Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

37 minutes ago, OnionKnight said:

Mfqv409.jpg


Bio sam ravno tri sata u San Franu. Jedno popodne. Od toga, dva sata sam izgubio preživajući sa Teom u nekom hotelu, tako da SF proper sam jedva i video. Ali dve stvari su ostavile utisak.

Prvo, ulazak u grad preko Bay Bridgea je neverovatan. Bay Bridge je ogroman, fazon, osam traka, i ne nazire mu se kraj nekako dok voziš. Kao da ulaziš u neki grad u oblacima, toliko dugo ideš preko zaliva. Ili je takav bio utisak.

Drugo, prvi put u Americi sam video krive ulice, ulice pod uglom i generalno tako nekakve "evropske" frljoke. Mislim, sigurno ih ima i okolo po Amerikama ali ovde su mi baš onako zapale u oko što bi rekli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

 

Odvedu mene pokojni deda i ćale u neko proleće/leto '98-e ma jednu planinu iznad Banjske, kao sprema se rat bilo bi dobro da znaš da pucaš. Daju mi neki pištolj i papovku, pištolj je bio kul, ali mi puška nikako nije legla. Uostalom, znam da sam sve vreme mislio da to što radimo nema nikakvog smisla i da ako je nada u opstanak spala na to da četranestogodišnji klinci pucaju i brane đedovinu, nema 'leba od toga. Naravno da nisam ništa rekao, ali mi se čini da su oni dobro razumeli moju ne-naprženost i da im nije baš bilo drago. Jaka je ta military crta u Srbalja, šteta samo što nisam deo nje da bih to umeo potpuno da shvatim i prihvatim

Bio sam naprzen na naoruzanje kad je kod nas rat pocinjao. Ovako naknadne pameti rekao bih da je to ratnih filmova, Ramba, kojecega. Cistio konzervirane puske, imao pristup raznim vrstama pjesadijskog naoruzanja, pancira, snajpera i sl. Rat je sve to brzo ogadio, ne mogu reci hvala mu, bolna je to skola. Ali nisam to zeljezo uzeo u ruke preko 20 godina, i ne bih vise ni da imam priliku.

 

Inace, da ne budem pogresno shvacen, rat daje neku vrstu neogranicene slobode, navuku se ljudi na to. Veci mangupizam moze da se provodi nego ne znam gdje, imao 15 ili 50 godina. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Squabbit said:

Jedan Everglades od.pre koji mesec..20190320_131711.jpg

Sent from my Alcatel db using Tapatalk
 

 

 

koliko sam se ja kao klinja lozio na everglades!

 

bio sam u fazonu da je to najbolje mesto na svetu, sve iz neke slikovnice-enciklopedije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

 

koliko sam se ja kao klinja lozio na everglades!

 

bio sam u fazonu da je to najbolje mesto na svetu, sve iz neke slikovnice-enciklopedije

 

Pa veruj da je impresivno...
Cekamo onaj air boat, stojimo na doku a sa strane u vodi "prolaze" zmije, iskacu  prackaju se nesaranchici... Imali smo srece pa videshmo 6,7 aligatora.. ja pishnuo malo u cegice od srece

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...