Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Imam ja bolje poređenje. The Wire je Mesi+Kristijano Ronaldo u paketu. Homicide je Zuba Ronaldo+Ronaldinjo u paketu. Sopranosi su, šta ja znam ...Pele...Ljudi kažu da je bio dobar al ga nikad nisam gledao. BB je Marko Gobeljić...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Homicide ostaje zauvijek nesto najbolje sto je snimljeno. Mnogi seriju dozivljavaju iskljucivo kao detektivsku, ali je u pitanju ozbiljno filozofsko djelo. Serija koja je dala neke od najboljih likova u istoriji TV-a. Kakva su imena tek gostovala u pojedinim epizodama: Vincent D'Onofrio, Buscemi, James Earl Jones, itd.

Zahvaljujući tvom linku gledam je ponovo ali sam zapeo negde na pola treće sezone. Nastaviću u jednom trenutku ali tačno osećam ono što kaže vajni da je nekako predstavnik svoje decenije i ni makac. Da ne odem u drugu krajnost, ostala mi je odlična uspomena na seriju, a i dalje je dobra i mogu da je gledam. Ima vrhunskih delova, tako da je povremeno Žica pre Žice, ali ponekad uronim u takvu dosadu i samo čekam da prođe. Neki filozofski delovi su mi odlični a drugi su mi kvazi pokušaji istih.

 

@uini spojler u vezi Ou-mara

Spoiler

 

Ostavljanje Omara u životu, al' tako da i dalje korača ulicama Baltimora, bi napravilo Supermena od njega, a to svakako nije u duhu serije. I ja sam se smorio kad je ubijen a posle mi se to učinilo kao ubistvo iz milosrđa, jer je lagano postajao senka sebe a i prošlo je vreme kada je mogao da radi na svoj način. Još jedna životna poruka serije - stvari se menjaju, prilagodi se novim okolnostima ili nestaješ. 

 

S druge strane, način na koji je ubijen, a da niko u gradu ne zna šta se stvarno desilo, je doprineo stvaranju mita o njemu. 

 

U vezi ceduljica - ima mnogo nekih sitnica koje promaknu i primetiš ih tek u drugom gledanju. Mislili su na svakakve detalje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34

 

(izuini fendere za nesmotrenost, mislio sam da sam poslednji čovek na zemlji koji završava žicu)

 

Spoiler

ne ne, nisam očekivao da preživi, naprotiv, očekivao sam da ode ranije: tamo negde valjda krajem treće kada se prvi put sretne sa gospodinom-psihopatom plaćenim ubicom, onim likom iz NYC, mislio sam da će da najebe. pre svega zato što je i taj kli veoma snažan lik a ambivalentan negativac (ne baš kao omar ali ima snažan i jasan code).

 

očekivao sam da ode "with a bang", da obogalji još mnoge marlove, možda i onog njegovog glavnog ubicu i još nešto pešadije.

 

svestan sam, tj slažemo se da ti spektakli nisu u duhu serije - i s'te strane je potpuno okej taj antiklimaks kraj.

međutim, logičnije bi mi bilo da ga je debelo-maloletni klinja roknuo jer je čuo da se nudi velika lova a ne zato što je naleteo da opljačka čoveka od koga beži cela ulica kada prolazi, ne razmišljajući imaju li razloga za to ili ne.

 

i tu mi leži nekakav zajeb, odnosno, više potreba da se publika nečim iznenadi - jer, omar je uz pomenutog NYC psiha, zapravo jedini stripski lik u seriji, on jedini benduje realnost svojim ponašanjem i načinom na koji mu to prolazi, zaključno sa onim skokom sa valjda 3-4 sprata. čini mi se da je i za psihoa bilo još nešto prostora, makar u smislu nekakvog closurea.

 

ali to je sve cepanje dlake na troje, ništa to u kompletnom ugođaju ne smeta, naprotiv. vrhunska serija u svakom smislu a pogotovo ono što je @Reginald Cousins pomenuo na konto povezanosti sezona i nekorišćenja te bedne 10/80/10 formule, tako tipične za serije sa sličnom tematikom a i generalno za dugoročne serije.

 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mogu ljudima da oprostim sto stavljaju Sopranove ispred Zice, ali da guraju svakakve serije ispred originalnog Twin Peaksa, kojem je mesto u top10, ne mogu.:default_coffee:

 

Cenim kada se Mad Men kotira bas visoko. Battlestar Galactica i Six Feet Under nista manje.

 

Eh, Dexter:classic_sad: Da su sedmu sezonu drugacije zavrsili, definitivno bi spadao u moj top3.

 

P.S. Cekam Kravicu da se javi sa Black Mirror.

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Kafana je uvek bila kafana, mesto za svakojake pričice, ne zajebavajte. Gazda, popij rakijicu i zamezi malo na moj račun. :classic_biggrin:

 

@mr clutch Potraži na temi Serije na drugom pedeefu, Šunsi je postavio linak pre dva-tri meseca. Ne sećam se napamet, mogu večeras da ga pošaljem sa kompa. Mislim da je na filmoviplex ili tako nešto.

................

Tačno sam znao da je potrebno da se malo zagrebe pa da uini izađe iz klozeta i otkrije da mu se sviđa Žica jer se u istoj pojavljuje upečatljiv lik iz NYC. Da je kli kojim slučajem pomenuo Nikse otišli bi Sopranosi u drugu ligu. :05:

 

@uini

Spoiler

 

Naravno, utisci su različiti i u tome leži lepota diskusije. Imao sam utisak sličan tvom oko Omarovog odlaska tokom gledanja serije. Bukvalno je bilo daj, pa kako tako bezveze. Maltene sam mislio da to nije tačno i da je nekako preživeo. Međutim, kasnije mi je drugačija slika bila u glavi. Serija je puna naizgled nevažnih događaja ili detalja koji imaju dalekosežne posledice (slučajan susret, papirić sa brojem telefona, bezveze razgovor...), što se često dešava u životu. Zato mislim da je banalizacija Omarovog smaknuća upravo svođenje njegove, što kažeš, stripske uloge u realne okvire i isticanje nepredvidivosti života u tom okruženju. Sve može da se desi i iz bilo kog razloga. Nisu potrebni neki jaki motivi.

 

Ne znam da li si primetio - u završnim scenama serije hapse baš tog malca ubicu. A u jednoj ranijoj epizodi on guta legende o Omaru.

 

Brat iz NYC je opasna, opasna epizoda. Što kažeš, mogli su još malo da ga koriste, ali eto, imali su druge ideje. 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad'  smo kod serija , Junior me je upravo naterao da gledamo "The Last Dance" , da mu prevodim mu i ujedno odgovoram na pitanja: Ko je bio taj Džordan?

Da li je bolji od Kobija?

A Lorenzo Brown osvojio titulu sa Torontom 😄 ?

A Pipen isto bio dobar?

Prošlo 9 minuta ništa mi ne prevodis 🤣...

 

btw, es tut mir leid, ali Dexter , meni lično, je toliko sr#nje i imam neku vrstu animozitet-a...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inace mene je za razliku od vecine (barem ovde) smarala ta Omarova aura nepobedljivosti. Lika koji se krece sam ili sa jos 2/3 random shanera ne mogu da ulove najjaci baltimorski gangovi. Jedna od retkih stvari u seriji koja mi se ne dopada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34

 

Pravio sam i ja pauze dok sam gledao, serija je previse teska i tmurna da bi se gledala u cugu, ostaje cesto gorak utisak na kraju epizoda, emotivno budes iscrpljen i ne mozes dalje.  Tu i lezi kvalitet serije, nevjerovatno autentican, surov i realan psiholski prikaz ljudi. Likovi su toliko odlicno napisani da mozes sa skoro svakim od njih da se na neki nacin identifikujes. 

 

@mr clutch

https://www.filmoviplex.com/sa-prevodom/20188-homicide-life-on-the-street-1993.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Luchifer89 said:

Uini, TD1 je za tebe Melo7 u prajmu.
Drugu i treću sezonu nemoj ni pokušavati.
MM je te godine praktično dobio oskara za ovu ulogu upakovanu u DBClub

 

sinoć sam zapalio prvu epizodu nakon @djole-sugestije. opasno mi se prispavalo, krenuo da kljucam kao bubbles pa sam ugasio. opasna serija, vidi se na prvu, tj više liči na visokobudzetni film.

 

mind hunter sa superstars 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

@Barkley#34

 

(izuini fendere za nesmotrenost, mislio sam da sam poslednji čovek na zemlji koji završava žicu)

 

  Hide contents

ne ne, nisam očekivao da preživi, naprotiv, očekivao sam da ode ranije: tamo negde valjda krajem treće kada se prvi put sretne sa gospodinom-psihopatom plaćenim ubicom, onim likom iz NYC, mislio sam da će da najebe. pre svega zato što je i taj kli veoma snažan lik a ambivalentan negativac (ne baš kao omar ali ima snažan i jasan code).

 

očekivao sam da ode "with a bang", da obogalji još mnoge marlove, možda i onog njegovog glavnog ubicu i još nešto pešadije.

 

svestan sam, tj slažemo se da ti spektakli nisu u duhu serije - i s'te strane je potpuno okej taj antiklimaks kraj.

međutim, logičnije bi mi bilo da ga je debelo-maloletni klinja roknuo jer je čuo da se nudi velika lova a ne zato što je naleteo da opljačka čoveka od koga beži cela ulica kada prolazi, ne razmišljajući imaju li razloga za to ili ne.

 

i tu mi leži nekakav zajeb, odnosno, više potreba da se publika nečim iznenadi - jer, omar je uz pomenutog NYC psiha, zapravo jedini stripski lik u seriji, on jedini benduje realnost svojim ponašanjem i načinom na koji mu to prolazi, zaključno sa onim skokom sa valjda 3-4 sprata. čini mi se da je i za psihoa bilo još nešto prostora, makar u smislu nekakvog closurea.

 

ali to je sve cepanje dlake na troje, ništa to u kompletnom ugođaju ne smeta, naprotiv. vrhunska serija u svakom smislu a pogotovo ono što je @Reginald Cousins pomenuo na konto povezanosti sezona i nekorišćenja te bedne 10/80/10 formule, tako tipične za serije sa sličnom tematikom a i generalno za dugoročne serije.

 

Najjace od svega je sto je lik na kojem je Omar zasnovan (glumi u seriji inace i pogine u toj zgradi https://static01.nyt.com/images/2012/12/15/us/ANDREWS-obit/ANDREWS-obit-superJumbo.jpg )  zapravo skocio sa 5. ili 6. sprata, ali su morali da makar malo spuste jer niko ne bi poverovao. 😄 

Spoiler

Omarova smrt me je bas onako pogodila kao ni jedna u filmu ili seriji. Sto rece Barkley, taj mali je ranije gutao proce o Omaru i jos par puta se pojavljivao. U sceni je kamera na Omaru, cuju se vrata, on okrece glavu da vidi ko je, vidi da je neki klinac i vraca pogled na prodavca i malo kasnije BAM. Na pola epizode, niotkuda. Jos mu na kraju pomesaju ime sa nekim starijim belcem iz mrtvacnice. Totalna suprotnost od toga kako bi vecina serija predstavila takvu smrt. Bez drame, bez prica, bez nekog viseg smisla. Maestralno.

I da, zvuci nerealno kako neki random lik pljacka dilere, ali zasnovan je na pravim likovima. I cini mi se da su dvojica "pravih" Omara u seriji. A posle se i kroz Majkla koji postane "novi Omar" pokaze kako neko postane takav. 

Edited by Reginald Cousins
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...