Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

1 minute ago, Del Piero said:

Mozzart je donirao gomilu para poslednjih godina. Jesu im kvote najgore, ali svaka im cast.

 

Inace, zasto te neke operacije kostaju toliko, o cemu se tu radi?

 

Ja kako sam video, to cak nije ni operacija nego infuzija tog leka i to mu dodje to, posle ide valjda fizikalna rehabilitacija.

 

Jbg, verovatno je mnogo ulozeno u razvoj. Ono sto sam nasao:

Quote

Meanwhile, the Boston-based Institute for Clinical and Economic Review, a research group that evaluates drug pricing, claims Novartis could reasonably price Zolgensma in the $310,000 to $900,000 range.

 

E sad, ono sto sam jos nasao je da postoji jos jedna terapija za ovu bolest, ali ona kosta oko 700k dolara u prvoj godini i posle svake godine po 350k dolara, dok jedna doza ovoga resava sve probleme i onda se isplati vise u odnosu na sve drugo, (a samo jedna je druga opcija), sto je dostupno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, We lose every week said:

Šta je ovo s Uinijem. Jel to stao na 9999 i neće desetiljaditi da opali, ili se naljuti na nas zbog Pepe la Tvora :default_coffee:

 

Video da ukidaju dve epizode Sundjer Boba zbog neprimerenog sadrzaja pa strajkuje gladju. 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ajd sad....nemoj da si nakraj srca. Poanta je da ovo moderno deluje kao dečije škrabotine spram nekih onih likova koje @Marko zna povremeno da postuje ovde na forumu, ili bar ja to tako doživljavam.

 

Spoiler

Podseti me na onaj jedan dijalog iz "Povratak Otpisanih" kad Prle razgovara sa tako nekim modernim umetnikom. Ovaj kaže: "Zašto vi mladiću ne volite modernu umetnost? Ona oplemenjuje dušu." Prle odgovara: "Da, ali kvari oči"  :classic_biggrin:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, We lose every week said:
Daj da uzmem nešto što je naškrabao moj nećak od 6 godina, napišem dole ispod Paul Klee i prodam da prodam za velike pare. 

 

Salvador Dali kasni na svoju najavljenu prodaju slike velikog formata koju će uraditi na licu mesta u nekoj poznatoj galeriji. Ulazi vodeći kao psa na povodcu zgodnu devojku u toplesu...priveže je za kadu ispunjenu vodom koja je tu postavljena za te potrebe. U kadu sipa boju u prašku i dozira dok ne dobije željenu nijansu. Onda devojka ulazi u kadu i on je potapa da cela bude obojena...izvlači je odatle i ona legne na ogromno platno razvučeno na podu a umetnik je nogom kotrlja kao tepih tih dva - tri metra dok njene obline ostavljaju otiske boje po kanvasu. Nakon toga skida povodac...ogrće devojku bade mantilom i traži aplauz od publike. Zatim vadi neku pisaljku iz džepa i potpiše se u donjem desnom uglu platna koje je već uramljeno. Nakloni se auditorijumu i sa devojkom izadje iz galerije koja je već okačila sliku i započela aukciju. Ako je takvo delo na licu mesta kupio iko drugi do namazani preprodavac umetnina iz top level segmenta...onda sledeći put Gazda Dali treba da se pojavi i zapiša sledeće platno sa sve šaranjem i po cipelama okupljenih ljubitelja umetnosti i još da traži da mu ga neko protrese na kraju za par soma doloresa.

 

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, We lose every week said:

Dobro, ajd sad....nemoj da si nakraj srca. Poanta je da ovo moderno deluje kao dečije škrabotine spram nekih onih likova koje @Marko zna povremeno da postuje ovde na forumu, ili bar ja to tako doživljavam.

 

  Reveal hidden contents

Podseti me na onaj jedan dijalog iz "Povratak Otpisanih" kad Prle razgovara sa tako nekim modernim umetnikom. Ovaj kaže: "Zašto vi mladiću ne volite modernu umetnost? Ona oplemenjuje dušu." Prle odgovara: "Da, ali kvari oči"  :classic_biggrin:

 

Nisam na kraj srca prežvakana je ova tema i pitanje je ukusa.

 

spacer.png

 

 

 

 

Valjalo bi o ovome na široko, ali mi se ne da ... uglavnom nije to baš daj Mare pi.de

2 minutes ago, Wingwalker said:

Salvador Dali kasni na svoju najavljenu prodaju slike velikog formata koju će uraditi na licu mesta u nekoj poznatoj galeriji. Ulazi vodeći kao psa na povodcu zgodnu devojku u toplesu...priveže je za kadu ispunjenu vodom koja je tu postavljena za te potrebe. U kadu sipa boju u prašku i dozira dok ne dobije željenu nijansu. Onda devojka ulazi u kadu i on je potapa da cela bude obojena...izvlači je odatle i ona legne na ogromno platno razvučeno na podu i nogom je kao tepih kotrlj tih dva - tri metra dok njene obline ostavljaju otiske po kanvasu. Nakon toga skida povodac...ogrće devojku bade mantilom i traži aplauz od publike. Zatim vadi neku pisaljku iz džepa i potpiše se u donjem desnom uglu. Nakloni se auditorijumu i sa devojkom izadje iz galerije koja je već okačila sliku i započela aukciju. Ako je takvo delo na licu mesta kupio iko drugi do preprodavac slika iz top level segmenta...onda sledeći put treba da se pojavi i zapiša sledeće platno sa sve šaranjem i po cipelama ljubitelja umetnosti i još da traži da mu ga neko protrese na kraju za par soma doloresa.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Onih 1000 Dalijevih slika prije toga ćemo vješto zaboraviti

Link to comment
Share on other sites

Za Paul Kleea svakako sa punim pravom se kaže da pripada istoriji umetnosti. Tako da ovo je još i dobro. Ali zato: Hold my beer. Gledajte ovo što je prodato za 110 mil na Sothebys aukciji, 30g nakon što je umro autor. Prethodno, dok je autor još bio živ, za siću promenilo par ruku, da bi bilo prodato u Christies za 20k. Jean-Michel Basquiat, "Untitled"

 

Spoiler

spacer.png

 

Okreni, obrni svi mi obični smrtnici skidamo kapu onim kupcima za 20k. Nadam se da ću doživeti da vidim sledećeg kupca, resell value itd. Verovatno ima savršeno racionalno objašnjenje. Sticajem okolnosti, bio sam u kontaktu tokom godina sa nekim trgovcima slikama, kao i da prodam nekoliko slika: Imao sam prilike da se naslušam svega i svačega. Doduše, za modernu umetnost, osim da je hobi ultra-bogatih, velik deo je na sponi umetnik, njegov menadžer, galeristi, institucije, i tu se  negde sve odvija posao. Whatever, jednom ću poseban post o ovome: Malo o situaciji na našem malecnom, nebitnom tržištu, a malo o najvećim centrima ove industrije.

Edited by Marko
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dok je Van Gogh bio ziv prodao je 1(jednu) sliku ... Crveni Vinogradi čini mi se.

 

 

Baskijat je, recimo, iskoristio Vorholov talas i bio je više od slikara. Možda da ga poredimo sa Benksijem.

 

 

Kao što rekoh, pitanje je ukusa.

Edited by Ne sam Safete
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

Dok je Van Gogh bio ziv prodao je 1(jednu) sliku ... Crveni Vinogradi čini mi se.

Baskijat je, recimo, iskoristio Vorholov talas i bio je više od slikara.

Kao što rekoh, pitanje je ukusa.

 

Van Gogh je završio pre 130g. Solidan period za neku evaluaciju. Ova slika od Basquiata je prodata pre par god. Nije pitanje ukusa ovde baš tako banalno, kao npr ko više voli krempitu a ko šampitu. Kao što sam pomenuo, situacija je takva da sa jedne strane imaš puno autoriteta, kolekcionara i ljubitelja umetnosti koji su, blago rečeno, rezervisani što se moderne umetnosti tiče. A sa druge strane imaš neke druge koji se isto tako mogu okarakterisati, a sa novcem novokomponovanih bogataša imaju tržište i industriju, imaju menadžere i galeriste, imaju Show must go on ma šta da je delo/proizvod. Moja neka logika mi nalaže da će se tek svašta otkriti na ovu temu...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Baskijat prije 30 i nešto godina ...

 

Pretpostavljam da će se otkiriti kako si imao pravi pogled na umjetnost a da je sve ostalo njesra ... 

 

Naravno da je dio prljavog novca otišao u trziste umjetnina, ali to nikako ne znači da slike koje ti se ne svidjaju ne vrijede ništa, nego da su im svima zajedno nabudzene cijene.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ne sam Safete said:

Baskijat prije 30 i nešto godina ...

Pretpostavljam da će se otkiriti kako si imao pravi pogled na umjetnost a da je sve ostalo njesra ... 

Naravno da je dio prljavog novca otišao u trziste umjetnina, ali to nikako ne znači da slike koje ti se ne svidjaju ne vrijede ništa, nego da su im svima zajedno nabudzene cijene.

 

Neće se ništa otkriti za moje mišljenje, jer sam ja nebitan tu. Mogu malo da pričam o tome, takoreći. Rekao sam da spisak autoriteta, kolekcionara, kao i običnih ljubitelja umetnosti koji ne mirišu modernu umetnost nije mali. Cene Basquiatovih najboljih dela su postignute u 21 veku. U skladu sa opštim trendovima tog tržišta naravno. Van Gogh poređenja nisu na mestu, jer VvG ima svoje mesto posle toliko vremena. Dok ovaj tek treba da bude tema zbog svoje umetnosti, a ne zbog nabudženih cena na aukcijama... 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ne sam Safete said:

 

Onih 1000 Dalijevih slika prije toga ćemo vješto zaboraviti

 

Naravno ovom anegdotom ne umanjujem uticaj i nasledje Salvador Dalija na svetsku umetnost i pop kulturu ali kao i većina art-ekscentrika koji su dugo stvarali imao je svoje faze u kojima je istraživao nešto novo i kada ga je bilo teško razumeti jer je još bazao u nekoj neoprobanoj formi ili samo pokušavao da isprati aktuelni trend a mas-konzumenti su ipak nastavili da i ta dela vrednuju astronomskim ponudama i bili egzaltirani kada stupe u njihov posed.

Pikaso je u jednom podužem periodu izbacivao tri slike dnevno koje su naravno bile zanatski manje zahtevne jer nije mogao da kontroliše nalet inspiracije a dan je i tada imao otrilike oko 24 časa.

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Luchifer89 said:

Caravaggio ftw

 

c2eaed0209fb8395c57576af0d0915eb.jpg

 

 

Za mene je konceptualno Bosch liga za sebe. Medjutim, uvek su me vise doticali pejzazi, jednostavno misticniji i nekako uvek 'novi', koliko god puta da ih pogledas. Zato posebno divljenje od mene za Turnera, Constablea, Hobbemu, van Ruysdaele, Colea, Lorraina...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...