Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

8 minutes ago, mfmilan said:

Vidi se da nas ne gledas cesto. Ova utakmica je bas kakva nam je i sezona bila. Ono nije bila kuknjava, nego realnost.

Realnost je da ovi ništa bolji nisu i da je lako moglo biti drugačije.

 

Ako ste u takvom nekom stanju uma, nemojte ni da gledate. 

 

Kad je jedna utakmica uvek može nešto da krene kako treba. Treba verovati.

 

Poz.

1 minute ago, Laki21 said:

Ovo nije podjebavanje - sprdam se na tati - zna li neko zašto je Braun oteran praktično pre no što je i došao? Čovek je više no kvalitetan igrač.

Pa i nije neki igrač. Ovo večeras je bila njegova najbolja utakmica karijere.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

Ovo nije podjebavanje - sprdam se na tati - zna li neko zašto je Braun oteran praktično pre no što je i došao? Čovek je više no kvalitetan igrač.

Zato sto je tezak nemac pojma. A kod nas je tek bio dibidus

Da smo bar obezbedili opstanak u ABA pa da razigravamo klince...

Edited by jedibojan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, John Terry said:

Realnost je da ovi ništa bolji nisu i da je lako moglo biti drugačije.

 

Ako ste u takvom nekom stanju uma, nemojte ni da gledate. 

 

Kad je jedna utakmica uvek može nešto da krene kako treba. Treba verovati.

 

Poz.

U sta da verujemo?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, John Terry said:

Da. Zašto ne?

 

Šta dobijaš kuknjavom?

 

Šta dobijaš laganjem sebe?

90% Grobara je tačno znalo kako će utakmica da se završi, pa smo opet gledali. Šta drugo da radimo, da se odreknemo kluba dok ne počne jednog lepog dana da pobeđuje? Nismo mi od te fele. 

I na groblju znaju da od kukanja onaj u sanduku ustati neće, ali opet im nekako lakše posle. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Realnost je da ovi ništa bolji nisu i da je lako moglo biti drugačije.

 

Ako ste u takvom nekom stanju uma, nemojte ni da gledate. 

 

Kad je jedna utakmica uvek može nešto da krene kako treba. Treba verovati.

 

Poz.

Pa i nije neki igrač. Ovo večeras je bila njegova najbolja utakmica karijere.

 

Ma jesu bolji, mnogo bolji.

 

Partizan je ovaj mec igrao iskasapljen, sa 3 igraca na 4 i 5 ukljucujuci tu i slabo pokretnog Velickovica, sa 3 igraca na 1 i 2, ukljucujuci tu zalutalog Perkinsa uz dva krila. Metropolitans je odigrao katastrofalno, mogu da zahvale na sreci danas sto su im ulazili sutevi i sto su igrali protiv ekipe koja je izgubila od Zadra i Cibone.

 

Naravno, Metropolitans je energetski jako lose usao u mec i lose su se kretali, otud samo 9 pogodjenih dvojki i brdo izgubljenih lopti i to je doprinelo da veci deo meca bude egal. Ukratko, Partizanu je nedostajao barem jos jedan kvalitetan igrac osim Thomasa, Metropolitansu za laganu pobedu da idu sto vise na prodore i da se mnogo vise krecu u napadu.

 

Ne treba biti nerealan niti strog ovde, Partizan sa pocetka sezone je mocan tim, ali taj Partizan je ostao bez dvojice bekova, jedan je rovit(Paige), a jedan van forme(Jaramaz), ostao je bez glavnog skakaca(Mosley) i igraca koji je drzao reket, kao i bez rezervne petice(Mika). Zaista bi bila blamaza Francuza da su ovo izgubili, a bili su jako blizu poraza.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stiletto said:

Šta dobijaš laganjem sebe?

 

Brate navijanje je po definiciji konstantno laganje sebe. Navijanje je iracionalna stvar.

 

Razumem ja vas navijace Partizana u kakvom ste bedaku sad, ali uvek se treba nadati u bolje ako ces da navijas jer navijanje je strast, nije racionalno razmisljanje.

8 hours ago, mfmilan said:

U sta da verujemo?

U pobedu i prolaz dalje.

Niste izgubili 30 razlike, vec 5 i to u zadnja 2 minuta utakmice.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Brate navijanje je po definiciji konstantno laganje sebe. Navijanje je iracionalna stvar.

 

navijanje jeste uglavnom iracionalna stvar ali iracionalno nije = laganje. 

zapravo, racionalizovanje može ponekada biti laganje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, John Terry said:

Brate navijanje je po definiciji konstantno laganje sebe. Navijanje je iracionalna stvar.

 

Razumem ja vas navijace Partizana u kakvom ste bedaku sad, ali uvek se treba nadati u bolje ako ces da navijas jer navijanje je strast, nije racionalno razmisljanje.

U pobedu i prolaz dalje.

Niste izgubili 30 razlike, vec 5 i to u zadnja 2 minuta utakmice.

Sama činjenica da smo, pored svega, gledali utakmicu sinoć i da smo se nervirali pokazuje da smo navijački iracionalni. Razlikuj to od iskustva i upoznatosti sa ovim timom. Cele sezone smo u fazonu neočekivane sile a ona nikako da dođe. Shvatiš vremenom da se neće ni pojaviti. Sad imamo druga očekivanja - da prestanu da se brukaju porazima od npr. Borca i da vidimo umeju li klinci nešto.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, John Terry said:

Realnost je da ovi ništa bolji nisu i da je lako moglo biti drugačije.

 

Ako ste u takvom nekom stanju uma, nemojte ni da gledate. 

 

 

 

Dajte ljudi, malo realnosti. Svaka ekipa koja za početak ima ima po 2 upotrebljiva igrača na svakoj poziciji, je već u prednosti na nas.

 

Da li shvataš da je nama jedina petica Nikola Janković? I da li shvataš koliko je on ograničen igrač? Juče je odigrao na gornjoj granici svojih mogućnosti, imao indeks čak 9, uz gomilu neverovatnih gluposti.

A kada on nije na petici, spušta se Tomas, sa svojih 95 kila i 202. 

 

A to čak i nije toliki problem, kada protivnik nema baš dobru peticu, ali jeste problem što onda na 4 ostaje krater. Novica je igrač za biznis ligu, klasični penzioner koji treba da se povuče, dok još uvek postoji trag lepih uspomena na njega kao igrača. Užasan u odbrani, skoku, jedini način da bude koristan je da ubode nešto u napadu, što se sve ređe dešava. Juče 0-7 iz igre, i još ko zna koliko upropašćenih napada, gde je 10ak sekundi pokušavao nešto na silu, a onda vratio loptu.

 

 

Uveren sam da bi ih sa makar Mikom dobili, to sam napisao i pre tekme. O Mozliju da ne pričam. Pa čak i mrtvi Zagor bi nam značio da odigra malo na 4, sigurno ne bi bio gori od Novice, šta više. 

 

Mi smo ekipa koja gubi od Zadra, Cibone kući. Oni su ekipa koja je u prvoj fazi imala 7-3, koja u francuskoj ligi ima 10-4 i na drugom je mestu. Nije to ništa posebno, ali za nas u ovom trenutku ekipa sa velikim E.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ne pricam ja o tome sto vi pricate.

 

Jedna je utakmica bila sinoc, sve ili nista. Sezona dosadasnja ne mora da reflektuje jednu utakmicu.

 

Pa ja sam se sredinom dvehiljaditih  i pocetkom prosle decenije stalno nadao da ce Zvezda da dobije Partizan i nervirao se i navijao iako sam racionalno ZNAO da od toga nema nista. Mi smo igrali sa raznim Ticama i Kovacima... ali navijac je navijac, strast je strast. Nikad mi nije palo na pamet da se pojavim od ranog jutra i da kukam kako cemo da izgubimo. Ja ovde zapravo pokusavam da vas ohrabrim. Jebiga, ovo vam je sigurno najgora sezona u aba a ovo u evropi je prosecna sezona, ni slaba ni dobra. I sta sad?

Link to comment
Share on other sites

I šta sad?

 

Meni je problem mučnina koju osećam posle svake utakmice ovog tima ove sezone.

A toga, bar kod mene, nije bilo ni kad sam gledao Obrada Tomića, Đoku Šalića, Koprivicu,

Vrapca i ostale kojima ni imena ne mogu da se setim...

 

Dodatno, muka mi je kad pomislim da smo sezonu počeli sa sličnim timom onom prošlogodišnjem, 

(bez obzira na pojačanja/poslabljenja) pa su nam i očekivanja bila na mnogo višem nivou.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, John Terry said:

Ljudi, ne pricam ja o tome sto vi pricate.

 

Jedna je utakmica bila sinoc, sve ili nista. Sezona dosadasnja ne mora da reflektuje jednu utakmicu.

 

 

Čekaj, napišeš da je "realnost da Pariz nije bolje i da je lako moglo da bude drugačije" a onda ipak gledamo celu sezonu. Ok.

 

A čak i ako gledamo tako, moglo bi se reći da ova utakmica u dobrom delu reflektuje našu sezonu - kao i u većini bitnih tekmi, igrali smo solidno nekih 30ak minuta, onda strah od pobede i raspad pred kraj. I to je momenat kada na naplatu dolaze sve mane ove ekipe - loša selekcija, nemanje vođe, i čitav niz sličnih.

 

Činjenica je da smo uboli jedno jedino pojačanje, a i njega smo smorili sa svim ostalim problemima koje smo imali.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

a onda ipak gledamo celu sezonu. Ok.

 

Ne, bukvalno sam rekao da NE GLEDAMO sezonu. Nisi dobro procitao. Rekoh da kada je odlucujuca jedna utakmica, moze svasta da se desi. Moglo je da se desi da vase igrace usere sut i da razbiju Francuze 30 razlike. Zato u kup utakmicama cesce ima iznenadjenja.

 

Zato je tamo dvehiljaditih moglo da se desi da Partizan ne osvoji kup, ali bi uvek osvojio prvenstvo.

 

Necu da insistiram, mislim da se nismo najbolje razumeli.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...