Jump to content

Huligan


Stoned Laki21

Recommended Posts

Grcka policija izgleda imala sve moguce informacije. Hrvati ih obavijesili o mogucem dolasku grupe huligana jos 04.08, od Crnogoraca dobili informaciju da su na izlazu iz CG prema Albaniji registrovali 120 hrvatskih huligana u 21 vozili na putu prema Grckoj i opet su si dopustili da im ovi prodju kroz skoro citavu drzavu od albanske granice do Atine i naprave ovakav haos. Cak su imali informacije da ce ih ugostiti "prijateljska" huliganska grupa Gate 13 i da ce odsjedati u oko Panatinog stadiona. Za ovo ministar unutrasnjih poslova Grcke treba dati ostavku, nevjerovatno je da si ijedan MUP na svijetu dopusti ovakav propust. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Težak amaterizam. Mogli su opušteno da ih zadrže na granici dok im ne zabrane ulazak u zemlju i ćao.

 

1 hour ago, Perkos2 said:

Likove poput ovog kažnjavao bih isto kao i one što se tuku, kako se ono kaže stručno ,"podstrekuje na nasilje"

Bukvalno sam o tome razmišljao dok sam čitao. Mrvu saosećanja prema poginulom nije pokazao. Leteo bi mi iz advokatske komore naglavačke, ako ikako može to da se sredi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milion puta je grcka murija ispala presmesna, na svim mogucim rukometnim, vaterpolo i odbojkaskim derbijima se ubijaju tamo redovno bez prisutnog policajca.

Lista je predugacka, napad Delija na BBB na aerodromu iako je policija znala da su obe grupe u gradu, PAOK - Rapid gradjanski rat u Solunu, AEK - Hajduk veliki neredi, ovo sada. 

Naravno da su glavni krivci ludaci iz Zagreba koji su krenuli nozevima da kolju ali da je Dinamo kriv, tesko. Amaterizam je da Grci nisu reagovali ni na poziv crnogorske policije da 120 huligana u 20 vozila prelazi crnogorsku granicu usred noci ka Albaniji. Mi zivimo u policijskoj drzavi i znamo svi kako bi se resavalo to ovde. Doduse se i kod nas desavali takvi napadi, npr. pocetkom 2000ih na hrvatske navijace koji su se vracali iz Sofije usred Beograda ali su tada Hrvati imali pratnju, isto desavanja na Jazu u Budvi kada su Cigani napali BBB. I tada su barem imali pratnju. Ovo je zaista neverovatno. Citava Evropa je znala da ce biti sranja a u centru grada nema policije u blizini stadiona nakon treninga ekipa. Tezak propust i dobro je da grcka vlast redom sece glave odgovornim policajcima iz Atine. 9 ih otpusteno vec. Ode zivot od 29 godina zbog jebenih kvalifikacija evrokupova i par sekundi adrenalina. Tuzno.

NK Dinamo je rob ovih psihopata i ima istorijski trenutak da razresi s njima, naravno da nece, jer to tako ovde biva.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da svaka članica EU bez problema može da privremeno ograniči ulaz, uostalom to se radilo tokom korone. Posebno kad su u pitanju lica koja su "kritična".

Dobro Korona je sasvim druga situacija, moje misljenje neko, moguce da gresim.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pa znala je policija da je zabranjen dolazak gostujucih navijaca i opet su ih pustili da prodju. 

Zasto ih je hrvatska policija onda pustila da izadju iz zemlje? Nemojmo se praviti naivni. Koliki je propust hrvatskog mup-a? Znate obavestili smo kolege u Grckoj. Kako da ne. Jedino obavestenje je moralo da bude sprecili smo huligane da napuste zemlju.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, suptil said:

Zasto ih je hrvatska policija onda pustila da izadju iz zemlje? Nemojmo se praviti naivni. Koliki je propust hrvatskog mup-a? Znate obavestili smo kolege u Grckoj. Kako da ne. Jedino obavestenje je moralo da bude sprecili smo huligane da napuste zemlju.


I to je tacno. Hrvatski zakon o nasilju na sportskim dogadjajima cak omogucava javljanje na policijskoj stanici pre/tokom i posle utakmica. Sto je bez problema primenjivo i u ovoj situaciji.
 

Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam da se taj zakon odnosi iskljucivo na sportske dogadjaje unutar Hrvatske. 

 

8 minutes ago, suptil said:

Zasto ih je hrvatska policija onda pustila da izadju iz zemlje?

 

Ovaj dio ni meni nije najjasniji sem ako ne postoji neki zakon koji onemogucava policiju da sprijeci hrvatske drzavljane da napuste zemlju osim ako nemaju zabranu napustanja zemlje. Kako god veca je krivica na grckoj policiji koja je dopustila ovo sve i pored svih mogucih informacija koje su imali. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pretpostavljam da se taj zakon odnosi iskljucivo na sportske dogadjaje unutar Hrvatske. 

 

 

Ovaj dio ni meni nije najjasniji sem ako ne postoji neki zakon koji onemogucava policiju da sprijeci hrvatske drzavljane da napuste zemlju osim ako nemaju zabranu napustanja zemlje. Kako god veca je krivica na grckoj policiji koja je dopustila ovo sve i pored svih mogucih informacija koje su imali. 

Da je svako radio svoj posa ne bi bilo problema. Huligani ne bi ni dosli do Grcke. A u toj situaciji ne bi veci deo krivnje bio na grckoj policiji. Mnogo se pravimo ludi! Ne postoje pravne drzave. U Grckoj su barem sve poostrili. Od nevezivanja pojasa na autoputu oduzimanje tablica pa se slikaj do ovakvih tragicnih stvari. I sad preko 50 navijaca Dinama, cekaju ili dozivotnu ili 20 godina zatvrora. Ti huligani jesu domaci drzavljani ali su i izvrsioci krivicnih dela koji su krenuli da izvrse krivicno delo. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Pretpostavljam da se taj zakon odnosi iskljucivo na sportske dogadjaje unutar Hrvatske. 

 

 

Ovaj dio ni meni nije najjasniji sem ako ne postoji neki zakon koji onemogucava policiju da sprijeci hrvatske drzavljane da napuste zemlju osim ako nemaju zabranu napustanja zemlje. Kako god veca je krivica na grckoj policiji koja je dopustila ovo sve i pored svih mogucih informacija koje su imali. 


Ma kakvi.


https://www.zakon.hr/z/445/Zakon-o-sprječavanju-nereda-na-športskim-natjecanjima

 

Clanak 32
(1) - pasus 3

"...zabrane odlaska na odredjena sportska natjecanja u inozemstvu..."

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Ne vidim razlog za kaznu Dinamu, iskreno, sem ako se ne dokaze da su na neki nacin pomogli odlazak huligana u Atinu. Cist propust grcke policije i ostalih bezbednosnih sluzbi.

 

Oko toga da li mozes da zabranis kolima sa hrvatskim tablicama da udju u Grcku, naravno da mozes, nije da se zbog ovakvih stvari kada ima indicija da ce doci do incidenata nije to vec radilo.

 

Kako su oni zamislili da ce uspeti da prate i kontrolisu ljude iz 200 i kusur automobila i kombija kad dodju u Atinu ziv nisam, takva genijalna ideja ne bi pala na pamet konzilijumu doktora u sastavu Vulin, Stefanovic, Mali i Gasic.

Kazna Dinamu radi propusta grčke policije? Dobili su imena i prezimena huligana. Javljeno im je da su prošli CG. Ušli su neometano u Atenu i napravili sranje. 

Kakve veze Dinamo ima s tim? Jesu došli na utakmicu Dinama? Nisu. 

Puste želje i snovi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nas zakon je naprimer mnogo restriktivniji od ovoga sto se dosta toga tice ali nasa policija ne bi smela ni u teoriji ni u praksi da zabrani izlazak iz zemlje. 
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_sprecavanju_nasilja_i_nedolicnog_ponasanja_na_sportskim_priredbama.html

 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Milion puta je grcka murija ispala presmesna, na svim mogucim rukometnim, vaterpolo i odbojkaskim derbijima se ubijaju tamo redovno bez prisutnog policajca.

Lista je predugacka, napad Delija na BBB na aerodromu iako je policija znala da su obe grupe u gradu, PAOK - Rapid gradjanski rat u Solunu, AEK - Hajduk veliki neredi, ovo sada. 

Naravno da su glavni krivci ludaci iz Zagreba koji su krenuli nozevima da kolju ali da je Dinamo kriv, tesko. Amaterizam je da Grci nisu reagovali ni na poziv crnogorske policije da 120 huligana u 20 vozila prelazi crnogorsku granicu usred noci ka Albaniji. Mi zivimo u policijskoj drzavi i znamo svi kako bi se resavalo to ovde. Doduse se i kod nas desavali takvi napadi, npr. pocetkom 2000ih na hrvatske navijace koji su se vracali iz Sofije usred Beograda ali su tada Hrvati imali pratnju, isto desavanja na Jazu u Budvi kada su Cigani napali BBB. I tada su barem imali pratnju. Ovo je zaista neverovatno. Citava Evropa je znala da ce biti sranja a u centru grada nema policije u blizini stadiona nakon treninga ekipa. Tezak propust i dobro je da grcka vlast redom sece glave odgovornim policajcima iz Atine. 9 ih otpusteno vec. Ode zivot od 29 godina zbog jebenih kvalifikacija evrokupova i par sekundi adrenalina. Tuzno.

NK Dinamo je rob ovih psihopata i ima istorijski trenutak da razresi s njima, naravno da nece, jer to tako ovde biva.

NK Dinamo nema veze s njima, niti ih plaća. 

Oni su u nadležnosti policije.

3 hours ago, Perkos2 said:

Ko su sponzori BBB?

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ma kakvi.


https://www.zakon.hr/z/445/Zakon-o-sprječavanju-nereda-na-športskim-natjecanjima

 

Clanak 32
(1) - pasus 3

"...zabrane odlaska na odredjena sportska natjecanja u inozemstvu..."

 

Znaci oni nisu smjeli napustiti Hrvatsku i uputiti se na utakmicu ako su bili osudjivani zbog krsenja ovog zakona i ako im je sud izrekao tu dodatnu mjeru. Sad jedino ostaje mogucnost da su nasli 120 huligana koji nemaju te mjere zabrane al to mi je bas teski sci-fi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Znaci oni nisu smjeli napustiti Hrvatsku i uputiti se na utakmicu ako su bili osudjivani zbog krsenja ovog zakona i ako im je sud izrekao tu dodatnu mjeru. Sad jedino ostaje mogucnost da su nasli 120 huligana koji nemaju te mjere zabrane al to mi je bas teski sci-fi. 

Ama covece ne mogu da napuste zemlju jer nemaju pravo navijaci da budu u Atini (gostujuci). Gde su posli? Imaju debele dosijee, Krenuli su na izvrsenje krivicnog dela. Dousnici, informatori, informeri policijski su sigurno dojavili i znalo se gde idu BB boysi. Mozemo se i dalje praviti naivni i opravdavati. 

 

Edited by suptil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Znaci oni nisu smjeli napustiti Hrvatsku i uputiti se na utakmicu ako su bili osudjivani zbog krsenja ovog zakona i ako im je sud izrekao tu dodatnu mjeru. Sad jedino ostaje mogucnost da su nasli 120 huligana koji nemaju te mjere zabrane al to mi je bas teski sci-fi. 

 

Nije baš tako. Postoji zakonska mogućnost sprečiti odlazak ali se nije koristila.

 

Drugo da sam 100 posto siguran da svako ko ide na tu vrstu avanturu ima par prekršajnu koja bi omogućila da im se ne dozvoli odlazak. 

 

Poenta je naravno ista.

 

A Bugija donekle i razumem, cesto se i ja tako stidim gluposti nasih kada sam sa zvezdom na evro gostovanju ali nikada hvala Bogu (i neka tako ostane) nisu oduzeli nikome zivot.

 

Ovde branis neodbranjivo - naravno da postoje kontakti izmedju navijaca i Dinama (barem u post-Mamic eri). Razmisli jednostavno ovako - ako se kapije Maksimira otvaraju 3 sata pre utakmice, ili 2, kako mislis da se ti ljudi krecu unutar stadiona/tribine za postavljanje koreografije? Mozda teleportacija? Mozda uredno izvadjen dokument ovlascen sudom? 😄 Ili ipak usmesni dogovor sa klubom. Ne pravimo se budale, ipak je poginuo mlad momak. Zatvaranje oci pred nasiljem je jednostavno kapitulacija i ona se tice svih nas koji imamo takvo jezgro navijaca.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, suptil said:

Ama covece ne mogu da napuste zemlju jer nemaju pravo navijaci da budu u Atini (gostujuci). Gde su posli? Imaju debele dosijee, Krenuli su na izvrsenje krivicnog dela. Dousnici, informatori, informeri policijski su sigurno dojavili i znalo se gde idu BB boysi. Mozemo se i dalje praviti naivni i opravdavati. 

 

Naravno da je hr policija znala, cg policija je znala, grčka policija je znala. 

25 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Aha, ok! Naravno.

Ne pojasni mi. Gdje sam u krivu? Kako je Dinamo talac BBBa? Zanima me, stvarno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

Naravno da je hr policija znala, cg policija je znala, grčka policija je znala. 

Pa ako su znali sto ih nisu zaustavili? To je kao pre 20 godina kada su pitali ministra policije u Srbiji na nekoj promociji kad je ovaj rekao znamo koji kriminalci to spremaju ako znate sto ih ne hapsite? Naravno ministar zacutao trenutno a salom se protegao gromoglasni aplauz.

Link to comment
Share on other sites

Just now, suptil said:

Pa ako su znali sto ih nisu zaustavili? To je kao pre 20 godina kada su pitali ministra policije u Srbiji na nekoj promociji kad je ovaj rekao znamo koji kriminalci to spremaju ako znate sto ih ne hapsite? Naravno ministar zacutao trenutno a salom se protegao gromoglasni aplauz.

Hr policija? Ne možeš nekome zabraniti da putuje jer je tebi tako došlo. Ono što se može je ne pustit u državu određene ljude. 

2 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

 

Ama brate, brukaju ugled kluba pred celim svetom! 

Što Dinamo može povodom toga?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...