Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

7 hours ago, SteveFrancis#3 said:

@Radalek

Imas posebnu temu za prospekte i stvari usko vezane za nastupajuci i naredne draftove. Uglavnom da se ne zatrpava ovaj topik stvarima koje mnogima nisu interesantne ili usko vezane za aktuelni NBA. Plus jos NCAA topik gde se komentarisu igre i opet ti isti igraci koji nastupaju za koledze.

 

@đubrivo.

A sta si ti ocekivao od starog dzangrizavog histerika Thibsa - da pravi 'projekat 2025'? Tesko ce to ici...

 

očekujem da bude head coach a ne da se pita za strategiju franšize kao u minesoti 

Link to comment
Share on other sites

ne dovodi se trener tibsovog kvaliteta i karaktera da vodi dugogodisnji rebuild i (samo) razvijanje klinaca. ono sto zelim reci nije tu presudan tom, ambicije uprave su da budu kompetivni u kracem roku. negde sam procitao da postoji interesovanje i za gordona hejvorda, cp3-a, oladipa... od strane nyk. dobro, 99% tih transfera se ne realizuje ali namere i ambicije su jasne. lov na relevantnost i bar drugu klasu igraca iz vrha lige kad su ih vec oni iz samog vrha predugo  zaobilazili. ne mora ovo nuzno da bude katastrofalna ideja kao sto na prvi pogled izgleda ako uspeju da do ovih objektino gledajuci kvalitenih igraca ali sa falinkama dodju tako da ne zrtvuju bitne pikove i vazne mlade igrace.

Quote

[Macri] According to multiple league sources, the Knicks have discussed the specifics of a package that would Westbrook to New York. The sources indicate that none of the Knicks’ key young pieces are on the table (read: RJ, Mitch, Knox & Ntilikina) nor will they be.

 

 7 godina bez plejofa je ipak predugo za povlacenje strpljivih poteza narocito jer je dolanovo obecanje navijacima bilo da ce niksi jos prosle sezone dovesti neko vece igracko ime.

Edited by riviera
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, delgado said:

Svrsio bih od srece kad bih imao tu priliku da iz sveg srca navijam za mog brata Demarvelesa. Obozavao sam Toronto i navijao za njih samo zbog njega, kada je otisoa nije vise to to, ali iz postovanja sam navijao za njih do kraja plejofa prosle godine pa cak i ove na istoku. DeMar je iz Comptona, obozava LA, LeBrona postuje najvise na svetu obzirom kakve mu je lekcije delio godinama..  Verujem da bi bio odan Kingov vojnik. Realno, DeMarveles kao treca opcija je vec ozbiljna prica. Dati Spursima Kuzmu, vratiti im Danny Boya, Bredlija (ako hoce opet da izda i bude FA -> neka bude, jednom izdajnik, vecito izdajnik) , Quinna Cooka/Geeja, pa i Kiffacha moze da udje u pricu kao ozbiljan CHIP. Bitno je samo da ostanu KCP, Rondo, Dwightello. Pojavljuju se i razne opcije na trazistu - Ibaka, TT (za vetmin realno)  Jeff Green always free, Gallo ako hoce za midlevel...   Dovodite Demara kako znate i umete.

Ali spacing bi bio problematican s obzirom da nije dobar suter za 3 i da voli loptu u rukama pa je pitanje kako bi to izgledalo. Ono sto je sigurno to je da bi bio ozbiljna 3 opcija i najbitnije sigurna opcija jer bi imao bas dosta prostora zbog AD i Lebrona.

 

Morace se dobra ekipica veterana dovesti, sljakeri a i konacno taj Jeff da dodje da zaigra, on bi za plejof bio top resenje.

 

Odrices se vec Bradleya?😂😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@riviera

kakav crni dugogodišnji rebuild - sve što knicksi treba da urade je da konačno daju pravu šansu toj nekolicini omladine koju imaju a thibsu priliku da na osnovu toga probere ko mu treba a ko jok. 

 

mitch robinson nakon ove sezone treba da potpiše prvi veći ugovor - tu valja biti načisto da li mu daješ neke clint capela pare ili nije vredan toga. ntilikina takođe treba da potpiše ugovor, pa je slična situacija samo sa manjom količinom novca. 

 

rj barrett isto treba da ima odresene ruke a ne da gleda "westbrook time" od prvog do poslednjeg minuta svake jebene tekme kao da je game 7 plej ofa. 

 

plus pikovi drafta plus knox, iggy, dsj ako ostane 

 

na taj način prirodno dolaziš u poll poziciju za naredni, po svemu sudeći generational draft, gde ako ubodes zaista ozbiljnog igrača (a priče su da već sada ima takvih potencijalno 5-6),zavrsavas sa rebuildingom nakon ove sezone - a imaš i otvoren salary cap za sledeću FA klasu koja je neuporedivo bolja od ove. 

 

uzimanje ocvalih allstar igrača su knicksi radili 100x,to ih je i dovelo ovde 

 

situacija je prvi put čista za knickse, do sada su uvek vukli neki neugodan ugovor (amare, chandler, noah, timmy jr). bukvalno je nonsense uraditi bilo šta osim opisanog. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Ma ovaj kao da  dosao u javno preduzece pa gura do prave penzije tamo 46 ce ode.

😂😂😂😂 al si me sad nasmijao

 

Kakvo je stanje kod vas sa salary capom? Jel ima prostora da dovedete neko jako ime?

 

Uh sad sam pogledao, placate Ryan Andersona jos 2 sezone po 5 miliona, Igi 15 miliona ( to vjerujem da cete gledat da negdje utopite, previse je to novca ). Dragon dolazi na naplatu, jel ga zadrzavate? Crowdera bi morali zadrzati. Leonard istice ugovor, nogobulj. Olynik ce uzeti player option. Bice tu dosta posla ali ako ko zna da odradi posao to je Riley

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

@rivieratakođe

zanimljivo je da niko ne kenja mavsima kako moraju da nabave pronto sastav. ljudi se mrcvarili sa dirkom u sastavu i carlisleom na klupi xy godina - dočekali priliku da maznu luku i sad rade 

 

al zato knicksi koji u poslednje dve decenije imaju dve ipo nepovezane relevantne sezone i mlate pare svejedno, moraju baš sad da uzmu wbrooka, cp3a i ostalo 

 

zna se iz čije kuhinje to dolazi 

 

edit da napišem sve što mi je na umu da ne pišem još 10 postova

 

na stolu je nekoliko "dan mrmota" zabluda koje uopšte ne mogu da pojmim a sve se svode na ono što su knicksi već radili:

 

chris paul ili još gore, russell westbrook će svojim skillom učiniti knickse relevantnim i pomoći mladima koji valjaju da postanu onoliko dobri koliko mogu (ako su ruže procvetaće)

-> eto recimo potrošiš oko 40 miliona za dve ili tri sezone na cp3a ili wbrooka (trećinu capa)

prvi je injury prone od 36 godina koji nikada nije igrao sa tako nekompetentnom ekipom, drugi je stat padder sa bogatom istorijom operacija kolena. 

-> ispred takvog sastava su sigurno 1 bucks 2 nets 3 celtics 4 76ers 5 raptors 6 heat (redosled nebitan)

najbolji scenario je da se šibaš sa hawksima za 7-8 mesto gde će te oguliti u 4-5 utakmica neka od pomenutih ekipa.

 

-> kada se doda info da će se zbog korone ove sezone igrati više utakmica sa ekipama iz svoje divizije (što su u knicks slučaju raptors, celtics, 76ers, nets), šanse za pozitivan skor su još manje. 

 

-> kada se uzme u obzir da najverovatnije neće biti gledalaca, akvizicija narodski poznatih i priznatih košarkaša je još besmislenija, jer se neće osetiti u zaradi, koja knicksima ionako nije problem ni nakon dve decenije posrtanja.

 

-> na sve to, već pomenuti generational draft gde knicksi osim svog pika, imaju i dallas mavs pik, koji u jakoj konkurenciji na zapadu može da postane još vredniji ukoliko neko od ključnih igrača mavsa pauzira duže

 

-------

 

last but not the least, nešto od očiglednih sličnosti sa potrebom da se trejduje za paula i westbrooka iz knicks istorije posle 2000:

 

- 2002: knicksi trejduju mladog a dokazanog cambyja, mark jacksona i prava na nene hilariousa za mamutski ugovor sa antonio mcdeyssom, za koga svi znaju da ima sjebana kolena, zato što je zvezda.

- 2004: knicksi trejduju za ludog marburyja i povredama uništenog a nekada sjajnog anfrnee hardawaya zato što su zvezde

- 2006: knicksi trejduju za jalen rosea koji čak nije ni zvezda ali ima 30miliona da mu se plati za dve godina, što je tada jako puno bilo, zato što vole da spaljuju pare

- 2006: knicksi uzimaju još jednu bivšu zvezdu, steve francisa a daju mladog trevora arizu koji i danas relativno uspešno igra košarku nakon dobre ruki sezone (i pennyja)

- 2010: t-mac = jer, bio je nekada opasan igrač i zvezda

- 2010: potpisiuju za 100 miliona amare stoudermirea na 5 godina iako svi znaju da su mu sjebana kolena

- 2010: trejduju za jedinu pravu zvezdu u prajmu, mela & naravno daju celu farmu mladih i sve pikove koje imaju

- 2016: potpisuju istrošenog (a too lit for nyc) joakima nou za 72 miliona na 4 godine

- 2016: trejduju za bivšeg superstara derrick rosea

 

--------

hoću da kažem, sve se to već desilo sasvim dovoljno puta. bilo bi lepo da se za promenu desi nešto potpuno drugačije

 

9149063_orig.jpg

Edited by đubrivo.
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

😂😂😂😂 al si me sad nasmijao

 

Kakvo je stanje kod vas sa salary capom? Jel ima prostora da dovedete neko jako ime?

 

Uh sad sam pogledao, placate Ryan Andersona jos 2 sezone po 5 miliona, Igi 15 miliona ( to vjerujem da cete gledat da negdje utopite, previse je to novca ). Dragon dolazi na naplatu, jel ga zadrzavate? Crowdera bi morali zadrzati. Leonard istice ugovor, nogobulj. Olynik ce uzeti player option. Bice tu dosta posla ali ako ko zna da odradi posao to je Riley

Mislim da je realno Dragicu da daju neki 1y/mnogo para a da 2022 se uradi misija Janis ako Woki izduva ove godine.
Spominje se tiho Oladipo posto izgleda bezi iz Indy.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Manu said:

@đubrivo.

 

Sve kul (iskreno nije mi ni preterano bitno sta ce nyk da radi, svakako su marginalna ekipa jos par sezona), ali samo da te ispravim u jednom:

 

2022 draft class je generational, tada ce biti taj double draft, ne '21-e.

Sto je generational? Neki dobri klinci ili sto se pricalo da ce smanjiti prag godina za ulazak u ligu?

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Manu said:

@đubrivo.

 

 

 

2022 draft class je generational, tada ce biti taj double draft, ne '21-e.

 

verujem da ce i taj biti opasan ali za 2021 sam slusao dovoljno tvrdnji relevantnih likova da ima cak i sa ove razdaljine 5-6 potencijalnih allstar materijala (uz par igraca koji mogu biti i vise od toga(

 

https://www.si.com/nba/2020/05/26/2021-nba-draft-big-board-cade-cunningham-jalen-green

 

 

edit taj sledeći draft nije bitan samo zbog sada je već jasno, velike franšizne nagrade, kade lukave šunke, nego i zato što ćeš verovatno sa top 5 pikom imati super igrača. to knicksi definitivno mogu, bez obzira na procente lutrije i lošu sreću, ako iskoriste sezonu da samo furaju mlade, bez da namerno tankuju.

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

Koliko god ne voleo Hejvorda on na 4 uz neke injury protekcije (ako to uopšte i postoji i ako je izvodljivo) u ugovoru je mnogo bolje od trenutnog Rendla... ako se ide na opciju upucavanja u koleno što osim ovih tračara apsolutno niko nije potvrdio onda je bolja varijanta Wbrook-Hejvord nego FVV-Wood ta razlika u parama neće dovesti ni jednog bitnijeg igrača a pre će se nešto uraditi sa prvom dvojicom. 

 

To štekanje para za Janisa i co je zamajavanje njima su Niksi kao i svima nakon Mela zadnja opcija... Problem je veliki za Nikse i da opstanu kao franšiza, prošle godine su imali istorijski niske rezultate gledanosti ne samo uživo nego i na TV-u što je ogroman problem..., doselili su im Bruklin od kog na full agresivan veštak prave superkul franšizu još samo da mogu da ožive Bigija kod doktora frankeštajna i da kaže da je navijao za Bruklin koji nije ni dočekao i da ne podnosi Nikse mada ima vremena i napreduje tehnologija eventualno da izboksuju nešto hologramski... doveli su dva superstara i time sav globalni i lokalni hipsteraj preusmerili tamo. 

 

Jbg. voleo bih i ja da se čeka 10 godina strpljivo kao Fila sa 50 pikova prve runde da se probere kao na pijaci ali to tako neće ići pogotovo da ne idemo u milion prežvakanu temu ne sa vlasnikom koji trenutno jeste koji naravno nije toliko lud da prodaje nešto što mu donosi ogroman novac i ne treba se uludo nadati nego što se kaže enjoy the ride pa jednom će ih unjatike jednom nekad možda ali sigurno ne ali možda ali ne. 

  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

verujem da ce i taj biti opasan ali za 2021 sam slusao dovoljno tvrdnji relevantnih likova da ima cak i sa ove razdaljine 5-6 potencijalnih allstar materijala (uz par igraca koji mogu biti i vise od toga(

 

https://www.si.com/nba/2020/05/26/2021-nba-draft-big-board-cade-cunningham-jalen-green

 

 

edit taj sledeći draft nije bitan samo zbog sada je već jasno, velike franšizne nagrade, kade lukave šunke, nego i zato što ćeš verovatno sa top 5 pikom imati super igrača. to knicksi definitivno mogu, bez obzira na procente lutrije i lošu sreću, ako iskoriste sezonu da samo furaju mlade, bez da namerno tankuju.

 

 

Da, upoznat sam i sa sledecom klasom, top5 pikova bi trebalo da budu stvarno dobri, ali je generacija tu negde u rangu '16 i '17 po ocekivanjima. Spomenuo si dvaput da je u pitanju generational draft pa sam na to reagovao, posto je '22 zaista generacijski u najavi, gde ce svaki pik prve runde vredeti zlata odnosno biti bukvalno lottery zbog spajanja dve generacije (koje su btw odlicne).

 

Upoznat sam sa svim ovim posto sam istrazivao cega su se Mavsi odrekli za Porzingisa ( :

Link to comment
Share on other sites

@Manu ti raznorazni likovi koje sam cuo ili koje citiraju, pominju da nije bilo takve klase mozda od 2003.

to je sve naravno wishful thinking a ja licno samo slusam i citam sta mi kazu, ne bavim se skautingom barely ligal decaka. ali je fora valjda bas u tome, da dugo sam vrh drafta nije bio toliko krcat likovima za koje su solidne sanse da budu vrlo uspesni nba kosarkasi

 

edit typos

26 minutes ago, oɹəd™ said:

 

To štekanje para za Janisa i co je zamajavanje njima su Niksi kao i svima nakon Mela zadnja opcija...

 

ne znam otkud sada štekanje para za janisa. ja pišem o mogućnosti da se digne generacijski talenat na sledećem draftu a onda se, što bi ceca 90ih rekla, priča menja za 360 stepeni. ako imaš dečkonju koji će jasno biti zmaj plus par mladih likova koje si pokupio, ONDA uzimaš dobre FAs, ne treba ti giannis - i očas posla sklopiš ekipu koja je konkurentna narednih 5 godina.

 

e tu onda dolazi na merenje veština FO, umeće trenera, sklapanje rostera i deljenje najboljih uloga

 

sve drugo je već viđeno u životu knicksa i provereno ne radi.

 

edit

 

Quote

Jbg. voleo bih i ja da se čeka 10 godina strpljivo kao Fila sa 50 pikova prve runde da se probere kao na pijaci

 

au pero, mojne taj narativ, kakvih 10 godina kakvi 76ersi - pričam o jednoj jedinoj sezoni koja daje thibsu priliku da razdvoji žito od nevernih i knicksima da pokupe mladog lidera franšize. posle kupuj FAs koliko hoćeš

 

Edited by đubrivo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oɹəd™ said:

Nisam tebe ni pomenuo, pričam o uopštenoj atmosferi internat fenova gde sam i sebe umetnuo i pričam o nečemu što je realnost. 

 

jebemti život, slušam sinoć onog alana hana, crnog bisera vanje bulića, i on je na tvom tragu, tj još je gori

sve ću vas zameniti, knicksima treba bolji narod.

Link to comment
Share on other sites

hayward ne bi bilo toliko lose resenje od sledece sezone za nekih 25 miliona godisnje.

 

uz jos 1-2 respektabilna fa igraca mogao bi taj tim biti playoff ekipa.

 

dovodjenje westbrooka ili paula je totalno debilan potez i verovatno najgori moguci u ovom trenutku za franshizu. sto znaci da ce knicksi dovesti jednog od njih.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gggggggg said:

 

uz jos 1-2 respektabilna fa igraca mogao bi taj tim biti playoff ekipa.

 

 

boli vas paja kolektivno, samo me trolujete. 

 

da li bi radije bio plej of ekipa sa 7. pozicije ili priliku da dobiješ luku dončića cade cunninghama a kao utešnu nagradu još 4-5 potencijalnih allstar igrača?

 

Link to comment
Share on other sites

Hayward ako ostane zdrav i bude imao odlicne brojke moze ocekivat 20 miliona po sezoni ali sve preko 15-17 miliona po sezoni za njega je preplacivanje u sadasnjem stanju. Ima lik player option sa Bostonom za 34 miliona, toga ako se odrekne onda svaka cast.

 

@delgado kako bi Kuzmi dobro stojao ovaj novi dres San Antonija😂😂😂 ko stvoren za njega

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...