Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

4 hours ago, Golijat said:

Procitah upravo negde na Instagtamu da je Stimac meta na poziciji centra...

 

 

 

 

Muka mi je, necu na posao sutra...

Odlicno, bas sam se pitao koliko cemo jos moci da igramo odlicnu odbranu bez libero-centra. Vrv bi u nekom trenutku opala odbrana a znamo da smo tim bazinar na istoj. Uz Stimbeta ce defanziva Laze, Kaline, Lazarevica dodji jos vise do izrazaja a pogotovo timska. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

   mislim da cemo imati sta da ponudimo u Istanbulu...defanzivno tu nema zime, problem u EL ce nam biti napad i od toga ce zavisiti kako cemo prolaziti...ideja sa Kalinom na 1 fino deluje kao neki specijal da se on spusti i odigra na niskom postu i kreira prednost...

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Golijat said:

Procitah upravo negde na Instagtamu da je Stimac meta na poziciji centra...

 

 

 

 

Muka mi je, necu na posao sutra...

Ako me sećanje dobro služi, šta nam nije centarska osovina bila u onoj top 8 EL sezoni  Cirbi, Štimac. Samo konstatujem bez aludiranja na išta😂. Možda se istorija ponovi😁😁😁

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/25/2021 at 3:50 PM, n4l1m said:

stvarno ne kapiram sta je pojedincima u glavi..

idemo sa 9 igraca u istanbul, od toga 2 rovita, bez ozbiljnog centra bez zamena za white, plus protiv njih imamo skor 1/10..

sto bi se reklo, curb your optimizam, ffs

Mislim da smo mi rebnuli njih dva puta ako se ne varam.
U areni sa Tomicem i ona cuvena u pioniru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro je da nismo potpisali Lesora...igrač koji izabere ugovor na dva meseca pored ponude da napravi još veći iskorak u karijeri, definitivno ima problem u glavi, a nama to najmanje treba. Jedini problem (a možda i nije) je što je Makabi izabrao njega pre Monroa i Tajasa koji su im isto nuđeni. Zaista ne mogu da shvatim da skauting ne postoji u klubu. Pa barem je na forumu bilo 5-6 jeftinih opcija, sigurno duplo boljih od Kuzmića i Cirbesa (nije da to nije teško ali opet). Ekipa je prilično lepo uklopljena osim te petice i naravno povrede Vajta na koju se nije moglo uticati. Videćemo kako ćemo izgledati na prvom ozbiljnijem ispitu, ali je već sad jasno da će Fener, a i ostali sigurno, eksploatisati nepostojanje krštenog centra kod nas. Nisam siguran da haslom može da se nadomesti rupa koju ovaj naš dvojac ostavlja kod svakog izvlačenja iz reketa. Drugi problem koji se javlja, barem po meni, jeste ogromna potrošnja spoljne linije koja mora da vrši pritisak na loptu i ne dozvoli uvlačenje naših centara u pik, posle koga protivniku ostaje više rešenja da završi napad. Već je dosta igrača na poštedi, ritam će biti ubitačan i možda je dobar rezon ako već nema nama dostupnog igrača na tržištu na 5, dovesti nekog 2-1 koji bi pomogao kako u napadu, tako i u odbrani. Baš nezgodna situacija, nadam se da će DR to nekako moći da prevaziđe i izvuče maksimum iz ovog početka sezone.


Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U Istanbulu smo teški autsajderi i iz pozicije underdoga moramo nastupati. Fener se baš dobro pojačao i mogu da nas jako udare na organizaciju, imaju najboljeg defanzivnog PG u Evropi imho (Henry). Kalina jeste sila ali Fener ima fizički jake igrače koje će teško on eksploatisati na golu snagu. Nadam se da će Dobrić i Lazić biti spremni barem za koji minut - prvi jer nam treba svaka napadačka opcija, drugi da malo zajaše Nanda i nametne hard difens pristup.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U duelu sa Fenerom pored veterana Veselog koji je naravno i dalje znatno brži i skočniji od naših veterana pod košem, imaćemo ozbiljan problem i sa Polonarom. Drugi skakač EL iza Tavaresa sa brutalnih 44% za tri. Upravo njegova pretnja spolja će nas sprečiti da problem uvlačenja centra u pik rešimo nekom kombinovanom zonom ili skupljanjem reketa. Očekujem Kalinu na njemu a lepo bi bilo videti kako bi se Lazarević snašao u toj ulozi jer Polonari treba sprečiti kretanje bez lopte i te skokove iz drugog plana. Kuz može snagom i visinom da donekle uspori Veselog ali isto može i veoma rano da udje u problem sa penalima. Ako i Lazić bude nešto odigrao trebalo bi da možemo prve tri četvrtine da haslujemo i pritiskamo spoljnu liniju ali nakon toga verovatno ostajemo bez mesa unutra. A napad ko napad...

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

U Istanbulu smo teški autsajderi i iz pozicije underdoga moramo nastupati. Fener se baš dobro pojačao i mogu da nas jako udare na organizaciju, imaju najboljeg defanzivnog PG u Evropi imho (Henry). Kalina jeste sila ali Fener ima fizički jake igrače koje će teško on eksploatisati na golu snagu. Nadam se da će Dobrić i Lazić biti spremni barem za koji minut - prvi jer nam treba svaka napadačka opcija, drugi da malo zajaše Nanda i nametne hard difens pristup.

lazic je na terapijama u njemackoj, dobric nije trenirao od onih kvalifikacija sa repkom, i ocekuje se da tek od sledece nedelje krene sa treninzima, tako da ono..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sprivel said:

Videh Kuzmu i Dzonija u subotu, setaju se na promenadi...nisam hteo da ih smaram.

Trebao si uletjeti sa " gdje si Dzoni, gdje si Kuzmo balvane stari".Evo ti cener EUR idi se najedi da dobijes koji kg. 😂

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

1.15 kvota na Fener, a mislim da je i to puno. Što kaže Tito kad bi znali naš pravi zdravsteni bilten išla bi i niže ta kvota.

 

Zapravo mi sad igramo jednu paralelnu igru pored košarke - gledamo da se još neko ne povredi. To će biti dosta teško, s obzirom da na broj minuta koji će ovi zdravi igrači morati da iznesu, a posebno imajući u vidu da im tela nisu na max još uvek u ovom trenutku. Tu bi naravno trebalo ići sa maximalnim minutima ovim zdravim, a realno nekonkurentnim igračima (Gušić, Popović, Simonović) kako bismo smanjili opterećenje i mogućnost povrede.

 

Znajući ko je trener suparničkog tima očekujem da Fener ide na max broj obrtaja i pun gas sve vreme - jer realnost nije briga na koju se on obazire....

 

Link to comment
Share on other sites

Raskantamo PAO, boje se Fenera koji igra lose i ako su pobedili Dacku, sudije su bile na njihovoj strani i to moze biti problem kod nas. Fener da bude srecan ako nas pobedi uopste.

 

Uzasan pesimizam. Crnom Salu je Akpinar sve i svja...bice to tie match do kraja, ovakav nivo pesimizma je nerealan, ali bicemo tu posle meca pa cemo komentarisati.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Neminovno je da se nabacamo cigli jer ko će više od par puta da probije spoljnu liniju fenera a sve što ide unutra biće ozbiljno bunarenje. Neko katovanje je samo Kalina odigrao u pripremnim tekmama ali je u takvim situacijama kada dobije loptu gledao da dodatno proigra nekog. Od taktike ja bi se pre oslonio na njihovo loše šutersko veče.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Obi-Wan said:

1.15 kvota na Fener, a mislim da je i to puno. Što kaže Tito kad bi znali naš pravi zdravsteni bilten išla bi i niže ta kvota.

 

Zapravo mi sad igramo jednu paralelnu igru pored košarke - gledamo da se još neko ne povredi. To će biti dosta teško, s obzirom da na broj minuta koji će ovi zdravi igrači morati da iznesu, a posebno imajući u vidu da im tela nisu na max još uvek u ovom trenutku. Tu bi naravno trebalo ići sa maximalnim minutima ovim zdravim, a realno nekonkurentnim igračima (Gušić, Popović, Simonović) kako bismo smanjili opterećenje i mogućnost povrede.

 

Znajući ko je trener suparničkog tima očekujem da Fener ide na max broj obrtaja i pun gas sve vreme - jer realnost nije briga na koju se on obazire....

 

Sta mi bre gledamo,ne gledamo nista,slepi smo.

Rilja Kalina 30min rotiv Splita,igra pleja a cujem od uglednih forumasa da nam bek ne treba.Ne daj Bize da se on povredi bice prokleti smo a kad ono...Crnogorski tibodo.

 

10 minutes ago, Hugo Punch said:

Ja se plasim da nas ne nakantaju 30 razlike. O pobedi i ne razmisljam iskreno.

 

Mi imamo kaznenu ekspediciju za aba ligase, ali u evroligi i protivnik zna da igra odbranu, a nas napad je tako lak za skauting da ce to verovatno cesto biti negledljivo.

I ja isto.Produzio bih  strepnje na tih oar prvih kola u EL,ukoliko krene bas lose a moze zbog realnih razloga publike ce bit jako malo...Bas nismo smeli ovako sa centrom ali dobro,valjda ce se isplatiti na kraju

Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da nam je spoljna linija problem za Evroligu, šta više mislim da je za ono čemu bi mi trebali da težimo (stidljiva borba za top8) sasvim korektna, kad smo kompletni jelte.

 

Biće i tu poteškoća ali mislim da su to zanemarljivi problemi u odnosu na ono što nas čeka u reketu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...