Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

Ako ima jos takvih koji sumnjaju da je antifa teroristicka organizacija.
 
"Alex Zielinski alerted Antifa militants to Andy Ngo's whereabouts during rioting in Portland where Ngo was reporting undercover. Zielinski's revealing of Ngo's location endangered both Ngo and those around him. Shortly after, Ngo was attacked by lasers in an attempt to blind him."
 
Kako fin svet ovi antifa likovi, nikad ne bih rekao da su sposobni za tako nesto.
 

"Heads up all, it looks like Andy Ngo is here, wandering around with @KOINNews reporters. I don't think they're aware," Zielinski tweeted mid-riot on June 20th. She is undoubtedly aware that Antifa brutally assaulted Ngo last year, leaving him with a brain hemorrhage.
Zielinski also knows that Antifa grunts terrorized Ngo's family's home, wearing print-out masks of Ngo’s face.
 
Veseli drugari, samo "protestuju mirno". Izmedju dva paljenja, prebijanjam, upucavanja i pokusaja oslepljivanja.
 
 
 
 

Kao i oni teroristi u Hong Kongu, preruseni u protestante. Vidi se taj antifa pecat.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boxcube said:

Bez dileme, po najuzoj definiciji, koju Gugl prvu ponudi:

spacer.png

 

Dictionary
terrorism
/ˈtɛrərɪzəm/
Learn to pronounce
noun
the unlawful use of violence and intimidation, especially against civilians, in the pursuit of political aims.

 

 

Evo jos nekoliko nasumicno izabranih prmera falangistickih aktivnosti iz protekle nedelje (inace ovaj novinar iz dana u dan vredno belezi fasisticko nasilje na severozapadu, nije ni cudo da hoce da ga ubiju):

 

 

 

 

White House: 3 Federal Officers Likely Permanently Blinded By Portland Protesters

 

As of 10pm: Police have made 45 arrests in connection with today’s riot in the East Precinct. 21 officers sustained injuries after being struck by bricks, rocks mortars/other explosives.

 

47 arrested, 59 officers injured in Seattle protests that turned violent

SEATTLE — Nearly four dozen people were arrested, and more than 55 officers were injured Saturday after protests turned violent with trailers set on fire, windows at businesses smashed, cars damaged, and explosive devices thrown at police.

 

Seattle Police Dept:

Demonstrators went from Westlake Park to the Municipal Courthouse and then headed back north to the West Precinct...leaving behind a trail of property destruction. These are criminal acts, not peaceful protests.

 

Fires set, windows shattered during raucous Virginia protest

 

U Milvokiju ispred svoje radnje ubijen crnac koji je otvoreno podrzavao Trampa:

https://www.kltv.com/2020/07/29/black-trump-supporter-fatally-shot-outside-his-milwaukee-business/

 

...itd, itd, itd...ubistva, nasilje nad gradjanima, radnjama, policijom, sudstvom, divljanje, piromanija itd - gde god su im lazni mediji i demokraturske vlasti dale podrsku, povukle policiju i predale gradjane i ulice na fasovski tretman...

 

 

 

...a cim pomahnitali fasizam prodje - to bar ljudi u Srbiji znaju - pocnu odsvud' da ispadaju lesevi: 

 

Body found in wreckage of Minneapolis pawn shop that burned during riots

 

spacer.png

Edited by bohumilo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ovo je glavni doktor u US 

 

Ustvari neki 5/1 multipraktik osoba: lekar, autor, govornik, preduzetnik i ministar oslobadjanja (stagod to znacilo)

 

 

 

Koliko citam, nauka/medicina joj ide gore od besednistva, pa vi...ipak je neprocenjivo  😄 

 

Od 330 miliona ljudi, po nekoj statistici 2015 je bilo 1.1 milion lekara, Tramp je odabrao bas nju, verovatno jer se sa svojim glupostima jedina kvalifikovala za upraznjeno mesto od pravog naucnika koji je dobio sut kartu. 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

U drugim vestima, Trampovi Tigrovi isterani iz Portlanda.

 

Ja sumnjam da će se to na kraju i desiti. Tramp je hiljadu puta slagao do sada.... Pritisak se pojačao posle saslušanja Bara, gde je čovek ispao smešan, pa verovatno zbog toga reaguju ovako. Ali ako povuče federalnu policiju neće više moći da provocira nerede na ulici a onda će na površinu da ispliva tema od koje beži kao đavo od krsta, kovid. No ako makar prekinu sa protivzakonitim korišćenjem policije, da ne kažem sa terorističkim akcijama iste, to je napredak za pozdraviti. Mislim da će se povući u federalne objekte što su jedino i smeli da rade pa će za neko vreme ponovo da izađu da potpale masu da se protest ne ugasi. Ove nerede Tramp mora da održi dok se situacija sa kovidom ne smiri po svaku cenu.

Link to comment
Share on other sites

Ameriku slijedecih nekoliko godina ceka politicka nestabilnost, bez obzira koga izaberu za predsjednika. Ako neko misli da ce sve da se smiri izborom Bidena, mislim da se grdno vara. Nije to pitanje jednog covjeka, nego dubokih podjela u drustvu.

BLM pokret ce traziti vise, pocet ce se osjecati ugrozenim i suprotna strana i u toj situaciji policija ce morati da podlegne pritiscima i ko ce da profitira, pa kriminalci naravno, kao i uvijek.

Sankcije Kini, kao eliminacija Huaewija sa americkog trzista, inace sjajnog proizvoda, ce da eliminise i ogromno kinesko trziste americkim proizvodjacima. Jutros sam procitao da je Huawei prestigao Samsung po broju prodatih telefona, zahvaljujuci svom kineskom trzistu gdje ostvaruje 2/3 svoje prodaje.

Bice interesantno vidjeti kako ce tu proci Apple u godini koja dolazi.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kido from Junkovac said:

Ista zvaka ko Vucic. Drz neprijatelja.

Demonstranti pale bla bla, Antifa opasnost, hoce da sruse... ovaj... Srbiu.

Kao da svi spineri sveta imaju jednu istu publiku.

 

 

 

To ti je modus operandi desnih populista, Tramp, Vucic, Orban.....ja ja ja ja ja ja ja.......pa onda oce da me ruse zlikovci i placenici, ali ja se ne predajem, teorije zavere....nije bilo zivota, dok ja nisam zajahao na vlast.

Edited by ras kass
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Kakve to veze ima sa antifom i nasilnim napadom na novinara?

 

Hoces sad skakati za svakakvu glupost?

Jel treba sad da kacim kako kontramitingas Proud boy udara devojcicu od 14 godina, potom dolaze Trampovi Tigrovi i hapse tu devojcicu sa sve bacanjem na asfalt?

 

Get the grip.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, ras kass said:

 

To ti je modus operandi desnih populista, Tramp, Vucic, Orban.....ja ja ja ja ja ja ja.......pa onda oce da me ruse zlikovci i placenici, ali ja se ne predajem, teorije zavere....nije bilo zivota, dok ja nisam zajahao na vlast.

 

Ne vidim nikakvu narocitu razliku izmedju ovih ili onih trenutno u Americi, cesto slusam u kolima na radiju CNN, koji je na nivou Informera, pa za koju stepenicu i vise. To je jedna nevidjenja haranga na americkog predsjednika, za koju vjerujem da mora da iritira neutralno glasacko tijelo.

Tu nema nikakve mjere, kao ono, a i u piću ima mere, pije dok se ne usere.

 

Populizam je usao na velika vrata u Ameriku sa Obamom, a ne sa Trampom. Sjecamo se onoga Obaminog populistickog slogana, Yes We can, prakticno jednog  praznog obecanja, poslije koga je dosao Donald Tramp.

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Sprivel said:

 

Hoces sad skakati za svakakvu glupost?

Jel treba sad da kacim kako kontramitingas Proud boy udara devojcicu od 14 godina, potom dolaze Trampovi Tigrovi i hapse tu devojcicu sa sve bacanjem na asfalt?

 

Get the grip.

Kakve to ima veze sa antifom i prebijanjem, i huskanjem anarhista na ovog novinara?

 

29 minutes ago, Amigo said:

 

Ne vidim nikakvu narocitu razliku izmedju ovih ili onih trenutno u Americi, cesto slusam u kolima na radiju CNN, koji je na nivou Informera, pa za koju stepenicu i vise. To je jedna nevidjenja haranga na americkog predsjednika, za koju vjerujem da mora da iritira neutralno glasacko tijelo.

Tu nema nikakve mjere, kao ono, a i u piću ima mere, pije dok se ne usere.

 

Populizam je usao na velika vrata u Ameriku sa Obamom, a ne sa Trampom. Sjecamo se onoga Obaminog populistickog slogana, Yes We can, prakticno jednog  praznog obecanja, poslije koga je dosao Donald Tramp.

 

 

E konacno da nadjemo nesto oko cega cemo se potpuno sloziti :classic_biggrin: Ubo si ga u sredu, to je upravo jedan od razloga zasto je Tramp dobio izbore.

A bold je veoma moguc razlog zasto uz sva njihova istrazivanja popularnosti - Tramp opet dobije izbore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Klotzen said:

Tramp najavljuje odlaganje izbora. Diktatura ?

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-53597975

 

 

 

Bas to gledam

 

 

Napravio je (njegova kampanja) neki glupavi video, kao posta ce se izgubiti, nece stici na vreme, dok je sam na pocetku pandemije minirao postu odbijajuci da im da pomoc. Minirao je on i glasanje na glasackim mestima (Wisconsin) kada je zbog pandemije koju u drugim situacijama ignorise pozatvarano 90% mesta, pa su se svi tiskali na 5 glasackih mesta. To je verovatno scenario i za novembarsko glasanje, nema poste, nema ni glasackih mesta... i sve to predstavlja kao u cilju ocuvanja demokratije. Glasanje nikada nije bilo odlozeno, a jedini put kada je bilo razmatrano je za vreme civilnog rata 1864. 

 

Evo i malo sagregacije iz dugogodisnje biznis prakse. 

 

EeK74EDXYAESGVB?format=jpg&name=medium

 

 

 

 

 

Posto verujem da ce izgubiti jer svakodnevno nakuplja poene u minus, ne mogu da zamislim sta ce se sve desavati izmedju glasanja i njegovog liferovanja iz WH. Vidim da mnogi gledaju na Portland kao na zagrevanje... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Klotzen said:

Tramp najavljuje odlaganje izbora. Diktatura ?

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-53597975

 

 

 

https://www.washingtonpost.com/politics/2020/04/24/can-president-trump-delay-election/

 

Quote

If not the president, then who does?

 

Congress. Unlike some constitutional language that can be widely interpreted, the founders were unambiguous about how Election Day would be chosen: Congress is charged with choosing the date, and that date must be the same for the entire country.

Congress chose a date, the first Tuesday following the first Monday in November, in 1845, and it has never been changed.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2020 at 10:16 PM, Baby said:

 

Tramp nema nikakav plan za dalje osim da nastavi da pravi Ameriku jos vecom.

 

...citajuc postove unazad vidim ovaj izuzetno lose srocen i zbunjujuc citat jer nejasno je da li je ovo plan ili nije nikakav plan

pritom i netacno je da trump `ima plan da nastavi da pravi ameriku jos vecom` vec ako uopste ima takav plan a da nije obican predsednicko retoricki,

trump tacnije zeli da vrati raniji sjaj i moc koju je amerika imala...ovako citirano napisano zvuci kao poriv za jos vecom teritorijom

 

to je jedno moje na brzinu zapazanje a drugo je vrhunac ukopavanja demokrata i njihovog izbora

On 7/22/2020 at 10:16 PM, Baby said:

 

Svakako je vec vecina zauzela stav koji se nece mnogo promeniti debatom. Oni za Trampa ce biti za njega po svaku cenu, ovi koji nisu nece biti i glasace protiv, ne za... Bajden se samo tu nasao. 

 

`bajden se samo tu nasao` ...demsi ga gurnuli nasumicno, bacajuci novicic u vazduh,

golog na sred ulice pa cekaju povoljan ishod u novembru...sto me uopste ne cudi i da je bilo tako kako sam zamislila.

 

Ovo kad kazem u novembru, upravo sam procitala da trump

koji ne bi bio trump da nije bacio novu kosku za glodanje - Trump raises possibility of delaying the election

 

 

...sad kad skoce oni koji biraju kandidate nasumicno pa ih bace u arenu i nadaju se cudu

 

ps. vidim i andja i mrd su nanizani na babyjevu IL, ali posle mene, jedva cekam da vidim sta su to uradili

 

(ipak kao da ignore uopste ne radi, ponekad bude jasno da su postovi sa ignora ipak procitani)

mozda prijavim moderaciji da vidimo malo oko toga i raspravimo

 

naravno salim se za ovo poslednje, nadam se da je i bez objasnjenja bilo jasno...mada nikad se ne zna.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Sa cime bi uporedio Fox News? Koji je to "nivo"?

 

Fox slabije slusam, memorisan mi je CNN, ali Fox je odmah slijedeca stanica pa prebacim ponekad, i mogu ti reci da je vise informativan, nego sto je sredstvo propagande, sto je CNN sada jedno 90%. Izgleda da je to i svrha CNN-a, ne da informise, nego da vrsi uticaj, i nas je skupo kostao prije nekoliko decenija.

Evo sada npr televizija N1, ja pratim samo ovu BiH verziju, tako dane bih pricao o verziji za Srbiju i Hrvatsku. To je samo nastavak one price CNN-a iz 90-tih.

Mislim N1 je powered by CNN, tj neko placa da ima uticaj na Region (ta ruzna rijec) jer ta televizija nema nikakvu ekonomsku racunicu, nego je neciji cisti trosak.

 

Da li je vjerovatno da neko iz Amerike trosi svoje pare na N1 da bi to bilo u interesu gradjana Regiona? Ja u tu bajku ne vjerujem.

Tako i CNN u Americi, da su interesi gradjana na prvom mjestu, a ne neke interesne grupe, to bi se radilo malo drugacije.

 

Dakle Fox ne mogu da poredim ni sa jednim medijom iz Srbije, jer ni ne znam ni jedan medij u Srbiji da je nesto posebno drugaciji od Informera, koji ni ne citam, nego ponekad na tv vidim onog  njihovog glavnog urednika, sto je sasvim dovoljno da shvatim kakva je to novina.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Sa cime bi uporedio Fox News? Koji je to "nivo"?

Daleko visi nego CNN, zato i jesu najpopularniji news channel (oni prvi pa duga lista dok dodjes do CNNa). Odmakli su oni sada od onog "deco Deda Mraz je beo".

Skontali su u neko vreme da ako ne budu pokusali da imaju objektivnije izvestavanje - ostaje publika koja nema bias a koja je veoma brojna, a nije pokrivena. 

To mozes da vidis i iz toga sto se Republikanci cesto zale na njihovo informisanje - sto se vise obe strane zale, to su oni vise objektivni.

Neces nikog ikad cuti od Dems da kritikuje izvestavanje CNNa, zar ne?

 

11 minutes ago, Mama_mia said:

 

ps. vidim i andja i mrd su nanizani na babyjevu IL, ali posle mene, jedva cekam da vidim sta su to uradili

 

Nismo se slozili :classic_smile: To ti je princip kad nesto ne zelis da cujes, onda stavis prste u usi, i LALALALAA

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

 

Fox slabije slusam, memorisan mi je CNN, ali Fox je odmah slijedeca stanica pa prebacim ponekad, i mogu ti reci da je vise informativan, nego sto je sredstvo propagande, sto je CNN sada jedno 90%. Izgleda da je to i svrha CNN-a, ne da informise, nego da vrsi uticaj, i nas je skupo kostao prije nekoliko decenija.

Evo sada npr televizija N1, ja pratim samo ovu BiH verziju, tako dane bih pricao o verziji za Srbiju i Hrvatsku. To je samo nastavak one price CNN-a iz 90-tih.

Mislim N1 je powered by CNN, tj neko placa da ima uticaj na Region (ta ruzna rijec) jer ta televizija nema nikakvu ekonomsku racunicu, nego je neciji cisti trosak.

 

Da li je vjerovatno da neko iz Amerike trosi svoje pare na N1 da bi to bilo u interesu gradjana Regiona? Ja u tu bajku ne vjerujem.

Tako i CNN u Americi, da su interesi gradjana na prvom mjestu, a ne neke interesne grupe, to bi se radilo malo drugacije.

 

Dakle Fox ne mogu da poredim ni sa jednim medijom iz Srbije, jer ni ne znam ni jedan medij u Srbiji da je nesto posebno drugaciji od Informera, koji ni ne citam, nego ponekad na tv vidim onog  njihovog glavnog urednika, sto je sasvim dovoljno da shvatim kakva je to novina.

 

Cekaj, ti mislis da Fox niko ne placa? 

 

Sta mislis zasto su Murdoch braca izabrala da uplate pare u Bajdenovu kampanju? 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Amigo said:

Da li je vjerovatno da neko iz Amerike trosi svoje pare na N1 da bi to bilo u interesu gradjana Regiona? Ja u tu bajku ne vjerujem.

 

Kako ne verujes? Pare se trose. Ali da se potkopava EU preko ledja i inetersa gradjana regiona.

 

https://balkaninsight.com/2019/02/04/montenegro-opposition-leader-to-join-steve-bannon-movement-02-04-2019/

 

I ovaj nije jedini,daleko od toga.

 

3 minutes ago, Angelia said:

aleko visi nego CNN, zato i jesu najpopularniji news channel (oni prvi pa duga lista dok dodjes do CNNa). Odmakli su oni sada od onog "deco Deda Mraz je beo".

Skontali su u neko vreme da ako ne budu pokusali da imaju objektivnije izvestavanje - ostaje publika koja nema bias a koja je veoma brojna, a nije pokrivena. 

To mozes da vidis i iz toga sto se Republikanci cesto zale na njihovo informisanje - sto se vise obe strane zale, to su oni vise objektivni.

 

Zavisi kakvi su ciji standardi i kome su kakvi bias vidljivi. 

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Zavisi kakvi su ciji standardi i kome su kakvi bias vidljivi. 

 

 

Umisljeni bias koji neko subjektivno vidi, kao i ukusi, naravno nisu za kritiku.

Cinjenice su ipak cinjenice.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Umisljeni bias koji neko subjektivno vidi, kao i ukusi, naravno nisu za kritiku.

Cinjenice su ipak cinjenice.

 

https://www.wgbh.org/news/commentary/2019/04/09/how-murdoch-family-politics-shape-the-fox-news-dystopia

 

https://ourworld.unu.edu/en/silencing-the-scientists-the-rise-of-right-wing-populism

 

4 minutes ago, Angelia said:

Cinjenice su ipak cinjenice.

 

Zato sto ti tako kazes ili Fox saopstava. OK. 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...