Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

13 hours ago, oubrevo. said:

 

upravo suprotno - nisam loše janje probao cca 15ak godina. pa mi je sumnjivo

ali ne sumnjam da ti imaš organik izvore, koji su još bolji

 

Jbg, to je sada in, tipa jedina dobra janjetina je sa Romanije, ali isključivo jagnjad koja pasu na istočnoj strani planine i to u periodu od 5 do 7 ujutro, jer se tada sunce idealno spaja sa kapima rose...

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

@Tamburinjo

 

Ne valja zato što jednostavno ne valja. Ne valja miris, ne valja ukus, jednostavno ne valja. Znaš ono...kao što Jelen i Zaječarac ne valjaju.

Upoređujem je sa jagnjetinom koju sam nekad jeo kod Jablanice. U Gacku, Nevesinju, Trebinju, na Jahorini, na Romaniji, kod Prozora...itakodalje. 

 

Istine radi, ovo u Srbiji je uglavnom bila jagnjetina u i oko Beograda, nisam baš išao širom Srbije i probavao jagnjetine u svakom kraju i na svakom mogućem mestu, ali recimo onaj MB je kurac na biciklu što se tiče jagnjetine, a važi kao neko ultra dobro mesto kad je jagnjetina u pitanju. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Nicklord said:

Meso u prodavnicama u Srbiji je stvarno sranje a ja nisam snob što se tiče hrane uopšte. Bukvalno nije ista stvar ni pileći file u EU i u Srbiji a ne nešto zaebanije

 

ja znam lika koji uglavnom za delhaize obezbeđuje piletinu. ono, proper farma, sve kako treba.

naravno, nisu organski i šta znam ali proper.

 

doduše, ja meso kupujem isključivo u dve mesare, ne u supermarketima i slično.

 

edit

ali naravno, ništa ne može biti isto - recimo stejk na severu italije, koji služi za famozni bistecca fiorentina je meni totalno bezukusan u poređenju sa usa - argentina verzijama koje sam imao prilku da probam. isto izgleda, isto košta, isto su zapakovani  ali ukusi su potpuno drugačiji.

 

Edited by oubrevo.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...