Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

7 minutes ago, freethrow said:

. Gaženje Durantful OKC-a od strane Stefa od strane klaya daje mi, iz moje perspektive, nenadjebivu argumentaciju, 

 

opravio sam ti ovo, mi stari ljudi ponekad zaboravljamo sta se desilo 🧡 penzos ljubav 4eva

edit poslacu ti delgadov kontakt tel za onu poslednju recenicu koju ne bih citirao na novoj strani : i

Link to comment
Share on other sites

Stef i Klaj, I stand corrected. Ne zameri, dosadan mi je malo ovaj plejof. Osim Lakersa koji jako lepo igraju, ostale ekipe me uglavnom  smaraju. Kapiram da sam skroz wishful prognozirao. Boston i Majami su mi zanimljivi i na momente me oduševe, ostalo je manje više grozno za gledanje. Toronto i Milvoki mučni, Hjuston amaterski, Klipersi nakaradni basket, Denver potencijalno sjajni, na momente ušasni. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, freethrow said:

 Klipersi nakaradni basket, 

 

kapiram ja sve vas ovde ali mene clippers-ball vraća direktno u epicentar 90ih na betonske terene. jedan alpha-dog koji ćuti i radi svoju košarkašku umetnost, dok svi ostali trashtalkuju i igraju dirty a niko se ne stidi clutcha

 

jebiga, nije popularno danas to reći ali meni je okej ceo taj pristup minus ono gaženje mooka na lukin zglob, te stvari nikada nisu imale opravdanje

 

beverly dok je na klupi:

 

giphy.webp

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Radalek Ako posmatramo kako je prošle godine izgledao u PO, kad je ozbiljno, Barton nije bio moja šolja vinjaka, što bi uini rekao. Divalj je a to može da pomogne ponekad, ali ređe dođe do izražaja u seriji. Heris je već druga priča i da je igrao od početka verovatno bi i serija sa Jutom kraće trajala. E, sad, ove godine sam pre PO stvarno retko gledao DEN tako da ti verujem na reč da su sa njim imali novu dimenziju, posebno u odbrani.

 

Mislim da je upravo skup sitnica - pojavljivanje vintidž Milsapa (ne samo poeni, nego i hasl), uz odlične role epizodista bilo ono što im je dalo veru da mogu da se nose. Upravo to je bitno, neka igra neko pet minuta ali da to bude primećenih pet minuta. Takođe i odbrana. Ne mora to da bude neko zaključavanje nego samo da se izbegne ono puštanje da šutiraju kao na treningu. Baš sam tokom meča pratio statistiku, vidljivo je šut za tri LAC tokom poslednjih 15-20 minuta pao sa 48% na ispod 40%. Pritom, nisu šutirali iz nemogućih pozicija kao Marej nego ih samo nisu ostavljali same. Zanimljivo, u istom periodu je i Denver sa bednih 28% otišao na 44-45% za tri.

 

Vratila mi je optimizam ova pobeda jer su dobili iako je Kavaj bio u robot modu. Ima rezervi kod LAC, ali nisu poklonili pobedu, DEN ju je osvojio.

 

Što se tiče Mareja, naravno da se uvek mora uzeti u obzir da je on mlad i d anije lako da praktično u drugoj velikoj sezoni moraš da bude među glavnim igračima tima koji napada sam vrh. Međutim plaši me njegova ograničena vizija, deluje mi da će ostati više skorer a ne razigravač, što je nezgodno za nekog ko ima toliko loptu u rukama. Uvek kasni da vidi ili da doda ili ode lopta onih ključnih 20-40 santima u stranu. Ne znam koliko će to moći da nauči.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

 

kapiram ja sve vas ovde ali mene clippers-ball vraća direktno u epicentar 90ih na betonske terene. jedan alpha-dog koji ćuti i radi svoju košarkašku umetnost, dok svi ostali trashtalkuju i igraju dirty a niko se ne stidi clutcha

 

jebiga, nije popularno danas to reći ali meni je okej ceo taj pristup minus ono gaženje mooka na lukin zglob, te stvari nikada nisu imale opravdanje

 

beverly dok je na klupi:

 

giphy.webp

@delgado krenula je priprema za Kawhija sad kad su Lilika i Harden poslati na odmor😀

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

@Radalek Ako posmatramo kako je prošle godine izgledao u PO, kad je ozbiljno, Barton nije bio moja šolja vinjaka, što bi uini rekao. Divalj je a to može da pomogne ponekad, ali ređe dođe do izražaja u seriji. Heris je već druga priča i da je igrao od početka verovatno bi i serija sa Jutom kraće trajala. E, sad, ove godine sam pre PO stvarno retko gledao DEN tako da ti verujem na reč da su sa njim imali novu dimenziju, posebno u odbrani.

 

Mislim da je upravo skup sitnica - pojavljivanje vintidž Milsapa (ne samo poeni, nego i hasl), uz odlične role epizodista bilo ono što im je dalo veru da mogu da se nose. Upravo to je bitno, neka igra neko pet minuta ali da to bude primećenih pet minuta. Takođe i odbrana. Ne mora to da bude neko zaključavanje nego samo da se izbegne ono puštanje da šutiraju kao na treningu. Baš sam tokom meča pratio statistiku, vidljivo je šut za tri LAC tokom poslednjih 15-20 minuta pao sa 48% na ispod 40%. Pritom, nisu šutirali iz nemogućih pozicija kao Marej nego ih samo nisu ostavljali same. Zanimljivo, u istom periodu je i Denver sa bednih 28% otišao na 44-45% za tri.

 

Vratila mi je optimizam ova pobeda jer su dobili iako je Kavaj bio u robot modu. Ima rezervi kod LAC, ali nisu poklonili pobedu, DEN ju je osvojio.

 

Što se tiče Mareja, naravno da se uvek mora uzeti u obzir da je on mlad i d anije lako da praktično u drugoj velikoj sezoni moraš da bude među glavnim igračima tima koji napada sam vrh. Međutim plaši me njegova ograničena vizija, deluje mi da će ostati više skorer a ne razigravač, što je nezgodno za nekog ko ima toliko loptu u rukama. Uvek kasni da vidi ili da doda ili ode lopta onih ključnih 20-40 santima u stranu. Ne znam koliko će to moći da nauči.

 

Samim tim sto je sposoban da igra odbranu bi Barton vec bio poprilican plus. Sveli bi se minuti Craiga na desetak taman da zestoko nekog pritisne kad zatreba i hustle sa klupe a Barton bi bio ogroman plus u odnosu na njega u napadu pa makar da samo coskari za 3 i da cutuje kad se otvori prostor. Ne postoji sansa da bi LAC sa njega pomagao kao sa Craiga a i samo to vec otvara vise prostora i Jokicu i Murrayu jer dolazis do 'pick your poison' varijante u tom slucaju. Pritom Barton ume da odigra odlicno u odbrani sa strane pomoci i dovoljno je brz i lateralno sa dobrim rasponom ruku da se oteza taj sut za tri. On bi bio maltene savrsen za Denver da rade ono sto su radili u game 2 kad su terali Kawhija da bude playmaker, imali bi jos jedno 'orudje' za to sem Harrisa i Granta. Mogli bi skoro u svakom trenutku da imaju dvojicu od njih trojice na terenu i da teraju Kawhija da nalazi drugacija resenja nego sto je navikao.

 

Murray nikad nece biti 'pravi' play, ali i tu se vidi napredak. Mozda je najvidljiviji napredak kod njega pred bubble (uz veoma vidljivu povecanu misicnu masu sto pomaze u odbrani) bio u handlingu, veoma sam se iznenadio. Ocekujes neki napredak ali ovo je bas bilo vidljivo. Jednostavno mu je sad lakse da napravi separaciju cak i kad ga udvoje. Verujem da ce playmaking da i dalje napreduje do nekog prihvatljivijeg nivoa.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Barkley#34 said:

@Radalek Ako posmatramo kako je prošle godine izgledao u PO, kad je ozbiljno, Barton nije bio moja šolja vinjaka, što bi uini rekao. Divalj je a to može da pomogne ponekad, ali ređe dođe do izražaja u seriji. Heris je već druga priča i da je igrao od početka verovatno bi i serija sa Jutom kraće trajala. E, sad, ove godine sam pre PO stvarno retko gledao DEN tako da ti verujem na reč da su sa njim imali novu dimenziju, posebno u odbrani.

 

Mislim da je upravo skup sitnica - pojavljivanje vintidž Milsapa (ne samo poeni, nego i hasl), uz odlične role epizodista bilo ono što im je dalo veru da mogu da se nose. Upravo to je bitno, neka igra neko pet minuta ali da to bude primećenih pet minuta. Takođe i odbrana. Ne mora to da bude neko zaključavanje nego samo da se izbegne ono puštanje da šutiraju kao na treningu. Baš sam tokom meča pratio statistiku, vidljivo je šut za tri LAC tokom poslednjih 15-20 minuta pao sa 48% na ispod 40%. Pritom, nisu šutirali iz nemogućih pozicija kao Marej nego ih samo nisu ostavljali same. Zanimljivo, u istom periodu je i Denver sa bednih 28% otišao na 44-45% za tri.

 

Vratila mi je optimizam ova pobeda jer su dobili iako je Kavaj bio u robot modu. Ima rezervi kod LAC, ali nisu poklonili pobedu, DEN ju je osvojio.

 

Što se tiče Mareja, naravno da se uvek mora uzeti u obzir da je on mlad i d anije lako da praktično u drugoj velikoj sezoni moraš da bude među glavnim igračima tima koji napada sam vrh. Međutim plaši me njegova ograničena vizija, deluje mi da će ostati više skorer a ne razigravač, što je nezgodno za nekog ko ima toliko loptu u rukama. Uvek kasni da vidi ili da doda ili ode lopta onih ključnih 20-40 santima u stranu. Ne znam koliko će to moći da nauči.

Nije Marej ultra dobar dodavač, ali nije ni da ne zna da doda. PnR njega i Jokića su među najboljima u ligi, ko god bio ballhandler. I samo mala ispravka, Moris ima ugovor i za sledeću sezonu 😁 Možda i neće trebati zamena za Plamlija, ako žele da daju prostor Bolu. U tom slučaju je dovoljno da pokupe na draftu, ili za neki minimalac još jednog centra. Zato, ukoliko ne produže Milsapa, treba će im kvalitetna četvorka. Kregu sad ističe ugovor, pitanje je da li će ga produžiti, ali ako budu hteli verujem da bi ostao za minimalac. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, uini said:

ono sitno što sam gledao, meni bi i bol bol i mpjr primarno igrali na PF 

 

inače i jerami grantu ističe ugovor, čini mi se 

On ima PO. Da ima neko kvalitetan na FA, Denveru bi bilo bolje da je ne aktivira, ovako bi bilo okej da ostane. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Deluje mi da su timovi ove godine posloženi da niko od preostalih timova sa ostvarenim nivoom igre ne mogu da zaustave Lebrona. Moraće Kavajo da završava Denver i da ozbiljno izriljaju difens, jer i pored njegovih robotskih bljeskova ni meni ne deluje da se samo oni pitaju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green23 said:

On i PO. Da ima neko kvalitetan na FA, Denveru bi bilo bolje da je ne aktivira, ovako bi bilo okej da ostane. 

 

verovatno im on najviše odgovara od ponude

knicks oriented strickland sajt je sastavio FA listu, naravno po nekim svojim knicks & ličnim preferencijama:

 

https://www.thestrick.land/2020-knicks-nba-free-agency-rankings

 

recimo da bi marcus morris dobro legao nuggetsima, eventualno christian wood. naravno, koštalo bi ih više od realne vrednosti, pa je u tom smislu bolje da im ostane jeremija

2 minutes ago, AgroLaki said:

 jer i pored njegovih robotskih bljeskova ni meni ne deluje da se samo oni pitaju.

 

naravno, nisu to dubsi sa durantom. nije to čak ni uigrana ekipa; malo više od pola sezona, pa pauza skoro pola godine pa plej of

teško je napraviti neku epohalnu i pouzdanu igru u takvim uslovima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Green23 said:

Nije Marej ultra dobar dodavač, ali nije ni da ne zna da doda. PnR njega i Jokića su među najboljima u ligi, ko god bio ballhandler. I samo mala ispravka, Moris ima ugovor i za sledeću sezonu 😁 Možda i neće trebati zamena za Plamlija, ako žele da daju prostor Bolu. U tom slučaju je dovoljno da pokupe na draftu, ili za neki minimalac još jednog centra. Zato, ukoliko ne produže Milsapa, treba će im kvalitetna četvorka. Kregu sad ističe ugovor, pitanje je da li će ga produžiti, ali ako budu hteli verujem da bi ostao za minimalac. 

Pa dobro, nisam ni rekao da su mu vezane ruke. :classic_biggrin: Govorim o ovom nivou, borbi za ulazak među najbolje četiri ekipe i mogućnosti da u dogledno vreme unaprede taj nivo. Isto važi i za potencijalnu zamenu Plamli/Bol.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

 

opravio sam ti ovo, mi stari ljudi ponekad zaboravljamo sta se desilo 🧡 penzos ljubav 4eva

edit poslacu ti delgadov kontakt tel za onu poslednju recenicu koju ne bih citirao na novoj strani : i

Jeste ih Klej odrzao u zivotu u g6, tu bi bez njega definitivno otisli kuci, ali je i Stef odigrao odlicnu i tu tekmu a i celu seriju generalno, narocito 3 poslednje utakmice.

 

Stef u toj seriji:

27.9 / 6.3 / 5.9 na .612 TS

Klej u toj seriji:

24.7 / 4.4 / 1.7 na .545 TS

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Pa dobro, nisam ni rekao da su mu vezane ruke. :classic_biggrin: Govorim o ovom nivou, borbi za ulazak među najbolje četiri ekipe i mogućnosti da u dogledno vreme unaprede taj nivo. Isto važi i za potencijalnu zamenu Plamli/Bol.

Marej ceo PO igra iznad očekivanja, zaista fantastične brojke. Evo pu seriji protiv Klipersa, broj asistencija 6/6/9/7/7. Ukoliko uspe da ovaj nivo iz PO postane standard, bilo bi sjajno. Ipak on još uvek ima 23 godine, imaće on i Jokić mnogo toga još da pokažu, samo da FO odradi dobar posao.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam dosta u krivu kad je Lal - Hou serija u pitanju, nisam ocekivao ovako uzasno izdanje Raketa, narocito posle one prve tekme.

 

Harden ponovo na momente delovao kao da je samo tu da odradi posao, a pricao je tokom sezone kako im je ovo najbolja prilika da uzmu titulu i kako ce uraditi sve sto moze da do toga i dodje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Drakaris said:

Samo Niksi mogu biti zainteresovani za usluge Galoveja.

 

nije ovo sajt front officea 😕

1 hour ago, Malkolm Brogdon said:

Jeste ih Klej odrzao u zivotu u g6, tu bi bez njega definitivno otisli kuci, ali je i Stef odigrao odlicnu i tu tekmu a i celu seriju generalno, narocito 3 poslednje utakmice.

 

Stef u toj seriji:

27.9 / 6.3 / 5.9 na .612 TS

Klej u toj seriji:

24.7 / 4.4 / 1.7 na .545 TS

 

ma jasno, s'tim što je i durant igrao opasnu seriju, verovatno bio najbolji igrač overall, plus wbrook, za današnje uslove, nedostižnu 

 

tu je curry bio, u top 3-4 igrača serije, što ne znači da nije bio sjajan 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Deluje mi da su timovi ove godine posloženi da niko od preostalih timova sa ostvarenim nivoom igre ne mogu da zaustave Lebrona. Moraće Kavajo da završava Denver i da ozbiljno izriljaju difens, jer i pored njegovih robotskih bljeskova ni meni ne deluje da se samo oni pitaju.

Jebeni su Klipani za Lebrona, tu mu mora sut raditi spolja pa da mu otvori ulaz.

AD svakako mora u svakom mecu da ide na 30+ ako dodje do tog duela sa Klipanima posto PG13 odgovaraju Lejkersi a za Kawhija nemamo cuvara.

@delgado Bradley?😀 

Jeste da je regularni dio sezone ali opet nisu bas dobri statsi Lebrona:

21.3 ppg

9.5 rbg

8.5 apg

36.7% FG

23.3 3P%

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li biste vi Janisu dali 254/5?

 

Ja iskreno ne bih, da je covek u TOP5 najboljih igraca, onda i bih. Precenjen igrac i  ocigledno je da ce se osluskivati sta se moze dobiti za njega.

 

Moje misljenje je da vise Janis zeli da ostane u Baksima, nego sam Milvoki. Zbog toga je i pre nekoliko dana rekao da zeli da ostane u Baksima, indirektno naglasavajuci da zeli novi ugovor, supermax. Medjutim, kako stvari nisu tekle najbolje juce na sastanku, Janis je sve otpratio sa Instagrama.

 

Uostalom i ako dobije ovaj ugovor, meni je neverovatno da ce u poslednje dve godine ugovora biti oko 60 miliona... Zakljucan seleri kep do krajnje granice.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

inace, espn tvrdi da je danas/veceras tekma u 7:00 PM CEST, pa da se ne preracunate

4 minutes ago, Drakaris said:

 

Moje misljenje je da vise Janis zeli da ostane u Baksima, nego sam Milvoki.

 

ni ja ne cenim djanu ali moras da razumes da milvoki nisu lejkersi pa da tako odbaci igraca jer ce za dve sezone doci drugi igrac koji je vrh lige

nema puno timova sa takvim luksuzom. cak i da uspeju da ga trejduju za neki fenomenalan dil, to je smrtna presuda za takvu fransizu, niko im ne bi dosao vise ni na draftu

 

edit typo

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

lebron ce da napravi svoje brojke, davis isto. ipak, ovde je clutch time ono sto se racuna

 

kao sto si lepo primetio, mora sut da sluzi lejkerse, ne samo lebrona. rondo iz plej ofa postaje faktor

Pa to me i brine jer ce Lebron dosta raditi za poene a moguce da ce biti potreban i u odbrani na Kawhiju pa pitanje je koliko ce ostati snage u clutchu a sam Lebron kaze da nije u najboljem fizickom stanju.

 

Ono sto raduje jeste partija role playera zadnjih nekoliko meceva, ne samo Ronda nego i Caruso, Markieff pa sinoc Danny i KCP uz odlicnu odbranu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

 

Ono sto raduje jeste partija role playera zadnjih nekoliko meceva, ne samo Ronda nego i Caruso, Markieff pa sinoc Danny i KCP uz odlicnu odbranu

 

tu bi mi svi navedeni osim ronda bili iznenađenje, iskreno. clippersi su krcat roster, sa najvećim brojem upotrebljivih igrača, nisu to riversi, meklemori i odsutni hauz majstori

 

jedva čekam tu seriju mada se iskreno nadam spektaklu večeras, da jokara zasluži da ga kawhi u ofsezoni pozove telefonom da praktikuju ništavilo ili šta već leonard voli da radi u slobodno vreme

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...