Jump to content

Drustvene igre

Recommended Posts

Igrajte sa random rasporedom Katan, bezveze je da igrate sa default postavkom, jer je svaki put isto i posle dve partije vidis sta su najbolja polja i onda je svaka partija ista i zavisi od kockica.

Inace Katan ja ne volim zato sto je osim srece raspored i prva polja koja uzmes ekstremno bitna. Takticki dobri igraci bolje biraju i to je element znanja, ali skoro uvek ce da se desi neki random dogadjaj koji ce da te sjebe.

On 25/01/2021 at 3:58 AM, McLeod said:

Igrajte sa random rasporedom Katan, bezveze je da igrate sa default postavkom, jer je svaki put isto i posle dve partije vidis sta su najbolja polja i onda je svaka partija ista i zavisi od kockica.

Inace Katan ja ne volim zato sto je osim srece raspored i prva polja koja uzmes ekstremno bitna. Takticki dobri igraci bolje biraju i to je element znanja, ali skoro uvek ce da se desi neki random dogadjaj koji ce da te sjebe.

Da, da, naravno, ovo smo prvi put igrali, pa smo pratili postavku iz uputstva. 

Meni je baš super i taj momenat sreće, kao što ste pisali kako je ona devojka pobedila, a praktično bila početnik. Mislim, sve zavisi i od tebe i od ekipe i na kom nivou igraš, pa koliko ti to godi ili ne. 

Ja više volim da se zabavljam, nego da pobedim. Naravno, gledam da pobedim, da bi igra bila zanimljivija, ali uopšte se ne cimam ako nekog "sere". Ti svakako možeš da gradiš taktiku i da imaš neko znanje, što će ti veoma pomoći u takvim igrama. 

Meni mnogo više smeta momenat dogovaranje, pregovaranja i sl, gde mnogo toga zavisi od odnosa igrača, koji eventualno imaju istoriju igranja igara gde su jedan drugog sabotirali i boli s leđa ili se generalno ceo život podbadaju. 

U poslednje vreme sam saznao za dosta ljudi koji igraju igre, i to već neko duže vreme. Kao da je to igranje "tabu" tema, svako se drži neke svoje ekipe, ćuti i pika. 😄

Ali i generalno su igre u poslednjih par meseci dobile na popularnosti. 

Vodio sam i neke klince (7 do 14 god) u klub i baš su se fino izigrali igrama prilagođenim njihovim godinama, koje su čak i meni bile zanimljive. 

Baš je lep hobi i, između ostalog, hvala i vama što sam ga zavoleo. 

• Like 1

@McLeod listam ponovo temu i vidim da si napisao da ces predstaviti Stone Age kad budes imao vremena. Interesuje me igra, tako da da znas da ima ljudi koji bi to rado procitali ( :

Inace, da ti dam update za Terraforming - uzeo je drugar igru, ali je u karantinu, kada to prodje igramo. Nisam zeleo da mi prvo igranje bude online.

Ajd videcu sutra ako se budem nakanio xD

Stone Age je dobar da se igra iako nije ne znam kakva igra (za one koji tek ulaze mozda bude ok, interesantna, a ne preteska) jer je gateway za worker placement igre koje su ludilo, komplikovanije, zanimljivije i sveee aaaa 😄

Tako da kad nju naucis lakse ti posle da savladas druge jer znas princip.

2 hours ago, McLeod said:

Ajd videcu sutra ako se budem nakanio xD

Stone Age je dobar da se igra iako nije ne znam kakva igra (za one koji tek ulaze mozda bude ok, interesantna, a ne preteska) jer je gateway za worker placement igre koje su ludilo, komplikovanije, zanimljivije i sveee aaaa 😄

Tako da kad nju naucis lakse ti posle da savladas druge jer znas princip.

Bas zbog toga me i zanima. Odlicno mi zvuci koncept worker placement igara, ali i dalje nisam igrao nijednu takvu (valjda)

Edit: I baci samo par naslova omiljenih igara iz tog zanra

*nagadjam da ce feast for odin biti na prvom mestu*

Edited by Manu