Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

Metalhead razlozio kako je trebalo.

Ja bih samo dodao- gde je bio doticni pisac za vreme meceva u Pg, ili kad je priprosti piljar priznao da je uticao na sudjenje? A da ne govorimo o ostalim dogadjajima.

Da mi se ne nakace sad, ali ovo ne znaci da sam na strani Coksa, koji je ocigledno skrenuo s uma. Ali nije toliko skrenuo da sam odluci da ne ide dole.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vamos Laki said:

Metalhead razlozio kako je trebalo.

Ja bih samo dodao- gde je bio doticni pisac za vreme meceva u Pg, ili kad je priprosti piljar priznao da je uticao na sudjenje? A da ne govorimo o ostalim dogadjajima.

Da mi se ne nakace sad, ali ovo ne znaci da sam na strani Coksa, koji je ocigledno skrenuo s uma. Ali nije toliko skrenuo da sam odluci da ne ide dole.

Ma Čoki je sam odlučio da se ne ide dole, a postojali su svi uslovi da se odigra i nije bilo niti jednog drugog termina.

I to samo da bi vršio teror, silovanje, nasilje.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, realno *w said:

Čekajte, je l zaista postoji neko ko zaista misli da je ok varijanta da se odigra meč u druogm terminu? Još ako je tačan ovaj deo sa terminom kada igrao CG repka?

 

Svaka odluka koja ne podrazumeva 20:0 za Buducnost i kazne za Zvezdu bi bila skandalozna.

To je valjda svima jasno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Vamos Laki said:

Metalhead razlozio kako je trebalo.

Ja bih samo dodao- gde je bio doticni pisac za vreme meceva u Pg, ili kad je priprosti piljar priznao da je uticao na sudjenje? A da ne govorimo o ostalim dogadjajima.

Da mi se ne nakace sad, ali ovo ne znaci da sam na strani Coksa, koji je ocigledno skrenuo s uma. Ali nije toliko skrenuo da sam odluci da ne ide dole.

Da li si proverio šta je pisao tokom te serije? Imao je jedan tekst po završetku svega toga. 

 

Naravno da Zvezda zaslužuje da meč bude registrovan 20:0 i da dobije novčanu kaznu. Kada smo dozvolili da se ovoliko Čović zaigra sa klubom. Naravno da nije samo njegova odluka, ali ko ga jebe. Ipak su ovoj zemlji mnogo glasniji ovi kojima se može prodati priča o tome da je uvek neko drugi kriv. 

Edited by Green23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, laki pepe said:

Zna li se koliko puta su pomjerani termini nekih utakmica ranije, na ciji zahtjev i po kojoj proceduri? Bar za period nove ABA lige.

 

Mislim da je ovo irelevantan podatak. Sigurno je da nećeš naći primer jednostrane odluke, par sati pre meča.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Vamos Laki said:

Metalhead razlozio kako je trebalo.

Ja bih samo dodao- gde je bio doticni pisac za vreme meceva u Pg, ili kad je priprosti piljar priznao da je uticao na sudjenje? A da ne govorimo o ostalim dogadjajima.

Da mi se ne nakace sad, ali ovo ne znaci da sam na strani Coksa, koji je ocigledno skrenuo s uma. Ali nije toliko skrenuo da sam odluci da ne ide dole.

 

Ili kad je otvoreno rekao da imaju iskustva u nesportskoj borbi van terena... (EDIT: ne znam bas tacno kako je rekao, ali je sigurno bilo pomena "van terena") 

 

Nisam ni ja na strani Covica u ovome, ali jedno mu se mora priznati, da je detaljan, sistematican, da razmislja 3 poteza unapred... 

 

Ja bih prvo zeleo da vidim da se ABA zvanicno oglasi sa cinjenicama - kada su dobili dopise od koga i sa kojim pitanjima i sta su na to odgovorili - da li su imali ili nisu imali zvanicni stav?!

Jbt, pa kakva je to neozbiljna liga ako 2-3 dana ne moze po hitnom pitanju da da odgovor?! E ako se utvrdi da je ABA liga ipak zvanicno odgovorila, i to tako sto je nalozila da se utakmica odigra, preuzimajuci sve rizike, onda je sledece sto treba utvrditi odgovornost Crvene zvezde odnosno Nebojse kao odgovornog lica. I tu onda nema sumnje da Zvezda treba biti kaznjena. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, laki pepe said:

Zna li se koliko puta su pomjerani termini nekih utakmica ranije, na ciji zahtjev i po kojoj proceduri? Bar za period nove ABA lige.

Ja znam za poslednje pomeranje a to je bilo u finalnoj seriji u sezoni 2017/18, na zahtev KKBuducnost, zbog predizbornog mitinga u hali Moraca. Po kojoj proceduri stvarno ne znam. Pretpostavljam da je procedura bila ista da klub koji bi hteo odlaganje utakmice par dana ranije posalje neki dopis ABA ligi i protivnickom klubu na koji oni odgovori sa moze ili ne. Ne znam kako bi drugacije moglo(bez odluke ABA lige, ipak oni salju delegate i sudije)

Ali je finalna utakmica pomerena sa predvidjenog termina valjda na sledeci dan ili za 2 dana...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green23 said:

Ja se ne sećam, a ako i jeste, to je u dogovoru oba kluba.

 

1 minute ago, realno *w said:

 

Mislim da je ovo irelevantan podatak. Sigurno je da nećeš naći primer jednostrane odluke, par sati pre meča.

 

Pa i ja se generalno ne sjecam. Ne bih se ni sjetio da nisam procitao (opet u nekim komentarima) da je bas Milo prosle godine pomjerio termin utkamice plej ofa za jedan dan. Jednostrano naravno i bez saglasnosti drugog kluba. 

 

I Partizan je mijenjao gostovanja i domacinstva ako me sjecanje ne vara. To naravno nije isti slucaj aktuelnom. 

 

Da zanemarimo konkretne slucajeve. Ali ono sto hocu reci jeste da je moguce da se te situacije desavaju cesce i bez neke pompe, prijateljski se izlazi u susret i ne pravi se toliki problem oko toga. 

 

Ovo je bas situacija prstom u oko, gdje niko nece da popusti, a Liga prosto nije bila spremna na to.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, realno *w said:

 

Mislim da je ovo irelevantan podatak. Sigurno je da nećeš naći primer jednostrane odluke, par sati pre meča.

 

Treca utakmica finala 2018 je pomerena posto je u istom terminu DPS hteo i dobijo svoj zavrsni miting u Podgorici. Nije bilo par sati ali je bilo koji dan pre same utakmice.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Borca said:

 

Treca utakmica finala 2018 je pomerena posto je u istom terminu DPS hteo i dobijo svoj zavrsni miting u Podgorici. Nije bilo par sati ali je bilo koji dan pre same utakmice.

 

Baš ima puno dodirnih tačaka sa ovim 😄

 

Tada je Budućnost 7 dana pre tog meča tražila pomeranje za 1 dan. Šta više, to pomeranje je bilo tri dana pre prvog meča, a pomerao se treći meč u seriji.

 

Takođe, to pomeranje je zavisilo od Zvezdinog pristanka na isto.

 

 

 

Po meni je ovo baš jednostavna situacija. Liga je propustila da pokaže ozbiljnost prošle godine u finalu, pa mislim da im je ovo poslednja šansa. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sta se sve moze procitati i koliko ljudi ne ukljucuju mozak, nestvarno.

 

Ako se drugacije ne odluci utakmica se igra po rasporedu. Kakvi dopisi, mejlovi, potvrde, kakvi bakraci. Nikakva obaveza ne postoji da se na njih odgovara, a pogotovo ne u ne znam kakvom roku.

 

Liga je sprdnja i neregularna as it is zbog you know who, a isti taj je sada i bukvalno rastura. Ako njegovi pioni opovrgnu odluku, to vise i nije liga, a ako ostane na snazi onda krece povlacenje srpskih klubova iz lige po naredbi.

 

U svakom slucaju, dovrsice kosarku u regionu, kao sto je unistio i sve drugo u cemu je imao znacajniju ulogu do sada.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

 

Ladno nas je lik nazvao teroristima 😂😂😂

 

Oduvek su Hrvati želeli dobro Crvenoj Zvezdi i treba im verovati. 😂😂😂😂

 

To su ti propolise zaključci drezdenskog kongresa KPJ iz 1928. godine. Za sve je kriva velikosrpska buržoazija koja tlači i teroriše sve okolne narode. Srpska radnička klasa treba da se solidariše sa napaćenim narodima i da im pomogne da se oslobode velikosrpskog terora i formiraju samostalne države.  Evo prodje 92 godine, a ti zaključci i dalje aktuelni. Za sve kriva beogradska čaršija i velikosrpska buržoazija.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

Baš ima puno dodirnih tačaka sa ovim 😄

 

Tada je Budućnost 7 dana pre tog meča tražila pomeranje za 1 dan. Šta više, to pomeranje je bilo tri dana pre prvog meča, a pomerao se treći meč u seriji.

 

Takođe, to pomeranje je zavisilo od Zvezdinog pristanka na isto.

 

 

 

Po meni je ovo baš jednostavna situacija. Liga je propustila da pokaže ozbiljnost prošle godine u finalu, pa mislim da im je ovo poslednja šansa. 

 

Sta god ti je lakse da prihvatis i lepo se osmehujes uz to ja sam srecan zbog tebe.

Elem, politika je bila tad (direktno posto je miting politicke partije u pitanju bio), politika je i sad umesana dobrano (ne iskljucuje mogucnost da bi se "miting" desio i na ovom mecu da je bio odigran) ali je jedno sigurno - sve osim primene pravilnika do kraja (20:0 za Buducnost, novcana kazna i -1 bod) ce opet biti neka politika u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...