Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Kad smo kod The last shadow puppets...moja omiljena

 

 

pao sam na prvo slušanje...Serija "Numbers", poslednja sezona, epizoda sa krađom ultraskupih patika, išlo kao muzička podloga na uvodu u epizodu. Onaj ko je izmislio Shazam treba da dobije Nobelovu nagradu.

Posle sam zagotivio TLSP. Bolji su mi nego Arctic Monkeys.

Edited by We lose every week
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Kad smo kod The last shadow ...
pao sam na prvo slušanje...


Davno davno sam naleteo na njihov prvijenac, John & Paul behind the Iron curtain style :s_d:



Ne razočaravaju od tad...doduše meni su Monkeys stvarno prvi već deceniju ipo... A skroz vredi prelistati i solo radove Miles Kane-a, 3 super albuma, ko voli 70e, T-Rex, Bowie fazon, glam, punk...



Sent from my phone using their app

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koja hrana vama najbolje pomaže kod mamurluka, tačnije šta posle pijanstva a pre spavanje jedete, da ne biste imali mamurluk?

 

Ja sam u životu sve kombinacije pića i hrane isprobao i shvatio da nema pravila kod mene, ma koliko pojeo/popio kao da se na kraju svodi na psihu.

 

Kako je kod vas?

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Najpre supa, pa onda nešto jače. Za doručak kuvana jaja sa svežom salatom, neki jogurt možda. Ručak neko varivo najvažnije, piletina može kao dodatak i to je to u principu. Voće između obroka naravno. S' obzirom da treba da se oporavim, smanjim masti i šećere tog dana. Ako ispoštujem ovakav nekakav režim samo taj dan, već narednog sam ko nov.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

posto mi je hitno, ostavicu i ovde

 

Quote

Član foruma

 446

616 posts

Posted 5 minutes ago (edited)

Drugari, I NEED HELP PLS?
Castim pivom ko mi udeli dobar savet, ili mi potvrdi nesto.

Treba sutra firmi da kazem koji laptop da mi uzmu.
Ovako radim kao project manager/product owner, ali sam ujedno i inhouse dizajner. Prakticno mi je stalno upaljen Adobe Illustrator, cesce sad koristim i Photoshop. Krecem da ucim After Effects, i plan je da radim neke stvari i u tome.
Kao prvo, nisam gejmer niti igram igrice, tako da bi mi bilo idealno sto negejmerski laptop.
Kad pitam ljude za savet, prvo sto mi ljudi kazu je budget. Od 100-180k, moooooooozda 200k, ako je nesto sto mogu lepo da opravdam.
Nosim ga i na poslovnim putovanjima, nosim ga prakticno svaki dan kuci.

Neophodno mi je da mogu multitasking da radim. Cesto su mi upaljeni:
- Teams (uvek)
- Illustrator (uvek)

- Figma

- Chrome sa po 50ak tabova (2 prozora ima minimum), jbg imam dosta i istrazivackog dela za posao
- nekad offline Excel (Office-ov online me nervira). Pisem dosta dokumenata, nekad ih imam i vise otvorenih
- nekad moram da otvaram BlueStack (android emulator koji jede RAM).

- precesto imam i neki pdf reader, jer moram da citam mnogo scientific materiala.

Na to ja zakacim naravno YT-ove, Spotify itd itd 😄

Znaci business laptop koji pokriva dobro dizajn. Za kodiranje mi ne treba. Dizajn mi je neophodan, radim ne samo digitalni dizajn, nego radim sav materijal za stampu, pravim booklete, brosure itd.
Kad radim te brosure, ne samo da radim graficki dozivljaj, estetiku itd, nego sam i content writer, a vala concept creator za sve sto je u tom materijalu. Za to kazem da moram da imam dosta otvorenih prozora.

Moram da kazem da sam svestan da su 2in1 laptovi sa multitouch-om i olovkama verovatno poluigrackice koji napumpaju cenu na racun perfomansi. Ali sustinski meni to dosta treba.
Prethodna 2 dana sam radio neke konceptualne prezentacije, dijagrame celog sistema. Stalna ispravljanja, sef hoce jedno, voli da nabije bibliju na jednu strnaicu a da pritom ima ilustracija, dijagrama... a da nisu sitna slova 😄
I da sam imao stajlis pen mnogo brzo bi mi to islo. U sustini cesto imam takve poslove. Nekad sam u takvoj guzvi da ne stizem da vektorski sam da nesto crtam, i da se jebavam sa misom i pen tool-om (iako sam nabudzio skill). Image trace-ovanje mi nekad zapravo oduzme dosta vremena i mnogo mi u aljkavi projekat, sa zilion path-ova. Tu bi me 2in1 laptop sa touch-om mnogo povadio.

Pricajte savete, molim vas 😄 Ja veze nemam o grafickama, procesorima itd. Nista ne znam iskreno.
Samo nemoj da mi kazete Asus ConceptD 3, to nema kod nas, insta crush sam imao na njega. 7 je preskup i tesko je da se nadje.

Ono sto sam nalete citajuci:
Macbook
Dell XPS
Lenovo IdeaPad FLex
HP Pavillion x360
Lenovo IdeaPad Gaming 3
Lenovo Yoga 720
Lenovo Yoga C930
Lenovo Legion Y540
Acer Nitro 5
Acer Spin 3
HP Envy x360
Asus Zenbook Flip 13
Asus TUF Gaming A15 FA506II-AL010


Dobar ekran je MUST. Trenutni laptop je ok (neki intel i7, 16 giga ram, integrisana graficka-to je weak spot i guess), ali ekran je uzas. Kad radim dizajn ne mogu ni za sta da se oslonim na njega. Monitor mi je dobar, ali ekran na laptopu, bukvalno totalno razicite boje. Los vibrance, los kontrast, lose osvetljenje...

Znaci biznis laptop koji sljaka dobro dizajn.
Koliko sam mogao da primetim, moram da se odreknem jedne od ove 2 stvari:

- koliko toliko optimalan rad u After Effectsu

- olovka, crtkanje na touch screen-u

 

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...