zavadila sa pola sveta potpuno bespotrebno, skolski neo-liberalno-ideoloski i nanela ogromne ekonomske stete Kanadi u milijardama dolara, bukvalno, a jos manje je smatram kvalifikovanom za ministra finansija. Sto ce se i pokazati, obrati paznju na novcanik.

 

Nisam znao za C. Elliot, a ni za rahmetli Flaherty-ja. Isto mislim i za njih, generalno sam protiv partijskih ljudi na mestima za koja nisu kvalifikovani u smislu adekvatnog obrazovanja i jos vaznije decenijskog iskustva u oblasti koju ministarstvo regulise. Nemam ideologiju, nisam konzervativan tip i ne znaci mi nista da se i na njih oskvrnem, sto bi rekao bard Kinik.

 

Medjutim, oni nisu interesantni jer su ili mrtvi ili u njenom slucaju je ocigledni ustupak zbog uloge njenog muza koji je bio veoma ugledan u toj partiji. Freeland je naprotiv veoma interesantna jer ce biti novi sef partije i sledeci kandidat za prime minister.

 

Iznenadjuje me tvoj stav "pa dobro, nije Vulin ni tako los ministar odbrane, a nije bio ni Tadic". :s_d:  Fakat nisu, nisu se ni mesali u svoj posao.


Setih se Jordan Petersona kada je pricao o Trudoovih 50%:50% zene - muskarci u vladi i o Trudoovoj retardiranosti .... dobro, on je upotrebljavao rec nezrelost i neodgovornost. :classic_biggrin:

 

Jedini kriterijum bi trebalo da bude kompetentnost, pa ako je to 100% zena ili obratno muskaraca ........ koga bi to trebalo da interesuje? 

 

Neka ih ...... sve dok placaju redovno i u devizama :s_d: - tu sam, posle devedesetih u Srbiji sve je to laća. Nego mi zbog dece, zao mi da zive u ovoj idiokratiji dok jos uvek ima zdravih zemalja na svetu. Ovo je mnogo bolesno.

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

 

 

Nisam znao za C. Elliot, a ni za rahmetli Flaherty-ja. Isto mislim i za njih, generalno sam protiv partijskih ljudi na mestima za koja nisu kvalifikovani u smislu adekvatnog obrazovanja i jos vaznije decenijskog iskustva u oblasti koju ministarstvo regulise. Nemam ideologiju, nisam konzervativan tip i ne znaci mi nista da se i na njih oskvrnem, sto bi rekao bard Kinik.

 

Medjutim, oni nisu interesantni jer su ili mrtvi ili u njenom slucaju je ocigledni ustupak zbog uloge njenog muza koji je bio veoma ugledan u toj partiji. Freeland je naprotiv veoma interesantna jer ce biti novi sef partije i sledeci kandidat za prime minister.

 

Iznenadjuje me tvoj stav "pa dobro, nije Vulin ni tako los ministar odbrane, a nije bio ni Tadic". :s_d:  Fakat nisu, nisu se ni mesali u svoj posao.

 

 

Sad, ako me secanje ne vara, ti si taj koji je tvrdio kako nam je na ekonomskom planu cvetalo u vreme S. Harpera, ili sto ce reci dok je Flaherty bio ministar finansija. To sto ti sad pokusavas da provuces da se "nije mesao u svoj pos'o" je druga stvar i ne bih da se upustam u tu diskusiju.

 

Slazem se da je Freeland vrlo verovatno sledeci lider Liberala, ali otom potom. Prvo da vidimo kako ce se nositi sa novom funkcijom. Do sada je pokazala da zna da koristi drzavne sluzbenike, a to je ono sto je potrebno za dobro funkcionisanje ministarstva. Ili ti mislis da, recimo, drzavni i/ili pokrajinski budzet napravi minstar sam (jer je eto strucnjak i ima iskustvo). On je tu manje vise menadzer na projektu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nssa said:

 

Sad, ako me secanje ne vara, ti si taj koji je tvrdio kako nam je na ekonomskom planu cvetalo u vreme S. Harpera, ili sto ce reci dok je Flaherty bio ministar finansija. To sto ti sad pokusavas da provuces da se "nije mesao u svoj pos'o" je druga stvar i ne bih da se upustam u tu diskusiju.

 

Slazem se da je Freeland vrlo verovatno sledeci lider Liberala, ali otom potom. Prvo da vidimo kako ce se nositi sa novom funkcijom. Do sada je pokazala da zna da koristi drzavne sluzbenike, a to je ono sto je potrebno za dobro funkcionisanje ministarstva. Ili ti mislis da, recimo, drzavni i/ili pokrajinski budzet napravi minstar sam (jer je eto strucnjak i ima iskustvo). On je tu manje vise menadzer na projektu.

 

Ja sam tvrdio da je Canada relativno bezbolno prosla kroz najvecu krizu od great depression, a cinjenica je da je bas on bio ministar finansija 2006-2014, samo sto ja u to vreme zaista nisam pratio politiku na nivou likova iz kabineta vec prilicno povrsno i nezainteresovano. Tada su Kanadjani nakupovali bar 50 hiljada stanova i kuca na Floridi, neki moji prijatelji, a i ja sam bio blizu, ali se bas u to vreme razvedoh, pa definitivno nije bio najzgodniji trenutak. Sigurno se onda secas i da sam tada bio liberal i prakticno otkad znam za sebe. U Srbiji nisam ni znao da se to tako zove :s_d:, ali je to bilo to. Ovo vise nije to.

 

U svakom slucaju jasno mi je sta je ministar i da ona nece praviti nikakve programe i budziti budzete, sve i da hoce - jer ona to ne zna.  Siguran sam da bi gazila preko mrtvih za karijeru i postoji neka, vrlo tanka mogucnost da bi mogla izabrati prave ljude za posao o kom ona nema blage veze. Problem je sto je "neo-liberalni" jastreb i sto joj je ideologija mnogo vaznija od ekonomskih steta koje tom ideologijom vec odavno proizvodi za Kanadu i Kanadjane. Problem je i sto su Trudo i ona u nekom smesnom tripu da Kanadu bilo ko za bilo koji kurac smatra i zarezuje, to je tek crtani film.

 

Posto novine nisi citao, prenecu par naslova:

 

‘Another bad decision by Justin Trudeau’ .....  "Freeland just inherited the hardest job in Canada. How long can she keep it?" ....  Chrystia Freeland is now the minister for almost everything.

 

Uz to, pored troje dece, ima dva psa, napisala je i pet knjiga, ima devet hobija, vodi Kanadu u brobi protiv Covid-19 ....... sta nam je drugo preostalo nego da se divimo tom liberalnom superwomanu.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

Ovi su ludi, jako los potez Freeland-a.

 

Quote

Changes announced Thursday by Canada’s new Finance Minister Chrystia Freeland and Minister of Employment Carla Qualtrough would make young workers — similar to Kelly all those years ago — eligible to collect Employment Insurance benefits for six months after only working 120 hours...

 

https://calgaryherald.com/news/local-news/corbella-new-ei-program-a-disaster-for-canada-and-our-youth

 

procitajte celi clanak, mind-boggling. 

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

“Amazing.”

“Incredible.”

Those were just two of the adjectives the Progressive Conservative premier of Ontario used to hail the new federal Liberal finance minister.

“I absolutely love Chrystia Freeland. She’s amazing. I’ll have her back, I’ll help her any way we can,” an elated Premier Doug Ford said Tuesday.

 

I want to congratulate my good friend Chrystia Freeland. An amazing person. I actually texted her this morning to say congratulations. I don’t know how she’s going to do it. She’s working around the clock now,” Ford told CityNews’s Jamie Tumelty in Scarborough.

“There’s no one that would be better in that role than Chrystia Freeland,” he said, pointedly declining to comment on the WE Charity scandal that triggered Morneau’s resignation.

 

 

link

 

no comment.

 

p.s ali ipak samo jedan - jel niko nije imun na federal money?  :)

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2020 at 3:12 PM, Down With The Sickness said:

 

Sta ce ona sutra kada se sastane sa japanskim ministrom finansija kao kolege, G7, a on covek zavrsio ekonomiju u Japanu, pa mu malo bilo i otisao zavrsio London School of economics?

 

O cemu da pricaju? Kako se ona razume u finansije jer je placala racun za struju i ratu za automobil i kucu?

 

 

Da li ti stvarno tako zamisljas razgovore Japana i Kanade na ministarskom nivou?  Da njih dvoje bistre finansijske teme? 

 

Ona je mozda pogresan izbor, ali to sto nema ekonomsko obrazovanje nije prepreka... Uostalom sam Japan kojeg navodis je prije sadasnjeg ministra imao mnostvo ministara koji sa finansijama nisu imali nikakve veze.... Poljoprovreda, drustvene nauke, pravnici i slicno...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ters said:

 

Da li ti stvarno tako zamisljas razgovore Japana i Kanade na ministarskom nivou?  Da njih dvoje bistre finansijske teme? 

 

Ona je mozda pogresan izbor, ali to sto nema ekonomsko obrazovanje nije prepreka... Uostalom sam Japan kojeg navodis je prije sadasnjeg ministra imao mnostvo ministara koji sa finansijama nisu imali nikakve veze.... Poljoprovreda, drustvene nauke, pravnici i slicno...

 

Nista od toga ja nisam rekao/napisao. Ocigledno da obrazovanje/strucnost nije nikakva prepreka kod mladjanog debila Dzastina, ne bi joj ovo bilo 4-to ministarstvo da jeste. Razume so podjednako u sve, ko Marica ...... tako da si se uglavnom sam sa sobom lepo ispricao i zabavio. Sto je dobro za tebe, ali nema nikakve veze sa mnom.

 

Da, moze ministar finansija da bude i vodoinstalater, ali uglavnom kod Lukasenka i Kim Dzonga.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2020 at 9:21 AM, nonick said:

Ovi su ludi, jako los potez Freeland-a.

 

 

https://calgaryherald.com/news/local-news/corbella-new-ei-program-a-disaster-for-canada-and-our-youth

 

procitajte celi clanak, mind-boggling. 

 

Ja ovo vidim kao pozitivnu stvar koja ce natjerati poslodavce da obezbijede dodatnu motivaciju mladima da rade. Da li ce to biti ucesce poslodavca u troskovima obrazovanja, bolji benefiti dostupni i part time radnicima, prilika za mlade da rade na interesantnim projektima i steknu smisleno iskustvo ili jednostavno veca satnica ce zavisiti od situacije do situacije. 

 

Ovo ce ubrzati kretanje prema "living wage" standardu i potencijalnom "universal basic income" - licno mislim da je i jedno i drugo veoma vazno za buduce generacije, i spreman sam da platim nesto vise poreza za to... 

 

 

Edited by ters
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je da novi sef partije nije onaj Peter Mackay, iako o ovom coveku ne znam apsolutno nista ....... u ovoj situaciji kada zemlju vodi retardirani majmun to nije ni bitno .......

 

Ladies and gentlemen ...... next prime minister of Canada, Erin O'Toole .......

 

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, ters said:

 

Ja ovo vidim kao pozitivnu stvar koja ce natjerati poslodavce da obezbijede dodatnu motivaciju mladima da rade. Da li ce to biti ucesce poslodavca u troskovima obrazovanja, bolji benefiti dostupni i part time radnicima, prilika za mlade da rade na interesantnim projektima i steknu smisleno iskustvo ili jednostavno veca satnica ce zavisiti od situacije do situacije. 

 

Ovo ce ubrzati kretanje prema "living wage" standardu i potencijalnom "universal basic income" - licno mislim da je i jedno i drugo veoma vazno za buduce generacije, i spreman sam da platim nesto vise poreza za to... 

 

 

 

WTF? Ovo ce za kraci i srednji rok doneti jako nepouzdanu radnicku snagu. A posle videcemo da li ce je uopste i biti. Poslodavac vec sada sastavlja kraj sa krajem. Jedino vidim da je to mozda dobro za jako kratak rok, dokle se ne vidi izlaz iz ove Covid krize, dok se poslodavci ne vrate u stari tok - dok ne bude zahteva za broj radnika od pre, da ne pricam o napretku.

Ovo se mora ukinuti sto pre i mozda posle tokom godina uspostaviti nesto kao UBI, ali do sada je i EI radi posao.

Link to comment
Share on other sites

Freeland is no old school finance minister. Expect big green spending this fall.

 

Nije ona ministar finansija, ona je obicna Kokoška, sa velikim K.


Tako je to kada postaviš kokošku, neoliberalnog jastreba na najvaznije mesto u drzavi posle prime minister, a on je znamo retardiran, pa je ona ustvari drzavni lider.

 

U zemlji koja ima trece rezerve nafte u svetu posle Venezuele i Saudi Arabije kokoška demonstrira kokošije slepilo.

 

Nadam se da ce prerijska Kanada raspisati referendum za otcepljenje i nezavisnost. To je to, vreme za raspad.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...