Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

ja mislim da su na jadnom istoku atlanta i washington sigurni za playoff. ja bih i stavio iznad indiane npr. lamb i warren propustaju pocetak, ne zna se kada se vracaju. oladipu istice ugovor na leto, tu moze biti cirkusa. pa turner je bio u paketu za haywarda, nisam siguran ni koliko je on voljan da ostane. uvek ga mogu trejdovati...mogu se raspasti vrlo lako.

sto vise razmisljam o washingtonu mislim da ce biti vrlo dobri i u top6. samo malo da poprave odbranu (iako nema tu preteranog talenta) i mogu iznenaditi.

 

kaze sofa da ocekuje bar finale konferenicije od bostona a ja to nikako ne vidim bez da dovedu nekoga. slabiji su nego prosle sezone, nemaju klupu, walker je pod znakom pitanja zbog povrede i zelje aingea da ga trejduje...

 

na san antonio niko ni ne obraca paznju.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gggggggg said:

.

sto vise razmisljam o washingtonu mislim da ce biti vrlo dobri i u top6. samo malo da poprave odbranu (iako nema tu preteranog talenta) i mogu iznenaditi.

 

Pa samo to,a uz Hawkse su verovatno najbuzniji na istoku, Hawksi imaju barem dobrog tog def C ovi imaju Tomu Brajanta koji je uzasan. Pored toga ako imaju Bertansa na pf to ce biti med i mleko. Isto vazi za Hawkse samo na pg/sg Trae-Bogdan duo.

Bruklin sam zaboravio tu je hemija zanimljiva, da li ce da se porokaju najbolji ortaci.

A za SAS sto da se obraca paznja kada ce Pop da podjeba Mareja-Whitea i Walkera

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, gggggggg said:

ja mislim da su na jadnom istoku atlanta i washington sigurni za playoff. ja bih i stavio iznad indiane npr. lamb i warren propustaju pocetak, ne zna se kada se vracaju. oladipu istice ugovor na leto, tu moze biti cirkusa. pa turner je bio u paketu za haywarda, nisam siguran ni koliko je on voljan da ostane. uvek ga mogu trejdovati...mogu se raspasti vrlo lako.

sto vise razmisljam o washingtonu mislim da ce biti vrlo dobri i u top6. samo malo da poprave odbranu (iako nema tu preteranog talenta) i mogu iznenaditi.

 

kaze sofa da ocekuje bar finale konferenicije od bostona a ja to nikako ne vidim bez da dovedu nekoga. slabiji su nego prosle sezone, nemaju klupu, walker je pod znakom pitanja zbog povrede i zelje aingea da ga trejduje...

 

na san antonio niko ni ne obraca paznju.

 

interesantno ce biti i zbg same igre i kako ce ove nove igrace uklopiti a ne samo zbog plasmana. sto kaze layup kad imas busnu odbranu i potentan napad tu su u najavi spektakularni obrti i oscilacije iz utakmice u utakmicu.

sto se tice bos nije im finale leasta zagarantovano ali imaju svoje dobre sanse uz jos 4-5 ekipa. oni su ionako i ove igrali bez hejvorda i stigli do finala konferencije. i toronto je vrv slabiji bez ibake i gasola a sa budenhelzorom u plejofu nista baksima nije zagarantovano i jos ante im nije do sada potpisao ugovor. na filadelfiju sa simonsom plejom koji je bezopasan 2 metra od obruca vise ni ne treba trositi reci kad pricamo o samom vrhu.

11 minutes ago, đubrivo. said:

 

ma ovo u bablu je mirage i opsena 

 

to je zbog lebrona čisto da ne pauzira sezonu 

jel kompletira lbj jednu ruku sa prstenovima ove sezone?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, đubrivo. said:

 

apsolutno. plus što bi bio oneliner što je trostruko značajno u ovom trenutku: relevantno je za današnju komunikaciju, malo se čita o lejkersima i pomenuće boru ili slavišu (preferably slavišu)

bas si postao ko uciteljica rada.

Link to comment
Share on other sites

Polupasmo Clippane 4x za redom, Talen Horton Tucker udarao packe, kakva zverina u najavi, bukvalno deluje kao mladi Ingram sa ovom gradjom, jos boljom prackom, skokovima, basketaskim foricama i trikovima...  Da se zna ko je gazda  u gradu, a ko nema finale konferencije u svojoj istoriji

 

 PG : Schroder, Cook, Caruso

 SG : KCP, Horton-Tucker, Vesli

 SF : James, Kuzma, Dudley

 PF : Davis. Kiffacha

 C : Harrell, Gasol

 

   Kakva cemo biti timcina. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, đubrivo. said:

 

jebiga, ti si u fazonu jebeš zakone tržišta, ako neće xy igrač za manje od toga, nećemo nikoga da uzmemo. to je neka priča koju nikada nisam razumeo - ako superbogatom vlasniku clippersa pronađu računicu, otići će preko salary capa koliko treba, tako da ne vidim razliku u 10-15 miliona gore-dole u smislu "isplati se" ili "ne isplati se". te finansijske računice se naprave verovatno pre nego što ponudiš takav ugovor.

 

ako imaš tih nekih 30ak igrača u ligi koji su allstar i borderline allstar, a ujedno imaš i 30 timova u ligi - ne možeš ti sada da kažeš tom top 30 igraču, "ejhej, evo ti ugovor na 2 godine", kada će makar 15 ekipa da mu da ugovor na 4-5, jer takvi igrači ne rastu na drvetu

 

što se plej ofa tiče, po toj logici su onda najbolji igrači trenutno u ligi 1 davis 2 lebron 3 murray 4 lillard 5 mitchell 6-7 luka i jokić, jer su oni najbolje odigrali prošli plej of. zajebavam se naravno.

 

btw, napisao si kako je lilly propustio 20ak tekmi u karijeri a paul george ne znam šta

- pa sad gledam, osim ruki sezone i one u kojoj se povredio, lik ako propusti 5 tekmi u proseku. daklem, jedan od igrača koji je u 90% slučajeva na terenu

 

nemam ništa protiv da ti se ne dopada ni on kao igrač, niti njegov ugovor, samo bih da nekako pričamo objektivno a ne u odnosu na percepciju

 

 

To je idiotizam, a ne zakon tržišta. Idiotizam koji će zahtevati beskrajna povećanja seleri kepa, jer će se ipak shvatiti da ako daš dvojici igrača po 45 miliona, baš i nećeš moći da sklopiš ekipu od 12-14 igrača za ukupno 117m. Čak mislim da će podjednak problem napraviti preplaćivanje osrednjih igrača.

Liga je to jedno vreme jako lepo kontrolisala, recimo imali smo slučaj da je u periodu od 7 godina, seleri kep povećan samo 5 miliona. Lepo se znalo, glavni igrač 20ak miliona, čemu više od toga. Onda unija igrača krene da se buni, prava ovo ono, poveća se kep, ali ne na konto onih najslabije plaćenih igrača, nego se dođe do super max-ova.

 

 

I koliko je uopšte tih max ugovora za igrače koji nisu prvi igrač ekipe? Rekao bih previše malo, da bi to nazvali "zakonom tržišta"

 

Kad pogledaš listu najplaćenijih igrača, tu je u prvih 10 dosta primera kako ti ugovori postanu loši kod nekih igrača. Osim ako misliš da ono što će ove godine odigrati Vol, CP, Grifin, RW, vredi 40m? A toga će biti samo više i više.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

 

To je idiotizam, a ne zakon tržišta. Idiotizam koji će zahtevati beskrajna povećanja seleri kepa, jer će se ipak shvatiti da ako daš dvojici igrača po 45 miliona, baš i nećeš moći da sklopiš ekipu od 12-14 igrača za ukupno 117m.

 

pa warriorsi su imali kakav roster sa svim tim ogranicenjima. evo james i davis isto su sakupili ekipu oko dva ugovora od skoro 40 miliona. i to jos kada cap nije dosao ni blizu 117 miliona.

 

oni koji su spremni da placaju porez, njima nije toliko vazno koliki je cap. evo balmera kao jednog od najbogatijih ljudi na svetu mislis da ce  pitati u cente koliki porez ce morati platiti zbog georgea? zabole ga. 

 

a ovo da george nije vredan ovih para, sta bi onda uradili na mestu clippersa? pustili ga da ode u neke knickse koji bi bili spremni dati te pare za njega i ostati bez icega jer prostora u capu nemaju da ga zamene. znam da je george omrazen i da mnogima nije u top50 igraca lige ali i dalje mislim da je bolje imati njega nego nikoga. trejdovali su milion pickova za njega i onda posle dve sezone kasnije ga pustiti da ode za dz jer eto 'nije vredan tih para'. i ne samo to nego bi onda mozda otisao i leonard. ostali bi bez pickova i bez superstarova. nisam siguran da bi fo clippersa bio spreman za to. a to da ne vredi max i da vredi malo manje jer mos misliti ima isti ugovor kao najbolji igarc u istoriji univerzuma davis je tek debilizam i nema veze sa realnoscu. ili mu das max ili ide u drugi tim gde ce dobiti taj ugovor.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Seleri kep je mrtvo slovo na papiru, tako sad Golden Stejt ima 175 miliona za ovu sezonu, a Bruklin 157 miliona.

 

Vlasnika nista ne moze da spreci, ako on zeli da potrosi. To nikad ne bi uradili vlasnici Minesote, Orlanda, Nju Orleansa i da ne brojim. Samo vlasnici koji obrcu veliki novac u fransizi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...