Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Zajebano je to toliko tačno odrediti. Mi najviše logično gledamo iz našeg ugla, tu je Kalina Bog, ali ima tu sigurno još desetak jako kvalitetnih igrača. 

 

Clyburn je klasa iznad u odnosu na sva krila, lik je jedan od najboljih igrača u EL. Shields je jedan od ključnih igrača Milana, odličan igrač u oba pravca. Kruno Simon isto najviše igra na SF, ozbiljan sekundarni kreator za Efes. Lučić igra poslednjih nekoliko sezona na velikom nivou, % šuta su mu vrhunski. Hanga može da ponudi dosta stvari na terenu, vrhunsku odbranu, solidnu igru sa loptom u rukama. Pierre iz Fenera se ne smije zaboraviti, jak je mnogo, dobro igra leđima. Abalde je isto jedan SF kojeg mnogo gotivim, on je i najmlađi iz ove ekipe. Papapetrou je dobar rolle player, ali zna i da preuzme odgovornost u napadu. Prošle sezone nas je zatrpao u finišu. Mario Hezonja može da bude ozbiljan trpač na EL nivou. Ima size, brzinu, odraz, dobar range na šutu. Giedratis je korektan igrač. Ima tu možda još par imena koje treba spomenuti. 

 

Dakle, kad se malo dublje zagrebe to je neko veće društvo. Kalina je svakako dio tog društva od desetak najboljih igrača na svojoj poziciji, to je super za nas.

 

Ako izuzmemo Klejburna, na koga od ovih ostalih nabrojanih bi se kladio protiv Kalinića? Ali evo recimo da uložiš 500€.

Link to comment
Share on other sites

Pošto, ako sam razumeo, postavljaš navedene igrače u njegov rang, da li bi se kladio na nekog od njih protiv Kaline 1-1?

 

Poznato mi je inače da je košarka kolektivni sport. Međutim, ovo je jedini način gde možeš da staneš iza svog stava. Dakle?

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Laki21 said:

Pošto, ako sam razumeo, postavljaš navedene igrače u njegov rang, da li bi se kladio na nekog od njih protiv Kaline 1-1?

 

Poznato mi je inače da je košarka kolektivni sport. Međutim, ovo je jedini način gde možeš da staneš iza svog stava. Dakle?

Šta znači 1 na 1 protiv Kaline? 

 

Naveo sam igrače koji imaju kvalitet na toj poziciji. Ako su u njegovom rangu onda to ne znači da sam rekao da je slabiji od njih. Može se reći da je od mnogih bolji, ali i to zavisi od konteksta.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Da li je rano da Moses Wright prepliva baru?

Gledao sam ga samo jednom, imao je ludu noc i pored mnogo promasenih bacanja. Drugar koji prati NCAA je navijac Georgie, slao mi par puta njegove klipove, nadao se da ce biti biran na draftu, ali nije.

Sada videh da je katovan od Klipersa (bio je prilicno los tamo).

Mlad, '98, 4-5, strasan atleta, odlican u odbrani, ima cak i sut, ft jedva preko 60%, ali za Evropu bi bio lutka. Deluje da bi mogao da bude neki JOB 2.0 uz dosta truda, ima dosta materijala za rad(onjica).

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Pantelija said:

Davidovac se ne računa. On je sinonim za sportski život (no sex, no drugs no rokenrol). Bato, ustajanje sa prvim petlovima, čitav dan teretana i veganska ishrana! Doduše nije mi poznato dali grli drveće i priča sa mineralima. 

 

Ne znam dal je neko gledao intervju Sinise Mihajlovica... covek je priznao da je pusio dok je igrao fudbal. I to ne samo on vec i Dejan Stankovic. Dakle ako je uz duvan mogao da se izrodi najbolji izvodjac slobodnih udaraca na svetu, zasto ne bi moglo i legit EL krilo? 🙂

Link to comment
Share on other sites

Šta znam, ne vidim ovde na forumu neku euforiju u fazonu da ćemo napasti F4 ili uzeti EL, više smo oduševljeni igrom (odbranom) i sa dve vezane pobede protiv Budućnosti i Makabija, koje su došle relativno lako, uz kontrolu utakmica tokom većeg njihovog dela. Zadovoljni smo što u krnjem sastavu pokazujemo da smo konkurentni u EL (mogli smo da tučemo i Fener) i što smo pobedili prvog u nizu konkurenata u regionu. Verujem da niko ovde ni ne pomišlja da sa ovakvim rosterom možemo dalje od neke potencijalne borbe za to osmo mesto u EL. Da, tačno je da nas je lako skautirati, posebno kada se akcenat protivničkih trenera fokusira na Kalinu i Luku, a Nate i Dzoni ozbiljno pritisnu. Tačno je i da nam fali napadačke kreacije i na individualnom i na timskom nivou. Ali, ono što Radonja gura je sistem u kome skoro da nije bitno ko je na parketu, da li je Lazić kao def spec ili pak Lazarević, da li će u kruženju lopte i pravljenju viška otvorenu trojku šutnuti Dobrić, Simon ili Davidovac... Mislim, to je ideal kojem se teži, da imaš 12 igrača koji melju 40 minuta i da ne pada nivo odbrane pre svega, ali i discipline u napadu. Normalno je da će Kalina, Wolters ili Džoni, uz oporavljenog Dobrića imati veću slobodu nego ostatak tima, ali daleko od toga da je bilo ko od njih indijanac koji će se ispucavati do besvesti, išao ga šut ili ne. Ako mi se dobro čini na osnovu ovih nekoliko mečeva što sam pogledao, postoji velika doza respekta svakog igrača prema svojim saigračima, kao i prema lopti. Taj izostanak egoizma, koji često donosi pobede, ali još češće poraze, kod nas skoro da i ne postoji. Igramo racionalno, svesni svojih mogućnosti i limita i to je prva stvar koja je neophodna da bi svaki igrač bio koristan deo grupe, da se pogleda u ogledalo i kaže samome sebi - da, ja ovo mogu... ali ovo ne mogu. I da onda to primeni i na terenu.
 
U svetlu toga ja sam blagi optimista kada je sezona u pitanju, posebno za ABA ligu. Za EL nam treba još jedan deo mozaika, a neka trener proceni na kojoj poziciji. Da budemo zdravi i borba za svaki meč, za svaku loptu. Ako se iščekivanje svakog sledećeg meča i nova borba na parketu može okarakterisati kao euforija, onda neka bude tako.
Ne bih se bas slozio da nas je lako skautirati, ok Kalinic je prva violina i njega cw da cuvaju, ali ostatak tima je takav da stalno moze neko novi da iskoci. Treba napomenuti i Dobrica, od njega se ocekuje dobar kosgeterski ucinak. Tesko ce vecina ekipa moci ds nam pritiska konstantno po 3 igraca u petorci. Koliko vidim jako se lepo krecemo bez lopte, ovo nisam bas vidjao u proslom mandatu Radonje, ba dosta kretnji i brzih pasova, posle kojih smo ili probijali liniju ili imali nekog samog na 3. Mislim da necemo mnogo zavisiti od 1 igraca ove sezone i da cemo biti ozbiljan protivnik svakome. Cini mi se da je ovo ekipa pravljena da bukvalno igra odbranu visokim intezitetom svih 40 min. Bice ozbiljan izazov za vecinu ekipa da se suprostavi tom konstantnom pritisku...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne znam dal je neko gledao intervju Sinise Mihajlovica... covek je priznao da je pusio dok je igrao fudbal. I to ne samo on vec i Dejan Stankovic. Dakle ako je uz duvan mogao da se izrodi najbolji izvodjac slobodnih udaraca na svetu, zasto ne bi moglo i legit EL krilo? 🙂

Ajde Sinisa, ali za Dekija ne mogu da verujem. A bio je onoliko fizicki spreman igrac. Mislio sam da je s tim, a i jacim supstancsma intenzivno poceo na kraju karijere 🙂

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Martin Mystere said:

Šteta, lepše bi bilo nadigrati ih kompletne.

nachi oni ce da doci sa zamenom za lovernja i to je ne kompletan zaligiris, a mi sto cemo igrati bez vajta, lazica, cirbesa, za holinsa jos ne znamo kakvo je stanje, nas cini kompletnim el?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Helmet said:

Ne bih se bas slozio da nas je lako skautirati, ok Kalinic je prva violina i njega cw da cuvaju, ali ostatak tima je takav da stalno moze neko novi da iskoci. Treba napomenuti i Dobrica, od njega se ocekuje dobar kosgeterski ucinak. Tesko ce vecina ekipa moci ds nam pritiska konstantno po 3 igraca u petorci. Koliko vidim jako se lepo krecemo bez lopte, ovo nisam bas vidjao u proslom mandatu Radonje, ba dosta kretnji i brzih pasova, posle kojih smo ili probijali liniju ili imali nekog samog na 3. Mislim da necemo mnogo zavisiti od 1 igraca ove sezone i da cemo biti ozbiljan protivnik svakome. Cini mi se da je ovo ekipa pravljena da bukvalno igra odbranu visokim intezitetom svih 40 min. Bice ozbiljan izazov za vecinu ekipa da se suprostavi tom konstantnom pritisku...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Hajde da razbijemo famu o skautingu. Ja kao amater u košarci vidim npr. naše 4 ofanzivne kretnje koje treba sprečiti, za početak. Ko zna koliko vide stručnjaci čiji je to posao - treneri i pomoćni staf i do kojih detalja. Dakle, to nije problem. Problem je zaustaviti te primarne kretnje. Da li ekipa protiv koje igramo ima igrače takvih profila je posebno pitanje, kao i ono fundamentalno, da li će ta ekipa fokusirati svoj game plan prvenstveno na odbranu, ili će se osloniti na svoj napadački potencijal. Ako nas podcene u defanzivi, mogu se loše provesti, isto ako na naš intenzitet igre ne odgovore približno istim ili većim. Makabi je bio primer ekipe koja nije u stanju da pohvata odbrambene obaveze, da li je to do struke ili do profila igrača je nebitno. Očigledno su se oslonili na svoj ofanzivu, pre svih na Wilbekina koji im je doneo pobedu u prvom kolu protiv Bajerna. Njega smo solidno limitirali i eto problema za Makabi. Biće još takvih ekipa koje će naleteti na tvrdu odbranu i koje se neće snaći, što opet nužno ne znači da ćemo takve timove dobiti, jer treba nešto ubaciti i u napadu.

 

Iako je početak sezone, mogu se prilično sigurno izdvojiti ekipe iz srednjeg i donjeg doma, tj. ekipe kojima možemo praviti probleme našim načinom igre na obe strane. Naravno, postoje ekipe iz vrha EL, svi znamo koje su to ekipe, kojima suvi kvalitet igrača, kao i njihova brojnost u rosteru, omogućava da napadaju efikasnije i sa većom lakoćom realizacije. A postoje i dobro balansirane ekipe sa sjajnim trenerima koje će pokušati da podjednako dobro odigraju na obe strane parketa. Tu će se videti naša prava snaga za nešto ozbiljnije ove sezone.

 

Kako god, naš neki cilj bi trebao da bude jurenje pobeda protiv ekipa iz sredine i dna tabela, ekipa koje nisu u vrhu EL, koje bi nam u teoriji trebale biti konkurenti za to osmo mesto. Ako padne neki veći skalp, a siguran sam da hoće, tim bolje. Igra koju je postavio Radonja obećava kontinuitet i stabilnost. To pre nismo imali i to je dobra polazna osnova na kojoj treba graditi sezonu. Naša odbrana kao TM trenera je naše najveće oružje, ali moramo shvatiti da ona nije svemoćna. Ništa više ne želim od toga da svi budemo zdravi i da se pošibamo sa svakim protivnikom, pa šta nam Bog da.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kratak je put od najgori smo u EL, do ekipe koja je za top8 🙂 Kalina jste dobar ali ne treba preterivati jer nema tu nekih velika razlika u igracima, bar tih navedenih. Zavisi kome sta treba, tj trenerima.

 

Treba videti dal ovaj tim ima kontinuitet, tesko je igrati u ovakvom ritmu duze,ali budemo videli, nije cak ni nizuno da cemo povratkom povredjenih igrati bolje.

 

Ono sto jeste stvarno dobro..to je sto smo dobro poceli EL pa se masa napalila, da je bilo 0-2 uz tipa 10 razlike prosek, vec bi visila  glava Radonjicu. Protiv Zalgirisa ocekujem 50-50% mec jer su i oni u govnima a nije bas tako los tim koliko se prica.

 

Pobeda bi bila pomak, naravno i danas je pobeda imperativ jer se secamo debija Radonjica prosle sezone i kako su neki kukali za JOB i ostalom buranijom koja je bila isecena od doktora Radonjica. Pa price  romingu, dok veliki pljeskavicar jos nema trofej prvaka Nemacke itd.. sve u svemu kako vetar dune su navijaci, cisto zbog samopuzdanja se nadam da vezemo ove dve pobede da ne bude opet naricanja...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Kratak je put od najgori smo u EL, do ekipe koja je za top8 🙂 Kalina jste dobar ali ne treba preterivati jer nema tu nekih velika razlika u igracima, bar tih navedenih. Zavisi kome sta treba, tj trenerima.

...

 

zavisi kako ko vidi stvari. ja sam ubeđen da su clyburn i kalinari klasu iznad ostalih navedenih. abalde ima sve što treba da to u skorije vreme postane, ostali su dobri ali not great. imo.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, oubrevo. said:

zavisi kako ko vidi stvari. ja sam ubeđen da su clyburn i kalinari klasu iznad ostalih navedenih. abalde ima sve što treba da to u skorije vreme postane, ostali su dobri ali not great. imo.

 

Shields je možda i najbolji igrač Armanija, All-Euroleague Second Team prošle sezone, a i ovu je otvorio baš jako... Mislim da Kalina uopšte nije bolji od njega, a posebno ne za klasu. Od Lučića mi recimo jeste bolji, ali pre su nijanse u pitanju, nikako tolika razlika. Tako da bih rekao da je Kalina sigurno u top 5, a verovatno i u top 3.

 

Clyburn mi je pak ubedljivi no. 1 i rekao bih za klasu iznad ostalih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

 

Shields je možda i najbolji igrač Armanija, All-Euroleague Second Team prošle sezone, a i ovu je otvorio baš jako... Mislim da Kalina uopšte nije bolji od njega, a posebno ne za klasu. Od Lučića mi recimo jeste bolji, ali pre su nijanse u pitanju, nikako tolika razlika. Tako da bih rekao da je Kalina sigurno u top 5, a verovatno i u top 3.

 

Clyburn mi je pak ubedljivi no. 1 i rekao bih za klasu iznad ostalih.

Jel bi dao Kalinu za Klajburna?

Link to comment
Share on other sites

Igraci koji igraju za maticne klubove ili barem za klubove iz zemalja odakle poticu pruzaju bar po meni i do 20% procenata bolje partije nego oni koji migriraju, sad 20% vise manje, ali nije to poenta, Kalinic se ovde oseca svoj na svome, ovo je njegov tim i kad je ovde on je ne sam0 medju najboljim na krilu nego i jedan od najboljih u EL barem za mene.

A mozda sam ja samo pristrasan zato sto sto pored umetnika Markusa, Srbende Jenkinsa, Bobija ipak je Kalinic igrac koji je suma sumarum doneo pobedu nad KKP u onom polufinalu, kako u odbrani gde je uglavnom cuvao Macvan i Pavlovica tako i u napadu pogadjajuci onda kad je najvise trebalo, onih par rampi u Partizanovoj tranziciji cu da se secam do kraja zivota

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Guru said:

 

Shields je možda i najbolji igrač Armanija, All-Euroleague Second Team prošle sezone, a i ovu je otvorio baš jako... Mislim da Kalina uopšte nije bolji od njega, a posebno ne za klasu. Od Lučića mi recimo jeste bolji, ali pre su nijanse u pitanju, nikako tolika razlika. Tako da bih rekao da je Kalina sigurno u top 5, a verovatno i u top 3.

 

Clyburn mi je pak ubedljivi no. 1 i rekao bih za klasu iznad ostalih.

 

kao što rekoh nebrojeno puta, ne pratim euroleague u kontinuitetu, pa ako je shields u poslednjih par sezona postao igrač u rangu kalinića i klajburna ili bolji, verujem na reč, tj sud. nisam bio u fazonu da bacim ultimativnu presudu, samo svoje mišljenje na osnovu viđenog (a pomenutu dvojicu sam gledao u konitinuitetu).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...