Jump to content

Grupa D - ENG, CRO, SCO, CZE


Koje reprezentacije prolaze grupu D?  

23 members have voted

  1. 1. U eliminacionoj fazi će se naći:


This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/16/2021 at 01:00 PM

Recommended Posts

Perišić je igračina. Koliko je taj čovjek puta izvukao Hrvatsku. Gol protiv Češke, asistencija za Vlašića kod prvog gola i pogodak na kraju. Modrić je postigao jedan od najljepših golova na turnira. Gvardiol je odigrao dobru utakmicu večeras. Sa Brozovićem u prvih 11 mora da se igra uvijek. Treba neko da čuva leđa ekipi.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Perišić je igračina. Koliko je taj čovjek puta izvukao Hrvatsku. Gol protiv Češke, asistencija za Vlašića kod prvog gola i pogodak na kraju. Modrić je postigao jedan od najljepših golova na turnira. Gvardiol je odigrao dobru utakmicu večeras. Sa Brozovićem u prvih 11 mora da se igra uvijek. Treba neko da čuva leđa ekipi.

Još nije igrao turnir da nije zabio gol

Link to comment
Share on other sites

Hrvatima svaka cast,odigrali najbolje kad je najvaznije bilo. Njihova ekipa u fudbalu mene asocira na nasu ekipu u kosarci. Kad treba tad se pokazu. Naravno ne moze uvek, ali jednostavno takvi su da mozes da se oslonis na njih. Uslo im je to u mentalitet i kad odu na takmicenja uvek su takvi.

 

Skostka meni nije uopste krs ekipa, slabiji od Hrvata svakako jesu i timski i individualno, ali opet igrali su na domacem terenu, pred svojim navijacima, dali su sve od sebe, ali nije bilo dovoljno jer je Hrvatska odigrala isto dobro. Da su usli recimo malodusno u ovu utakmicu izgubili bi od ovakve Skotske.

 

Po meni Kovacic igra odlican turnir.

 

Sto se tice dalje, mislim da i Spanija i Svedska su zeznute ekipe, a da bi Spanci manje odgovarali Hrvatskoj, bilo bi dobro da im dodju Svedjani.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Region nikad nije imao ni blizu igraca kakav je Luka, a pitanje je veliko da li ce ga ikad i imati. Poslije raspada Jugoslavije bilo je tu dosta vrhunskih igraca od onih koji su "odrastanje" prosli u Jugi poput Deje, Robija, Mihe, Jugovica, Bobana, Sukera, Mijata preko onih koji su citavu karijeru napravili nakon raspada poput Dekija, Rakete, Pjanica, Brace, Dzeke, Mandze i slicnih al nijedan od njih nije ni blizu Modricu. Uz Zizoua, Iniestu i Xavija sigurno najbolji veznjak ciju sam karijeru imao priliku ispratit od pocetka do kraja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da većina fudbalera sa ovih prostora nije ni mogla da dobije šansu da zaigra u nekom velikom klubu zbog dobro poznatih pravila. Ko zna dokle bi dogurali neki igrači? Opet se mora reći da su neki naši klubovi bili dosta jaki u evropskim okvirima, tako da je igranje za njih podrazumjevalo značajan nivo fudbala.

 

90-ih se već tržište otvorilo, naši igrači su počeli da odlaze u najveće evropske klubove. Pored svih velikih igrača niko nije uspio toliko dugo da bude na vrhunskom nivou kao Modrić.

 

Link to comment
Share on other sites

Konačno! Konačno smo na nešto ličili na terenu. Barem je bilo volje, želje i truda za početak, i to je nešto. Najviše se slažem s Del Pierovom ocjenom utakmice. Škotima svaka čast ali stvarno bi bila bruka da kao 2. sa SP-a ne prođemo grupu gdje jedan ispada, i to još sa Škotskom u grupi. Najviše sam sretan zbog toga što nas ni Mek nije uspio unakaziti, jaki smo, jaki :classic_biggrin:

 

4 hours ago, de Havilland Mosquito said:

Dobar je ovaj komentator iz studija iz Zagreba. Ovaj kudravi sa bradicom i cvikama. Primetio sam da puno zna u ovim uključenjima, a ne pokušava da to na silu pokazuje, kao npr Novaković. Gledao sam ga i u NFL podkastima na hrvatskom SK. 

 

Odgovorio je već Bugl, čovjek je stručnjak baš za mnoge sportove i svojevrsna sportska enciklopedija čak bih se usudio reći, mislim da je ranije i sam igrao am. nogomet (ili sam barem tako negdje načuo). Inače profesor filozofije i sociologije.

 

3 hours ago, threepwood said:

Evo i pojacanja za Hrvate za eventualnu osminu finaka

 

Ovo je valjda bilo nakon kartona za Dekija :classic_biggrin:

Edit

 

Da se pospem pepelom za komentatora utakmice. Danas je bio vrlo dobar i skoro sve suprotno od onoga što sam neki dan pisao, samo je problem očito što ima utakmica kada mu se baš ne da radit prijenose pa tada otaljava, i izgleda da nekako uvijek baš na te tekme koje on prenosi naletim (a ne ove druge).

Link to comment
Share on other sites

Modric je stvarno legenda, mozda cak i najveci ikad sa ovih prostora, ali ipak da ne preterujemo, previse dobrih fudbalera ima iz ex-yu da bi mu se tek tako dodelila ta titula.

 

A tek ocena Skotske... bottom 3 reprezentacije na prvenstvu, ako ne i najgora. Turci su odigrali najgore sigurno, ali su jaci od njih overall. Nisu smeli da se muce sa njima Hrvati.

Link to comment
Share on other sites

Modric koliko ima titula prvaka Evrope sa Realom? Tri, cetiri? Meni je tu rasprava zavrsena. Plus je motor te ekipe Reala bio.

 

Vidic i Modric su sigurno najuspesniji fudbaleri sa ovih prostora ikada, ali ipak je Modric uspesniji.  

 

Stopere jedino Italijani uspeju da proguraju kao najbolje igrace na svetu :classic_biggrin: Mislim realno Cannavaro, Nesta, Maldini. Pa ta trojica imaju bolji rejting od 70% danasnjih napadaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidic nije ni blizu najboljeg sa ovih prostora. Top 20 u vrh glave. Nisu bitne samo titule, vec i uticaj koji su ostvarili. Plus je Vidic imao previse gafova na bitnim utakmicama za reprezentaciju, neke smo i cisto njegovom krivicom gubili, protiv Slovenije, onaj cirkus penal protiv Nemacke, nema sanse. On mi je ekvivalent Divca u kosarci. Svakako igrac svetske klase i za ove prostore poseban na svoj nacin, ali zestoko precenjen kada se gleda legacy.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

Modrić ima zlatnu loptu

 

Naravno, kada se sva individualna i ekipna priznanja saberu, jeste najbolji, samo treba imati u vidu da cak i u vreme kad su Savicevic i Boban recimo, koje bih svakako stavio u top 5, igrali fudbal, da se ne vracamo na Dzajica i takve, fudbal bio mnogo drugaciji. I reprezentacije Jugoslavije je znacila mnogo vise nego svi ostali izuzev Hrvatske (a i to sporadicno) u moderno vreme.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

Vidic nije ni blizu najboljeg sa ovih prostora. Top 20 u vrh glave. Nisu bitne samo titule, vec i uticaj koji su ostvarili. Plus je Vidic imao previse gafova na bitnim utakmicama za reprezentaciju, neke smo i cisto njegovom krivicom gubili, protiv Slovenije, onaj cirkus penal protiv Nemacke, nema sanse. On mi je ekvivalent Divca u kosarci. Svakako igrac svetske klase i za ove prostore poseban na svoj nacin, ali zestoko precenjen kada se gleda legacy.

Nismo izgubili na toj tekmi, sta vise dobili smo :classic_biggrin:

 

Ne znam ja fudbal pratim od kraja 90-tih, mada bolje da kazem 2000-tih jer se od tada vec nesto i secam. Vidic je definitivno obelezio tu jednu eru kao izuzetno uspesan fudbaler sa ovih prostora. Imao je kikseva naravno, ali je svasta nesto dobro uradio za taj Man Utd. Reprezentacija pa jbg, ko kaze da nismo defanzivno bolje izgledali kad je on igrao nego od kada se povukao taj ne zna sta gleda ili je pristrasan iz klubaskih razloga, mada znam da kod tebe Mc to nije slucaj :classic_biggrin:  

 

Modric je ipak vec prica za sebe. Sigurno je najuspesniji i najuticajniji igrac nekog vrhunskog kluba a i reprezentacije sa ovih prostora od kada ja pratim. To je 100%. Ne verujem da ima previse fudbalera i i starijih koji su toliko dugo igrali uspesno na visokom nivou i donisili trofeje. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dzoneee said:

Modric koliko ima titula prvaka Evrope sa Realom? Tri, cetiri? Meni je tu rasprava zavrsena. Plus je motor te ekipe Reala bio.

 

Vidic i Modric su sigurno najuspesniji fudbaleri sa ovih prostora ikada, ali ipak je Modric uspesniji.  

 

Stopere jedino Italijani uspeju da proguraju kao najbolje igrace na svetu :classic_biggrin: Mislim realno Cannavaro, Nesta, Maldini. Pa ta trojica imaju bolji rejting od 70% danasnjih napadaca.

Hteo sam reci da je po kvalitetu igara i pruzenog na terenu prime Vidic  medj stoperima ono sto je prime Modric medj veznjacima. Bez da uporedjujem trofeje i individulna priznanja.

 

Kakav fundal cepaju Italijani reprezentuje to sto su im stoperi bili najbolji igraci. Imali su jednog Totija, Del Pjera, ali Kanavaro je uzeo zlatnu loptu.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, bistru vodu mutim said:

Odgovorio je već Bugl, čovjek je stručnjak baš za mnoge sportove i svojevrsna sportska enciklopedija čak bih se usudio reći, mislim da je ranije i sam igrao am. nogomet (ili sam barem tako negdje načuo). Inače profesor filozofije i sociologije.

 

Čitavo vrijeme tražim potvrdu bolda ali ne nalazim, tako da sam vjr krivo čuo :classic_biggrin: 

 

10 minutes ago, dzoneee said:

Vidic i Modric su sigurno najuspesniji fudbaleri sa ovih prostora ikada

 

Kovačić pokraden :classic_biggrin:

 

Nego, kad već spomenu Zlatnu loptu, sjećam se da sam se s Grofom uoči SP-a 2018. raspravljao oko Modrićeve veličine, govorio je da je dobar igrač ali ne i onaj koji donosi prevagu, nije dao ni da se uspoređuje s Hazardom. I sad se mislim, pa Grof (Drakaris) je tada, premda je tek ušao na forum, učinio više nego što je Mek ikada učinio. Modrić nedugo zatim osvoji Zlatnu loptu, Hazarda proguta crna rupa. Tako da, hvala ti Grofe :heart: :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Modrić jeste verovatno GOAT ovih prostora, ali nemojmo se zavaravati. Van ovog gola i onog šuta u prvom što je goša skinuo i bio golaut umesto kornera, sinoć nije pokazao apsolutno ništa. Izgubio je gomilu duela i gomilu lopti. Sve to naravno pada u drugi plan posle onakve golčine. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

 

Naravno, kada se sva individualna i ekipna priznanja saberu, jeste najbolji, samo treba imati u vidu da cak i u vreme kad su Savicevic i Boban recimo, koje bih svakako stavio u top 5, igrali fudbal, da se ne vracamo na Dzajica i takve, fudbal bio mnogo drugaciji. I reprezentacije Jugoslavije je znacila mnogo vise nego svi ostali izuzev Hrvatske (a i to sporadicno) u moderno vreme.

Reprezentacija Hrvatske samo sporadično znači više nego u ono doba reprezentacija Jugoslavije. Jesi to rekao ili sam krivo shvatio?

Link to comment
Share on other sites

Škotima je falila kiša za čudo 🙂

 

I da su nekim čudom prošli dalje ispali bi u sledećem kolu tako da nemaju ni oni za čim da žale a kamoli mi koji hoćemo dobar fudbal. Hrvati bi mogli da na iskustvo prođu možda čak i do 1/2 jer su sada u odličnom delu žreba. Ja bih isto rekao da je Modrić bleda senka, ova 4 boda je pre svega Perišić odradio ali za uspeh u narednim utakmicama trebaće da se probude i drugi. Ove ozbiljnije ekipe neće dozvoliti da im Perišić ima toliko prostora.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Reprezentacija Hrvatske samo sporadično znači više nego u ono doba reprezentacija Jugoslavije. Jesi to rekao ili sam krivo shvatio?

 

Pa reprezentacija Jugoslavije zapravo i nije bila bez solidnih, čak i vrlo dobrih rezultata.

 

Od 14 SP igrali su na njih 8 i imali 2 polufinala i još 4 četvrt-finala. Od 8 EP igrali su na 4, i imali 2 finala i još jedno polufinale na EP.

 

Hrvatska ima više sudjelovanja, jer je propustila samo jedno SP i jedno EP, ali što se tiče rezultata tu i nije puno bolja - 1 finale i 1 treće mjesto na SP, i 4 puta prolazak kroz grupni dio na EP, ali nikad više od toga.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...