Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Zasluzio je Heat da prodje neku rundu plejofa kad vec godinama Spo cedi max iz ekipe i izmislja igrace + uvek igraju lepo i disciplinovano. Nego, nije mi jasno zasto Nunn ne dobija ni minuta ? Starter u regularci sa 30min i 15ppg je dosao do DNP statusa, zbog ?! 

 

   

  

   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

okej je ovaj dort, on je valjda ruki jel?

ima da radi na ofanzivi ali je defanzivno i kao tenk i po iq-u na tragu marcus smarta. baš ga je teško pomeriti a ima jako brze noge i kliker za odbranu

 

edit

a i harden igra mnogo bolju odbranu, makar ovde, nego što ga prati reputacija

Edited by uini
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ječmendo said:

Dort je fenomenalan defanzivac, super snažan i brz na nogama - ne sjećam se da je neko ovako kvalitetno branio Hardena na ulazu. :thumbsup:

 

generalno obe ekipe igraju dobru (ekipnu) odbranu. hjuston zaista pokazuje i effort i kliker na tom planu. na stranu što se prednost visokih igrača ne vidi, to je apsolvirano. protiv hjustona nije lako postaviti napad za početak

Link to comment
Share on other sites

Hjustonu ide na ruku to što u modernoj NBA ima jako malo visokih koji mogu da im naprave štetu u reketu. Adams to svakako nije. S druge strane, iako igraju tzv. small ball svi igrači koji dobijaju minutažu (osim Riversa) su vrlo snažni i atletski jaki, pa solidno nadoknađuju nedostatak centimetara. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ječmendo said:

Hjustonu ide na ruku to što u modernoj NBA ima jako malo visokih koji mogu da im naprave štetu u reketu. Adams to svakako nije. S druge strane, iako igraju tzv. small ball svi igrači koji dobijaju minutažu (osim Riversa) su vrlo snažni i atletski jaki, pa solidno nadoknađuju nedostatak centimetara. 

 

to van diskusije, međutim, gledao sam neke snimke kako brane anthony davisa, rapsodija. a on definitivno ume da napravi štetu

 

jesu svi snažni i jaki ali pozicionirani su svi gde treba, u sekundi koriguju jedni druge pametnim kretnjama i odlukama plus zavidan grit n grind pokazuju

znam da su poslednja ekipa a koju ljudi pomisle za ovu kovanicu ali baš kopaju i rade u svakoj odbrani

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I da dodam, Westbrook se ponasa predobro, bodri ih sve, daje savete, prica sa sudijama, bas aktivno ucestvuje.

 

Ajde da Hjuston i Portland dobiju pa da prsti u polufinalu i da Westbrok ima sansu za osvetu.

 

Drugo polufinale zapada naravno Doncic vs Jokic pa da vidimo ko je najbolji belac u NBA 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, deluje mi da Donovan dosta gresi u ovoj seriji. 

 

Prosle godine protiv Blazersa smo mogli da vidimo koliko je Adams nemocan protiv ekipe koja se oslanja na igrace na perimetru, iseckali su ga Lilard i CJ na delove. Tu su mu trebale 3 utakmice da proba da stavi Granta na centra, bar neki pokusaj prilagodjavanja.

 

Sad igraju protiv Hjustona, i on dobija po 30 minuta, iako je defanzivno nemocan da uradi bilo sta. U napadu takodje ne donosi nista, samo im gusi spejsing jer je obavezno na terenu jos jedan nesuter sa njim.

 

Kao da Donovan nije ucestvovao u proslogodisnjoj PO seriji, nego je na internetu procitao da ce centri da uniste Hjuston jer igraju smallball 48 minuta.

Link to comment
Share on other sites

  • nlavrnja featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...