Jump to content

Klasika


Borko

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
16 hours ago, Radoye said:

Umro Rodzer Rejdzer, pisao sam vec o njemu ovde, covek koji se kvalifikovao za Indi 500 u 3 godine starom bolidu kojeg je sam intenzivno prepravio u svojoj garazi i kojeg je pogonio motor iz rashodovanog autobusa...

 

https://racer.com/2022/02/20/roger-rager-1948-2022/

Jbt zamisli koja je to ljubav prema moto trkama, totalno nezamislivo i u to vreme a kamo li sada. Kakva stras ili ludost je potrebna za ovakav poduhvat i uspeh

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vic Elford, 1935-2022

 

Quote

Among the world’s greatest drivers, there are soloists and all-rounders. England’s Vic Elford, who died on Sunday at the age of 86 after a prolonged fight with cancer, will be remembered as possibly the most talented artist to delighted crowds on tarmac, sand, gravel and ice.

 

The man nicknamed “Quick Vic” had a penchant for racing and taming some of the fiercest cars and circuits the sport has known, all done in a seemingly endless list of series and disciplines, and all throughout an era where primitive safety standards were the norm and driver deaths were common.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ove godine Grand Prix 4 puni 20 godina, inače moja omiljena simulacija. Šteta je što nije bilo nastavaka...

 

Jedan od dragulja igre jeste ovo uputstvo kako podesiti automobil (aerodinamiki, mehaniku, menjač) i izabrati strategiju.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uh ja sam igrao sve Kromondove Granprije do te cetvorke, jos uvek imam negde dvojku za DOS i to na flopiju :classic_smile:

 

Izlazak cetvorke se poklopio sa periodom kad sam emigrirao, imao sam tih godina mnogo vecih briga u zivotu pa tako nikad nisam uspeo da se posvetim ovome u dovoljnoj meri. Kromondovi simulatori su uvek bili izuzetno detaljni, mada im je mana graficki prikaz - naime, FPS rate ne varira, igra prikazuje svaki frejm bez izuzetka pa tako u situacijama kad je neka guzva umesto da preskace frejmove igra jednostavno uspori.

 

Link to comment
Share on other sites

U nedelju umro Rene Visel, nekadasnji vozac Lotusa.

 

300-port-wisell.jpg

Debitovao na VN SAD 1970. nakon tragicne smrti Johena Rinta i otkaza Dzona Majlsa na Monci (Majls je smatrao da Lotusov bolid nije bezbedan i odbio je da ga dalje vozi) i na svojoj prvoj F1 trci uzeo je trece mesto, sto ce se ispostaviti kao njegov jedini podijum na nekoj trci za svetski sampionat. Naredne sezone Lotus nije bio konkurentan no Visel je ipak ostao u senci timskog kolege Emersona Fitipaldija uzevsi 9 bodova spram Emoovih 16. Prelazi u BRM koji je prethodne sezone bio konstruktorski vicesampion ali ovo se upravo poklapa sa periodom kada ovo nekad slavno ime pocinje put u opskurnost. Visel je u narednih par sezona imao sporadicne angazmane u privatnim timovima na pokojoj trci da bi karijeru zavrsio 1974. odustajanjem na svom domacem Granpriju u Svedskoj.

 

Van F1, uspesno se takmicio u F3 (nacionalni sampion), turing i trkama sportskih prototipova.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...