Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Quote

 

Beograd je uvek pun skrivenih priča?

– Naravno. Poput laguma kojima je ispresecan. Među meni najomiljenije priče spada pripovest o jednom našem čuvenom, naglašeno nacionalno ’osvešćenom’ desničaru. Na osnovu nje skrojio sam tezu kako se ovaj dasa transformisao u rasistu – imam autentična svedočenja o događajima, od tadašnjih bliskih mu osoba, na koje referišem. Lik je bio jedan od najvećih fanova Travolte. Zalazio je redovno u diskoteke, prijavio se na „Travoltijadu“ u Domu omladine Beograda, dakle učestvovao je na takmičenju – i stigao u samo finale s ogromnim očekivanjima, već je video sebe kao pobednika… I u finalu ga odere nepoznati Hamit Đogani! Mislim da je to bilo 1979. I ovaj padne u žešći bedak zbog toga, čovek potpuno potone. Zamisli fašistu u nastajanju, koji to još ne zna, kako đuska k’o Travolta? I Đoganija, Roma s Mirijeva koji ga oduva. A ovaj se istraumira do te mere da mu to odredi dalju sudbinu.

 

 

 

https://nova.rs/kultura/uros-duric-ispovesti-umerenog-otpadnika-1/

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gde je gazdin broj telefona, da prijavim radnice, sto te opsluzuju uopste, magarcino!

Zabradio si se, jer ti mrsko da na kasi kupis "Bic", pa si se utripovao da si Jebus, je l' te? Jos mi se smeskas - ocekujes da ti se, dok se ispod maske znojim kao tri praseta, javim... Ma, ima da te pogledom sasecem, BRE!
 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uini said:

Zanimljiv intervju. sa paznjom ga procitah.
Ko je 'racionalno osvesteni desnicar',nisam uspeo da provalim..

19 minutes ago, uncletima said:

Gde je gazdin broj telefona, da prijavim radnice, sto te opsluzuju uopste, magarcino!

Zabradio si se, jer ti mrsko da na kasi kupis "Bic", pa si se utripovao da si Jebus, je l' te? Jos mi se smeskas - ocekujes da ti se, dok se ispod maske znojim kao tri praseta, javim... Ma, ima da te pogledom sasecem, BRE!
 

 

:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...