Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

40 minutes ago, Clash said:

Nesto razmisljam koliko je meni isti djavo objavili 3 ili 3333 zarazena.

Ono sto svi znamo je da se minimalno zna o virusu i da jedino sto mozemo je maska, distanca, dezinfekcija i imunitet koliko moze. I guraj tako dok ne bude vakcina ili virus sam ne odluci da nas je dosta razvalio i ode u hall of fame. Stvarno ne znam sta bilo ko od nas moze vise da uradi u ovom trenutku.

Ove njihove politicke igrarije sa brojevima postaju dosadne i odvratne. Ne kazem, fale mi one umetnicke instalacije Marina Abramovic style tipa “Vucko deliveruje respiratore po sumama i gorama “ ali naci on vec nesto da nas zabavi

 

Mene ako pitaš ja bih najradije bacio virus na ignore listu, pa šta bude...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pa rekao je 5-7 dana nakon protesta da su anketirali ljude i da je sada "većina zaraženih bilo na protestu ili je neko iz njihove porodice bio", što bi značilo da je u tih 5-7 dana neko (iz porodice) uspeo da se zarazi, razvije simptome, bude testiran i stignu rezultati, zarazi svog rođaka, koji razvije simptome, testira se, stignu mu rezulati...i koji je anketiran da je bio na protestu. Sve za nedelju dana. 

 

Kaki kurac Nemačka. 

Virus je ili anti-srpski orijentisan, ili ima agendu, u US niko se nije razboleo na BLM protestima, cak su protesti umanjili broj obolelih.

Anti-lockdown protesti su naravno pomorili nase stare.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Referent said:

U kom smislu na ignore? Nikakve preventivne mere? Bez ograničavanja okupljanja, bez maski? Ne pitam te za Srbiju, već za sve, u globalu.

pa ja to za sebe. Najradije bih ga ignorisao i okušao sreću. Ovo vć predugo traje, a pre ili kasnije moraće korona protutnji i kroz mene, pa bolje dok sam mlađi 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nemacka razmatra opcije za testiranje svih koji dolaze iz rizicnih zemalja (Srbija, Kosovo, Turska): namerava se da testiranje bude obavezno na aerodromu, ali jos nije sve utanaceno sta i kako (ko placa, ko kontrolise karantin itd.).

U poslednje 4 sedmice biilo je oko 7800 novih inficiranih u Nmeackoj, od cega je 800 uvezeno iz inostranstva, a pola od toga (400) je doslo iz Srbije, Kosova i iz Turske.

Takodje, kazu da je ove sedmice u Holandiji registrovano duplo vise novih inficiranih nego prethodne sedmice, narocito u oblastima koje posecuju nemacki turisti.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno se najvise pegla broj testiranih. Prekjuce su priznali da imaju zastoj u laboratoriji a svaki dan obaraju rekord u broju testiranih. Po meni broj testiranih je bar upola manji. Time zele da nas podignu na onoj listi gde smo bili medu tri najgore zemlje u evropi i da imaju alibi da su uradili sve sto treba.

Link to comment
Share on other sites

Imam neki osećaj da je danas manje ljudi sa maskama na ulicama nego prethodnih dana. Nikako ne sme da se objavljuje struktura teže obolelih i umrlih i stalno treba naglašavati da i mladi žestoko stradaju inače ode mast u propast. Uništiće nas stoka od 20-40 godina, čak i srednjoškolci valjda u većoj meri nose maske.

 

Današnja epizoda: stanem kod automata da dignem neki keš i taman da ubacim karticu, stane mi neka klinka od oko 20 godina iza leđa, na manje od metar, bez maske. Ja je uljudno zamolim da se odmakne na propisanu distancu, ona odgovori neću i kezi se. Probam Vukovim rečnikom: Mrš, stoko smrdljiva, odmakni se od mene, ona se samo kezi i stoji na mestu, vidi da je neću odgurnuti ili udariti. Idem i na zadnji korak - kletvu: Daj bože, da takva, kakva si, zaraziš svoje roditelje, zaslužili su da crknu, kakvu su te odgojili. I dalje se kezi i odgovori: Vidiš, to i ne bi bilo tako loše. Ostanem zabezeknut. Viknu neki čikica da džabe probamo, automat ne radi, i klinka ode. Mislim se, ko ti, stoko mala, dade tu karticu sa kojom želiš da podigneš pare. Ova mi baš nije izgledala kao zaposlena osoba. Nekako mi se vrati ona misao da će pojedini predstavnici tih mlađih generacija u dogledno vreme možda rešiti svoj stambeni problem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Akiro said:

Imam neki osećaj da je danas manje ljudi sa maskama na ulicama nego prethodnih dana. Nikako ne sme da se objavljuje struktura teže obolelih i umrlih i stalno treba naglašavati da i mladi žestoko stradaju inače ode mast u propast. Uništiće nas stoka od 20-40 godina, čak i srednjoškolci valjda u većoj meri nose maske.

 

Današnja epizoda: stanem kod automata da dignem neki keš i taman da ubacim karticu, stane mi neka klinka od oko 20 godina iza leđa, na manje od metar, bez maske. Ja je uljudno zamolim da se odmakne na propisanu distancu, ona odgovori neću i kezi se. Probam Vukovim rečnikom: Mrš, stoko smrdljiva, odmakni se od mene, ona se samo kezi i stoji na mestu, vidi da je neću odgurnuti ili udariti. Idem i na zadnji korak - kletvu: Daj bože, da takva, kakva si, zaraziš svoje roditelje, zaslužili su da crknu, kakvu su te odgojili. I dalje se kezi i odgovori: Vidiš, to i ne bi bilo tako loše. Ostanem zabezeknut. Viknu neki čikica da džabe probamo, automat ne radi, i klinka ode. Mislim se, ko ti, stoko mala, dade tu karticu sa kojom želiš da podigneš pare. Ova mi baš nije izgledala kao zaposlena osoba. Nekako mi se vrati ona misao da će pojedini predstavnici tih mlađih generacija u dogledno vreme možda rešiti svoj stambeni problem.

 

 

 

 

Ja ulazimu u odjel neke trgovine sa maskom (vračao sam neki kabal) i njih dvoje trgovaca/zaposlenih sede iza pulta, opušteno pričaju i  kad me zagledaju tišina i stvaljaju se maske (koje su bile ispod brade) gore na usta i nos. 

 

Suvgde u toj trgovini okolo posteri( 2 m, ne naginjite se preko pultova) , alkohol na ulazu i izlazu. Trake na podu označuju pravu distancu,... 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Akiro said:

Imam neki osećaj da je danas manje ljudi sa maskama na ulicama nego prethodnih dana. Nikako ne sme da se objavljuje struktura teže obolelih i umrlih i stalno treba naglašavati da i mladi žestoko stradaju inače ode mast u propast. Uništiće nas stoka od 20-40 godina, čak i srednjoškolci valjda u većoj meri nose maske.

 

Današnja epizoda: stanem kod automata da dignem neki keš i taman da ubacim karticu, stane mi neka klinka od oko 20 godina iza leđa, na manje od metar, bez maske. Ja je uljudno zamolim da se odmakne na propisanu distancu, ona odgovori neću i kezi se. Probam Vukovim rečnikom: Mrš, stoko smrdljiva, odmakni se od mene, ona se samo kezi i stoji na mestu, vidi da je neću odgurnuti ili udariti. Idem i na zadnji korak - kletvu: Daj bože, da takva, kakva si, zaraziš svoje roditelje, zaslužili su da crknu, kakvu su te odgojili. I dalje se kezi i odgovori: Vidiš, to i ne bi bilo tako loše. Ostanem zabezeknut. Viknu neki čikica da džabe probamo, automat ne radi, i klinka ode. Mislim se, ko ti, stoko mala, dade tu karticu sa kojom želiš da podigneš pare. Ova mi baš nije izgledala kao zaposlena osoba. Nekako mi se vrati ona misao da će pojedini predstavnici tih mlađih generacija u dogledno vreme možda rešiti svoj stambeni problem.

 

 

Akiro brate, sto bi mladi rekli rešila te klinka

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 14
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Akiro said:

Imam neki osećaj da je danas manje ljudi sa maskama na ulicama nego prethodnih dana. Nikako ne sme da se objavljuje struktura teže obolelih i umrlih i stalno treba naglašavati da i mladi žestoko stradaju inače ode mast u propast. Uništiće nas stoka od 20-40 godina, čak i srednjoškolci valjda u većoj meri nose maske.

 

Današnja epizoda: stanem kod automata da dignem neki keš i taman da ubacim karticu, stane mi neka klinka od oko 20 godina iza leđa, na manje od metar, bez maske. Ja je uljudno zamolim da se odmakne na propisanu distancu, ona odgovori neću i kezi se. Probam Vukovim rečnikom: Mrš, stoko smrdljiva, odmakni se od mene, ona se samo kezi i stoji na mestu, vidi da je neću odgurnuti ili udariti. Idem i na zadnji korak - kletvu: Daj bože, da takva, kakva si, zaraziš svoje roditelje, zaslužili su da crknu, kakvu su te odgojili. I dalje se kezi i odgovori: Vidiš, to i ne bi bilo tako loše. Ostanem zabezeknut. Viknu neki čikica da džabe probamo, automat ne radi, i klinka ode. Mislim se, ko ti, stoko mala, dade tu karticu sa kojom želiš da podigneš pare. Ova mi baš nije izgledala kao zaposlena osoba. Nekako mi se vrati ona misao da će pojedini predstavnici tih mlađih generacija u dogledno vreme možda rešiti svoj stambeni problem.

 

 

 

Brale, moras da krenes sa obrnutom psihologijom, kad ti neko tako pridje, ti da kazes da imas koronu.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Green23 said:

Meni i izgleda kao jako pristojan čovek, za razliku od ostatka kriznog štaba. I moju devojku je pre dosta godina lečio od mononukleoze, i ona samo reči hvale ima za njega. 

 

 

b:  Fun fact: Bolest je poznata  i pod imenom ''the kissing disease'' i krivac za tu bolest je Epstein-Barr virus.

 

giphy.gif

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Green23 said:

Meni i izgleda kao jako pristojan čovek, za razliku od ostatka kriznog štaba. I moju devojku je pre dosta godina lečio od mononukleoze, i ona samo reči hvale ima za njega. 

 

I meni deluje da Mek hajpuje pogresnog clana Kriznog staba

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

 

Brale, moras da krenes sa obrnutom psihologijom, kad ti neko tako pridje, ti da kazes da imas koronu.

 

Peace, brother, peace....Ja to resim ocas posla. a se neko prilepi i pocne da dahce, ja se zagrcnem od svirepog kashlja i da vidis kako se razidju....😊

Edited by Pletilja
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Krava kaze mu said:

 

I meni deluje da Mek hajpuje pogresnog clana Kriznog staba

 

A sto je ovaj dobar? 

Pa taj clan je besneo na novinare kad su ga pitali za najosnovnije pitanje:

broj slucajeva po gradovima

 

(I krenuo da peni kako je 'Srbija jedna' I kako je to nebitno)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

A sto je ovaj dobar? 

Pa taj clan je besneo na novinare kad su ga pitali za najosnovnije pitanje:

broj slucajeva po gradovima

 

(I krenuo da peni kako je 'Srbija jedna' I kako je to nebitno)

Jedini je od svih njih "na terenu", vidi situaciju mnogo bolje od ostalih. I dosta ljudi koji su bili tamo su ga hvalili. To što je jednom ispizdeo, svakome se desi, pogotovo što on pre i posle toga ide na svoju kliniku radi sa tim ljudima, ostatak štaba ode da ispija pića po kafićima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...