Jump to content

NBA 2019/2020 - North remembers


Squabbit

Titula  

57 members have voted

  1. 1. Titula



Recommended Posts

Win je ovo za Rocketse ako izvuku nesto za nindzu. Pokusao je DAntoni maximalno da uklopi nindzu oterao je Kapelu da bi otvorio reket Raselu  i opet je Rasel bio uzasan u PO.

Videcemo sta ce da izvuku za njega, 2l pepsija, hot cips i doritos tortilje je neki max.Mozda dobiju colu posto je kvalitetnije.
A Presti trlja ruke i ceka da i za Cp3 izvuce koji pik, bice Boston ove decenije koliko su pikova nakupili od OKC i Lac. A postoje objektivne sanse da se i ovaj 2 projekat zavrsi kao Houston eksperiment.
Od rasela:
Sources: Pick protections in Thunder/Rockets, Russell Westbrook/Chris Paul trade: 2024 first round pick, protected 1-4 2026 first round pick, protected 1-4 2025 swap, 1-20 protected 2021 swap, protected 1-4 -- OKC can swap Clippers pick or Heat pick
Od PG13:
Meanwhile, OKC's haul of draft assets includes L.A.'s unprotected first-round picks in 2022, 2024 and 2026, along with 2021 (unprotected) and 2023 (protected) first-round selections via the Miami Heat and the option to swap picks with the Thunder in 2023 and 2025, according to the ESPN repor
 

Link to comment
Share on other sites

Od svega, da jedan vestbruk sam trazi trejd, posle onoga sto je cinio u plejofu.

 

Sram ga bilo, bezobraznik. Da se ja pitam, dao bih ga pravac u Klivlend da trune, makar i za dzabe.

 

Svakako nema leba za Hjuston i titulu otkako je Tilman postao gazda. 

1 hour ago, Drakaris said:

lol, Harden jedva ceka da igra sa Rendlom i Noksom.

 

 

 

Klipersi hoce Rasa, navodno. Taman da vratimo Lua, Harela i Beverlija. Bice kao da nisu ni odlazili.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kakvi za džabe. ja wbrooka kao i cp3a ne bih razmatrao ali svaka franšiza koja se upušta u taj pokolj salary capa, mora da dobije zahvalnicu u vidu pikova i /ili mladih igrača. rocketsi nemaju ni jedno ni drugo. 

 

@freethrowslušam sinoć the lowe post podcast, govno epizoda sa givonyjem i nekim ortakom - uglavnom, vi imate 2021. pick od minesote?!?!  veliki je golden state grad. 

 

Edit @Alex_Serbiamontrezl je valjda FA 

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@uini

 

Quote

Whereas the 2020 draft class is widely considered to be one of the worst the league has seen in several years, the exact opposite is true of 2021. There are a handful of 2021 prospects that draft evaluators consider to be far more promising than any of those that will be picked on Nov. 18.

 

Luckily for the Warriors, they're in a tremendous position to capitalize on that incoming wave of talent. In addition to possessing their own 2021 first-round pick, they also have the Minnesota Timberwolves' top-three protected 2021 first-rounder acquired as part of the Andrew Wiggins-D'Angelo Russell trade.

 

Ja sam paor čovek i slabo pratim ove mladiće što vi gledate, ali ja da biram ja bih uzeo Wisemana...

 

Then again ja sam čovek koji je smatrao da će Zajon biti neka vrsta Stragija Stevanovića u NBA, a Marvin Bagley jako pametan i dobar igrač i pre svega dobar čovek, tako da bi možda moje procene mladića trebalo uzimati sa malom dozom rezerve.

Edited by freethrow
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam vala po cemu se Paulov i RWov ugovor gledaju kao jednako losi. Paul je i dalje klasa, ne kao nekad svakako al i dalje ne mozes reci ni za jednog playa sem Stepha, Damea i Doncica ako racunamo kao PGa da su sigurno bolji igraci od njega. Jedino ako ga pokosi neka jebena povreda pa se skroz raspadne.

 

RW je s druge strane bivsi igrac koji ce biti samo gori. Onome ko uzme onaj njegov ugovor i jos dadne bilo sta korisno treba zabranit da se bavi kosarkom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ne znam vala po cemu se Paulov i RWov ugovor gledaju kao jednako losi.

 

nisu jednako losi, cp3 je majstor wbrook nije ali ti nivoi loseg za vecinu ekipa ne prave razliku

 

zato sto ima 36 godina i u tim godinama svaki novi mesec je lutrija a ne svaka nova sezona.

zato sto je od 15 sezona u 7 odigrao 64 utakmice ili manje

zato sto je ugovor na dve godine x vise od trecine capa

 

siguran sam da ima 3-4-5 ekipa koje i pored svega toga razmisljaju u cp3u. kontenderi i oni koji to misle da mogu biti

sto je i dalje golem rizik, prosto zato sto nije jedna sezona ali kapiram eventualni rizik neke od tih fransiza

 

ja bih chris paula uzeo jedino zajedno sa oklahominim licnim 2021 pikom (sto je poslednje na sta bi pristali) i onda bih slao batinase svakog dana na paulovu gajbu da ne stigne na utakmice i ne ugrozi sanse za dobar pik.

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

za prestija se moze se i iz drugog ugla reci da je od tri mvp igraca u sastavu u jednom trenutku na kraju jedino dobio jedno finale i pikove. videcemo sad sta ce napraviti iz drugog pokusaja i da li ce i jedan od ovih pikova postati kvalitet nivoa durenta. 

 

imao je i boston i fila tako isto kovceg sa pikovima pa su na kraju stvorili dobre plejof ekipe ali ne i pretendente na prsten. bar do sada. ono nije da imam nesto protiv pikova, drafta i mladih prospekata ali dug je to put od pika do vrh igraca koji mogu da nose timove koji jure titulu. 

 

 

 

sto se tice hjustonovaca mozda vestbruk ili harden vec imaju neku dogovorenu kombinaciju sa drugim ekipama kada ove price sada pustaju u javnost. nesto se ocigledno valja iza brega. u svakom slucaju hou nije obavezan da ih trejduje jer imaju visegodisnje ugovore sem ako ne stigne neka dobra ponuda ili ako se nezadovoljstvo igraca prelije na parket i kroz rezultate u predstojecoj sezoni. da je nesto trulo u tom klubu i zrelo za resetovanje pokazuje i odlazak dugogodisnjeg gm-a kao i trenera.

Edited by riviera
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, riviera said:

za prestija se moze se i iz drugog ugla reci da je od tri mvp igraca u sastavu u jednom trenutku na kraju jedino dobio jedno finale i pikove. videcemo sad sta ce napraviti iz drugog pokusaja i da li ce i jedan od ovih pikova postati kvalitet nivoa durenta. 

 

 

upravo tako. kada se već zeznuo oko hardena (što je veliki kiks, al' ajde) i ostavio ibaku, nakon toga ništa nije uradio da durantu i wbrooku nabudži tim, već ih je ostavio sa padavičarima i ispodprosečnim trenerom da giljaju iso. i zamalo da im prođe jer su bili jako jako dobri

 

svaka čast za kasnije dilovanje ali promašio je once in a lifetime priliku, verovatno zbog škrtog vlasnika

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, đubrivo. said:

 

upravo tako. kada se već zeznuo oko hardena (što je veliki kiks, al' ajde) i ostavio ibaku, nakon toga ništa nije uradio da durantu i wbrooku nabudži tim, već ih je ostavio sa padavičarima i ispodprosečnim trenerom da giljaju iso. i zamalo da im prođe jer su bili jako jako dobri

 

svaka čast za kasnije dilovanje ali promašio je once in a lifetime priliku, verovatno zbog škrtog vlasnika

Meni deluje kao da nisu bili dovoljno kompatibilni. Da se igra sa dve lopte, pa možda. A naravno, nije da im je pomogao kvalitet trenera koji je trebalo da ih uklopi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, đubrivo. said:

 

nisu jednako losi, cp3 je majstor wbrook nije ali ti nivoi loseg za vecinu ekipa ne prave razliku

 

zato sto ima 36 godina i u tim godinama svaki novi mesec je lutrija a ne svaka nova sezona.

zato sto je od 15 sezona u 7 odigrao 64 utakmice ili manje

zato sto je ugovor na dve godine x vise od trecine capa

 

siguran sam da ima 3-4-5 ekipa koje i pored svega toga razmisljaju u cp3u. kontenderi i oni koji to misle da mogu biti

sto je i dalje golem rizik, prosto zato sto nije jedna sezona ali kapiram eventualni rizik neke od tih fransiza

 

ja bih chris paula uzeo jedino zajedno sa oklahominim licnim 2021 pikom (sto je poslednje na sta bi pristali) i onda bih slao batinase svakog dana na paulovu gajbu da ne stigne na utakmice i ne ugrozi sanse za dobar pik.

 

 

 

CP je tip igraca ciji ucinak ne ovisi previse od atlatike i brzine stoga ne mislim da je to sto ima 36 neki ogroman faktor. Prosle sezone je bio strasan i kao lider uveo OKC u PO iako im prije sezone niko ziv nije davao sansu da prismrde POu uopce. Ugovor jeste kritican jako ali bit ce svakako ekipa koje ce dogodine htjeti uzeti njegov isticuci ugovor te time si stvoriti cap za ljeto. Svakako nijedna ekipa nece davati nista previse vrijedno za njega pa da bude neki veliki rizik.

 

Eh sad ako se neka budala zaleti pa dadne Boga oca za njega, onda je vec druga prica. U kontekstu gdje bi Sunsi npr dali Oubrea i Rickyja za njega, ja ne vidim nikakav veliki rizik. Paul bi ih automatski gurnuo u PO plus bi Booker dodatno napredovao uz jednog takvog mentora. 

 

Licno mislim da je RWov ugovor za jedno 2 klase losiji jer em je u fazi rapidnog propadanja em je egomanijak koji zeli konstantno loptu u rukama, a ni u najboljim danima nije bio u stanju igrati pobjednicku kosarku. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, đubrivo. said:

 

upravo tako. kada se već zeznuo oko hardena (što je veliki kiks, al' ajde) i ostavio ibaku, nakon toga ništa nije uradio da durantu i wbrooku nabudži tim, već ih je ostavio sa padavičarima i ispodprosečnim trenerom da giljaju iso. i zamalo da im prođe jer su bili jako jako dobri

 

svaka čast za kasnije dilovanje ali promašio je once in a lifetime priliku, verovatno zbog škrtog vlasnika

stvarno je ovu trojicu mvpijevaca ubo vrhunski s obzirom da nisu bili prvi pikovi ali taj trejd hardena im je bio neki njihov pocetak kraja. pravi se izgovor da je bila u pitanju usteda para (cini mi se da je u pitanju cak i neka mala svota od par miliona) ali upravo zbog te male ustede moje misljenje je da jednostavno nisu pravilno procenili ni tadasnji kvalitet koji im donosi harden (ako se dobro secam u finalu pre trejda vs majamija je imao nestajanje) a svakako ni domet u karijeri koji je kasnije realizovao u hjustonu. procena (losa)  je vrv bila da im ibaka vise znaci i da ima veci domet u karijeri a sve zbog ovog iz donjeg pasusa. :classic_biggrin:

 

imao je taj fetis na atletske dugajlije sa slabijim skilom umesto da ove glavne igrace okruzuje bolje obucenim i pametnijim igracima a pre svega suterima koji bi olaksali posao najvise vestbruku. na kraju su ih upravo takvi igraci i timovi izbacivali (sas i gsw) + povrede. pa i ti izbori bruksa i donovana kao trenera su  pokazatelji da presti ipak nije neki veliki kosarkaski vizionar. nije ni da mu je falilo puno ali mozda da je povukao jedan dva poteza drugacije sada bi imao i bolje rezultate iza sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

CP je tip igraca ciji ucinak ne ovisi previse od atlatike i brzine stoga ne mislim da je to sto ima 36 neki ogroman faktor. Prosle sezone je bio strasan i kao lider uveo OKC u PO iako im prije sezone niko ziv nije davao sansu da prismrde POu uopce. Ugovor jeste kritican jako ali bit ce svakako ekipa koje ce dogodine htjeti uzeti njegov isticuci ugovor te time si stvoriti cap za ljeto. Svakako nijedna ekipa nece davati nista previse vrijedno za njega pa da bude neki veliki rizik.

 

Eh sad ako se neka budala zaleti pa dadne Boga oca za njega, onda je vec druga prica. U kontekstu gdje bi Sunsi npr dali Oubrea i Rickyja za njega, ja ne vidim nikakav veliki rizik. Paul bi ih automatski gurnuo u PO plus bi Booker dodatno napredovao uz jednog takvog mentora. 

 

Licno mislim da je RWov ugovor za jedno 2 klase losiji jer em je u fazi rapidnog propadanja em je egomanijak koji zeli konstantno loptu u rukama, a ni u najboljim danima nije bio u stanju igrati pobjednicku kosarku. 

 

Ne slazem se sa tim da Oklahomi niko nije davao sanse za PO. Pre pocetka sezone su vidjeni kao granicna PO ekipa. Nije predstavljalo nikakvo iznenadjenje. 

Pa recimo Galo-Shai sa Luom i Herelom su dobro namucili onaj nemilosrdni GS do 6 game. 

Imao je CP3 sasvim dobru podlogu da uvede ekipu u PO. 

 

Vestbruk je imao sjajne partije pre Korone, sada je lose odigrao ovaj babl. U ovom trenutku CP3 ima bolji ugovor, ali nije bolji igrac. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kladionice najbolje znaju. 

 

To je zato sto su ocekivali trejdove i tank mod, lupali su rumori svaki dan za Pola, Galinarija, Sredera i Adamsa, normalno je da su pali pod uticaj rumora, pa na osnovu toga sastavljali projekciju i kvote. Kao i ja sto sam ocekivao da ce biti dosta trejdova, ali ostankom takve ekipe na okupu uopste nije iznenadjenje. 

 

Pogotovo posle tvita jednog Vojnarovskog gde je pisao da veruje da ce Kris biti trejdovan u toku sezone. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nek se raspusti Hjuston sto se mene tice. Harden ima trenutno all-high vrednost na trzistu, pa se moze mnogo toga dobrog dobiti za njega...a tim svakako nema prostora u capu da bi za mesec dana posla napravio ozbiljno konkurentan tim.

 

Prematori smo, divljak sam trazi trejd...Vreme je za ribild (a.k.a. visegodisnje tavorenje na dnu a la NYK).

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Drakaris said:

Ne slazem se sa tim da Oklahomi niko nije davao sanse za PO. Pre pocetka sezone su vidjeni kao granicna PO ekipa. Nije predstavljalo nikakvo iznenadjenje. 

Pa recimo Galo-Shai sa Luom i Herelom su dobro namucili onaj nemilosrdni GS do 6 game. 

Imao je CP3 sasvim dobru podlogu da uvede ekipu u PO. 

 

Vestbruk je imao sjajne partije pre Korone, sada je lose odigrao ovaj babl. U ovom trenutku CP3 ima bolji ugovor, ali nije bolji igrac. 

 

WB je imao vrhunski nabijene brojke i to je sve. Paul je osjetno bolji igrac od njega. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...