Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

5 minutes ago, McLeod said:

 

I sta si ti ovde kvotovao sto pobija ono sto sam ja pisao? Pa ti si ovim linkom potvrdio sve sto sam napisao :lol_2:

 

Znaci pregovara se vec pet i kusur godina sa SPC, svaki predlog SPC je odbila, drzava onda uzme i napise Zakon jer na to ima puno pravo (drzava i crkva nisu ravnopravne, crkva je u odnosu subordinacije prema drzavi), onda SPC opet kuka i mobilise vernike, da ne kazem clanstvo, na proteste?

 

Po cemu se to razlikuje od pocetaka nemilih dogadjaja u bivsoj Jugoslaviji? Hronologija bukvalno ista.

Koliko puta su se sreli za tih 5 godina?

Koliko je to ponuda odbijeno?

Nadji nam barem dvije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Constantin said:

Ajoj razlike....drastićne...izvinjavam se, to suštinski menja stvar :smiley2:   

 

mijenja stvar upravo sustinski. objasnio sam u prethodnom postu navodeci (sustinsku) razliku izmedju pristupa SPC-a rjesavanju svog statusa u Hrvatskoj i pristupa SPC-a rjesavanju svog statusa u Crnoj Gori.

 

 

Quote

Ja sam mislio na zakon, jer je pučansvo MCP crnogorsko pa rekoh da učestvuju u izradi zakona, jer su njihovi državljani,

 

koji imaju svoje predstavnike u parlamentu, gdje se zakoni i donose. 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Constantin said:

U parlamentu stiže na glasanje usaglašeni tekst Zakona. Javna rasprava se ne vodi u Parlamentu...mešaš

 

nisi spominjao javnu raspravu, vec izradu i donosenje zakona. prijedloge zakona radi Vlada, a donosi ih Parlament. "pucanstvo MCP-a" ne postoji kao subjekt u toj (demokratskoj) proceduri. postoji SPC, koji Vlada moze, ali i ne mora, konsultirati kod izrade prijedloga zakona.

 

btw. zasto si izostavio prvi dio posta? el opet po onoj staroj, da ono sto je bitno proglasavamo nebitnim?

 

Edited by Vjekoslav
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vjekoslav said:

 

nisi spominjao javnu raspravu, vec izradu i donosenje zakona.

 

1 hour ago, Constantin said:

 Pa jel to posao crkve. Na njoj je, u ovom slučaju, kao i svakom građaninu da se taj predlog zakona, kritikama, javnom raspravom, učini boljim....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemojte da lažete, u Hrvatskoj su svi manastiri SPC upisani kao isključivo vlasništvo te iste SPC. U Hrvatskoj postoji nešto što se zove onlajn katastar, koji lagano razotkriva vaše laжi, a kako bi dokazao da lažete evo vam konkretni podaci za Manastir Dragović - https://oss.uredjenazemlja.hr/public/cadServices.jsp?action=publicCadastreParcel&institutionID=149&cadastreMunicipalityId=1196&possessionSheetNr=429

 

Red laži/red spina/red relativizacije

 

Nemate pojma o stvarima koje komentarišete, ali opet vam ne smeta da se blamirate kao prosečan seljak na slavi dok prosipa pamet o svetskom poretku. Ne smeta vam oduzimanje osnovnih prava, policijska brutalnost, nezakoniti otkaz i ucene, samo kad je to upereno prema ljudima koji se izjašnjavaju kao Srbi. Fino to recite pa da nastavimo komunicirati kao ljudi, možda to sebi ne želite priznati, ali stvari jesu takve, jedan je standard za druge a sasvim drugi za Srbe.

 

Tek priče o odbijanju SPC kao vlasnika nekretnina da potpiše neke "ugovore", čiju sadržinu niko živ ne pominje, to tek ne bih komentarisao. Relativitacija! Isto je kao kad bi vlasniku parcele rekao slušaj ili potpiši ugovor ili ćemo ti mi zemlju oduzeti putem zakona/eksproprijacije. Isto sranje!

 

edit: Većina ljudi nema afirmativan stav ka rukovodstvu SPC, uključujući i mene. Problem predstavlja bahata vlast i don Milo Korleone.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sprivel said:


836e9ae340fff02f1eb13379a8bdb70d.jpg


Besramno kreiranje gradjanskih sukoba u CG. Na kraju ovo sve ide na ruku Djukanovicu ko god je nesto naucio iz prethodnih 30 godina. Dobice jos vecu podrsku spolja, a sama SPC ce biti dalje od cilja da pravno zastiti ono sto smatra svojim. Koriscenje crkvenog spora sa drzavom za kompenzaciju sopstvene politicke jalovosti. Medjutim ljudski zivot u smuslu nekog prosperiteta malog coveka na ovim prostorima nikad nista nije znacio. Prezir prema svakoj normalnosti.

 

Ako se ta drzava odvojila, a jeste i ima procenat naroda koji ima osecanje dvojnog identiteta normalan bi je podrzao, a ne bi se konfrontirao sve u zelji da to preokrene po cenu siromastva i propasti jos par generacija. 


KGB isprdak koji vodi Rusima proxy rat na tudjoj teritoriji zbog ulaska CG u Nato i zaokruzivanja Jadrana u NATO sferi. 
 

Balkan je jedno prokleto mesto koje radja i neguje egocentricne alfa majmune i blenatave zenturace koje ih u tome podrzavaju, kolonu onih koji ih podrzavaju i svi besramni jedu i potkradaju  «svoj» narod uz neverovatnu kolicinu saharinske patetike i patosa. A narod im se, s oprostenjem, uvek zgodno namesti. 

 

Slobodno me banujte.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

836e9ae340fff02f1eb13379a8bdb70d.jpg

😄
ali brojevima 17 navijaca, i to Buducnosti.
ovo je u rangu drzavnog udara u CG.
inace, sinoc su u Bg izbusene gume na auto
koje je brendirano sa nazivom firme a koje u sebi ima Montenegro.

Kazu da je neka nastavnica u Cg dobila otkaz jer je ucila djake da Crnogorci ne postoje, to je taj progon i ta oluja vjerovatno, trebali su je postavit za ministra da se ne bi pricalo o ugrozenosti.

Edited by SamoFlacko
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SamoFlacko said:



Kazu da je neka nastavnica u Cg dobila otkaz jer je ucila djake da Crnogorci ne postoje, to je taj progon i ta oluja vjerovatno, treba li su je postavit za ministra da se ne bi pricalo o ugrozenosti.

A ovde će onaj što je veličao Nedića da dobije prostor i da se raspravlja o toj gnusnoj relativizaciji. Nismo isti, što bi vi grobari rekli xD mada kao i vi, jesmo jbg, lazem.

Link to comment
Share on other sites

Ministar u Vladi Srbije 

 

"On smatra da je cilj crnogorske vlasti da kroz progon, pretnje i svaku moguću diskriminaciju uništi političku snagu Srba u toj državi i da na popisu stanovništva sledeće godine srpski narod svede na, kako kaže, statističku grešku."

 

Evo popisa po godinama, koji svjedoči o progonu, posebno devedestih i o velikocrnogorskom uticaju.

 

 

Prema popisu stanovništva 1971. bilo je 529,604 stanovnika:

Crnogorci: 355,632 (67.15%)
Muslimani: 70,236 (13.26%)
Srbi: 39,512 (7.46%)
Albanci: 35,671 (6.74%)
Jugoslaveni: 10,943 (2.07%)
Hrvati: 9,192 (1.74%)

 

 

Prema popisu stanovništva 1991. bilo je 615,035 stanovnika:

Crnogorci: 380,467 (61,86%)
Muslimani: 89,614 (14,57%)
Srbi: 57,453 (9,34%)
Albanci: 40,415 (6,57%)
Jugoslaveni: 26,159 (4,25%)
Hrvati: 6,244 (1,02%)

 

 

Prema popisu stanovništva 2003. bilo je 620,145 stanovnika:

Crnogorci: 267.669 (43,16%)
Srbi: 198.414 (31,99%)
Bošnjaci: 48.184 (7,77%)
Albanci: 31.163 (5,03%)
Muslimani: 24.625 (3,97%)
Hrvati: 6.811 (1,1%)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, SamoFlacko said:

Ministar u Vladi Srbije 

 

"On smatra da je cilj crnogorske vlasti da kroz progon, pretnje i svaku moguću diskriminaciju uništi političku snagu Srba u toj državi i da na popisu stanovništva sledeće godine srpski narod svede na, kako kaže, statističku grešku."

 

Evo popisa po godinama, koji svjedoči o progonu, posebno devedestih i o velikocrnogorskom uticaju.

Izjašnjavanje na popisu u Crnoj Gori je više političko nego etničko pitanje, i to iz dva razloga - ljudima je sve jedno da li će izabrati prvo ili drugo, i pre će se odlučiti za drugo ako time pokazuju da su protiv režima Mila Đukanovića. Na isti ili sličan način treba posmatrati crkveno pitanje, ne kao pitanje religije ili pripadnosti crkvi, nego kao jedan vid otpora režimu i vlasti. 

 

Ovo grudvanje između dva diktatorska režima ne bih komentarisao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, SamoFlacko said:

Ministar u Vladi Srbije 

 

"On smatra da je cilj crnogorske vlasti da kroz progon, pretnje i svaku moguću diskriminaciju uništi političku snagu Srba u toj državi i da na popisu stanovništva sledeće godine srpski narod svede na, kako kaže, statističku grešku."

 

Evo popisa po godinama, koji svjedoči o progonu, posebno devedestih i o velikocrnogorskom uticaju.

 

 

Prema popisu stanovništva 1971. bilo je 529,604 stanovnika:

Crnogorci: 355,632 (67.15%)
Muslimani: 70,236 (13.26%)
Srbi: 39,512 (7.46%)
Albanci: 35,671 (6.74%)
Jugoslaveni: 10,943 (2.07%)
Hrvati: 9,192 (1.74%)

 

 

Prema popisu stanovništva 1991. bilo je 615,035 stanovnika:

Crnogorci: 380,467 (61,86%)
Muslimani: 89,614 (14,57%)
Srbi: 57,453 (9,34%)
Albanci: 40,415 (6,57%)
Jugoslaveni: 26,159 (4,25%)
Hrvati: 6,244 (1,02%)

 

 

Prema popisu stanovništva 2003. bilo je 620,145 stanovnika:

Crnogorci: 267.669 (43,16%)
Srbi: 198.414 (31,99%)
Bošnjaci: 48.184 (7,77%)
Albanci: 31.163 (5,03%)
Muslimani: 24.625 (3,97%)
Hrvati: 6.811 (1,1%)

Попис становништва 2011. године

За више информација погледајте: Попис становништва 2011. у Црној Гори

Укупно - 620.029

Етнички састав:

 

 

Gde su Jugosloveni ?

 

Između dva popisa se izgubilo 20 000 Srba, "rodilo se" više od 10 000 Crnogoraca, po oko 5000 Bošnjaka i Muslimana, a Albana tek nešto preko 1000. 

Ne znam zašto na prethodnim statistikama nema Roma ? Kao što rekoh o Jugoslovenima...

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Constantin said:

Попис становништва 2011. године

За више информација погледајте: Попис становништва 2011. у Црној Гори

Укупно - 620.029

Етнички састав:

 

 

Gde su Jugosloveni ?

 

Između dva popisa se izgubilo 20 000 Srba, "rodilo se" više od 10 000 Crnogoraca, po oko 5000 Bošnjaka i Muslimana, a Albana tek nešto preko 1000. 

Ne znam zašto na prethodnim statistikama nema Roma ? Kao što rekoh o Jugoslovenima...

Idi u Crnu Goru i budi prvijenac.😂

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Laki Juan said:

Izjašnjavanje na popisu u Crnoj Gori je više političko nego etničko pitanje

 

nije tu Crna Gora usamljen slucaj. pogledaj Bosnu. uostalom, mozes i Hrvatsku (obrati paznju na Skorin Domovinski pokret i njihovu temeljnu politicku odrednicu -> hrvatstvo). sta uopce znaci etnicko, a da je liseno politickog konteksta? pa, nista ne znaci. znaci Hercegovac, ili Licanin, ili Sumadinac, ili Zagorac. dakle nista.

 

 

17 minutes ago, Don Laki Juan said:

Na isti ili sličan način treba posmatrati crkveno pitanje, ne kao pitanje religije ili pripadnosti crkvi, nego kao jedan vid otpora režimu i vlasti. 

 

ti znas da ja tebe smatram najboljim moderatorom PTF-a Historija u kompletnoj historiji FB92, el tako? tako je. pazi sad. kada su Rusi i Nijemci potamanili poljsku intelektualnu elitu, a tamanili su je sistematski i temeljito godinama (u biti decenijama, pa i stoljecima), poljski narod se okrece svecenicima katolicke crkve. nikada ranije katolicka crkva nije imala ni priblizno tako znacajnu ulogu u poljskom drustvu kao za vrijeme II. svj. rata.  e vidis, to su bili trenuci kada se moglo reci -> idemo sa svecenicima! protiv Hitlera! protiv Staljina!

 

Crna Gora, hvala Bogu (u kojeg niko ne vjeruje), nije u takvom historijskom trenutku. nije tocno da se Milo ne moze skinuti s vlasti demokratskim putem. moze. samo treba imati malo respekta, i pomalo vjere u te ljude dole. ja imam. zasto ti nemas?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Constantin said:

@SamoFlacko postavio popise do nezavisnosti Crne Gore, a nije (ne znam da li namerno) jedine, kojih se verovatno jedino i seća, koji je  urađen nakon proglašavanja nezavisnosti. 

 

Na wikipediji nisu bili podaci iz 2011, čak sam i zaboravio na taj popis, ali koja je tačno razlika. Od devedesetih do dvijehiljaditih se vidi ogroman pad broja ljudi koji se izjašnjavaju kao Crnogorci a porast onih koji se izjašnjavaju kao Srbi.

Da te podsjetim, isto je dps bio na vlasti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vjekoslav said:

 

nije tu Crna Gora usamljen slucaj. pogledaj Bosnu. uostalom, mozes i Hrvatsku (obrati paznju na Skorin Domovinski pokret i njihovu temeljnu politicku odrednicu -> hrvatstvo). sta uopce znaci etnicko, a da je liseno politickog konteksta? pa, nista ne znaci. znaci Hercegovac, ili Licanin, ili Sumadinac, ili Zagorac. dakle nista.

 

 

 

ti znas da ja tebe smatram najboljim moderatorom PTF-a Historija u kompletnoj historiji FB92, el tako? tako je. pazi sad. kada su Rusi i Nijemci potamanili poljsku intelektualnu elitu, a tamanili su je sistematski i temeljito godinama (u biti decenijama, pa i stoljecima), poljski narod se okrece svecenicima katolicke crkve. nikada ranije katolicka crkva nije imala ni priblizno tako znacajnu ulogu u poljskom drustvu kao za vrijeme II. svj. rata.  e vidis, to su bili trenuci kada se moglo reci -> idemo sa svecenicima! protiv Hitlera! protiv Staljina!

 

Crna Gora, hvala Bogu (u kojeg niko ne vjeruje), nije u takvom historijskom trenutku. nije tocno da se Milo ne moze skinuti s vlasti demokratskim putem. moze. samo treba imati malo respekta, i pomalo vjere u te ljude dole. ja imam. zasto ti nemas?

 

Sve pet osim poslednjeg dela.

 

Upravo ovim protestima dokazuju da ne moze. Zato sto se skupljaju i protestuju da bi branili nekakve svetinje koje niko nece da srusi, zapali, presadi u drugu saksiju, nego ce biti isto gde su uvek bile i isto ces da dajes priloge/molis se/sta vec kao i do tada, u koji ce to dzep ici neces znati kao i do tada.

 

Ovo iznenadno budjenje svesti i mantranje o imovinsko-pravnim odnosima o kojima 99% onih tamo nemaju pojma, a onih 1% koji imaju lazu kao psi bi bilo mnogo bolje da se desilo bilo kada u prethodnih 15-ak godina, kada je pocelo sistematsko satiranje misleceg pojedinca u Crnoj Gori, kao i ovde.

 

A i ovde i tamo i bilo gde na Balkanu, sabornost se podstice recimo Kosovom, crkvom, vakcinama i drugom mitomanijom ili teorijama zavere, a stvari od zivotne vaznosti ili civilizacijske tekovine se ovde nikada nece braniti, ili ce ih braniti saka jada ljudi koji kad vide koliko ih je, samo se vracaju u svoj mehur ili pale odavde, jer nece da imaju posla sa pecinskim ljudima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SamoFlacko said:

 

Na wikipediji nisu bili podaci iz 2011, čak sam i zaboravio na taj popis, ali koja je tačno razlika. Od devedesetih do dvijehiljaditih se vidi ogroman pad broja ljudi koji se izjašnjavaju kao Crnogorci a porast onih koji se izjašnjavaju kao Srbi.

Da te podsjetim, isto je dps bio na vlasti.

Ja sam sa wikipedije ovo kvotovao.

DPS...? Nije to "isti DPS" Seti se (ima na net-u, ako se ne sećaš) šta je onda Milo govorio, a šta sada.

 

Nego, šta se ovo dešava...zabranjen ulaz iz Srbije u CG, a letovi iz PG i Tivta može ?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Sve pet osim poslednjeg dela.

 

Upravo ovim protestima dokazuju da ne moze. Zato sto se skupljaju i protestuju da bi branili nekakve svetinje koje niko nece da srusi, zapali, presadi u drugu saksiju, nego ce biti isto gde su uvek bile i isto ces da dajes priloge/molis se/sta vec kao i do tada, u koji ce to dzep ici neces znati kao i do tada.

 

Ovo iznenadno budjenje svesti i mantranje o imovinsko-pravnim odnosima o kojima 99% onih tamo nemaju pojma, a onih 1% koji imaju lazu kao psi bi bilo mnogo bolje da se desilo bilo kada u prethodnih 15-ak godina, kada je pocelo sistematsko satiranje misleceg pojedinca u Crnoj Gori, kao i ovde.

 

A i ovde i tamo i bilo gde na Balkanu, sabornost se podstice recimo Kosovom, crkvom, vakcinama i drugom mitomanijom ili teorijama zavere, a stvari od zivotne vaznosti ili civilizacijske tekovine se ovde nikada nece braniti, ili ce ih braniti saka jada ljudi koji kad vide koliko ih je, samo se vracaju u svoj mehur ili pale odavde, jer nece da imaju posla sa pecinskim ljudima.

 

ne skuplja se na tim protestima cijela Crna Gora. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...