Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ocekivao sam od Filipa Svarma nesto drugo u filmu pod nazivom: "Djindjic - prica o Srbiji".

Ocekivao sam analizu zivosti njegove zaostavstine. Da li je i koliko ziva? Otvaranje nekih pitanja..gde danas stoji Srbija u odnosu na njega i njegove vizije? Ne kao polazna osnova kritike aktuelne vlasti...zaista i uopste ne. Nego analiza,komentari..da vidimo sta je ostvareno,prihvaceno,a sta nikako nije. Npr,kada je Djindjic postao premijer srpska privreda je samo nekoh 5% bila u privatnom sektoru. Danas je oko 50%. To jeste jedna "tekovina",zaostavstina od pre 20.godina. Dakle,mislio sam da cemo dobiti film vise u tom pravcu.

Umesto toga dobili smo jednu retrospektivu politickog zivota Zorana Djindjica u Srbiji i koraka koji su doveli do njegovog tragicnog kraja. To su stvari koje manje vise vec znamo.
Stoga je i naslov filma potpuno promasen. Po mom misljenju.

Na kraju jedino vredno iz filma su mi dragoceni iskazi sekretarice i vozaca..iskreni su i emocionalni..vidi se da ih i danas,kao najneposrednije svedoke,jos uvek to boli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
8 hours ago, Drug Crni said:

Mučan Utisak,ali mučan..što reče @Pletilja


Vrlo mucan, ali i otreznjujuci, rekla bih ja. To sto se desilo se ne moze popraviti, ali se moze spreciti da se jos stete napravi. 
 

Mislim i da je Olja pokazala fantastican ”osecaj za filing” pocinjuci i zavrsavajuci emisiju bez suvisnih komentara i prepustajuci onom divnom coveku da uputi najbolju mogucu poruku: Ljudi, pogledajte se u oci. Tesko je, boli, ali je lekovito.

Moj naklon do zemlje Slobodanu Negicu, a Olji medalja za hrabrost sto je ovako koncipirala emisiju.


I to u trenutku kad sve pomalo dolazi na svoje, bas kao sto vlast zeli. Jeste da raste entuzijazam za promene, ali sam dogadjaj pomalo pada u zaborav, sto apsolutno ne sme da se desi. Jos jednom, svaka cast na konceptu, bilo je vise nego potrebno.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram reći kako sam oplakao sinoćnji Utisak..oplakao..ali ne od smeha,kao obično kad to kažem. Stvarno teška priča,ali katarzična.

Inače..tog oca nisam sinoć prepoznao..ali jutros mi ortak skrenuo pažnju da je u pitanju neko ko je jako davno,kao dečkić,snimao dečji program stere RT Beograd.
Maksić

Dva lokvanja oko panja..šta je to Maksiću?..to su uši,Maksiću,uši..

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Izgleda da još samo ja gledam Utisak.

U nedelju gosti bili Dejan Jović iz Zagreba (mislim da je politikolog i profesor međunarodnih odnosa),kao i dvojica "domaćih": Milo Lompar i Bogdan Živković. Obojicu tek ovlaš poznajem..samo toliko da znam da su akademski obrazovani.

Krene priča i neka diskusija i Jović u jednom momentu kaže (parafraziram): "Znate, male zemlje moraju imati nekog ko će im biti saveznik, ko će ih podržati, nekog moćnog jer..naprosto..tako je i logično i normalno i drugačije se ne može". Jović očito cilja na Zapad.

Onda reč uzimaju dvojica debila iz Srbije (ponovo,parafraziram): "Znate kako, mi ovde više ne gledamo blagonaklono na Zapad,jak je taj antizapadni sentiment,ali nažalost mi to ne umemo da kapitalizujemo,a usput, Rusija je na duže izbačena iz Evrope" ???? Ostao sam zatečen..u fazonu: šta reče?! Akademski građani..i ne umeju,jednostavno ne umeju da se stave u neke realne okvire,ne dobacuju dalje od mitova i legendi.

Povikao sam u sebi: Da li ste vi svi drogirani ili pijani ili koji vam je kurac??!!

Pa,koji vam je kurac ovde više svima!!!!????

Moguće ja da su retardi ruski ljudi..ne bih se začudio ni najmenje..jer kao što rekoh - nisu mi poznate njihove biografije.

Ali svejedno je šta je posredi..jer ja više ne mogu ovo sve da shvatim..ovo samo može da izleči jedna stvar - brutalno vraćanje u realnost. Da ruska čizma i formalno i faktički zavlada Srbijom na period od jedne decenije npr. Mislim da bi to bilo dovoljno da i Srbikusi shvate šta je Rusija i kako je biti njihov "saveznik".

Jer,zašto (na)učiti iz tuđeg iskustva,kad je bolje iz sopstvenog. :furious:

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije bas vezano za utisak, bar ne ovaj novi serijal ali N1 (i nova) u poslednje vreme svaki čas zivkaju onog "analiticara" Andjelkovica (onaj bucmasti, ne znam ime). Istog onog koji je agitovao za parizera bas u utisku-pre-zabrane a kasnije bio dežurni pro-parizer sve do pre godinu dve.
Skinut sa lova infuzije i sad okrenuo ploču pa pljuje parizera a ovi ga zovu da istrese svoje izvrnuto mišljenje kao da nemaju koga drugog.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gledao Utisak takodje... neverovatna je jednostavnost i lakoca sa kojom je Jovic objasnio bukvalno sve i u vezi Kosova, u vezi unutrasnje i spoljnopoliticke pozicije Srbije.

 

Ne slazem se bas 100% sa onim sto je pricao, ali argumentovano je objasnio svoje stanoviste, dok od Lompara na prvom mestu nije dobio nijedan odgovor na pitanje.

 

Najinteresantnija je bila diskusija oko cuvene principijelnosti Srbije i nepovredivosti granica, kada je zgodno podsetio kolegu da Srbija nije postovala avnojske granice zbog cega su i bili ratovi devedesetih i sve sto je posle usledilo, na sta je dobio odgovor da avnojske granice nisu bile legitimne 😄

 

Takodje je i na odnos SAD i drugih zapadnih drzava prema Srbiji podsetio da mora postojati odredjena geneza i istorija tih odnosa i da treba gledati na neke bitne dogadjaje, pa je pomenuo proteste na Kosovu 1981. kada je postojala reakcija Amerike na to, onda su dosle devedesete, a kampanju za priznanje Kosova je povezao sa ubistvom Djindjica, kada je zapad, po njegovom misljenju, prihvatio da ce Srbija biti nestabilna i slaba drzava i da probleme u regionu treba resavati na drugaciji nacin.

 

Interesantna teza sa kojom se ne slazem potpuno, ali svakako ima mnogo vise smisla nego apsolutno sve sto slusamo godinama od onih sa izlivom Kosova na mozak.

 

Sa tim je povezana i danasnja pozicija i status Srbije i Vucica, koji je vidjen kao najmanje losa opcija, dok ih unutrasnja politika, van opstih crtica ljudskih prava i odrzavanja mira i stabilnosti, ne zanima vise preterano.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, McLeod said:

Najinteresantnija je bila diskusija oko cuvene principijelnosti Srbije i nepovredivosti granica, kada je zgodno podsetio kolegu da Srbija nije postovala avnojske granice zbog cega su i bili ratovi devedesetih i sve sto je posle usledilo, na sta je dobio odgovor da avnojske granice nisu bile legitimne 😄

 

Ratovi devedesetih je vodio Milosevic koji je zeleo da ocuva SFRJ u kojoj ce Srbija biti dominantna (nesto kao ABA liga u poslednjih x godina :classic_sleep:), a Hrvati, Slovenci i Bosnjaci nisu bili spremni da to vise prihvataju jer je nestao Tito i onaj sistem meda i mleka koji je vladao dok je on bio ziv.

 

51 minutes ago, McLeod said:

Takodje je i na odnos SAD i drugih zapadnih drzava prema Srbiji podsetio da mora postojati odredjena geneza i istorija tih odnosa i da treba gledati na neke bitne dogadjaje, pa je pomenuo proteste na Kosovu 1981. kada je postojala reakcija Amerike na to, onda su dosle devedesete, a kampanju za priznanje Kosova je povezao sa ubistvom Djindjica, kada je zapad, po njegovom misljenju, prihvatio da ce Srbija biti nestabilna i slaba drzava i da probleme u regionu treba resavati na drugaciji nacin.

 

Nije kao da je BiH vrhunac stabilnosti i snage pa ipak i dalje postoji.

 

Kosovo je dobilo svoju nezavisnost 1999. kada je Srbija isterana sa njega, a nije bilo ni zelje ni truda ni kod koga da silom nametne vecinskom stanovnistvu tamo da moraju da budu stanovnici Srbije i da je teritorijalni integritet drzava svetinja. Prosto, vidis da Albanci tamo cine vecinu, najmanje lose resenje koje zahteva najmanje truda je da Kosovo bude nezavisno.

 

E sad, zasto onda i RS ne moze da bude nezavisna? Neki bi rekli zbog istorije zlocina u ratu, pogled na kartu kaze da je prosto neizvodljivo resenje da se RS pripoji Srbiji jer dobijas dve fizicki odvojene enklave - Bihac i krajinu u RS. Zato je jedino resenje da BiH postoji u tim svojim granicama.

 

51 minutes ago, McLeod said:

 

Sa tim je povezana i danasnja pozicija i status Srbije i Vucica, koji je vidjen kao najmanje losa opcija, dok ih unutrasnja politika, van opstih crtica ljudskih prava i odrzavanja mira i stabilnosti, ne zanima vise preterano.

 

I onda se vracamo na nepopularnost zapada u Srbiji - ljudi koji nisu ugrozeni od Vucicevog rezima i dobro zive ce svakako biti za EU integracije jer imaju i emotivne i materijalne razloge za to. Ljudi koji su ugrozeni od Vucica i ne mogu da budu nezavisni od njega ce od nekog ex DSovca (SSP, PSG, ovaj sad DS i ta ekipa) cuti kako nemas sta da se bunis ako si nesposoban, ko ti je kriv, nisi bitan, a od Obradovica ce da slusaju kako je svejedno da li si u EU ili nisi jer si ionako osudjen na Vucica, kako taj put ne vodi nigde i da jedino sto dobijas jeste da Kosovo odlazi, a da ti na TV vodja urlice kako ni parizer nije tako losa opcija. Pa za koga ce da glasa onda prosecan glasac, a to je neko ko nije uspesan u zivotu, ne moze da bude najbolji ili najsposobniji?

 

Opozicija (i tu ubrajam i ove sto im je Kosovo nebitno i ove sto ga ne daju ni po koju cenu) mora da ponudi biracima promenu sistema, da u prvi plan stavi korupciju, kriminal, nesmenjivost vlasti, da stalno salje poruke kako gradjanin mora da ima mnogo vecu moc, a vlast mnogo manju i tek kad to dobijemo mozemo da razgovaramo o EU fondovima i Kosovu. Umesto toga, mi smo fakticki zaledjeni u jednom trenutku i ne micemo se - imas Vucica koji projektuje moc, ne da nikome da se cuje, obracunava se sa kritikom, govori sve sto ljudi vole da cuju, imas ex DS strancice koji se obracaju nekom elitnom sloju i zamislja da takvih treba da ima bar 40% u zemlji i imas nacionaliste koji ne nude nikakvo resenje osim populistickih izjava (u kojima ima istine), ali avaj, niko ne moze da ih cuje od Vucicevog megafona. I to tako traje vec skoro 12 godina.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Ratovi devedesetih je vodio Milosevic koji je zeleo da ocuva SFRJ u kojoj ce Srbija biti dominantna (nesto kao ABA liga u poslednjih x godina :classic_sleep:), a Hrvati, Slovenci i Bosnjaci nisu bili spremni da to vise prihvataju jer je nestao Tito i onaj sistem meda i mleka koji je vladao dok je on bio ziv.

 

Realno, ovo danas ne bi pojeo pas s maslom 🙂 Jasno je da Milosevic hteo Veliku Srbiju, a ne ocuvanje Jugoslavije sa hegemonijom Srbije. Sve sto se desavalo upucuje iskljucivo na to.

 

9 hours ago, goldberg said:

Nije kao da je BiH vrhunac stabilnosti i snage pa ipak i dalje postoji.

 

Kosovo je dobilo svoju nezavisnost 1999. kada je Srbija isterana sa njega, a nije bilo ni zelje ni truda ni kod koga da silom nametne vecinskom stanovnistvu tamo da moraju da budu stanovnici Srbije i da je teritorijalni integritet drzava svetinja. Prosto, vidis da Albanci tamo cine vecinu, najmanje lose resenje koje zahteva najmanje truda je da Kosovo bude nezavisno.

 

E sad, zasto onda i RS ne moze da bude nezavisna? Neki bi rekli zbog istorije zlocina u ratu, pogled na kartu kaze da je prosto neizvodljivo resenje da se RS pripoji Srbiji jer dobijas dve fizicki odvojene enklave - Bihac i krajinu u RS. Zato je jedino resenje da BiH postoji u tim svojim granicama.

 

Nije, ali u BiH nije ubijen premijer. Kosovo je dobilo nezavisnost 1999. i nikakva reintegracija nije bila moguca, to je sasvim tacno, ali nacin na koji je Zapad zeleo da zavrsi tu pricu iskljucivo zavisi od ponasanja Srbije. Da te podsetim da je Djindjic imao plan za Kosovo i hteo je da se o tome raspravlja mnogo pre nego sto su, nevoljno, njegove naslednike naterali da sednu za sto i 20 godina potpisuju ono sto je recimo Zaev zavrsio za par meseci.

 

Takodje je kljucni Jovicev argument bio da Srbija oduvek pravi gresku fokusirajuci se na teritoriju koja postaje sve manja i manja, umesto na ljude. Kaze da je apsolutni imperativ i bolja pregovaracka pozicija morala da bude pristanak sukoba i suzivot jer bi se time obezbedilo da Srbi ostanu na Kosovu, kao i da imaju posebne veze sa maticom, dok je ovaj nacin bio osudjen na propast u startu.

 

Dao je primer Velike Britanije i Irske, da su sukobi prestali kada su obe zemlje usle u EU i kada je proklamovana sloboda kretanja i stavljen akcenat na prestanak sukoba, sigurnost i suzivot.

10 hours ago, goldberg said:

I onda se vracamo na nepopularnost zapada u Srbiji - ljudi koji nisu ugrozeni od Vucicevog rezima i dobro zive ce svakako biti za EU integracije jer imaju i emotivne i materijalne razloge za to. Ljudi koji su ugrozeni od Vucica i ne mogu da budu nezavisni od njega ce od nekog ex DSovca (SSP, PSG, ovaj sad DS i ta ekipa) cuti kako nemas sta da se bunis ako si nesposoban, ko ti je kriv, nisi bitan, a od Obradovica ce da slusaju kako je svejedno da li si u EU ili nisi jer si ionako osudjen na Vucica, kako taj put ne vodi nigde i da jedino sto dobijas jeste da Kosovo odlazi, a da ti na TV vodja urlice kako ni parizer nije tako losa opcija. Pa za koga ce da glasa onda prosecan glasac, a to je neko ko nije uspesan u zivotu, ne moze da bude najbolji ili najsposobniji?

 

Opozicija (i tu ubrajam i ove sto im je Kosovo nebitno i ove sto ga ne daju ni po koju cenu) mora da ponudi biracima promenu sistema, da u prvi plan stavi korupciju, kriminal, nesmenjivost vlasti, da stalno salje poruke kako gradjanin mora da ima mnogo vecu moc, a vlast mnogo manju i tek kad to dobijemo mozemo da razgovaramo o EU fondovima i Kosovu. Umesto toga, mi smo fakticki zaledjeni u jednom trenutku i ne micemo se - imas Vucica koji projektuje moc, ne da nikome da se cuje, obracunava se sa kritikom, govori sve sto ljudi vole da cuju, imas ex DS strancice koji se obracaju nekom elitnom sloju i zamislja da takvih treba da ima bar 40% u zemlji i imas nacionaliste koji ne nude nikakvo resenje osim populistickih izjava (u kojima ima istine), ali avaj, niko ne moze da ih cuje od Vucicevog megafona. I to tako traje vec skoro 12 godina.

 

Ovo je nesto o cemu sam pisao odavno, ja smatram da opozicija treba da stavi akcenat na to da osvesti ljude koji zive ovde nekako, a ne da se fokusira na iste teme kako bi uspeli da poentiraju i otkinu Vucicu neki procenat. Tako ga nikad nece skinuti.

 

Dokle god teme budu Kosovo i EU kao neki apstraktni problemi koji se ne mogu resiti, ali se o njima mora iznova i iznova pricati, mi se necemo nigde pomeriti.

 

Ostale teme koje pominjes mogu da dodju na red kao posledica promena nacina misljenja i osvescivanja.

 

Kao sto vidimo na primeru ovih masovnih ubistava, cak i kada se desi tako nesto o cemu ce bukvalno svi da pricaju, nema vece reakcije i gledanja sire slike, vec kako vreme prolazi, ponovo se vracamo u zabokrecinu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, McLeod said:

 

Realno, ovo danas ne bi pojeo pas s maslom 🙂 Jasno je da Milosevic hteo Veliku Srbiju, a ne ocuvanje Jugoslavije sa hegemonijom Srbije. Sve sto se desavalo upucuje iskljucivo na to.

 

Milosevic je hteo da i dalje nastavi da bude na celu velike drzave, nekakva Velika Srbija ga uopste nije interesovala osim u kontekstu ideje da kao vodja srpske etnicke grupe obezbedi sebi vecinu.

 

Veliku Srbiju su zagovarali nacionalisti, ali to je bio nerealan projekt drzave koja bi imala previse cudne granice. Rat je bio izmedju jugoslovenskog unionizma (pod vodjstvom Srbije) i hrvatskog i slovenackog separatizma (kasnije i bosnjackog).

 

9 hours ago, McLeod said:

 

Nije, ali u BiH nije ubijen premijer. Kosovo je dobilo nezavisnost 1999. i nikakva reintegracija nije bila moguca, to je sasvim tacno, ali nacin na koji je Zapad zeleo da zavrsi tu pricu iskljucivo zavisi od ponasanja Srbije. Da te podsetim da je Djindjic imao plan za Kosovo i hteo je da se o tome raspravlja mnogo pre nego sto su, nevoljno, njegove naslednike naterali da sednu za sto i 20 godina potpisuju ono sto je recimo Zaev zavrsio za par meseci.

 

Kakve veze ima ponasanje Srbije sa cinjenicom da reintegracija Kosova u Srbiju nije moguca? Teza da ne bi bilo kampanje za nezavisnost Kosova na zapadu da nije ubijen Djindjic prosto nije odrziva.

 

9 hours ago, McLeod said:

 

Ovo je nesto o cemu sam pisao odavno, ja smatram da opozicija treba da stavi akcenat na to da osvesti ljude koji zive ovde nekako, a ne da se fokusira na iste teme kako bi uspeli da poentiraju i otkinu Vucicu neki procenat. Tako ga nikad nece skinuti.

 

Opozicija Vucicu su i oni koji misle da je izdao srpske nacionalne interese i oni koji misle da i dalje manipulise sa nacionalzmom da bi dobio glasove. Ako se vec koristi ta rec u kontekstu borbe za drugacije vrednosti, onda treba koristiti termin "gradjanske snage", "progresivne stranke" ili "proevropske partije".

 

9 hours ago, McLeod said:

Dokle god teme budu Kosovo i EU kao neki apstraktni problemi koji se ne mogu resiti, ali se o njima mora iznova i iznova pricati, mi se necemo nigde pomeriti.

 

Ostale teme koje pominjes mogu da dodju na red kao posledica promena nacina misljenja i osvescivanja.

 

Kao sto vidimo na primeru ovih masovnih ubistava, cak i kada se desi tako nesto o cemu ce bukvalno svi da pricaju, nema vece reakcije i gledanja sire slike, vec kako vreme prolazi, ponovo se vracamo u zabokrecinu.

 

Ne moze, imali smo do sada i proevropsku vlast i konzervativce sa podrskom socijalista i DS i DSS zajedno u vlasti i kvaziparlamentarizam sada sa fokusom na sve i na nista - prva stvar koja mora da se kaze gradjanima bez obzira da li im je vazno da Kosovo ostane u Srbiji ili nije, da li su za NATO ili nisu, kako vide ulogu Rusije na ovim prostorima je da je doslo vreme da se njihov glas osnazi na racun svemocnog uzurpatora predsednicke funkcije i ekipice oko njega (a tu ima i crnih i zutih i crvenih i zelenih).

 

Sustina je da temelj svega mora da bude borba protiv samovolje vlasti, borba da svako na politickoj sceni moze da se kritikuje, borba protiv korupcije i borba za povratak izbora kao nacin da se glas gradjana cuje, a da politicari budu ti koji ce, argumentovano, objasnjavati gradjanima zasto je njihova vizija dobra za ovu zemlju.

 

Pa pobogu, citav LDP, citav LSV, dobar deo DS, dakle ekipe koja je najvise protiv ruskog uticaja, kosovarenja, konzervativizma i za koju bi jedno 90% foruma glasalo na izborima prica kako nema niceg pogresnog u Vucivevoj vladavini evo vec skoro 12 godina. Znaci, da se oni pitaju samo bi nastavili da rade kao on, da vladaju kao on, da kradu, lazu i pretvaraju medije u svoja partijska glasila - hvala, ali ne treba mi takva vizija zemlje pa sve da sutra priznamo Kosovo i udjemo u NATO. Naravno, isto vazi i za ove desnicare kojima Vucic nimalo ne smeta, samo bi da malo vise udaraju u nacionalisticke bubnjeve, a malo manje se pretvarali da su za EU.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Milosevic je hteo da i dalje nastavi da bude na celu velike drzave, nekakva Velika Srbija ga uopste nije interesovala osim u kontekstu ideje da kao vodja srpske etnicke grupe obezbedi sebi vecinu.

 

Veliku Srbiju su zagovarali nacionalisti, ali to je bio nerealan projekt drzave koja bi imala previse cudne granice. Rat je bio izmedju jugoslovenskog unionizma (pod vodjstvom Srbije) i hrvatskog i slovenackog separatizma (kasnije i bosnjackog).

 

Ako Milošević nije hteo da stvori veliku Srbiju, onda ne znam šta jeste. Možda bi se taj njegov projekat mogao nazvati Srboslavija, tj. nešto što bi se na papiru zvalo Jugoslavija, ali bi bilo velika Srbija. Tamo gde nije bilo mnogo Srba se odmah povukao. Od Slovenije je dobio nekoliko dobrih šamara i povukao se k'o premlaćeno pseto. Nije se nešto zauzimao ni za Istru, koja je i danas veoma jugoslovenski orijentisana. Pristao je na prestanak rata u BiH kada je dobio entitet sa srpskom većinom, a nije skoro ni reč rekao kada se Makedonija zahvalila na saradnji i nastavila svojim putem. Prethodno je ukinuo autonomiju pokrajina, proglasio ustav koji omogućava da se ignoriše savezni ukoliko to ne odgovara Srbiji nadajući se da će naći satelite u CG i BiH. Pokušao je da integriše teritorije naseljene Srbima, ali mu to nije baš najbolje pošto za rukom. Na početku je nazivao Jugoslavijom ono što je sadržalo Srbiju i CG, ali je granica uspostavljena čak i dok je zajednica funkcionisala. Pokušao je da utopi CG u SR Srboslaviju, ali je dobio prvi šamar kada su uspostavljene tzv. administrativne granice, kada je CG počela da koristi marku i evro, a čak ni ustav zajedničke države nije bio usklađen sa crnogorski, niti je hteo da ozbiljno shvati CG. To se videlo čak i po sitnicama, kao npr. da je savezna policija imala uniforme identične kao policija Srbije, samo što je imala drugačiju 'ticu na kapi. Takav način ophođenja mu se olupao o glavu, što važi i za njegove naslednike.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Taman htedoh da pohvalim "francuza"  da je više kritikovao vlast nego opoziciju kad se sve u par minuta preokrenulo. Ipak je on tu da rovari u opoziciji i praktično da neutralizuje te glasove koji jesu protiv av,av koalicije ali suštinski neće moći biti upotrebljeni protiv njih.

Link to comment
Share on other sites

Francuz radi posao za SNS. Kupi glasove onih koji nikad ne bi glasali za Đilasa, a protiv su Vučića. I što Klotzen kaže, ti glasovi nikad neće biti upotrebljeni protiv Vučića, čak će mu i pomoći ako zatreba, a zatrebaće kad tad...

 

Već sam pisao možda, nekoliko njih u mojoj firmi je glasalo za Francuza na prošlim izborima. Desničari, ne prate detaljno politiku, Vučić je ok ali nije savršen, Đilas najgori na svetu... ovaj je fin, lepo priča, ne izgleda loše, ne da Kosovo i voli Rusiju... kad kažem da je Vučićev 100%, gledaju začuđeno... 

 

Neće moći da se sruši Vučić bez desnice, a nju komplet kontroliše Vučić. Čak i Boška... 

Edited by Issey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Klotzen said:

Taman htedoh da pohvalim "francuza"  da je više kritikovao vlast nego opoziciju kad se sve u par minuta preokrenulo. Ipak je on tu da rovari u opoziciji i praktično da neutralizuje te glasove koji jesu protiv av,av koalicije ali suštinski neće moći biti upotrebljeni protiv njih.

Iste recenice kao Vucic i Vucicevic. Rovarenje protiv jedne kolone (ultra)desne opozicije (ili 'opozicije'). Apsolutno je jasno da je jedan na jedan Vucicev. Ali i oni koji to shvate, brzo ce zaboraviti...

A sad da vidimo ko ce da razjebe ideju o jednoj koloni normaln(ij)e opozicije... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...