Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Moja tašta je iz Banje Koviljače i kad smo prošlog leta išli da vidimo ženinu babu, upoznao sam nekog njihovog rođaka koji je došao iz Kanade da proda nasledjenu zemlju za Rio Tinto. E sad, nemam pojma da li je prodao RT-u, državi, posrednicima, ali znam da je još onda to bila tema oko prodaje zemlje i ko je prodao, ko neće itd. 

Nije ovo neka ruska pustos hiljadu kilometara od prvog coveka ili Aljaska pa da krene da se kopa za nesto malo elektricnih automobila. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, AgroLaki said:

Moja tašta je iz Banje Koviljače i kad smo prošlog leta išli da vidimo ženinu babu, upoznao sam nekog njihovog rođaka koji je došao iz Kanade da proda nasledjenu zemlju za Rio Tinto. E sad, nemam pojma da li je prodao RT-u, državi, posrednicima, ali znam da je još onda to bila tema oko prodaje zemlje i ko je prodao, ko neće itd. 

Nije ovo neka ruska pustos hiljadu kilometara od prvog coveka ili Aljaska pa da krene da se kopa za nesto malo elektricnih automobila. 

ccccc, svako danas ima neku Tetku iz Kanade, a ja samo kumove.  :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Darth Bane said:

Zagadjenje ce se osetiti mnogo dalje. Zagadice Drinu a preko Drine -Savu, pa Dunav i tako sve do Crnog Mora. 

 

I onda ce prvo okolne zemlje da nas tuze, onda i ostale. 

S Tim u vezi I informacija da smo u 2020. platili 200 miliona evra za izgubljene sporove a over godine moguce da cemo platiti I preko 400 miliona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Danas teko pogledah UN sa Šoškićem i priča o nekom predavanju od pre 15-tak godina na kom je bio. Predavanje je držao bivši italijanski ministar inače profesor na fakultetu i kaže da se državni novac najviše krade preko sledećeih projekata :

 

- Putevi

- Monumentalni spomenici

- Nabavka oružja

 

Svaka sličnost sa nama je slučajna 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odgledao sam Utisak Nedelje (gosti Lutovac, Vukadinovic, Petricic) i rekao bih da su Vukadinovic i Petricic izneli dosta tacnih tvrdnji.

 

Prvi je rekao da je "objedinjena opozicija" zapravo samo 3/5 DS i to i jeste tacno - ako zaista hoce da se zovu ujedinjenom opozicijom, morali bi u svojim redovima da imaju sve, od ekstremne levice do ekstremne desnice. Ovako, Djilas, Jeremic i Lutovac koji su bili u istoj stranci sad prave koaliciju i to je sve od opozicije - pa ta lista nema sanse da dobije 20% u Srbiji.

 

Prosto, mora jedna nova kolona koja ce se zalagati za progresivne vrednost i jedna konzervativno - nacionalisticka uz taj stari DS.

 

Dalje, Petricic je rekao da se vlast nece srusiti izborima i u pravu je - ovi sto sad zele na izbore ce samo dobiti povratak na 2016. i nekih njihovih bednih 7% u skupstini, uz stranke nacionalnih manjina, laznu opoziciju, SPS i SNS i svi ce pricati da su izbori odrzani i da je sve sad super. U BG bez nacionalistickog dela opozicije nece skupiti vise od 25% i to ce uz nekih 5% za ovu NDBG - Zelenovic kolonu biti dovoljno za jedno veliko nista.

 

Mnogo prirodnije je bilo da Jeremicev NS ide sa Dverima, DS i SSP da obuhvate sve te patrljke uz sebe (SDS, PSG, Nova Stranka) i neka DJB i NDBG idu odvojeno pa ako skupe za cenzus skupe. Ili svi zajedno kao za vreme DOS.

 

Ovako, imamo jos jedno baceno glasanje i jos minimum 5 godina vladavine SNS i Vucica, sto ce biti 15 godina, to je vec cetvrtina zivota u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, goldberg said:

Odgledao sam Utisak Nedelje (gosti Lutovac, Vukadinovic, Petricic) i rekao bih da su Vukadinovic i Petricic izneli dosta tacnih tvrdnji.

 

Prvi je rekao da je "objedinjena opozicija" zapravo samo 3/5 DS i to i jeste tacno - ako zaista hoce da se zovu ujedinjenom opozicijom, morali bi u svojim redovima da imaju sve, od ekstremne levice do ekstremne desnice. Ovako, Djilas, Jeremic i Lutovac koji su bili u istoj stranci sad prave koaliciju i to je sve od opozicije - pa ta lista nema sanse da dobije 20% u Srbiji.

 

Prosto, mora jedna nova kolona koja ce se zalagati za progresivne vrednost i jedna konzervativno - nacionalisticka uz taj stari DS.

 

Dalje, Petricic je rekao da se vlast nece srusiti izborima i u pravu je - ovi sto sad zele na izbore ce samo dobiti povratak na 2016. i nekih njihovih bednih 7% u skupstini, uz stranke nacionalnih manjina, laznu opoziciju, SPS i SNS i svi ce pricati da su izbori odrzani i da je sve sad super. U BG bez nacionalistickog dela opozicije nece skupiti vise od 25% i to ce uz nekih 5% za ovu NDBG - Zelenovic kolonu biti dovoljno za jedno veliko nista.

 

Mnogo prirodnije je bilo da Jeremicev NS ide sa Dverima, DS i SSP da obuhvate sve te patrljke uz sebe (SDS, PSG, Nova Stranka) i neka DJB i NDBG idu odvojeno pa ako skupe za cenzus skupe. Ili svi zajedno kao za vreme DOS.

 

Ovako, imamo jos jedno baceno glasanje i jos minimum 5 godina vladavine SNS i Vucica, sto ce biti 15 godina, to je vec cetvrtina zivota u Srbiji.

Nije li onda najbolje rešenje da svi naručimo na net-u po jedan lokator i da (po)zovemo NATO u pomoć?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U principu, wgaf, ugnjetavaće i dalje ove koji se deru protiv svakog progresa, a to što ovi njegovi kradu, isti komentar, da nisu oni, krali bi neki drugi, jer tako ti je u Srbiji brale. Plus, ovi urlatori protiv progresa, i treba da im se naplati to dranje. Da su se pola od ovoga kako se deru protiv svakog progresa drali protiv lipadzije, ili da traze sto brze integrisanje u normalan svet, među njima poznat kao "zapad", samo što je za njih to nesto negativno, ili da traže što brže prikljucenje NATO, još juče, i da ne zaboravimo na vakcine, pa da neko normalan makar na kratko razmotri mogucnost da saoseca sa njima. Ovako... Cepaj majstore :roflmao:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2021 at 2:00 AM, Milenko Puzigaca said:

U principu, wgaf, ugnjetavaće i dalje ove koji se deru protiv svakog progresa, a to što ovi njegovi kradu, isti komentar, da nisu oni, krali bi neki drugi, jer tako ti je u Srbiji brale. Plus, ovi urlatori protiv progresa, i treba da im se naplati to dranje. Da su se pola od ovoga kako se deru protiv svakog progresa drali protiv lipadzije, ili da traze sto brze integrisanje u normalan svet, među njima poznat kao "zapad", samo što je za njih to nesto negativno, ili da traže što brže prikljucenje NATO, još juče, i da ne zaboravimo na vakcine, pa da neko normalan makar na kratko razmotri mogucnost da saoseca sa njima. Ovako... Cepaj majstore :roflmao:

Tacno! Nikad niko nije organizovao proteste sa sloganom "Hocemo brze u EU" ili "hocemo u NATO"!? Zasto je to tako???? To je pravo pitanje! 

Link to comment
Share on other sites

On 11/27/2021 at 3:24 PM, Darth Bane said:

Tacno! Nikad niko nije organizovao proteste sa sloganom "Hocemo brze u EU" ili "hocemo u NATO"!? Zasto je to tako???? To je pravo pitanje! 

 Mozda zato što su tu proevropsku i nato opciju predvodili likovi koji su danas prva eventualno druga linija rezima AV. Zašto su u tu priču ubaceni likovi poput čede ili vesica sami donesite zaključak

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Perkos2 said:

 Mozda zato što su tu proevropsku i nato opciju predvodili likovi koji su danas prva eventualno druga linija rezima AV. Zašto su u tu priču ubaceni likovi poput čede ili vesica sami donesite zaključak

Pa nije bas ni tako losa situacija. Puno se gradi, Lidl prodavnice pune ko sipak. Daje se pomoc Srbima sa Kosova????

Link to comment
Share on other sites

Zelenović je ovako pokušao da sjebe i bojkot. Sad ima zadatak da razjebe proteste, pošto su on, Ćuta i Dobrica već odbacili ideju da idu u jednoj koloni na izbore u BGu... Savo ga je na finjaka potopio još u startu, zato je ovako i popizdeo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Klotzen said:

Zelenović je isti tip političara kao Obradović. Oportunista spreman na sve zarad ličnog interesa. Užas kakav čovek je umalo preuzeo DS. Žao mi jedino NDBG i Ćute jer će ih on sa ovim glupostima ugrobariti.

Bas tako, oportunista. Kao sto je ludi Radule uskocio u alt right voz jer je to bilo aktuelno u Evropi,tako je ovaj uskocio na zeleni.

Link to comment
Share on other sites

Nista strasno se nije dogodilo u "Utisku"..nista sto ce kompromitovati i pokopati proteste. 

Cak je i normalno da predstavnici razlicitih organizacija razlicito gledaju na istu stvar..ili da kazem drugacije - nije neuobicajeno. Ono sto jeste neuobicajeno,medjutim, je cinjenica da se takve razlike u pogledima "peglaju" na sastancima bez prisustva javnosti,a ne pred tv kamerama..i mene je Zelenovic malo neprijatno iznenadio nastupom,posebice jer (ironija prezimena) nije neiskusan,nije "zelen" :classic_biggrin: Medjutim,ne smatram da je oportunista.

Evo sta mislim sta se dogodilo u studiju.
Ja smatram da je Zelenovic pristojan politicar,ali da je u nedelju hteo da izbegne da prizna da su Cuta,Lazovic i on naprosto - pogresili...i onda je po svaku cenu forsirao svoj stav da treba prosiriti zahteve,a meni je blize Savino glediste - korak po korak. Dakle,ne treba stati na ova dva zakona,ali treba ici postepeno,polako i pametno.. Zelenovic mi zaista deluje kao ekolosko-liberalan tip i to je pogled na svet koji je meni blizak. Takodje,jasno je prozapadne orijentacije, a nemamo mnogo takvih na politickoj sceni. Medjutim,u nedelju je bas usao u nervozu i ispalo je to pomalo neartikulisano.

No,ne treba sad od toga praviti skandal. Najmanje nam treba unutrasnji sukob kad smo tek poceli. Sava Manojlovic pokazuje zavidne organizacione sposobnosti. Decko je stalozen, pribran i studiozan (npr.raspitivao se na Harvardu o istorijatu protesta i kakva je forma najuspesnija..pri tome dosao do zakljucka - sto jasniji zahtevi i ne razvodnjavati pricu). Mislim da protesti imaju buducnost sa njim kao svojevrsnim njihovim menadzerom,a formalna opozicija da takodje bude pametna i strpljiva.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On je popizdeo jer im je Savo "ukrao šou". Mislio je da oni zapljunu tu temu i jašu na njoj međutim ovaj je isplivao na površinu i sve ih zasenio. Ja koliko sam čuo NDBG nije bio za proširivanje zahteva a Ćutu nisam ni čuo na tu temu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...