Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Ja sam još bio kod učiteljice '99 i '00 i tad sam MTV obožavao da gledam i slušam a i generalno je stalno bio upaljen, nisam se nešto preterano interesovao ko je ko ali sam gledao. Californication spot će mi zauvek ostati urezan u glavi. Znalo se tačno kad to bude na TVu da svi zovu mene da dođem i gledam. Tad mi je ćale dao nasnimljenu BSSM kasetu i pao sam na dupe i to je to 😄 

 

 

 

Hteo sam još nešto da napišem. Meni su Pepersi ubedljivo omiljen lajvi bend, zato što imaju toliko improvizacije uživo, setliste se menjaju iz koncerta u koncert. Nikad ne znaš šta ćeš dobiti (nekad to bude i loše kao recimo Inđija 😄 ). Mnogo bih voleo kada i bi i drugi bendovi radili ovakve stvari:

 

Ovih 10 minuta nakon što se završi Iggy Pop cover

 

 

 

Ili ovo

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne volim Pepperse, volim Californication, therefore, I endorse onaj tekst sa prošle strane. Inače, mogao sam se zakleti da sam čuo Scar Tissue pre bombardovanja, ali sad vaistinu vidim, 25.5.1999. Čudno. Inače, moj favorit je Otherside sa tog albuma.

Sad, dobra diskusija, šta ste slušali za vreme mučke i po noći NATO agresije. Iskreno se ne sećam nikakve muzike previše u to vreme, samo sporta i filmova na domaćim televizijama, tako da sam pojurio šta je izašlo te godine i baš u to vreme, i jasno, na listi ne vidim ništa što inače slušam ili sam u to vreme...ali zato, sećam se da sam na dan kumanovskog sporazuma, odmah nakon mitskog izveštaja RTSa sa voditeljkom koja prijavljuje kako "u Prištini ljudi pucaju iz vatrenih oružja u vazduh od sreće" i kako se izvinjava što joj idu suze jer je previše uzbuđena, izašao sa komšom na krov zgrade gde smo u grobnoj tišini black-outa na dve akustične gitare svirali Star Spangled Banner u maniru Hendrixa sa sve zavijanjem na pojedinim notama...sve dok nismo čuli glas iz nedefinisanog pravca "ŠTA SVIRAŠ TO PIČKA TI MATERINA". Eto, svako je bio mlad i budala jednom...
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni RHCP najomiljeniji bend ubedljivo, pogotovo era sa Dzonom, mada su mi skroz zanimljivi i albumi sa Hilelom i Navarom.

Sa druge strane, sve sto su napravili nakon odlaska Dzona mi je u najbolju ruku prosecno, ali vecina pesama mi se uopste ne svidja. Dzos mi se kao gitarista uopste ne svidja i deluje mi da ne postoji nijedna pesma sa njim gde gitara ima upecatljiv zvuk. Cela da post Dzon era je za mene jedno veliko razocarenje.

Link to comment
Share on other sites

Nisam preveliki RHCP fan, ali mi je pesma Road Trippin' među par pesama koje mi nikad nisu uspele dosaditi (pored Secadine "Just another day" i "Sacrifice" od Elthon Johna). Pored ovih hitova koje je Bombarder kačio, cenim i jednu nepoznatiju stvar:

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Dingospo90 said:

Meni RHCP najomiljeniji bend ubedljivo, pogotovo era sa Dzonom, mada su mi skroz zanimljivi i albumi sa Hilelom i Navarom.

Sa druge strane, sve sto su napravili nakon odlaska Dzona mi je u najbolju ruku prosecno, ali vecina pesama mi se uopste ne svidja. Dzos mi se kao gitarista uopste ne svidja i deluje mi da ne postoji nijedna pesma sa njim gde gitara ima upecatljiv zvuk. Cela da post Dzon era je za mene jedno veliko razocarenje.

Džoš jako loš bio tamo 2011-12 a i taj album nije dobar opšte, posle se pohvatao kako i šta. Cela The Getaway turneja je jako dobra i čuje se njegov pečat svuda

Ovo bi lagano mogla da bude neka zaboravljena pesma iz 2002.

 

A ova je prava bomba:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Nicklordjasno. Trebalo je Joshu vremena da ostavi neki svoj impact. Ja obozavam Johna F,ali me opasno nervira taj Josh is not good as John narativ. On i ne treba da bude njegova kopija. A i John je tek na BSSM poceo da ostvaruje uticaj,na Mothers Milk je to jos bilo tanko.

Inace - i John i Josh su bili na sceni u Indjiji. Za one koji ne znaju. 

Link to comment
Share on other sites

Neki dan pričam sa drugarom kako sam '95 gledao Bjesove na Tašu i kako je to bio the nastup tog ad hoc festivala.

 

 

Jel se seća neko tog "rokenrol spektakla" i sličnih masovki koje su se održavale tih godina? Bio još jedan na sajmu npr. godinu dana posle gde je nastupio svako i niko...

Neki offhand utisci : 

-- Bend koji me je izuzetno oduševio uživo - Plejboj, Orthodox Celts, Bjesovi

-- Bend koji je ispunio sva očekivanja and then some - Goblini, Džukele, Direktori, Babe

-- Bend od kojeg sam se toliko smorio da sam seo na ladan beton, čak dva puta. - Block Out (utisak se, curiously, nije popravio s godinama)

-- Bend tokom čijeg nastupa sam prvi put video kako odjednom sve devojke ustaju i kreću da đuskaju, kao u nekom masovnom transu - Laki Pingvini

-- Bend koji je nenadano pružio dobru zabavu - Instant Karma

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...