Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

7 minutes ago, ras kass said:

Dobro saznali smo i nesto svezije, bar za mene, pre svega od Dojcinovica.

 

- Novak Nedic je doveo janjicare na jug

- istraga ide lose, nijedan les nisu nasli

- istraga je od 2019 pa novije, ne ide unazad jer je nezgodna za vlast

 

ako se setim jos necega.

Nije nam Vuletić rekao ko je njega,vazuru i nedića doveo u Partizan

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mislim da me je prvi put neko toliko istrigerovao da sam za malo pokusao da pozovem i probam da se ukljucim u ovu emisiju kao Obradovic veceras.

 

Prica lik takve nebuloze da je to neverovatno, najbolji Vucicev trojanac koji to zapravo nije (ili mozda cak i jeste).

 

Kad nabraja osobine zajednickog kandidata opozicije na izborima za predsednika bukvalno kao tenderi za javne nabavke koje se prave za kumove i rodjake, samo je falilo jos da kaze markantan gospodin slucajno iz Cacka i da se seretski nasmeje u stilu Ivice Dacica.

 

Slepac.

Edited by McLeod
  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Pa shvati njegovu poziciju, 

Nije Vucicev igrac (trenutno), a zavetnici, vacic, djb, dss I drugi Vucicevi opozicionari su mu 'usli' u glasacko telo I bukvalno ga rasparcavaju. Zato ocajnicki pokusava da ode na ekstremne pozicije I vrati makar deo nacionalista/tradicionalista koji su mi ranije bili privrzeni. 

Otud I promena stava prema vakcinaciji itd.

Link to comment
Share on other sites

On 3/28/2021 at 11:29 PM, McLeod said:

Mislim da me je prvi put neko toliko istrigerovao da sam za malo pokusao da pozovem i probam da se ukljucim u ovu emisiju kao Obradovic veceras.

 

Prica lik takve nebuloze da je to neverovatno, najbolji Vucicev trojanac koji to zapravo nije (ili mozda cak i jeste).

 

Kad nabraja osobine zajednickog kandidata opozicije na izborima za predsednika bukvalno kao tenderi za javne nabavke koje se prave za kumove i rodjake, samo je falilo jos da kaze markantan gospodin slucajno iz Cacka i da se seretski nasmeje u stilu Ivice Dacica.

 

Slepac.

 

Prica nebuloze jer je desnicar/ultrakonzervativac? 

 

Slazem se da je antipatican, ali to je zato sto vrti tri ili cetiri iste stvari i vidi se da je vestacki jer je pre pola godine vrtio neku drugu pricu. "Nema povratka na bivsi rezim ljuudiiiiii!" zvuci prilicno neuverljivo ako si do nedavno bio u savezu sa otpadom DS.

 

Sto se tice izbora i idealnog kandidata i to je promasena prica, na prvi krug izbora treba da se prijave svi i da sprece da Saruman opet pokrade toliko da dobije dva miliona glasova opet. To se naravno nece desiti jer su imbecili koji se bore da imaju 4% umesto 1,5% i to im je sav smisao postojanja.

Link to comment
Share on other sites

@McLeod Pa to je samo nastavak politike "Vucic je car i on ce ostati tu dokle god pozeli, a da vidimo mi tu koliko smo dobri".

 

Isto kao kada su bili protesti, a onda Jovanovic, Canak i Olenik gledali da li tu ima nacionalista i ogradjivali se da oni ne mogu sa takvima u jednoj koloni, sad je Obradovic dosao sa "mi se ideoloski razlikujemo, hoce da nam rasture svetu porodicu ljuudiiii!".

 

On je cak i pominjao crnogorski scenario, samo sto niko da mu kaze da u crnogorskom scenariu niko nije pominjao medjusobne razlike i pokusao sebe i svojih 5% da stavi ispred svih.

 

Inace, ne znam da li si ispratio sve, imao je i Djilas momenata sa "SNS je u padu, imaju 40%, sa SPS 45%", samo je zaboravio da navede ko to ima ostalih 55% posto i da li slicajno ne misli tu na one koji ne izlaze, jer ako misli, onda je najobicnija budala i sarlatan.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

To je prvi poceo da prica Radulovic i to je i tada bilo smesno. "Mi imamo 10%, SNS je u zestokom padu, ima 30% (ali od ukupnog birackog tela, sto je uzasno jak rezultat)"

 

Ne znam kako se ta prica razlikuje od Obradoviceve "biraci hoce patriotu, hoce nekoga ko ce da kaze ne onima koji nam unistavaju porodicu"? Pa i on hoce da izgleda kao da predvodi masu od 15-20% biraca koja samo raste.

 

Oni bi za promenu trebalo da naprave neki rezultat, umesto da pricaju bajke. Do sada nijedna opoziciona lista nije presla 20% nakon 2012. o cemu mi dalje da pricamo?

Link to comment
Share on other sites

Boris Tadic je ucinio da je jedan Sinisa Kovacevic ispao simpatican u emisiji.

 

Toliko degutantnog "ja da vam kazem", "ja, koji imam toliko iskustva", "ne bih promenio nista, a da je bilo gresaka bilo ih je". Lepo mu je rekao gledalac, uzrok svega ovog moze da se nadje i u Tadicu koji je prvo napravio koaliciju sa SPS, pa dopustio SNS da bude u svim medijima sa mlakom do nikakvom kampanjom protiv njih, a vrhunac svega je sto jos uvek pominje bele listice na nebitnim predsednickim izborima.

 

Sam Tadic dobro zna da nije imao skoro pa nikakvu moc dok je bio predsednik, a vladala koalicija DSS - G17+ - SPO u poredjenju sa periodom nakon toga kada je Cvetkovic bio premijer.

 

Sto se tice stranaka koje su izasle na izbore koji su sve samo ne izbori, najveci problem je sto njihovi lideri i dalje zele nesto da se pitaju i pored fijaska na izborima. PSG bi i mogao da prodje sad kad je Trifunovic otisao u istoriju, ali Tadic, Zivkovic i ostali koji su osnovali svoje stranke samo da bi negde mogli da budu predsednici stvarno vise ne bi trebalo da imaju bilo kakvu ulogu u politici - kao clanovi da, ali vise od toga nikako.

Link to comment
Share on other sites

Tadić je na jedan fin način izbačen iz opozicije još formiranjem SZS tako da je on sada neko ko više ne utiče negativno na opoziciju. Njemu i ostalim tvrdim zagovornicima protiv bojkota definitivno ne treba dati ponovo šansu. Neka ih u toj njihovoj koloni pa da vidimo ako svi izađu na izbore koliko vrede u poređenju sa drugima. Ja lično ne bih ni PSG-u dao mogućnost bar dok se komplet trio fantastiko koji je arlaukao "ko vam je kriv što nemate 3% pa zato bojkotujete" ne skloni sa vrha te stranke. Ima u PSG odličnih ljudi koji su takođe bili za bojkot i treba njima da prepuste vođstvo stranke da bi imali kredibilitet da nastupaju sa bojkot opozicijom. Mora neki otklon da se napravi mora da se plati cena neodgovornosti i neodržavanja reči. U politici glasamo tako što u nekog imamo poverenje da stoji iza svojih reči, ovi su slagali na prvoj bitnoj stvari u svojoj političkoj karijeri, šta dalje pričati o njima.

Link to comment
Share on other sites

Tadić je odavno politički pokojni, no bojkot opozicija i kredibilitet ne idu u jednoj rečenici.

 

Pre tačno 14 meseci Đilas je u intervjuu za Vreme obećao da će zahvaljujući genijalnom bojkotu Vučić pasti do leta, a najkasnije do septembra. A da ne pričamo o obećanjima šta će sve biti dan nakon bojkota...

 

A ako bi išli dalje u prošlost za svakog od bojkot lidera, pa vidimo recimo Đilasove izjave o Beogradu na vodi, pa Jeremića koji glasa za SNS budžet i slično... kredibilitet...

 

Elem, bojkot je propao onog trenutka kad nas je odjebala međunarodna zajednica, na jesen 2019. godine. Problem je što lideri nisu imali plan b kako da se iskopaju iz bojkota. Umesto toga, od jedne taktike da se Vučić natera na kompromise, oni su napravili imbecilnu ideologiju bez ikakve koristi.

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2021 at 9:10 AM, Klotzen said:

Jel može izvor za te izjave ? Ne sećam se da je iko govorio da će sam bojkot da sruši Vučića. Bojkot je uvek istican kao sredstvo da se dođe do boljih uslova a ne da će njime biti srušena ova diktatura.

Ali upravo se desilo i ono sto su neki isticali koji su bili protiv bojkota: bezidejanost u vezi onoga-  a sta posle? Izbori bili i prosli, bojkot uspeo - i sta je bilo nakon toga? 

Link to comment
Share on other sites

Pritisak stranih država da bi došli do boljih izbornih uslova. I to se upravo i događa, doduše i dalje "mekano" za moj ukus ali na osnovu samog raspisivanja novih izbora jasno da je pritisak na Vučića jači nego recimo 2019. kada smo imali one prve pregovore.

 

Jasno je da Vučić nema razlog da dozvoli fer izbore i da bez stranog uticaja od toga nema ništa a jedini način da se stranci "ubrzaju" u tome je bio bojkot. Par ljudi je i na ovom forumu pisalo o tome a to je ipak tema koju opozicija nije mogla javno da govori jer bi to bili klasični penali da ih vlast još više urniše preko režimskih medija i etiketira još gore kao strane plaćenike i domaće izdajnike.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Klotzen said:

Pritisak stranih država da bi došli do boljih izbornih uslova. I to se upravo i događa, doduše i dalje "mekano" za moj ukus ali na osnovu samog raspisivanja novih izbora jasno da je pritisak na Vučića jači nego recimo 2019. kada smo imali one prve pregovore.

 

Jasno je da Vučić nema razlog da dozvoli fer izbore i da bez stranog uticaja od toga nema ništa a jedini način da se stranci "ubrzaju" u tome je bio bojkot. Par ljudi je i na ovom forumu pisalo o tome a to je ipak tema koju opozicija nije mogla javno da govori jer bi to bili klasični penali da ih vlast još više urniše preko režimskih medija i etiketira još gore kao strane plaćenike i domaće izdajnike.

To se jos ni ne zna hoce li biti parlamentarnih izbora dogodine. Cak i ako budu, opet je to jos 2 godine vlasti Vucica i SNS- mislim, 2 godine od juna prosle godine do novih izbora. 

Link to comment
Share on other sites

pa šta je bila alternativa ? da se izađe na izbore za koje smo znali da će ovaj dobiti preko 50% i dati mu legitimitet da radi šta hoće naredne 4 godine ? to bi bila ludost. U tom scenariju kada god bi se opozicija požalila na uslove samo bi usledilo pitanje novinara koje ih poklapa "A što ste učestvovali na takvim izborima ? takvi su od kada je ovaj zaseo na vlast." što su im stalno i prebacivali pre 2019. kada bi se žalili na izbore.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Klotzen said:

pa šta je bila alternativa ? da se izađe na izbore za koje smo znali da će ovaj dobiti preko 50% i dati mu legitimitet da radi šta hoće naredne 4 godine ? to bi bila ludost. U tom scenariju kada god bi se opozicija požalila na uslove samo bi usledilo pitanje novinara koje ih poklapa "A što ste učestvovali na takvim izborima ? takvi su od kada je ovaj zaseo na vlast." što su im stalno i prebacivali pre 2019. kada bi se žalili na izbore.

Mislim da im ni to nije bila strategija, nego sticajem okolnosti se doslo do tog pritiska iz EU. Mozda gresim. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Pritisak stranih država da bi došli do boljih izbornih uslova. I to se upravo i događa, doduše i dalje "mekano" za moj ukus ali na osnovu samog raspisivanja novih izbora jasno da je pritisak na Vučića jači nego recimo 2019. kada smo imali one prve pregovore.

 

Jasno je da Vučić nema razlog da dozvoli fer izbore i da bez stranog uticaja od toga nema ništa a jedini način da se stranci "ubrzaju" u tome je bio bojkot. Par ljudi je i na ovom forumu pisalo o tome a to je ipak tema koju opozicija nije mogla javno da govori jer bi to bili klasični penali da ih vlast još više urniše preko režimskih medija i etiketira još gore kao strane plaćenike i domaće izdajnike.

 

Ja posle godinu dana ne vidim ama bas nikakav efekat bojkota, osim svadje u opoziciji ko je bojkotovao a ko nije, ko je pravi a ko je lazni.

 

Ljudi su verovatno bili i spremni da izadju na ulicu, nista se nije desilo, od tog "plana za sutradan" nismo videli P i vrapcima je jasno da nikakav plan nije ni postojao i da ako Djilas, Jeremic i Obradovic nisu Vucicevi placenici, a ono odradjuju za njega vrhunski posao pro bono.

 

Te stranke zajedno na fer i postenim izborima ne bi uzele 10%. A 10% nam ne treba, vec smo gledali opoziciju u parlamentu na 10%.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...