Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

5 minutes ago, Constantin said:

To je OK, kao i članska i pretplatna karta npr. takav vid pozdravljam. Mislio sam na čiste donacije....inače za koga navijaš ?

To mi je ok u nekim klubovima, u nekim slučajevima. Kako navijam za Dinamo, to nije dolazilo u obzir.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Bugl Khan said:

Nego u Sarajevu, Zagrebu, Rijeci, Novom Sadu, Mostaru, Spl... Banja Luci....

Klubu vr3emenom i parama. Paljenjem baklje baš i ne pomažeš 😄

.... Vinkovcima, Zenici, Ljubljani.....

Eh, to su bila gostovanja i utakmice a ne ovo danas - na pola ides gradskim prevozom.

Retko kad je bilo nekih ozbiljnijih tuca, uglavnom sitna prepucavanja i  druzenje sa domacinima posle utakmice uz ice i pice.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

.... Vinkovcima, Zenici, Ljubljani.....

Eh, to su bila gostovanja i utakmice a ne ovo danas - na pola ides gradskim prevozom.

Retko kad je bilo nekih ozbiljnijih tuca, uglavnom sitna prepucavanja i  druzenje sa domacinima posle utakmice uz ice i pice.

:default_coffee:

Kad ste papci. malošaketanja pa na pivu i ćevape, umjesto da si šipkama otvarate glave.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Kad ste papci. malošaketanja pa na pivu i ćevape, umjesto da si šipkama otvarate glave.

Kakve sipke i ostali rekviziti te spopali?

Ko ce to da tegli vozom, autobusom..... i rizikuje druzenje sa narodnom milicijom koja je takve obozavala da isara pendrekom po telu da su mogli da statiraju kao zebre posle?

:classic_biggrin:

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kronostime said:

Kakve sipke i ostali rekviziti te spopali?

Ko ce to da tegli vozom, autobusom..... i rizikuje druzenje sa narodnom milicijom koja je takve obozavala da isara pendrekom po telu da su mogli da statiraju kao zebre posle?

:classic_biggrin:

Ma zajebavam se 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
24 minutes ago, Bugl Khan said:

"Huligani iz Zagreba su mu oduzeli život"

Tzv WC papir novinarstvo iliti port

U neverici je dokle doseže bahatost od strane navijača Dinama na raznim forumima. Sudski proces nije okončan ali oni znaju da nisu ubili to Aekovog navijača i tu nema diskusije. Severna Koreja vapi za takvom samodisciplinom

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Perkos2 said:

U neverici je dokle doseže bahatost od strane nanvijača Dinama na raznim forumima. Sudski proces nije okončan ali oni znaju da nisu ubili to Aekovog navijača i tu nema diskusije. Severna Koreja vapi za takvom samodisciplinomNe

Sudski proces nije završen a oni tvrde da nikome nije dokazana krivnja. Nerealna bahatost. Pa zna se da si za ubojstvo kriv dok ne dokažeš nevinost. Ili oni trebaju dokazati da si kriv prije nekih 30 godina zatvora? Ne, to bi bila Sjeverna Koreja. Ili bi bilo obrnuto? 

Sve mi se pomiješalo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 Fiorentina će dobiti kaznu jer su njeni navijači rasistički vrijeđali McKenniea, Keana i Vlahovića. 

Kad je bio prije gro godina slučaj (pojavio se video na (YT) gdje De Rossi rasistički vrijeđa Mandžukića riječi "zingaro" (cigan). Ostavio sam komentar u smislu čekaj, šta je ovo skrivena kamera, Talijan Hrvata naziva Ciganom? Nerealno. Što je slijedeće, Sumo borac naziva maratonca debelim? Naravno, radilo se o klasičnom bacanju udice i trolanju. Ali kako je njih to pogodilo, to je bilo na stotine komentara. Od razumnih odgovora, do vrijeđanja, do generalizacije ( kriminal), do prave uvrijeđenosti. Spominjalo se rimsko carstvo i slične gluposti...

Pojma nisam imao za taj, kako bi Ameri rekli, chip on their shoulders.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Naisao sam na ovu vest na B92:

 

Spoiler

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2023&mm=12&dd=14&nav_id=2450010

 

Grčka protiv huligana – ulazak na stadione više neće biti isti

Zbog nasilja koje ne jenjava oko sportskih priredbi u Grčkoj, država je preduzela nove mere na suzbijanju huliganstva među navijačima.

Izvor: B92 četvrtak, 14.12.2023. | 13:57 -> 20:05 Tweet

Podeli

Foto: EPA-EFE/FILIP SINGER

Kap koja je "prelila čašu" besa javnosti je nedavno teško povređivanje policajca signalnom raketom pre odbojkaškog meča Panatinaikosa i Olimpijakosa.

Osumnjičeni za napad na policajca je 18-godišnjak i njemu je u petak počelo suđenje za pokušaj ubistva.

 

U međuvremenu, država je preduzela niz mera u cilju suzbijanja ovakvih i sličnih scena u budućnosti.

Grčka vlada je donela odluku da svi stadioni do 12. februara budu zatvoreni, dakle svi fudbalski mečevi biće igrani bez prisustva publike, a kada se stvari vrate u normalu navijače čekaju novine pri ulasku na tribine.

Sve do sada, pišu Grci, radila se provera nadzornih kamera oko stadiona i na samim tribinama jednom u godinu dana, a od sada će se sistemi proveravati na dnevnom nivou kako bi video nadzor bio funkcionalan u svakom trenutku.

Takođe, navijačima više neće biti omogućena kupovina karata na blagajnama ili onlajn putem, takve karte odlaze u istoriju i zameniće ih personalizovane ulaznice.

Neće biti potrebno da navijači pokazuju kartu već identifikaciju na telefonu (uz potvrdu da je karta plaćena uz ostavljene lične podatke) i to će im biti osnovni uslov za ulazak na stadion. Na ulazima će biti postavljeni čitači, neće biti potrebno prisustvo redara i policije, navijači će telefonima "otključavati" kapije i ulaziti na tribine.

Generalni sektretar vlade zadužen za sport Jorgos Mavrokas kaže da je cilj da se ovaj sistem implementira do 12. febrauara - kada će navijači ponovo moći da pohode stadione.

 

pa rekoh da pitam sta bi sa onom utakmicom i navijacima Dinama? Jel doneta tu neka presuda?

Edited by Miskooo
Link to comment
Share on other sites

60ak ih je pušteno kući. Da ne bude zabune, pušteni su oni kojima nisu mogli dokazati sudjelovanje u neredima ni na koji način.
Mislim (samo moje mišljenje) da će se hrvatska država umješati (ili se več umješala). Jer Hrvatska već ima loša iskustva s grčkim pravosuđem. Prije 15ak godina su uhitili kapetana broda, strpali ga u zavor, te osudili na 15 godina za šverc droge. Nakon godinu i pol su shvatili da čovjek ipak nema veze sa tim i oslobodili ga.
Ako koga zanima neka progugla ime kapetana: Krsto Laptalo.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bugl Khan said:

I danas je određen broj Dinamovih navijača pušten iz grčkih zatvora. Još cca 20ak i svi su vani.

Onda se Grci u miru mogu posvetiti traženju ubojice.

 

jesu oslobođeni optužbi ili se brane sa slobode?

koliko sam ja pratio optužbe su za izazivanje nereda i još ponešto za šta mogu dobiti i do tri godine zatvora

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

jesu oslobođeni optužbi ili se brane sa slobode?

koliko sam ja pratio optužbe su za izazivanje nereda i još ponešto za šta mogu dobiti i do tri godine zatvora

Mislim da bi se branio sa slobode mora protiv tebe biti podignuta optužnica. 

A i 3 godine mi malo za ubojstvo. 

EDIT: u biti, mislim da si u pravu. Protiv određenog broja će biti, ili jesu, podignute optužnice. Za izazivanje nereda i sl. 

Bitno je da ubojica nije navijač Dinama. Da se to ne veže ni za Zagreb, ni za Dinamo, ni za BBB.

Te Galatasaray-Leeds priče.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Bugl Khan said:

Mislim da bi se branio sa slobode mora protiv tebe biti podignuta optužnica. 

A i 3 godine mi malo za ubojstvo. 

EDIT: u biti, mislim da si u pravu. Protiv određenog broja će biti, ili jesu, podignute optužnice. Za izazivanje nereda i sl. 

Bitno je da ubojica nije navijač Dinama. Da se to ne veže ni za Zagreb, ni za Dinamo, ni za BBB.

Te Galatasaray-Leeds priče.

Pa ako nisu našli ubicu otkud ste sigurni da on ipak nije bio sa bbb? Optužba za namerno izazivanje nereda u drugoj državi nije bez težine, naravnl daleko manje nego ubistvo ali ni 2-3 godine u apsani nije malo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...