Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 minutes ago, mrd said:

Zbog cega se onda ovde to dovodi u pitanje.. Znali su gde je tih nedelju dana, sad im je vaznije gde su im vinogradi, od ovoga. 


Ne tazumem sta pokusavas da kazes.

 

Ti si napisao da ce Biden da odmah prizna Kosovo. SAD su ga formalno priznale u mandatu mladjeg Busa. 
 

Dakle Biden nema sta ponovo da priznaje. Tj SAD kao drzava. 
 

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bohumilo said:

Ben je previse pesimistican. U atmosferi permanente totalitarne argesije prema predsednikovim pristalicama (i generalno svima koji dostojanstveno odbijaju da "sviraju u diple") pollove ne treba uzimati dosta ozbiljno, narocito imajuci u vidu cinjenicu da do izbora ima vise od 3 meseca i da Bajdena TEK treba da izvuku iz sanduka u kojem ga cuvaju. Uostalom, neko se ne mora sloziti sa mnom, ali neka pogleda sta o tome misle na najozbiljnijm mestu - u kladionicama:

 

https://www.oddschecker.com/politics/us-politics/us-presidential-election-2020/winner

 

Bajden oko 5/8, Tramp 7/5 - Bajden blagi favorit, ali daleko od toga da Trampu daju "male sanse" (ovo je preko 35%)..

 

 

Dovoljno je videti da je urpkos msm bombardovanju laziima, glupostima i opste jednim krstaskim pohodom toksicne kampanje lik za manje od mesec dana sa 41.2 dosao na 43.4.  A jos ima 3 meseca sto kazes i debate tek treba da se odigraju a creepy Joe iz dana u dan pravi sve vise sve vecih gafova.

 

https://www.realclearpolitics.com/epolls/other/president_trump_job_approval-6179.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

@mrd

 

SAD je odavno priznao Kosovo. Ako se ne varam Buš i Republikanci su ga priznali.

Naravno, ali je zanimljivo kako, cini se to jako malo pisaca na ovom 4umu veruje. 

Ne varas se,  isto tako je tacno da US o priznjavanju Kosova prinulo tih par nedelja i vise ih to ne interesuje.

Svakako me interesuje, zbog ceba bi to bilo kriterijum za izbor Bidena, ili Trumpa. 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Plavi Golub said:


Ne tazumem sta pokusavas da kazes.

 

Ti si napisao da ce Biden da odmah prizna Kosovo. SAD su ga formalno priznale u mandatu mladjeg Busa. 
 

Dakle Biden nema sta ponovo da priznaje. Tj SAD kao drzava. 
 

 

 

Procitej prethodne postove i bice ti jasno, Naravno da tu nema argumenta za Bidena, ili Trumpa. Medjutim, ne jednom je ovde potegnuto da Biden nije dobar za Srbiju zbog njegovog stave prema Kosovu. Sustinski nema veze, ali je izrazito komocno, sta se sve ne poteze u ovoj izbornoj kampanji.

Naravno da je US priznala Kosovo i da je posle toga totalno zaboravila da i Kosovo i Srbija postoje. Doduse u nekim kriminalistickim filmovima se pojave srbi i albanci kao veoma iskusne mafije. Imajuci to u vidu, jasno je i to da ameri, znaju da ta drustva postoje, ali ne bi mogli da ih lociraju na mapi, posto su totalno nebitni za njihovu egzistenciju.

Imajuci to u vidu, ne moze se reci da je bilo koji od ova dva kandidata, izborljiv ako se gleda na njihovo vidjenje. Jednostavno oni nemaju vidjenje ni jednog od ova dva entiteta. Vise se brinu o novcanici od $5 koja im je ispala iz dzepa.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mrd said:

Procitej prethodne postove i bice ti jasno, Naravno da tu nema argumenta za Bidena, ili Trumpa. Medjutim, ne jednom je ovde potegnuto da Biden nije dobar za Srbiju zbog njegovog stave prema Kosovu. Sustinski nema veze, ali je izrazito komocno, sta se sve ne poteze u ovoj izbornoj kampanji.


Gde se poteze? U SAD ili u Srbiji? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Angelia said:

@Klotzen i @Plavi Golub

 

Niste prepoznali sarkazam. Sa pozicije Balkana potpuno je nebitno ko dobije izbore u US, jer taj region nije interesantan za US.


Odakle tebi ili vama uopste ideja da svi mi polazimo iskljucivo iz pozicije Balkana? 

 

To treba da objasnite Dacicu i kompaniji koji su prevarili neke da ce Tramp da vrati Kosovo. Ne meni, a verovatno ni @Klotzenu.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Plavi Golub said:


Odakle tebi ili vama uopste ideja da svi mi polazimo iz pozicije Balkana? 

 

To treba da objasnite Dacicu i kompaniji koji su da ce Tramp da vrati Kosovo. Ne meni, a verovatno ni @Klotzenu.

 

Ko je ovo rekao, ne vidim da sam rekla sa vase pozicije, nego sa pozicije Balkana?

Vama je receno da niste prepoznali sarkazam, ostalo je namenjeno raspravi sta je bolje za SR na celoj prethodnoj strani.

Nemam pojma sta Dacic misli, nisam nikad ni nesto cenila njegovu sposobnost da misli, cisto sumnjam da se nesto promenilo u zadnjih 15 godina.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ryu said:

Reci mi po kojim parametrima ti vidiš da je ovaj region bitan za Amerikance?

 

Po kojima ti smatras da Balkan nije vise bitan za Amerikance i da ce da ga prepuste npr Rusiji? Da se nisu mozda povukli, ima li neka izjava da im Srbija ili Bosna nisu vise interesantni.

Ima li bilo kakav argument koji dolazi od americkog establismenta za tu tvoju tvrdnju, mogu i ostali da se prikljuce koji slicno misle. Navedite bilo koji argument.

 

Ja razumijem da ima forumasa koje bas briga kako ce sadasnja ili buduca administracija, tj Tramp ili Bajden imati efekat na prije svega Srbiju, ali i na druge bivse republike, sto je sasvim legitimno, ali pustati zvaku da Amerikancima odjednom Balkan nije interesantan, jednostavno je netacno, jer nema niti jedan jedini konkretan argument koji to moze da potvrdi.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Po kojima ti smatras da Balkan nije vise bitan za Amerikance i da ce da ga prepuste npr Rusiji? Da se nisu mozda povukli, ima li neka izjava da im Srbija ili Bosna nisu vise interesantni.

Ima li bilo kakav argument koji dolazi od americkog establismenta za tu tvoju tvrdnju, mogu i ostali da se prikljuce koji slicno misle. Navedite bilo koji argument.

 

Ja razumijem da ima forumasa koje bas briga kako ce sadasnja ili buduca administracija, tj Tramp ili Bajden imati efekat na prije svega Srbiju, ali i na druge bivse republike, sto je sasvim legitimno, ali pustati zvaku da Amerikancima odjednom Balkan nije interesantan, jednostavno je netacno, jer nema niti jedan jedini konkretan argument koji to moze da potvrdi.

 

Nema, ne samo argument, nego niko uopste ne pominje.

 

Za Trampa su se Srbi zakacili i ocekivali ne znam tacno sta, ali nesto, posto je pominjao Srbiju samo u kampanji kada je trebalo da za nesto optuzi Hilari. Tu pocinje i zavrsava se interesovanje ove administracije za Srbiju. Uglavnom se domaci, Vucic i mediji bave nekom podrskom US Srbiji, ali nema od toga nista. Evo ovo na primer:

 

Quote

Vucic thanked Trump for the support the US offers to Serbia on its EU path, in particular for the support in preserving the peace and stability in the Western Balkans.

 

Sta nekog kosta da kaze da daje podrsku miru i stabilnosti? Nista, pogotovo ako nista ni ne treba da uradi.

 

I onda imas ovo:

 

Quote

Trump envoy brokers White House meeting for Kosovo and Serbia presidents

 

Sve i da je doslo do nekog razgovora, to bi bilo vise kurtoazno nego konstruktivno. Od bombardovanja je proslo 21 godina, da ih je ista zanimalo po pitanju Kosova i Srbije, vec bi se umesali, kao sto vidimo nisu, a ovo je cetvrta administracija od tada, treca ako ne racunamo bombardovanje jedne od administracija.

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Plavi Golub said:


OK, nismo prepoznali sarkazam.

Nemam pojma cemu taj odbrambemi stav ili ponekad i pasivna agresija. Primetila sam da ste vas dvoje krenuli da objasnjavate da je US priznala Kosovo, sto znaci da niste razumeli njegov komentar koji je bio sarkastican za one koji ocekuju da ce sad neki predsednik promeniti tu poziciju. Da se ne bi dalje komplikovala rasprava nerazumevanjem - zato taj komentar.

Mozes da mi prigovoris sto je nastavak bio nedovoljno razdvojen, jbga gadjaj me tanjirom sto nisam pomislila da neko moze da pomesa to.

posto nijedno od vas nije pomenulo neko gledanje sa pozicije balkana nije mi palo na pamet da neko moze tako da prevede komentar.

 

Nemam pojma cemu pominjanje Dacica na ovoj temi, za 20 godina mi nije palo na pamet da nesto objasnjavam Dacicu, pa ne bih ni sada. Kao i onima koji smatraju da ce Tramp da im "vrati Kosovo". Kosovo je odavno otislo svojim putem, to samo tvrdoglavi, i zaludjeni nekim nacijonom ne kontaju.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Plavi Golub said:


Ne tazumem sta pokusavas da kazes.

 

Ti si napisao da ce Biden da odmah prizna Kosovo. SAD su ga formalno priznale u mandatu mladjeg Busa. 
 

Dakle Biden nema sta ponovo da priznaje. Tj SAD kao drzava. 
 

 

 

Nije rec o priznavanju od strane SAD nego od strane Srbije. 

Kada bi priznanje od strane Srbije bilo potpuno nebitno zasto bi se onda i vodili toliki pregovori? 

Ovde se vodi borba da se dodje do nekog politickog resenja pre formalnog medjusobnog prizanja. 

Biden bi sve te napore upropastio. Sve ono sto je Grenel, mukotrpno, postigao do sada bilo bi baceno u vodu. Mogla bi se otvoriti "Pandorina kutija"! 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Nemam pojma cemu taj odbrambemi stav ili ponekad i pasivna agresija.

  
Taj stav koji zoves pasivnom agresijom je tu, izmedju ostalog,  da omoguci da ova tema postoji bez svako malo situacija koje vode zakljucavanju iste imajuci u vidu prethodnu istoriju punu aktivne agresije, a sama tema licila, pa i sad zalici na 0-24h pres konferenciju Trampove adminstracije.

 

Nisam razumela njegov sarkazam, u redu je (nisam sarkasticna). Idemo dalje.

 

6 hours ago, Angelia said:

Nemam pojma cemu pominjanje Dacica na ovoj temi, za 20 godina mi nije palo na pamet da nesto objasnjavam Dacicu, pa ne bih ni sada. Kao i onima koji smatraju da ce Tramp da im "vrati Kosovo". Kosovo je odavno otislo svojim putem, to samo tvrdoglavi, i zaludjeni nekim nacijonom ne kontaju.

 

Dacic - Ministar inostranih poslova u par zadnjih vlada. Pominjanje po “sluzbenoj duznosti”. 

 

4 hours ago, Darth Bane said:

Nije rec o priznavanju od strane SAD nego od strane Srbije. 

Kada bi priznanje od strane Srbije bilo potpuno nebitno zasto bi se onda i vodili toliki pregovori? 

Ovde se vodi borba da se dodje do nekog politickog resenja pre formalnog medjusobnog prizanja. 

Biden bi sve te napore upropastio. Sve ono sto je Grenel, mukotrpno, postigao do sada bilo bi baceno u vodu. Mogla bi se otvoriti "Pandorina kutija"! 


Dobro Bane.
 

Izuzetno je mudro tako strateski u bilo kakvim pregovorima vezivati se za jednu administraciju tako ogromne i na svetska desavanja uticajne drzave. 

 

A sto se Pandorine kutije tice otvorena je onomad pre koju deceniju kad je Sloba mudro izmarsirao Iglbergera i ne zatvara se.
 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Plavi Golub said:

  
Taj stav koji zoves pasivnom agresijom je tu, izmedju ostalog,  da omoguci da ova tema postoji bez svako malo situacija koje vode zakljucavanju iste imajuci u vidu prethodnu istoriju punu aktivne agresije, a sama tema licila, pa i sad zalici na 0-24h pres konferenciju Trampove adminstracije.

 

Nisam razumela njegov sarkazam, u redu je (nisam sarkasticna). Idemo dalje.

 

 

Dacic - Ministar inostranih poslova u par zadnjih vlada. Pominjanje po “sluzbenoj duznosti”. 

 


Dobro Bane.
 

Izuzetno je mudro tako strateski u bilo kakvim pregovorima vezivati se za jednu administraciju tako ogromne i na svetska desavanja uticajne drzave. 

 

A sto se Pandorine kutije tice otvorena je onomad pre koju deceniju kad je Sloba mudro izmarsirao Iglbergera i ne zatvara se.
 

Nije to vezivanje jer nam se tako svidja - vec je opsta procena da sa Trumpom imamo bar nekakve sanse za koliko-toliko konstruktivan dijalog. Sa Bajdenom nema ni teoretske sanse za to. On ce postaviti ultimatum Srbiji - "priznajte Kosovo ili idete na listu tzv Rogue States"! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovakvih heroja kao gospodin i gospodja McCloskeys ima desetine miliona i odlicno su naoruzani..... i bice ih sve vise ....... rulja ispra(z)nog mozga ne zna sta je snaslo ....... žvaće bulja komunjarske gaće  ...... dvoje normalnih ljudi u prilicno losoj fizickoj kondiciji protiv 1000 maloumnika i ....... BLISTAVA POBEDA!!! :18: TRUMP 2024!!!

 

spacer.png

 

spacer.png

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Baby said:

Nema, ne samo argument, nego niko uopste ne pominje.

 

Za Trampa su se Srbi zakacili i ocekivali ne znam tacno sta, ali nesto, posto je pominjao Srbiju samo u kampanji kada je trebalo da za nesto optuzi Hilari. Tu pocinje i zavrsava se interesovanje ove administracije za Srbiju.

 

Pa o tome ja i govorim. Konacno da Amerika popusti Srbiju, za sada to je vise nego dovoljno, jer ako dodje Bidenova administracija, nove sankcije su sasvim moguce.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Down With The Sickness said:

spacer.png

 

Svaka cast decku na ovome. Mozda i drugi pocnu i da misle svojom glavom.

 

“I don’t think that kneeling or putting on a T-shirt, for me personally, is the answer,” Isaac said.

Kao sto i nije.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...