Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

37 minutes ago, Angelia said:

:lol_2: Sva sreca da te milioni turista godisnje ne slusa. Covece nista ti od US nisi video ako ti je dovoljno videti NY ili Chicago.

In 2018, there were 79.62 million international visitors to the U.S., this figure includes visitors from overseas, Mexico and Canada.

 

Kod tebe sve navijacki :lol_2: ja sam govorio samo o gradovima. Evo ovi moji Kanadjani putuju redovno u USA iz raznoraznih razloga, a dijelom i kao turisti normalno, ali sta drugo i mogu, to im je najjefitnije i najblize, idu npr u Diznilend sa djecom, generalno najvise na Floridu da ugriju kosti, ili poneko da vidi neke priroden ljepote, ali toga ima i ovde dovoljno, ali da neko ide da razgleda neki grad, to slabo, jer budi objektivna pa reci sta ima tu da se vidi. 

Npr isao sam u Denver, proveo u razgledanju grada punih 2-3 sata :lol_2: od cega jedan sat u zgradi parlementa Kolorada. Jos ispred samog parlamenta neki parkic pun dzankija, katastrofa.

Znam da neki idu da posjete neke fabrike viskija po Kentakiju, poneko ide da gleda neku utakmicu, ljudi moraju da nesto izmisljaju da se zabave, cuj obilaze fabrike :roflmao:pa ja cijeli zivot provedoh po fabrikama :classic_blush:

Da ne zaboravim, obavezno je i da se ide na neki toranj, poput onog u Torontu, hajd to i nije lose, malo pogled, kafana itd ali glavno turisticko mjesto u okolini su Nijagarini vodopadi, naravno sa kanadske strane, no moze biti sve vase najbolje :s_d:

Jedna Francuska ili Spanija premda 5-6 puta manje od SAD imaju vise turista.

Nego hajde reci koji je grad nesto posebno interesantan i sta tu ima da se vidi, a da neme slicno u npr Cikagu :classic_smile:

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Amigo said:

 

Kod tebe sve navijacki :lol_2: ja sam govorio samo o gradovima. Evo ovi moji Kanadjani putuju redovno u USA iz raznoraznih razloga, a dijelom i kao turisti normalno, ali sta drugo i mogu, to im je najjefitnije i najblize, idu npr u Diznilend sa djecom, generalno najvise na Floridu da ugriju kosti, ili poneko da vidi neke priroden ljepote, ali toga ima i ovde dovoljno, ali da neko ide da razgleda neki grad, to slabo, jer budi objektivna pa reci sta ima tu da se vidi. 

Npr isao sam u Denver, proveo u razgledanju grada punih 2-3 sata :lol_2: od cega jedan sat u zgradi parlementa Kolorada. Jos ispred samog parlamenta neki parkic pun dzankija, katastrofa.

Znam da neki idu da posjete neke fabrike viskija po Kentakiju, poneko ide da gleda neku utakmicu, ljudi moraju da nesto izmisljaju da se zabave, cuj obilaze fabrike :roflmao:pa ja cijeli zivot provedoh po fabrikama :classic_blush:

Da ne zaboravim, obavezno je i da se ide na neki toranj, poput onog u Torontu, hajd to i nije lose, malo pogled, kafana itd ali glavno turisticko mjesto u okolini su Nijagarini vodopadi, naravno sa kanadske strane, no moze biti sve vase najbolje :s_d:

Jedna Francuska ili Spanija premda 5-6 puta manje od SAD imaju vise turista.

Nego hajde reci koji je grad nesto posebno interesantan i sta tu ima da se vidi, a da neme slicno u npr Cikagu :classic_smile:

 

Charleston, SC

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

 

Nego hajde reci koji je grad nesto posebno interesantan i sta tu ima da se vidi, a da neme slicno u npr Cikagu :classic_smile:

Jesi nekad bio u New Orleansu? Nista kao Chicago. Ili San Francisko, ili DC, ili Boston, jesi mozda video Philly? Mozda da popricamo koliko je Miami kao chicago :lol_2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Amigo said:

 

Kod tebe sve navijacki :lol_2: ja sam govorio samo o gradovima. Evo ovi moji Kanadjani putuju redovno u USA iz raznoraznih razloga, a dijelom i kao turisti normalno, ali sta drugo i mogu, to im je najjefitnije i najblize, idu npr u Diznilend sa djecom, generalno najvise na Floridu da ugriju kosti, ili poneko da vidi neke priroden ljepote, ali toga ima i ovde dovoljno, ali da neko ide da razgleda neki grad, to slabo, jer budi objektivna pa reci sta ima tu da se vidi. 

Npr isao sam u Denver, proveo u razgledanju grada punih 2-3 sata :lol_2: od cega jedan sat u zgradi parlementa Kolorada. Jos ispred samog parlamenta neki parkic pun dzankija, katastrofa.

Znam da neki idu da posjete neke fabrike viskija po Kentakiju, poneko ide da gleda neku utakmicu, ljudi moraju da nesto izmisljaju da se zabave, cuj obilaze fabrike :roflmao:pa ja cijeli zivot provedoh po fabrikama :classic_blush:

Da ne zaboravim, obavezno je i da se ide na neki toranj, poput onog u Torontu, hajd to i nije lose, malo pogled, kafana itd ali glavno turisticko mjesto u okolini su Nijagarini vodopadi, naravno sa kanadske strane, no moze biti sve vase najbolje :s_d:

Jedna Francuska ili Spanija premda 5-6 puta manje od SAD imaju vise turista.

Nego hajde reci koji je grad nesto posebno interesantan i sta tu ima da se vidi, a da neme slicno u npr Cikagu :classic_smile:

 

Steta sto nema vise onog topika "Biseri", ovaj post bi bio izabran za biser decenije. Primili jaru humanitarno, a on se ***** na domacine za sve pare.

 

Rece covek da u Aziji ima da se vidi sta hoces, a u Americi 2 grada i neki narkomani ...... i to je to.

 

Onda sledi briljantno poredjenje broja turista u Evropi gde za 3 sata bez pasosa obidjes 4 drzave automobilom i USA gde dolazis posle prosecnog leta od 10 sati AKO ti daju vizu.

 

😁 ....... bosanska legenda. Nema svetske atrakcije bez Bas Carsije. Kultura, istorija, (s)provod. 3 u 1.

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Angelia said:

Jesi nekad bio u New Orleansu? Nista kao Chicago. Ili San Francisko, ili DC, ili Boston, jesi mozda video Philly? Mozda da popricamo koliko je Miami kao chicago :lol_2:

A jes vala, puno je propustio što nije video Philly, to je jedno jako mudo što se tiče kulture, arhitekture i ‘nako... atmosfere.

 

Kad sam živeo u DCju imao sam običaj da vikendom dobacim do Baltimora, Filija i Njujorka. Njujork je Njujork, Baltimora se sećam zbog The Wire koja se tada emitovala, a inače mi ne bi ostao u sećanju. Fili... ništa. Nula sećanja. Mislim, lepo je što je tebi tamo lepo, al aj da ne preterujemo sa lokal patriotizmom... to što je tebi lepo i zanimljivo ne znači da je grad sam po sebi lep i zanimljiv i da ga treba posetiti. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ObiW said:

A jes vala, puno je propustio što nije video Philly, to je jedno jako mudo što se tiče kulture, arhitekture i ‘nako... atmosfere.

 

Kad sam živeo u DCju imao sam običaj da vikendom dobacim do Baltimora, Filija i Njujorka. Njujork je Njujork, Baltimora se sećam zbog The Wire koja se tada emitovala, a inače mi ne bi ostao u sećanju. Fili... ništa. Nula sećanja. Mislim, lepo je što je tebi tamo lepo, al aj da ne preterujemo sa lokal patriotizmom... to što je tebi lepo i zanimljivo ne znači da je grad sam po sebi lep i zanimljiv i da ga treba posetiti. 

Zao mi je sto si propustio dobre stvari u Filiju :classic_smile: I to nema nikakve veze sa nekim lokal patriotizmom, nego sa ulogom Phillija u istoriji, i specificnosti grada, sto bi rekli 'nako, atmosferi. Svako ima svoj ukus.

Link to comment
Share on other sites

Interesantnan grad je Pitsburg, pravo malo osvjezenje, najvise zbog konfiguracije tla, velika rijeka sa starim zeljeznim mostovima, malo ko Budimpesta, brda okolo za promjenu.

Zeljezare su zatvorene, grad je cist.

Konkretno u gradu koliko se sjecam osim muzeja Andy Warhola nema nesto posebno, kao i obicno po tim gradovima, ali sve skupa ipak jedan pozitivan utisak,

Volio bih otici ponovo :classic_blush:

 

pittsburgh-3-day-weekend-PITTSBURGH0816.

Link to comment
Share on other sites

Da ne davimo vise sa gradovima gdje je atrakcija obilazak pijace, lokalnog baseball stadiona, mozda zooloski vrt i vatromet za 4 juli :lol_2: 

jer nisam znao do juce da San Francisko ima besplatnu zdravstvenu zastitu za siromasne :classic_ohmy: zbog toga valjda toliki broj beskucnika.

Znaci socijalizam grabi utabanim stazama i u Americi 🤪

 

Does San Francisco have free healthcare?
Healthy San Francisco is not a true insurance program, as it does not cover services such as dental and vision care, and only covers services received in the city and county of San Francisco. ... By July 2010, almost 90% of the uninsured adults in San Francisco — over 50,000 people — had enrolled in Healthy San Francisco.
 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Amigo said:

Interesantnan grad je Pitsburg, pravo malo osvjezenje, najvise zbog konfiguracije tla, velika rijeka sa starim zeljeznim mostovima, malo ko Budimpesta, brda okolo za promjenu.

Zeljezare su zatvorene, grad je cist.

Konkretno u gradu koliko se sjecam osim muzeja Andy Warhola nema nesto posebno, kao i obicno po tim gradovima, ali sve skupa ipak jedan pozitivan utisak,

Volio bih otici ponovo :classic_blush:

 

 

I ti nadjes industrijski grad da stavljas kao primer, ako si hteo nesto lepo na reci idi u Harrisburg :lol_2: ili St Louise.

Uostalom kakve ovo ima veze sa USA i unutrasnjom politikom i uticajem na svetska kretanja?

Milioni ljudi posecuju US gradove, obilaze muzeje, atrakcije, za svakog ponesto. Pa tebi se ponuda ne dopada...big deal.

Link to comment
Share on other sites

On 12/19/2019 at 9:49 PM, Angelia said:

:lol_2: Sva sreca da te milioni turista godisnje ne slusa. Covece nista ti od US nisi video ako ti je dovoljno videti NY ili Chicago.

In 2018, there were 79.62 million international visitors to the U.S., this figure includes visitors from overseas, Mexico and Canada.

 

Kakva je ovo glupost? Nisam pratio citavu pricu, a i bas me briga, nego malo matematike. USA ima 327 miliona stanovnika, ako uzmemo tih 79.62 miliona turista i podjelimo sa 327 miliona stanovnika, dobijemo da je na jednog USA drzavljanina bio 0.24 turista.

 

Srbija ima 7 miliona stanovnika, a prosle godine ju je posjetilo 3.43 miliona turista, sto znaci da je na jednog stanovnika Srbije u 2018. godini dosao 0.49 turista

 

Sto je tacno duplo vise od broja turista u USA u odnosu na broj stanovnika. Iz cega se da zakljuciti da je Srbija tacno duplo zanimljivija i privlacnija turistima od USA. Srbiju sam uzeo kao parametar koji nije bas reprezentativan u oblasti turizma, sta bi tek bilo da sam uzeo Hrvatsku, Grcku, Italiju, Spaniju, Holandiju,.. itd. Iz cega se opet da zakljuciti da turiste boli neka stvar za USA i da nije bas da je nesto posebno posjecuju bez obzira na cifru u apsolutnim brojevima.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Atreid said:

 

Iz cega se da zakljuciti da je Srbija tacno duplo zanimljivija i privlacnija turistima od USA.

Srbija je daleko privlacnija turistima nego US.

 

Ti si u pravu, dok turisti cekaju u redu za US vizu, sugurno umiru za posetu Srbiji. Nema nista bolje nego srbijanski seoski turizam, nista u US nije ni priblizno SR

 

Edit: greska SR je zakon

Edited by Angelia
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Kakva je ovo glupost? Nisam pratio citavu pricu, a i bas me briga, nego malo matematike. USA ima 327 miliona stanovnika, ako uzmemo tih 79.62 miliona turista i podjelimo sa 327 miliona stanovnika, dobijemo da je na jednog USA drzavljanina bio 0.24 turista.
 
Srbija ima 7 miliona stanovnika, a prosle godine ju je posjetilo 3.43 miliona turista, sto znaci da je na jednog stanovnika Srbije u 2018. godini dosao 0.49 turista
 
Sto je tacno duplo vise od broja turista u USA u odnosu na broj stanovnika. Iz cega se da zakljuciti da je Srbija tacno duplo zanimljivija i privlacnija turistima od USA. Srbiju sam uzeo kao parametar koji nije bas reprezentativan u oblasti turizma, sta bi tek bilo da sam uzeo Hrvatsku, Grcku, Italiju, Spaniju, Holandiju,.. itd. Iz cega se opet da zakljuciti da turiste boli neka stvar za USA i da nije bas da je nesto posebno posjecuju bez obzira na cifru u apsolutnim brojevima.
Upravo tako! Zbog toga Srbiji tako i ide, pošto je interaesantna!
[emoji14]

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Šta ovde čovek sve ne pročita. Xaxa

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mrd said:

Upravo tako! Zbog toga Srbiji tako i ide, pošto je interaesantna!
emoji14.png

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

Šta ovde čovek sve ne pročita. Xaxa

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

nije Srbija , a ni druge zemlje, interesantna vec su to domacini posto se ovde porede posete turista i broj stanovnika 

Edited by ibiza1
Link to comment
Share on other sites

nije Srbija , a ni druge zemlje, interesantna vec su to domacini posto se ovde porede posete turista i broj stanovnika 
Specifična gustina je važna. Uvek su naši 4umski stručnjaci cepali po krvnim zrncima.
To nema mišljenje samo da je komšiska krava skapala. :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Angelia said:

Srbija je daleko privlacnija turistima nego US.

 

Ti si u pravu, dok turisti cekaju u redu za US vizu, sugurno umiru za posetu Srbiji. Nema nista bolje nego srbijanski seoski turizam, nista u US nije ni priblizno SR

 

Edit: greska SR je zakon

 

Da, Srbija je tacno za duplo privlacnija turistima od USA, gledano po broju stanovnika.

 

Grcka je 2018. godina imala 30.1 milion turista  na svojih 10.7 miliona stanovnika, to mu dodje 2.8 turista po stanovniku. Ako pogledamo Americkih 0.24 turista po stanovniku zakljucimo da je Grcka zanimljivija turistima od USA za 11.7 puta.

 

Hrvatska u 2018. godini je imala 19.4 miliona turista na svojih 4 miliona stanovnika (nema ni toliko, ali ajde, wikipedia kaze da ima), to je 4.85 turista po stanovniku. U odnosu na Americkih 0.24 turista po stanovniku, mozemo zakljuciti ta je Hrvatska interesantnija turistima za 20.2 puta vise od USA.

 

Holandija u 2018. godini 19.2 miliona turista u odnosu na svojih 17.3 miliona stanovnika, to je 1.1 turista po stanovniku, sto je u odnosu na Americkih 0.24 turista po stanovnika tacno 4.5 puta privlacnija turistima od USA.

 

Kuba je u 2018. godini imala 4.8 miliona turista ,  u odnosu na svojih 11.2 miliona stanovnika, to je 0.42 turista po stanovniku, sto je opet gledano u odnosu na USA podatak,  skoro duplo privlacnija turistima od USA (1.75 puta).

 

==================

 

Da zakljucim, kad napises da je USA posjetilo 79.62 miliona turista, to zvuci vrlo impresivno. Medjutim, kad taj podatak stavis u neki kontekst, npr. broj kilometara povrsine zemlje, ili broj nacionalnih parkova, ili GDPu, ili broj gradova vecih od milion stanovnika, ili, sta znam, broj mora na koje ta drzava izlazi, znaci bilo kakav orijentir na osnovu kojeg se moze vrsiti usporedba kao sto sam ja uradio po broju stanovnika te zemlje, onda vidis ta cifra uopste nije impresivna. Naprotiv.

 

I mozes da zakljucis da turiste jednostavno boli neka stvar za USA. Naprosto ih ne interesuje. Nije interesanta zemlja niti u nju dolaze u nekom znacajnijem broju, bez obzira na apsolutne brojeve.

 

A, cak gledano i po apsolutnim brojevima ispada da je malena Grcka privuka 30.1 miliona turista u 2018. godini, a ogromna USA 79.62 miliona turista bi trebalo nesto da ti kaze, da tih 79.62 miliona uopste nije neka ozbiljna cifra.

Edited by Atreid
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Atreid said:

gledano po broju stanovnika.

 

Kakva je ovo atreidska matematika 😄

 

Zašto bi se pobogu turistička privlačnost neke destinaciji merila prema broju stanovnika te destinacije?! Pa ne idem ja u USA da gledam Johna i Jennifer kako se voze na posao svaki dan, već da se provozam Pacific Road Highway-om (npr)... 

 

A sama tvrdnja, makoliko neozbiljna bila, da je Srbija privlačnija turistima nego USA, je odraz raspolućene percepcije stvarnosti. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...