Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

5 hours ago, Chaos Is Me said:

Ispratio sam otprilike polovinu Agelast epizoda, najbolje su one sa muzičarima jer mi je najzanimljivija tematika - Prti, Oliver, Kojot, Repetitor, zanimljiva je i ova poslednja sa Lokom i pravnikom, sa više aspekata ali da ne otvaram sad tu pandorinu kutiju. Dobra bi bila i sa Bilanovićem jer je lik prelud, da Galeb nije previše kenjao kao da je on gost, a to mu je i generalno mana. Da, sa Dojčinovićem je bila ok, mada on ima neki uspavljujuć i smarački glas. Meni dobra bila i sa Ognjenom Glavonićem.

 

Ja slušam samo par podcasta o basketu i to je to, uglavnom u kolima ili dok radim nešto drugo npr kenjam po forumu.

Otvori, molim te.😀

 

Ne znam celu priču, voleo bih da čujem šta se tu sve dešava. Naročito od tebe, pošto si iz struke.

Link to comment
Share on other sites

Happy Birthday Paul Simonon!

Napisao je ključne stihove za naše živote 1990 - ...

"When they kick at your front door how you gonna come?

With your hands on your head or on the trigger of your gun

When the law break in how you gonna go?

Shot down on the pavement or waiting on death row?"

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Marko said:

 

Yep, pričali su mi naširoko oni što su bili/žive tamo. Uglavnom su išli autom naravno, a jedan lik iz Sydneya mi pričao kako se svojim Harleyem vozao tuda (i svuda, išao je i do Melbournea, Canberre, Adelaidea, Newcastlea i GC-a naravno, a planira neki epic ride do Pertha). Ferry transport bi meni bio san za sve te destinacije, mnogo bolja varijanta od kopnenih putešestvija. Valjda ću biti u prilici da odem do Australije, do sada sam imao samo neke polušanse. Za par god možda... 

 

Uf sa motorom bi vec bio totalno drugi osjecaj. Kad dodjem u te godine da vozim HD, mozda odradim istu rutu - na sportskom motoru jedva izdrzim 200-250km i sav se slomim, vrat ne osjetim sljedecih par dana. Ovako svake prestupne godine autom odradimo turneju od Melb do Syd tom istocnom obalom, i ima takodje lijepih mijesta da se vidi (Merimbula, Tathra, Narooma, Batesman Bay..). Sad smo bas trebali da idemo oko Xmas break, na kosarkaski turnir u Wollongong, ali zbog virusa su ga pomjerili za Dec '21.

 

Kad budes navracao u Oz, javi se da odemo u neki pub 😉 (takodje vazi pozivnica za sve kolege forunase).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam upoznao vise od..pa da probam da se setim.. :smiley33:..6,7..recimo 8 ljudi iz Australije,ali bas svi teske pozitive. Bilo je tu lepih alkoholijada,moram da priznam. Navukao sam se bio na Bundaberg Rum..(popularno:Bundy) kako ga ljudi zderu,ono nije normalno.. :lol_2: ja njih pokusao da privedem k poznaniju Jagermeistera,ali nije im se nesto dopao.. 

Imam otvoren poziv jednog bracnog para da ih posetim u Melburnu,ali ko ce da putuje 36h? :lol_2:

Edited by Crni Bombarder
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, uvrnuto said:

Ja uglavnom do sad nisam slušao podkaste jer sam imao neke prioritete u iskorišćavanju slobodnog vremena i jednostavno nisam imao vremena i za njih. Međutim, videh u firmi da neki slušaju i rade i pokušao sam, ali mi je prosto nemoguće. A i generalno sam stekao utisak da ljudi slušaju dok rade nešto konkretno, pa sam bio u fazonu kako jebote.

Ali dobro, vi svi slušate u "neobavezno" vreme tako da sam ja ipak možda stekao loš utisak.

Ja recimo kada radim na poslu nešto po automatizmu, i gde je šansa za grešku minimalna, uvek pustim da mi u pozadini ide neka emisija/podkast, dok kada radim nešto ozbiljnije, ne mogu dovoljno da se koncetrišem na obe stvari. 

 

Što se tiče Galebovog podkast, meni se baš dopao onaj fotograf, vrh priče. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Princeton said:

 

Uf sa motorom bi vec bio totalno drugi osjecaj. Kad dodjem u te godine da vozim HD, mozda odradim istu rutu - na sportskom motoru jedva izdrzim 200-250km i sav se slomim, vrat ne osjetim sljedecih par dana. Ovako svake prestupne godine autom odradimo turneju od Melb do Syd tom istocnom obalom, i ima takodje lijepih mijesta da se vidi (Merimbula, Tathra, Narooma, Batesman Bay..). Sad smo bas trebali da idemo oko Xmas break, na kosarkaski turnir u Wollongong, ali zbog virusa su ga pomjerili za Dec '21.

 

Kad budes navracao u Oz, javi se da odemo u neki pub 😉 (takodje vazi pozivnica za sve kolege forunase).

 

Nisam neki motoraš, da ne kažem biker, imao sam Hondu nekoliko godina, pa prodao. Jer svaki put kada sam hteo da se lepo provozam gradom (a da nisu sitni sati) saobraćaj me vraćao u realnost. A da imam motor samo za neki pozeraj i za vožnju do Bg-a ili malo po Vojvodini, to je već bilo dosta ređe da bi vredelo držati motor u garaži, bar moj rezon, ma kako da je dobrih tura bilo, a i što sam imao varijantu da pozajmim od drugara njegov udobniji motor. Novi Sad nekad i sad nisu ista stvar - Moj pokojni auto instruktor mi pričao tako jednom, (dok smo se vozili oko Fruške Gore), kaže on meni nešto ovako: "E moj Marko, ovo danas je užas, ja kad sam bio mlađani vozač početkom '70-ih, u gradu je bilo nekoliko hiljada automobila, sednem za volan i provozam se gde god hoću, a danas imaš oko 130k auta za novosadskim tablicama, pa se ti vozi i stigni negde na vreme, sačuvaj živce i na semaforu i za traženje parkinga." To je bilo pre 15-ak godina, sad su još veće gužve. Razume se tek za Beograd, posebno treniranje živaca, a i test skilla i preživljavanja, za ljude koji dođu sa strane i upadnu u rush hour, ako se bilo koje doba dana nowadays uopšte može tako nazvati. Za neke iz sela i manjih gradova je i NS pravi, pravcati LA kad dođu 😁 Ovaj moj prijatelj iz Sydneya, nakon svih grand tourova koje je odvozao, ima žarku želju, iako je već u godinama, da ide ne samo do Pertha, nego i do Alice Springsa i Darwina, ali mislim da mu žena neće dati da pravi pilgrimage i do deep Outbacka 😊 Kad je ona radila u Darwinu jedno vreme, on je hteo da motorom dođe do nje, pa ga je ona iznapušavala što mu to uopšte pada na pamet. Wild, i born to be wild veteran biker, a tako papučar 😅 Queensland ne spominje na bucket listi, valjda je u fazonu ako je dobacio do Gold Coasta, šta ima dalje da ide na sever obalom. Lepo mu kažem da bi trebalo, (kao moj ujak iz Montereya,Ca) da pribavi neku jedrilicu, pa da sa prijateljima i porodicom malo ide gore dole uz obalu, al' ne vredi njemu objašnjavati - Harley je zakon, a tu su kola za everyday business. 

 

Voleo bih, kao što sam rekao, da skoknem do Down Under, ali prave prilike nije bilo. Small window of opportunity je postojao tokom par godina, u teoriji je moglo da sam prištedeo na više strana, ali sam se tad halavio za neke druge stvari. Svakako da se javljam ako bude u planu...

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

 

Meni je Aesop novi dosadan prilicno, mada se ne moze reci da je nekvalitetan. Marciano je ok da ubijes malo vreme i toeto. Prija usima da se vrate na klasicniji zvuk, ali nema neke supstance tu. 

 

Vec smo o nekim albumima divanili, RTJ4 najverovatnije album godine. Pa dalje, dobar projekat je i Alfredo (Alchemist + Freddie Gibbs), Denzel Curry-Kenny Beats isto moze da se poslusa. Od dubljeg andergraunda bez dileme Milov poslednji projekat pod pseudonimom RAP Ferreira - Purple Moonlight Pages, Armand Hammer - Shrines, Your Old Droog - Dump YOD: Krutoy Edition. Pa recimo Ka - Descendants of Kain. Nije toliko los ni Blu&Exile ovogodisnji - Miles, ali nije ni nesto dobar, pa eto. Ako volis Marciana i pomalo bapa mozes probati sa Benny The Butcherom (Burden of Proof), mada ima bas lol gostovanja poput Lil Waynea i Rick Rossa... Nisam slusao clipping, mada sam video da je dosta nahvaljen. Eto.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

@Chaos Is Me

 

Meni je Aesop novi dosadan prilicno, mada se ne moze reci da je nekvalitetan. Marciano je ok da ubijes malo vreme i toeto. Prija usima da se vrate na klasicniji zvuk, ali nema neke supstance tu. 

 

Vec smo o nekim albumima divanili, RTJ4 najverovatnije album godine. Pa dalje, dobar projekat je i Alfredo (Alchemist + Freddie Gibbs), Denzel Curry-Kenny Beats isto moze da se poslusa. Od dubljeg andergraunda bez dileme Milov poslednji projekat pod pseudonimom RAP Ferreira - Purple Moonlight Pages, Armand Hammer - Shrines, Your Old Droog - Dump YOD: Krutoy Edition. Pa recimo Ka - Descendants of Kain. Nije toliko los ni Blu&Exile ovogodisnji - Miles, ali nije ni nesto dobar, pa eto. Ako volis Marciana i pomalo bapa mozes probati sa Benny The Butcherom (Burden of Proof), mada ima bas lol gostovanja poput Lil Waynea i Rick Rossa... Nisam slusao clipping, mada sam video da je dosta nahvaljen. Eto.

 

Thanks bro. Da, slušao sam i RTJ naravno, izuli su. Clipping me nije nikad radio, oni su mi više interesantni nego što volim da ih slušam pa ovaj novi nisam ni puštao. Meni Aesop do jaja i kad repuje o reumi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...