Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

 

Koliko znam osim u Kini, Severnoj Koreji i jos nekim islamistickim vukoyebinama hrishcanska religija nije oficijalno ili u drugom slucaju jeste - zvanicno zabranjena, niti treba da bude, normalno. To sto ona jako smeta ISIS majmunima i "jos nekim drugovima - prepoznace se" ce uvek ostati njihov, neresen problem i razlog nocnih polucija. 

 

Kao normalnom ne-lefticarskom ateisti meni naravno religija ne smeta, samo sam primetio da decko  bez problema sklapa recenice i odaje utisak vrlo vaspitanog, uljudnog mladog coveka, sto se za 95% NBA igraca koji nisu procitali ni Tom Sawyera & Huckleberry Finna ne moze reci. Za njih su cak i nasi fudbaleri nedostizna klasa.

 

Procenat Afro_Amerikanki koje same odgajaju decu od 67% ili 6 miliona i 300 hiljada je podatak koji nekome mozda fali da sastavi Lego ili da razume sta sam napisao.

 

Ako nekoga zanima zasto je to tako mogu biti dobar izvor informacija iz prve ruke posto sam vrlo ugledna licnost u jamajkanskoj zajednici.  Razlozi su doduse socijalno, seksualno i na mnoge druge nacine eksplicitni pa bih mogao biti (zlo)namerno pogresno protumacen. :classic_biggrin: A bilo bi i mnogo reporta, pa onda bolje ne.

Edited by Down With The Sickness
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Eto postenih Californiskih demokrata. Ovaj ce verovatno proci kao Davis. 🙂

 

f25d2769-7140-448a-8d94-3f18af1f8575.jpg

Da li je ovo rasizam, ili slucajnost. Policije nigde da zastiti zrtve.

Edited by mrd
link je na slici.
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

 

au mile

 

4 hours ago, freethrow said:

Opa, zapaljiva retorika.

Dennis prica o poznatom problemu - mozda nije najbolje napisao, ali single mother problem je poznat kod AA. Isto kao sto je poznato da postoji problem maloletnicke trudnoce u drzavama koje su fly-over states i bible-belt.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

 

Dennis prica o poznatom problemu - mozda nije najbolje napisao, ali single mother problem je poznat kod AA. Isto kao sto je poznato da postoji problem maloletnicke trudnoce u drzavama koje su fly-over states i bible-belt.

 

problem je poznat, međutim, ako koristiš procente da bi potvrdio svoje predrasude, ili još gore, borderline rasističke stavove - onda problem dobija iskrivljeno tumačenje i vrlo pogrešne zaključke, koji su pre svega neprijatni za čitanje (mada moderaciji ne smetaju. ja sam izvukao jednu rečenicu = na jednu temu. mogao sam nekih drugih 5 iz njegovih svežijih postova na druge teme. sve vrvi od pomenutih kvalifikacija).

 

svi znamo da je najbolje za optimalan razvoj deteta (fizički, psihički, emocionalno, socijalno, kognitivno) da odrasta sa oba roditelja. svi, ili bar većina zna, da život u porodici sa oba roditelja može da bude daleko pogubniji za razvoj ukoliko su odnosi poremećeni. takođe valjda znamo da neke osobe završe kao problematične uprkos idealnim uslovima, dok neke druge osobe uprkos svim poteškoćama postanu uzorni građani.

 

što se tiče konkretno problema crnih očeva, on je evidentan pre svega statistički - ali ujedno postoje i neke jednako očigledne "kvake" u toj statistici. pejstujem solidan tekst iz 2015e, pošto se nytimes plaća a tema je neozbiljno načeta predrasudama i opštim mestima:

 

Black Dads Are Doing Best of All

 

 

One of the most persistent statistical bludgeons of people who want to blame black people for any injustice or inequity they encounter is this: According to data from the Centers for Disease Control and Prevention (C.D.C.), in 2013 in nearly 72 percent of births to non-Hispanic black women, the mothers were unmarried.

It has always seemed to me that embedded in the “If only black men would marry the women they have babies with…” rhetoric was a more insidious suggestion: that there is something fundamental, and intrinsic about black men that is flawed, that black fathers are pathologically prone to desertion of their offspring and therefore largely responsible for black community “dysfunction.”

There is an astounding amount of mythology loaded into this stereotype, one that echoes a history of efforts to rob black masculinity of honor and fidelity.

Josh Levs points this out in his new book, “All In,” in a chapter titled “How Black Dads Are Doing Best of All (But There’s Still a Crisis).” One fact that Levs quickly establishes is that most black fathers in America live with their children: “There are about 2.5 million black fathers living with their children and about 1.7 million living apart from them.”

 

“So then,” you may ask, “how is it that 72 percent of black children are born to single mothers? How can both be true?”

Good question.

Here are two things to consider:

First, there are a growing number of people who live together but don’t marry. Those mothers are still single, even though the child’s father may be in the home. And, as The Washington Post reported last year:

“The share of unmarried couples who opted to have ‘shotgun cohabitations’ — moving in together after a pregnancy — surpassed ‘shotgun marriages’ for the first time during the last decade, according to a forthcoming paper from the National Center for Health Statistics, part of the Centers for Disease Control and Prevention.”

 
 
08blowchart-articleLarge.gif?quality=75&

Furthermore, a 2013 C.D.C. report found that black and Hispanic women are far more likely to experience a pregnancy during the first year of cohabitation than white and Asian women.

Second, some of these men have children by more than one woman, but they can only live in one home at a time. This phenomenon means that a father can live with some but not all of his children. Levs calls these men “serial impregnators,” but I think something more than promiscuity and irresponsibility are at play here.

 

 

As Forbes reported on Ferguson, Mo.:

“An important but unreported indicator of Ferguson’s dilemma is that half of young African-American men are missing from the community. According to the U.S. Census Bureau, while there are 1,182 African-American women between the ages of 25 and 34 living in Ferguson, there are only 577 African-American men in this age group. In other words there are more than two young black women for each young black man in Ferguson.”

In April, The New York Times extended this line of reporting, pointing out that nationally, there are 1.5 million missing black men. As the paper put it: “Incarceration and early deaths are the overwhelming drivers of the gap. Of the 1.5 million missing black men from 25 to 54 — which demographers call the prime-age years — higher imprisonment rates account for almost 600,000. Almost one in 12 black men in this age group are behind bars, compared with one in 60 nonblack men in the age group, one in 200 black women and one in 500 nonblack women.” For context, there are about eight million African-American men in that age group overall.

Mass incarceration has disproportionately ensnared young black men, sucking hundreds of thousands of marriage-age men out of the community.

Another thing to consider is something that The Atlantic’s Ta-Nehisi Coates pointed out in 2013: “The drop in the birthrate for unmarried black women is mirrored by an even steeper drop among married black women. Indeed, whereas at one point married black women were having more kids than married white women, they are now having less.” This means that births to unmarried black women are disproportionately represented in the statistics.

Now to the mythology of the black male dereliction as dads: While it is true that black parents are less likely to marry before a child is born, it is not true that black fathers suffer a pathology of neglect. In fact, a C.D.C. report issued in December 2013 found that black fathers were the most involved with their children daily, on a number of measures, of any other group of fathers — and in many cases, that was among fathers who didn’t live with their children, as well as those who did.

There is no doubt that the 72 percent statistic is real and may even be worrisome, but it represents more than choice. It exists in a social context, one at odds with the corrosive mythology about black fathers.☐

 

https://www.nytimes.com/2015/06/08/opinion/charles-blow-black-dads-are-doing-the-best-of-all.html

 

 

Edited by uini
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

On 7/31/2020 at 11:46 PM, boxcube said:

 

Dovoljno je videti da je urpkos msm bombardovanju laziima, glupostima i opste jednim krstaskim pohodom toksicne kampanje lik za manje od mesec dana sa 41.2 dosao na 43.4.  A jos ima 3 meseca sto kazes i debate tek treba da se odigraju a creepy Joe iz dana u dan pravi sve vise sve vecih gafova.

 

https://www.realclearpolitics.com/epolls/other/president_trump_job_approval-6179.html

 

Trump je jedina sansa da izboksuje klasicnu debatu, ako to ne uspe ja ne vidim kako ce uspavanka da dobije, a Ben je skepitcan po pitanju klasicne debate.

Edited by MeanMachine
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Down With The Sickness said:

 

Godine jalovog impicmenta, gebelovskih lazi i neoliberalno-komunjarske histerije su se pretvorile u jedino sto je preostalo - nasilje ...... bice opet ovo.... :roflmao: thats not what we want :roflmao:

 

 

 

 

Za tu ekipu problem je Trump koji je pomenuo da bi bilo dobro odraditi istragu (sto nije prvi put da tako nesto potus trazi od neke druge zemlje) a nije problem Bajden koji je javno rekao da je uslovio pomoc Ukrajini kad je bilo daleko bitnije zahtevom za smenom glavnog tuzioca Ukrajine jer je isti kao proruski a ustvari krenuo je da istrazuje kompaniju gde radi Bajdenov sin.

 

Ludilo.

 

Edited by MeanMachine
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja izjavljivao "I wish I'd had a father who was around" ili "My dad was never there for me" .....

 

........ to su reci bivseg predsednika USA ........ Husseina Baracka Obame.

 

I vaistinu ..... ako je taj covek nesto dobro u zivotu uradio, a zasrao je sve ostalo ..... posvetio je godine svog zivota u bezbrojnim diskusijama sa Afro-Afrikancima koje su sve dostupne na Youtube, jednostavnim, kratkim search-om "obama on fatherhood", ali i za jebeni youtube treba biti bar polupismen. Pokusavajuci da ih ubedi (BEZ USPEHA) ljudi ..... to su vasa deca, nisu drzavna.


U ovom trenutku kredibilitet Sputnika je signifikantno bolji od New York Times-a ili Washington Posta 🤣, tako da to komunjarsko smece pristojni ljudi ne citaju ....... negde otprilike od pojave Obame.

 

To sto oni fekalishu kako je "Opasan mit o black missing fathers" ili kako je to ustvari institucionalizovani rasizam ......... pa to neka vide sa Husseinom ...... ja s tim nemam nikakve veze. On je problem missing black father institucionalizovao, mene nije niko nista pitao.

 

Bajke o najboljim ocevima. Hmmmm ....... vrh rasizma :classic_biggrin: ...... rangiranje ocheva po rasi. Beli ochevi nisu cool, treba ih se stideti. :classic_biggrin: Ko bre moze da bude bolji otac od mene? 

 

Btw. ja sam "napustio" moju decu u uzrastu 1, 8 i 15 godina. Samo ...... moju decu ne izdrzava drzava ...... bar dok sam ja ziv. :classic_biggrin:

 

I moj brat iz kevinog prvog braka je uvek dobrodoshao u moju kucu ...... za razliku od Obaminog koga obezbedjenje Bele Kuce udalji jer je nedostojan svog brata ...... predsednika USA. Brato-rasizam :classic_biggrin:

 

Kakvi su to dusevni bolovi, rastrzanost, traume i frustracije, na brata da posalje pit-bulove ...... pokusavam da zamislim ...... ali nigde ne vidim moju krivicu.

 

US president's half-brother, Malik Obama, 'voting for Trump'

 

Malik brate ....... brat Hussein ti je stvarno bio teska slina od coveka, ali ...... dobrodosao u Trump Club :thumbup: mi nismo rasisti nego je tako tvoj bratac namestio post-modernisticku skalameriju.

 

spacer.png

 

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Btw. ja sam "napustio" moju decu u uzrastu 1, 8 i 15 godina. Samo ...... moju decu ne izdrzava drzava ...... bar dok sam ja ziv. :classic_biggrin:

 

 

eto vidiš na ličnom primeru kako su generalizacije i predrasude glupe i ne služe ničemu pozitivnom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MeanMachine said:

 

Trumpu je jedina sansa da izboksuje klasicnu debatu, ako to ne uspe ja ne vidim kako ce uspavanka da dobije.

 

Ja znam nekog slobodana milosevica, on je bio predsednik vise puta bez debate sa protivkandidatom. Kad malo bolje razmislim ovi su veci olos od njega, tako da je i to moguce :roflmao:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

eto vidiš na ličnom primeru kako su generalizacije i predrasude glupe i ne služe ničemu pozitivnom.

 

Razumem da ne znas o cemu pricam. Moj prijatelj Gilbert zvani Mudge ili Gilly ima 14 dece sa 8 zena.  Mozda i vise, ali 14 mu je prijavljeno.

 

Nikada nije dao dolar za njih, jer je to u suprotnosti sa njihovom kulturom, kako oni kazu ... .kuja je dizala noge, nisam ja, ona treba i da izdrzava decu. Ja ih pitam kako ne placaju alimentaciju a rade full time jer se meni smeju uvek kada im ja kazem koliko ja placam. Pa kazu "kuji je ispod casti da ih prijavi socijalnom", takav im narodni obicaj. I na kraju su se upishali kad sam ih pitao zasto imaju toliko dece  ..... gledaju me kao debila, ja ono...... pa sta sam rekao ...... "Ti ne znas? Pa mi nikada ne vadimo:thumbup:" . Aha, okay, pa i ja bih voleo tako ..... 

 

Inace sjajan lik i dobar covek, smesan do bola kada sam bas nadrndan odem kod njega kao kod psihijatra ......... terapija uvek radi, oraspolozio bi i mrtvog. 

 

On nema nikakve fejsbuke i ostala sranja tako da ga mogu slobodno eksponirati ....... ovo sam slikao iz mog auta na cigaret pauzi dok je nesto cavrljao sa organima reda ...... nije kriminalac dobar radnik, nego ga ortak malo zakacio nozem pa ga zandarka slika za dokumentaciju. Temperamentni su. :classic_biggrin:

 

S druge strane imas Raste koji su izuzetno family oriented i idu svake nedelje u crkvu peske pa iako je 20 kilometara daleko ........ oni su konzervativniji od mene :classic_biggrin: 

 

Razlike su ogromne, ja sa svojom bivsom zenom i njenim deckom pijem kafu na terasi, Mudge se i ne seca svih zena, decu vidjam svaki dan, on svake godine, putujemo po svetu kad se ima, pola moje plate ide njiima, zivi se, iako smo realno gologuzija zbog nekih razloga,, niko nas ne oppressuje, valjda zato sto smo "beli" :roflmao: ........ 

 

Neki su poceli da pisu BLM po uniformi pa su skinuli, jebiga i njih je sramota, znaju da je ovo liberalni white spectacle i da su oni samo statisti pa se osecaju tupavo. Znaju da su demokrate/liberali " srpska americka napredna stranka".

 

Posto ja imam jako dobre veze sa odgajivacima kanabisa dam im telefon,  njima to dobro dodje dobiju dobar popust , a  puse k'o Turci :classic_biggrin: .... i tako .....

 

Ne pise to u New York Timesu ...

 

spacer.png

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Down With The Sickness said:

Neki su poceli da pisu BLM po uniformi pa su skinuli, jebiga i njih je sramota, znaju da je ovo liberalni white spectacle i da su oni samo statisti pa se osecaju tupavo. Znaju da su demokrate/liberali " srpska americka napredna stranka".

 

To samo u tvojoj konfuznoj glavi. Gospodu tenutno na vlasti doveli isti  koji su doveli i Trampa i slicne borderline pisihicke poremecene populiste sirom sveta. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Plavi Golub said:

 

To samo u tvojoj konfuznoj glavi. Gospodu tenutno na vlasti doveli isti  koji su doveli i Trampa i slicne borderline populiste sirom sveta. 

 

Ne razumem se u teorije zavere.

 

Bio sam malo napolju pa mi se ne spava upoznao sam neku malu iz Kvebeka, mnogo je slatka kurava, izmikssna sve moguce rase, ali rizicna jebiga, vidim da je na kreku, gde na ovu koronu jos i neki STD, jos samo mi to treba, neprecizno se izrazavam jer mi je nebitno, ali je moja komparacija post-Obaminih takozvanih

demokrata sa srBskom naprednom bila u smislu "zivecete bolje sledece godine". :classic_biggrin:

 

Nadam se da ovo sve ima veze sa Amerikama, BLM, anarhisticko-liberalnim trendovima  u protivnom sutra uz kaficu "Your account has been suspended permanently" pa ces ti opet biti glavna na topiku,

 

uz drugaricu Baby naravno. :roflmao:

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

svi znamo da je najbolje za optimalan razvoj deteta (fizički, psihički, emocionalno, socijalno, kognitivno) da odrasta sa oba roditelja. svi, ili bar većina zna, da život u porodici sa oba roditelja može da bude daleko pogubniji za razvoj ukoliko su odnosi poremećeni. takođe valjda znamo da neke osobe završe kao problematične uprkos idealnim uslovima, dok neke druge osobe uprkos svim poteškoćama postanu uzorni građani.

Ti slucajevi su savrseno irelevantni. To je poput onih tvrdnji "svi znamo neke pusace koji su doziveli stotu", "svi znamo ljude (barem ih vidimo u medijima) cija su deca umrla od vakcine" itd. Svi ti slucajevi postoje (njihovo pominja najcesce, makar u populistickom diskursu (u tv emisijama i slicno) ima funkciju stvaranja utiska da se o tim stvarima ne moze nista zakljuciti, "ima i ovakvih i onakvih primera"), ali nas zanima sta je bolje (kako bi ekonomisti rekli) "on the margin", kakav je generalni trend, da li je bolje pusiti ili ne pusiti duvan, vakcinisati se ili ne, da li su uspesnija deca koja rastu uz oba rodutelja ili samo sa majkom - a mi jos kako znamo odgovor u svakom od tih slucajeva.

 

 

Dalje, podaci oko "father's involvmenta" (cak i da zanemarimo to sto su, kako pise, "bez statisticke znacajnosti") su takodje savrseno irelevantni jer niko ne tvrdi da je menjanje pelena, kupanje, hranjenje i ucestvovanje u slicnim poslovima oko bebe (i deteta do 5 godina, kako pisa) bilo kakav prediktor uspeha, vec je to odrastanje uz oca, odrastanje u porodici koja (pored majke) sadrzi i oca (njegova uloga je znacajnija sto je dete starije, sastoji se dominantno u uticaju na ponasanje deteta i tinejdzera). Recju ovo:

 

2 hours ago, uini said:

“There are about 2.5 million black fathers living with their children and about 1.7 million living apart from them.”

 

je jedini podatak koji je ovde relevantan, ovo je 40% dece koja odrastaju bez oca (za belce taj procenat je oko 20%) i to su strasne cifre bez istorijskog presedana u Americi. Opet naglasavam, to kako su razne pogresne ekonomske i urbanisticke politike (poput drzavne socijale, "public housing"-a, kontole cene stanarine ili zakona o minimalnoj nadnici) uspele da iskasape crnacku porodicu (i belacku, ali u manjoj meri, jer belci imaju manje dodira sa ovim politikama) ni robovlasnistvu nije poslo za rukom.

 

 

2 hours ago, uini said:

“Incarceration and early deaths are the overwhelming drivers of the gap. Of the 1.5 million missing black men from 25 to 54 — which demographers call the prime-age years — higher imprisonment rates account for almost 600,000. Almost one in 12 black men in this age group are behind bars, compared with one in 60 nonblack men in the age group, one in 200 black women and one in 500 nonblack women.”

Ovo je u potpunosti objasnjivo razlikom u kriminalnom ponasanju (a ne rasom) izmedju tih grupacija, cije je "odsustvo oca" jedan od kljucnih statistickih prediktora, tj. to je posledica a ne uzrok. Amerika generalno ima problem sa procentom ljudi u zatvorima, ima i problem sa svojim "ratom protiv droga", i po tim pitanjima bi moglo mnogo toga da se unapredi ali to se nazalost u ovoj iteracije nece desiti jer ti problemi nemaju nista sa rasizmom.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bohumilo said:

 40% dece koja odrastaju bez oca (za belce taj procenat je oko 20%)

 

Ovo mi deluje pouzdan sajt i kaze 65%  naspram 24% za 2018.

 

https://datacenter.kidscount.org/data/tables/107-children-in-single-parent-families-by-race#detailed/1/any/false/37,871,870,573,869,36,868,867,133,38/10,11,9,12,1,185,13/432,431

 

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Razumem da ne znas o cemu pricam. 

 

pusti ti tvog prijatelja gilberta i njegove fotke jer nema fbook

 

razumem da si rekao da je xy košarkaš izrastao u normalnu osobu jer ga otac nije napustio kao bebu, već živeo sa njim i vaspitavao ga

generalizuješ i imaš hevi predrasude a usput si dodao da si ti svoju decu "napustio" kada su imali godinuipo i 15.

 

e sad, pošto pretpostavljam da su tvoja deca izrasla u normalne osobe, da li je to puka slučajnost, tvoja posvećenost kao roditelja koji se razveo ili to što si bijeli čovek (koji ne može da skače)? jedan odgovor je tačan (hint: nalazi se u sredini) i upravo opovrgava putem zdravog razuma te budalaštine via predrasude koje cepaš

 

želim vam prijatan dan (vama i @bohumilo koji mi je otvorio oči šta je relevantno a šta nije, hvala još jednom  🙂)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Tu je sada pitanje definicije "single-parent" porodice (ovde su u nju, izgleda, ukljuceni nevencani parovi, dok ja mislim da ih ne treba racunati, nas zapravo zanima "odrastanje bez oca", sto je pojam koji sam iskoristio itd), ali u svakom slucaju cifre su ogromne.

 

 

8 minutes ago, uini said:

želim vam prijatan dan (vama i @bohumilo koji mi je otvorio oči šta je relevantno a šta nije, hvala još jednom  🙂)

Molim, i drugi put. Takodje prijatan dan.

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bohumilo said:

 

Tu je sada pitanje definicije "single-parent" porodice (ovde su u nju, izgleda, ukljuceni nevencani parovi, dok ja mislim da ih ne treba racunati, nas zapravo zanima "odrastanje bez oca", sto je pojam koji sam iskoristio itd), ali u svakom slucaju cifre su ogromne.

 

 

Sta god da je single parent je single parent. Inace AA nevencani dobijaju decu oko 75%, tako da ......... 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kronostime said:

Isto kao i belci, Hispano, Azijati.....:default_coffee:

 

Moguce, nemam taj podatak ali nebitno, zato sto ostaju u zivotima svoje dece ..... poenta.

 

Samo je 12 godina proslo otkada je jedan senator pricao ovo sto ja pricam i sto svaka budala zna i samo nekoliko meseci pre nego su ga postavili  ......... danas isti CNN kaze da je to laz i rasizam. Stiglo naredjenje iz komiteta. Yebiga. Mora se progresivno dalje u nove petoletke.

 

Ko bi rekao, a deluje i prica kao veliki vernik. :classic_biggrin:

 

 

Afro.com valjda ne laze While 74.3 percent of all White children below the age of 18 live with both parents, only 38.7 percent of African-American minors can say the same.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Angelia said:

Sta kaze neko ko zivi sa "mirnim protestima" u Portlandu:

Standing in front of a large banner bearing an image of Rep. John Lewis, the Black civil rights icon who died last week, the Rev. E.D. Mondainé, president of the Portland branch of the NAACP, told protesters, “The focus has been moved from where it is supposed to be and made to be a spectacle, a debacle.”

.......

In an op-ed published in the Washington Post, Mondainé denounced what he called the “white spectacle."

“Unfortunately, ‘spectacle’ is now the best way to describe Portland’s protests,” he wrote. “Vandalizing government buildings and hurling projectiles at law enforcement draw attention — but how do these actions stop police from killing black people? What are antifa and other leftist agitators achieving for the cause of black equality?”

 

Posto smo se dugo raspravljali da li je u centru ovoga antifa ili ne, izgleda da ljudi u Portlandu znaju ko divlja po gradu. I sve to u politicke svrhe.

Po definiciji to je cist terorizam.

 

 

Pročitaj malo o tom Mondaine gospodinu. Lik sebe naziva apostolom i kaže da ga je poslao Bog da širi ljubav ili tako neke glupe priče a to sve na početnoj strani njegove web strane 😄

 

To kao da si stavila nekog lika sa protesta što kaže "Tramp je gori od Hitlera" i onda kažeš - eto vidite, istina je da je Tramp gori od Hitlera

Edited by Nicklord
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uini said:

 

problem je poznat, međutim, ako koristiš procente da bi potvrdio svoje predrasude, ili još gore, borderline rasističke stavove - onda problem dobija iskrivljeno tumačenje i vrlo pogrešne zaključke, koji su pre svega neprijatni za čitanje (mada moderaciji ne smetaju. ja sam izvukao jednu rečenicu = na jednu temu. mogao sam nekih drugih 5 iz njegovih svežijih postova na druge teme. sve vrvi od pomenutih kvalifikacija).

 

 

Znaci sad je i statistika postala rasisticka? Nista onda da ne trazimo razloge  vise stope kriminala, vise stope na socijali, nizeg zivotnog stila....to cemo sve da pripisemo nekom nevidljivom nemerljivom rasizmu, koji se ionako ne moze promeniti (posto ga ne mozemo naci).

2 hours ago, Nicklord said:

Pročitaj malo o tom Mondaine gospodinu. Lik sebe naziva apostolom i kaže da ga je poslao Bog da širi ljubav ili tako neke glupe priče a to sve na početnoj strani njegove web strane 😄

 

To kao da si stavila nekog lika sa protesta što kaže "Tramp je gori od Hitlera" i onda kažeš - eto vidite, istina je da je Tramp gori od Hitlera

Kakve to ima veze? Pa znas koliko svestenika govori takve stvari u US?

Covek je president of the Portland branch of the NAACP, znaci oni su smatrali da je dovoljno prestizan da ga izaberu.

Washington Post je smatrao da moze da mu da da napise svoje misljenje.

 

I ja treba da ga diskvalifikujem zato sto je malo hippy?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Znaci sad je i statistika postala rasisticka? Nista onda da ne trazimo razloge  vise stope kriminala, vise stope na socijali, nizeg zivotnog stila....to cemo sve da pripisemo nekom nevidljivom nemerljivom rasizmu, koji se ionako ne moze promeniti (posto ga ne mozemo naci).

 

Da. Sve sto kazes moze se i hoce se upotrebiti pred forumskim prekim sudom, imas pravo na cutanje :s_d: Nazalost, jos jednom se pokazalo da je bilo kakva smislena debata o tome sta se dogadja u Americi jednostavno nemoguca i da se "srbska, navijacka" kao i "levicarska" Srbija udruzeno oslanjanju na oprobano efikasno "rasisticko etiketiranje" u nedostatku bilo kakvih argumenata i tradicionalno ocekivanje "podrske" od moderacije u smislu slanja nepodobnih u gulag :s_d:. Zbog rasizma, a cega drugog, to uvek pali ovih dana.

 

Zbog toga je interesantno pogledati kako se o problemima Amerike govorilo na mainstream medijima pre samo 5-10 godina, otvoreno, slobodno, konstruktivno i u kakvoj opasnosti se USA danas nalazi, pred totalnim gubitkom slobode koja ce se braniti i nadam se odbraniti 3. novembra. Ili ce biti ono sto je bila pre Husseina Baracka Obame ili ce, prvi put to kazem ......  oni topici o kraju Amerike i krahu dolara sa rahmetli foruma B92 kojima sam se slatko smejao 2 decenije dobiti smisao, jer ce se urushiti temelji na kojima je ona postala to sto jeste - temelji slobode.

 

I da se razumemo, ako se to nekim slucajem i desi .... nece to biti nicija krivica do samih Amerikanaca, ona se spolja nije mogla naceti, znali su da to moze samo iznutra.

 

U tom smislu edukativna video podsecanja na promene koje su se desile u poslednjoj deceniji su mnogo efikasnija od trpljenja konstantnog pljuvanja i etiketiranja kojima se sluze oni koji bi iskreno najvise i voleli da vide tu zemlju na kolenima, a koreni te mrznje poticu jos od samoupravno-socijalistickog vaspitanja, preko naciojonalnog budjenja i godina raspleta pa do bombardovanja i gubitka suvereniteta nad delom teritorije ...

 

 

 

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...