Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

11 minutes ago, đubrivo. said:

 

ne vidim neke slicnosti sa heat big 3

u teoriji (zato što se u praksi neće desiti) to je zajeban kombo, skoro pa idealan za savremenu košarku ako postoji jasan plan u igri koji ova trojica piju.

 

plej koji kreira za sebe a ume i za druge. sg koji kreira za sebe & za druge. na sve to SF/PF koji kreira za sebe a komotno može i za druge

trebaju im dva centra bruisera, ne naročito ludo kvalitetna i par 3&D igrača, koji se makar mogu naći u ligi

 

tu ako se ne igra iso nego se lopta kreće, bili bi mal'te ne egal u šutu sa onim dubsima a u kreaciji teorijski najmoćniji tim u poslednjih 20 godina

 

hoću reći, ta ekipa i u najgorem iso-scenariju u kojem svako ima svoj trip bi bila contender a u najboljem scenariju nešto neviđeno do sada

 

 

Da posto su Harden, Irving pa i Durant poznati po tome da su hteli da se lopta krece. A ne da sva 3 vise od leba vole da odigraju 1 na 1. Taj isti Durant je pazi cuda kada kod je bilo drz ne daj u dubsima bas isao na svoju izolaciju i to je sva kretnja sto je lopta videla. Harden koji kada nema loptu uradi ... a da skloni se u cosak i gleda.
Nema dovoljno lopte i minuta da sva 3 dobiju ono sto hoce pogotovo u Plej offu gde je "bitno" ko uzima koji napad. Pa da vidimo kako ce Harden da izgleda kada po 5 put ne dobija loptu vec mora da se skloni u cosak ili Durant kada Harden igra izolaciju na 35-45% poseda gde drka loptu 24 sekunde svaki put.
Ovo o najboljem scenariju to mozda na 2K da prodje.
Nema slicnosti sa Majamijem posto su  se Bosh (20/10 igrac) i Wade (top5 igrac u momentu) zrtovovali i sklonili da glavni baja bude alfa i omega tima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Da posto su Harden, Irving pa i Durant poznati po tome da su hteli da se lopta krece. A ne da sva 3 vise od leba vole da odigraju 1 na 1. Taj isti Durant je pazi cuda kada kod je bilo drz ne daj u dubsima bas isao na svoju izolaciju i to je sva kretnja sto je lopta videla. Harden koji kada nema loptu uradi ... a da skloni se u cosak i gleda.
Nema dovoljno lopte i minuta da sva 3 dobiju ono sto hoce pogotovo u Plej offu gde je "bitno" ko uzima koji napad. Pa da vidimo kako ce Harden da izgleda kada po 5 put ne dobija loptu vec mora da se skloni u cosak ili Durant kada Harden igra izolaciju na 35-45% poseda gde drka loptu 24 sekunde svaki put.
Ovo o najboljem scenariju to mozda na 2K da prodje.
Nema slicnosti sa Majamijem posto su  se Bosh (20/10 igrac) i Wade (top5 igrac u momentu) zrtovovali i sklonili da glavni baja bude alfa i omega tima. 

 

preterujes. ne bi se harden mucio da ode skroz do coska nego bi stajao na pola terena.

 

harden nece igrati kao u houstonu, to je prosto nemoguce. cak sam negde citao ili slusao da njemu nije problem da se prilagodjava drugacijem nacinu napada. naravno, nece odjednom igrati kao thompson i trcati izmedju blokova citavu utakmicu ali bi itekako bio zajeban zbog ubitacnog spot-upa.

sva trojica su respektabilni dodavaci, cak i elitni u slucaju hardena i ako su u 'zoni' onda nijedan ne moze da se brani bez obzira ko ga cuva.

neverujem da bi bilo previse problema u napadu, cak i da se dogovore da svaki sledeci napad neko drugi izvede, moze se i tako dobiti utakmica kada imas dva od tri, cetiri najbolja napadaca lige u ekipi. uzece 2/3 suta citave ekipe u svakoj utakmici, nesto slicno kao warriorsi. ako nista drugo, cak bi se i odmarali i u napadu kada jedan pocne da previse drka. nece harden svaki napad da gilja ka kosu ili da izvodi svoj performans. uvek mu je fitnes bio problem kako se sezona odmicala.

dovodjenjem hardena bi se resio problem i u slucaju da se neko od dvojice injury prone igraca povredi u playoffu.

 

problemi su samo odbrana (donekle) i naravno glave. svaki je poseban headcase. mada u slucaju hardena mozda i nije toliki problem u njemu koliko u sistemu u kojem je igrao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gggggggg said:

 

problemi su samo odbrana (donekle) i naravno glave. svaki je poseban headcase. mada u slucaju hardena mozda i nije toliki problem u njemu koliko u sistemu u kojem je igrao.

Da a na glavu utice napad i pobedjivanje, koliko je lopti ko uzeo i slicne stvari. Durant u megagiga GSW napusio Greena sto mu nije dao loptu u clutch u potpuno nebitnoj reg. utakmici.
Jedino da je Irving nasao boga, kao zatvorenici kada se produhove, pa da ovo se zavrsi uspesno. Mislim Irving koji je kmecao i u Cavsima sto je B opcija pa je kmecao u Bostonu kako "lideri treba da preuzmu" a dece igrala finale sezonu bez njega.
Sto se tice Hardena tu tek ne vidim da se covek promeni, igra istu kosarku godinama, mozda umesto 45% izolacije smanji na 25%, ali za razliku od Nindze barem juri klubove gde ce imati sansu za titulu a ne Sarlotu, Nyk i slicne tu ima moj respect.

Link to comment
Share on other sites

ne mislis valjda da nece pobedjivati u regularnoj sezoni? harden je vukao 13 nesrecnika sa sobom do hca skoro svake sezone. a do playoffa ce se vec uklopiti. ne kazem da nije nemoguce da se popickaju ali mislim da kao i uvek preteruje se sa  frazom da im tri lopte nece biti dovoljno...

 

razlika izmedju 45% i 25% je ogromna. uostalom ako mislis da top5 igrac u ligi i veliki majstor ne moze da se prilagodi i da igra drugacije onda ne znam. nije on ni lud ni glup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gggggggg said:

ne mislis valjda da nece pobedjivati u regularnoj sezoni? harden je vukao 13 nesrecnika sa sobom do hca skoro svake sezone. a do playoffa ce se vec uklopiti. ne kazem da nije nemoguce da se popickaju ali mislim da kao i uvek preteruje se sa  frazom da im tri lopte nece biti dovoljno...

 

razlika izmedju 45% i 25% je ogromna. uostalom ako mislis da top5 igrac u ligi i veliki majstor ne moze da se prilagodi i da igra drugacije onda ne znam. nije on ni lud ni glup.

Pa veliki majstor i top 5 igrac se nije prilagodio kada su mu dovukli top 3 pleja u tom trenutku ,tj jeste samo je podigao % izolacije na tih spomenutih 45%.
Pobedjivali bi u regularnoj sezoni ali jedna utakmica na noz, nekih 112-114 za kliperse i los sut jednog od 3. bi bilo dovoljno da pocnu da puca.
A nije da sva 3 nemaju istoriju da im bitno da imaju loptu, taj poslednji sut i slicno.
Jedino ako mislis da su zreliji nego sto su bili, da je Duranta promenila povreda i nece da se napusava zbog nebitnog suta u reg. sezoni. Harden je shvatio da mu licni uspesi nisu bitni i da nece u seriji da userava momentum svoje ekipe, a Irving da vise nije Irving.
A za razliku od GSW gde si imao izgradjen sistem, pojedince koji su bili spremni da zrtvuje licne achievemente i gde je Durant bio tresnja na vrhu, ti ovde nemas nista, cak ne znas ni kako ova prvobitna 2 funkcionisu na terenu i van njega posto je Durant bio povredjen, osim sto su oterali Kenija i doveli trenera pocetnika.
Ali zato na 2k bi bili masina gde nemaju licnost i rade sta im kazes da rade.

Link to comment
Share on other sites

@LayupFromTheMidget

durant je pokazao u gsw da moze da se prilagodi, ne znam zasto to zanemarujes a proslo je tipa 3-4 godine od tada. 

harden je od okc bio alfa & omega ali on meni uopste ne izgleda kao lik koji u svakom trenutku mora da bude the baja, pogotovo u plej of clutchu.

irving jeste lud ali je cak i on funkcionisao vec sa lebronom i loveom

 

ti pises kao da su oni prvi put u takvoj situaciji a nisu

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa veliki majstor i top 5 igrac se nije prilagodio kada su mu dovukli top 3 pleja u tom trenutku ,tj jeste samo je podigao % izolacije na tih spomenutih 45%.
 

Cinjenica je da ih je samo povreda noge CP3 i istorijskih 0-27 za tri odvojila od pobede nad onakvim GSW sa sve Durantom u punoj snazi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Pa veliki majstor i top 5 igrac se nije prilagodio kada su mu dovukli top 3 pleja u tom trenutku ,tj jeste samo je podigao % izolacije na tih spomenutih 45%.
Pobedjivali bi u regularnoj sezoni ali jedna utakmica na noz, nekih 112-114 za kliperse i los sut jednog od 3. bi bilo dovoljno da pocnu da puca.
A nije da sva 3 nemaju istoriju da im bitno da imaju loptu, taj poslednji sut i slicno.
Jedino ako mislis da su zreliji nego sto su bili, da je Duranta promenila povreda i nece da se napusava zbog nebitnog suta u reg. sezoni. Harden je shvatio da mu licni uspesi nisu bitni i da nece u seriji da userava momentum svoje ekipe, a Irving da vise nije Irving.
A za razliku od GSW gde si imao izgradjen sistem, pojedince koji su bili spremni da zrtvuje licne achievemente i gde je Durant bio tresnja na vrhu, ti ovde nemas nista, cak ne znas ni kako ova prvobitna 2 funkcionisu na terenu i van njega posto je Durant bio povredjen, osim sto su oterali Kenija i doveli trenera pocetnika.
Ali zato na 2k bi bili masina gde nemaju licnost i rade sta im kazes da rade.

 

 

prilagodio se donekle kada su trejdovali capellu pa je svaki napad bio planski udvajan da westbrook moze nesmetano da igra i da napada centra. da harden nije bio ok sa tim onda bi lepo to odjebao a i uostalom ne bi ni doslo do trejda capelle.

a ne mozes ni da upored tu situaciju sa ovom jer je westbrook jedini nesuter play u ligi, dok su ova dvojica elitni suteri. mnogo je lakse planirati i sprovesti plan u delo kada imas tako dobre sutere. jos kada bi i joe harris ostao, bio bi to pakao.

 

harden mi uopste nije problem, najnormalniji je a i najfleksibilniji ovako ako se gleda sa strane. najveci problem mi je irving jer pored toga sto je lud i nepredvidiv, stalno vuce i neku povredu zbog koje propusta pola sezone. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, đubrivo. said:

@LayupFromTheMidget

durant je pokazao u gsw da moze da se prilagodi, ne znam zasto to zanemarujes a proslo je tipa 3-4 godine od tada. 

harden je od okc bio alfa & omega ali on meni uopste ne izgleda kao lik koji u svakom trenutku mora da bude the baja, pogotovo u plej of clutchu.

irving jeste lud ali je cak i on funkcionisao vec sa lebronom i loveom

 

ti pises kao da su oni prvi put u takvoj situaciji a nisu

-Pa da jeste prilagodio se u regularnoj sezoni pa u Plej off bude po njegovom, jedino da se pravimo ludi i da se ne secamo kakve su se price vodile ovde koliko GSW igra bolju kosarku bez KD- a  i koliko userava tu prelepu kretnju lopte. I to su njihovi navijaci ovde pisali ne radnom likovi.
-Pa pogledaj malo neku  celu plej off utakmicu Hjustona, pa mi onda javi kako to izgleda, kada on odluci da sledecih x napada  resava na isti nacin. Spojler alert: malo driblanja, malo kroz noge pa boom zavrsavaju se step back trojkom pa ako udje mozda je vidis na highlightu ako ne jbg
-Jeste imao je Irving jednu sezonu od poslednjih x gde nije napravio ozbiljno sranje, stvarno to finale je razvalio i zbog tog finala je bio precenjen od strane mnogih ukljucujuci i mene. Mislili smo da je to norma 
@Radalek Navijaci GSWa kao nbk/MB bi rekli  da je povreda Igudale ozbiljna cinjenica koja se zaboravlja tu.
Doduse moj stav je da su ih sudije opasno pokrale na kraju 2/4 gde su skinuli Hardenu 10 poena kada nisu svirali 2x3+1 i 3 bacanja. Ali dobro uslo to 27 u istoriju, ko se maca lati i od maca gine.
 

Link to comment
Share on other sites

to sto forumasi ovde pisu o prelepoj igri nije nesto relevantno

 

edit ja garantujem da durant nije izlazio iy cipela koje je kerr postavio ali na internetu je to uvek prva ideja, da igrac ne postuje trenerove zamisli

 

ko bi bio dovoljno lud da ne koristi duranta u clutchu??

Edited by đubrivo.
Link to comment
Share on other sites

Neka se jave navijaci GSW, ipak su ti ljudi gledali mnogo vise taj klub  od tebe i od mene zajedno pa znaju kako je bilo,  imaju veci uzorak sto jeste relevantno.
Nisu svi valjda otisli da navijaju za Lejkerse evo vracaju se Splash braca, neka daju sud o Durantu i njegovom prilagodjavanju GSW, protoku lopte pre i posle,  izolacijama.... itd
@Malkolm Brogdon pojavi se. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, LayupFromTheMidget said:

Neka se jave navijaci GSW, ipak su ti ljudi gledali mnogo vise taj klub  od tebe i od mene zajedno pa znaju kako je bilo,  imaju veci uzorak sto jeste relevantno.
Nisu svi valjda otisli da navijaju za Lejkerse evo vracaju se Splash braca, neka daju sud o Durantu i njegovom prilagodjavanju GSW, protoku lopte pre i posle,  izolacijama.... itd
@Malkolm Brogdon pojavi se. 

 

e da malkom brogdon ce sad da presudi. dal je realno da stavljamo svoje internet misljenje ispred nekog lika koji je ucestvovao u xz titula. smejurija

Link to comment
Share on other sites

Pisete kao da se vec dogodio trejd Hardena u Bruklin, a i dalje je very unlikely

Naravno da bi IRving+Harden+Durant bio premocan trio, ali koliko je realno da se taj trejd ostvari je pitanje

 

   Dennisu da pozelimo dobrodoslicu (Da sve prodje ok i zvanicno)

 

  

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sve to sa Durentom je najbolje sljakalo u prvoj sezoni, tad se skroz uklopio u sistem i nije bilo nikakvih problema.

 

Kasnije mu je izgleda malo proradio ego pa je hteo da on bude taj lik koji ce da resava sve, cesce je usporavao igru, ali je dovoljno dobar da bi i to radilo kako treba.

 

On igracki moze da se prilagodi bilo cemu, to nije nikakav problem, ali ima tendenciju da ponekad uspori igru, sto za tim verovatno nije toliko dobro, iako je i u tim posedima efikasan. Irving takodje igra sporije, generalno me zanima kako ce to da funkcionise.

 

Harden moze da igra kako mu kazu, mada on nece ni da zavrsi tamo pa je besmisleno pricati o tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

e da malkom brogdon ce sad da presudi. dal je realno da stavljamo svoje internet misljenje ispred nekog lika koji je ucestvovao u xz titula. smejurija

Pa ne on je jadnik otisao u NYK i uzeo titule, izvadio kurac i pokazao koliko je veliki , a ne da je otisao u rekordnu ekipu koja je bez njega uzela titulu i postavila ko zna koliko rekorda, usla u diskusiju za najvecu ekipu ikada..
Tantalove muke za lika stvarno kako je uspeo to da izdrzi to sve, jadnicko.
Ne samo tvoje misljenje cemo da stavimo na taj pijedestal ispravnog i tacnog. Klanjamo se kralju. Kao ovo za hardena gde tebi ne izgleda kao lik koji ce da drvi loptu a pitanje da li si pogledao 2 cele njegove PO utakmice, ali zato lagano dajes internet  sud o toj temi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...