Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

29 minutes ago, DameTime said:

 

Ne verujem ni ja da neko ozbiljno smatra kako je Balašević dubokoumniji od Raste. Čovek je pisao kvalitetnije tekstove svakako, više koristi lirsko izražavanje i u svakom smislu prenosi nežnije i emotivnije poruke nego Rasta, svakako manje površne. Međutim, ne treba imati IQ 130 da bi dobacio do značenja njegovih tekstova. Za obojicu je dovoljna prosečna inteligencija, koju ima većina ljudi, a uostalom je tako i za većinu tekstopisaca. Nije Balašević bio Džejms Džojs jbt. 

Ja sam zgranut da neko ovo uopste dovodi u pitanje. Ne zasto je je Balasevic Dzojs, Stendal - nije, daleko bilo. Nije ni Dilan, naravno. Ali je u odnosu na Rastu sve to, pa jos par puta...

Kvalitetna pesma ne mora biti viseslojna kao luk, nekad je dovoljno da naslika emociju, da naslika sliku, da ti docara pricu... Dalje, u njegovom opusu se jasno izdvajaju teme koja su ga zanimale i kojima je tezio. Prolaznost u Djoletovim pesmama je jedna tema koji je izuzetno obradio, recimo... 

A ima Djole i neke stihove nad kojima se treba zamisliti, mozda ne da ih razumes, vec da ih osetis... Bilo je pijanih noci kada se diskutovalo o nekim Djoletovim porukama, te kako su se te poruke drugacije shvatale u razlicitim zivotnim dobima...

 

"Ej, zao mi konja..."

"... zivot je more..."

"Znam da sanjaš more sveća i korake po tom doku. Ti si tamo bio, u mom oku."

 

Edit: A ako u pricu uvdemo estitiku i etiku, onda poredjenje postaje jos neumesnije.

Edited by Geronimo
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geronimo said:

Ja sam zgranut da neko ovo uopste dovodi u pitanje. Ne zasto je je Balasevic Dzojs, Stendal - nije, daleko bilo. Nije ni Dilan, naravno. Ali je u odnosu na Rastu sve to, pa jos par puta...

Kvalitetna pesma ne mora biti viseslojna kao luk, nekad je dovoljno da naslika emociju, da naslika sliku, da ti docara pricu... Dalje, u njegovom opusu se jasno izdvajaju teme koja su ga zanimale i kojima je tezio. Prolaznost u Djoletovim pesmama je jedna tema koji je izuzetno obradio, recimo... 

A ima Djole i neke stihove nad kojima se treba zamisliti, mozda ne da ih razumes, vec da ih osetis... Bilo je pijanih noci kada se diskutovalo o nekim Djoletovim porukama, te kako su se te poruke drugacije shvatale u razlicitim zivotnim dobima...

 

"Ej, zao mi konja..."

"... zivot je more..."

"Znam da sanjaš more sveća i korake po tom doku. Ti si tamo bio, u mom oku."

 

 

Ne ulazim u to kakav feeling neko ima glede bilo kog umetnika. Ostavljam prostor da nekog osećaš manje, nekog više, nekog ne osetiš uopšte. Ali da je Balašević dubokoumniji od Raste i pisan za neku inteligentniju publiku - to je prosto neistina. I služi samo kako bi se neko osećao bolje povodom sebe jer konzumira njegovu muziku. 

 

Bold: Iz tvog ugla jeste tako. Samo to nije neka univerzalna istina; neko može da oseća više Rastinu muziku, ne ulazim u razloge, i da bude osoba sasvim prosečne inteligencije. Ili čak iznadprosečne u nekim oblastima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Ali da je Balašević dubokoumniji od Raste i pisan za neku inteligentniju publiku - to je prosto neistina.

Ne, nego je Rasta pisan za plitku publiku, zarad kratkotrajne slave (niko ga se nece secati za 10-15 godina - recimo Dr Iggy je za njega, pa doktor 😄), uzimanja para na view-ove i koncerte gde peva na matricu. Cuj mene peva, repuje. 

 

Opet izvrnute reci. 

 

 

4 minutes ago, DameTime said:

I služi samo kako bi se neko osećao bolje povodom sebe jer konzumira njegovu muziku. 

Ne razumem zasto mora da se spusta diskusija na licni nivo? Ovo je jos jedna neistina koju bez blama plasiras... 

 

 

5 minutes ago, DameTime said:

Bold: Iz tvog ugla jeste tako. Samo to nije neka univerzalna istina; neko može da oseća više Rastinu muziku, ne ulazim u razloge, i da bude osoba sasvim prosečne inteligencije. Ili čak iznadprosečne u nekim oblastima.

Moze, to sam ja prvi rekao ako pazljivo citas, i to su izuzeci, ekstremi, a kad odradis average dobijes nesto drugo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne, nego je Rasta pisan za plitku publiku, zarad kratkotrajne slave (niko ga se nece secati za 10-15 godina - recimo Dr Iggy je za njega, pa doktor 😄), uzimanja para na view-ove i koncerte gde peva na matricu. Cuj mene peva, repuje. 

 

Opet izvrnute reci. 

 

Šta znači "plitka publika"? 

 

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Ne razumem zasto mora da se spusta diskusija na licni nivo? Ovo je jos jedna neistina koju bez blama plasiras... 

 

Šta je ovde tačno lični nivo?

Link to comment
Share on other sites

 

Godina je 2072. Širom bivše Jugoslavije narod se skupio da se oprosti od jednog od najvećih umetnika 21-og veka sa ovih prostora, Stefana Đurića Raste.

Okupljeni su zapevali u njegovu čast, te se u dirljivom ambijentu u Splitu Peristilom zaorilo:

 

Ona voli moje dredove, voli moje Najke
Voli moje hedove, mirišu ko iz bajke
Voli sve što kažem, voli kako nosim stvari
Voli moje tetovaže, ona voli sve što radim

 

Polako me hvata mala euforija
Ona je prava seks laboratorija
Ali kad je skinem iz Armani Emporija
U krevetu je ispod mene inferiornija

 

 

 

 

Dajte bre ljudi, o čemu vi diskutujete i šta pokušavate da argumentujete. Pritom nisam Balaševićev ljubitelj, ali ovde se baš zašlo u poređenje neuporedivog da bi se dokazivala neka poenta.

Neka postoji sve, neka se sluša, neka se naziva umetnošću, ali došlo je do toga da se izvlače neki znakovi jednakosti gde je to jednostavno neumesno raditi.

 

  • Like 9
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to super, ali to nije bila tema. Tema je, posle diskusije sa uini-jem, ova Kojneperkova priča iz koje bi sad da se izvadi, kako Rasta piše pesme za (blago) retardiranu publiku (IQ 70-80). I kako ne mogu svi da "dobace" do Đoletovih tekstova.

 

Inače i ja apsolutno smatram da je Balašević kvalitetniji, meni je svakako draži jer gotivim dosta njegovih lyricsa, mada je to irelevantno za ovu priču.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ta'veren said:

 

Zabusavas, predji na novije albume.

 

 

 

 

Izašla mi je Måneskin verzija pesme Somebody Told Me, pa sam htela da uporedim sa Killersima koja mi više prija. Mislim da sam je preslušala 10 puta danas i oba aranžmana su mi top, nijedan da prevagne 😄 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, DameTime said:

 

Ne ulazim u to kakav feeling neko ima glede bilo kog umetnika. Ostavljam prostor da nekog osećaš manje, nekog više, nekog ne osetiš uopšte. Ali da je Balašević dubokoumniji od Raste i pisan za neku inteligentniju publiku - to je prosto neistina. I služi samo kako bi se neko osećao bolje povodom sebe jer konzumira njegovu muziku. 

 

Bold: Iz tvog ugla jeste tako. Samo to nije neka univerzalna istina; neko može da oseća više Rastinu muziku, ne ulazim u razloge, i da bude osoba sasvim prosečne inteligencije. Ili čak iznadprosečne u nekim oblastima.

 

Mislim da iz nehata devalviras vrednosti i relativizujes inteligenciju. Da li ovo tvoje isto vazi i za odnos Andrica i recimo Vanje Bulica, ili Sumanovic i Urosa Djuric (los primer Djuric, al ja bolji nemam)? Skroz mi je ok da nekome se vise dopada Rasta, ako bre, ali ne vredi imputirati tu necega cega nema. Parafraziram, i meni su sve Ajnstajnove formule iste, nismo svi svemu dorasli... S druge strane, hoces da mi kazes da stih 'zao mi konja' nema dubinu?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

ova Kojneperkova priča iz koje bi sad da se izvadi, kako Rasta piše pesme za blago retardiranu publiku (IQ 70-80)

Ili, kao psiholoskinja, koja bi trebalo da zna terminologiju (retardacija) i sta ona tacno znaci (u smislu granica IQ-a), ti zapravo nemas pojma...

Ili znas sta je sta, ali ti ne smeta da lazes sta sam rekao (jer ja termin "retardacije" nisam pomenuo niti mislio na takve ljude i jasno sam rekao IQ 70-80, sto u biti znaci "ispod prosecne", jer smo utvrdili da je prosek u Srbiji 87 kao sto i sama kazes). 

 

Biraj. 

 

Ne mislim da nemas pojma.

 

p.s. ne izvlacim se ni iz cega, ostajem 100% iza svojih reci. 

 

 

-----------

 

5 minutes ago, Geronimo said:

i meni su sve Ajnstajnove formule iste, nismo svi svemu dorasli...

Dodir svile...

 

Eto, da je neko to procitao, bilo bi mu verovatno... mozda... ma barem malo jasnije. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

Sve je to super, ali to nije bila tema. Tema je, posle diskusije sa uini-jem, ova Kojneperkova priča iz koje bi sad da se izvadi, kako Rasta piše pesme za blago retardiranu publiku (IQ 70-80). I kako ne mogu svi da "dobace" do Đoletovih tekstova.

 

Inače i ja apsolutno smatram da je Balašević kvalitetniji, meni je svakako draži jer gotivim dosta njegovih lyricsa, mada je to irelevantno za ovu priču.

 

U tom slučaju vam je loše formulisana rasprava u samom početku, jer dotični izbacuje jako plitke tekstove, koji se kao i kod 90% estrade svode na pare, bulje, kriminal, skupe marke itd. Tematika, format i stil pisanja tih pesama je takav da je pitak i za IQ 60.  To svakako ne menja činjenicu da taj sadržaj, kao i mnoge slične, konzumira i neko inteligentniji od toga, svestan činjenice da je trash u pitanju.

 

Pročitao sam ovih par strana iz razonode da vidim kuda vodi rasprava, i dovela je do toga da se brani Rastina publika spuštanjem Balaševića na neki isti nivo.

Stavljen je znak jednakosti na dubokoumnost Balaševića i Raste par puta u ovih par strana, i to, osim što je potpuna neistina i nema nikakve veze sa ukusom, nije način da se kaže da Rastu ne slušaju samo retardi.

Edited by fillam
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Geronimo said:

 

Mislim da iz nehata devalviras vrednosti i relativizujes inteligenciju. Da li ovo tvoje isto vazi i za odnos Andrica i recimo Vanje Bulica, ili Sumanovic i Urosa Djuric (los primer Djuric, al ja bolji nemam)? Skroz mi je ok da nekome se vise dopada Rasta, ako bre, ali ne vredi imputirati tu necega cega nema. Parafraziram, i meni su sve Ajnstajnove formule iste, nismo svi svemu dorasli... S druge strane, hoces da mi kazes da stih 'zao mi konja' nema dubinu?

 

Ma mislim apsolutno isto. Pričati o nivou inteligencije na osnovu muzike koju neko sluša i da li čita (moderne) klasike ili beletristiku nema nikakvog smisla. Da bi razumeo i Rastu i Balaševića dovoljan ti je prosečan IQ. Da bi ih osećao - e to je neka druga tema, gde ja svakako smatram da Đole dopire do šire publike. Ne znam kako da poredimo to sa Ajnštajnom zaista, formule nisu podložne ni tumačenju ni osećaju (?)

 

@Kooineeperk Nije ispodprosečna u odnosu na prosek u Srbiji 87, nego je 87 ispodprosečno u odnosu na prosečni koeficijent inteligencije koji iznosi 100 jedinica. 

 

34 minutes ago, fillam said:

 

U tom slučaju vam je loše formulisana rasprava u samom početku, jer dotični izbacuje jako plitke tekstove, koji se kao i kod 90% estrade svode na pare, bulje, kriminal, skupe marke i jebanje. Tematika, format i stil pisanja tih pesama je takav da je pitak i za IQ 60.  To svakako ne menja činjenicu da taj sadržaj kao i mnoge druge konzumira i neko inteligentniji od toga, često i svestan činjenice da je trash u pitanju.

 

Opet, to što su njegovi tekstovi površni i okrenuti materijalnim vrednostima, ne daje nekom pravo da publiku nazove mentalno nepodobnom ili zaostalom. Ne znam da li ste vi svesni da osoba koja ima IQ 60 nema intelektualne kapacitete da se bavi čak ni Rastinim tekstovima. To su ljudi koji završavaju specijalnu školu i to samo ako se neko dovoljno posveti da s njima radi (mada IQ može da se poboljša u odraslom dobu).

 

Edit: boldovano - tačno tako.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li se se @Kooineeperk ponekad zapita, da li je mozda problem u njegovom izrazavanju posto ga i ja i @DameTime isto razumemo. Teska prica da smo se nas dvoje dogovorili da izvrnemo njegove reci cisto da ga nerviramo.  Ili smo mozda nas dvoje ti ljudi sa niskim Iq-om pa ne razumemo vas ljubitelje depresivno jugonostalgicarskih panonskih mornara?

 

Ali kad sam procitao da neki kolega forumas u pijanim nocima raspravlja o tuzbalicama Balasevica?! Greota tog alkohola koji se trosi na muzicki elitizam prikladan za spesl snouflejk tinejdzere..

 

To da se Raste nece secati za 10-20 godina? 

How yes no, proverite koliko su popularne zurke Negujmoa i Dragog Brava, bukvalno 3 dana na Kališu je sve bilo prepuno. A to su one pesme za koje ste pre 10 godina  verovatno govorili da se nece slusati za 10 godina.

 

Idite gradom od lokala do lokala, ljudi piju, pevaju i placu upravo uz pesme za koje vi govorite da nisu umetnost. (Ovde konkretno ne mislim na Rastu jer uz njega tesko da ko place). Dobro, ja se rastuzim jako kad cujem ,,Indigo'' ,,Adio Amore'' recimo al to je nebitno) 

 

Ja nikad  nisam izasao negde a da cujem Balasevica, niti da neko naruci a niti da neko svira. I da, ne govorim o rupcagama gde dodje neki lik da drnda akustaru 2 sata a iza njega slika Sfrj Jugoslavije. Gde ljudi uglavnom dodju da se zagreju pred provod. 

 

Malo sam  skrenuo sa teme ali opet, poenta umetnosti je da ima ljudi reaguju na nju, umetnost ne mora biti jednolicna kakvom zelite da je predstavite.  

 

Ne znam  sto je tesko shvatiti da postoje druge vrste muzike na koje drugi ljudi reaguju drugacije i zasto samo ne pustite da svako odredi sta je za njega umetnost. 

Meni, kao muzicaru, mnogo je veci umetnik Rasta koji slusa i sklapa hiljade i hiljade bitova, semplova, kikova, snerova itd itd nego Djordje Balasevic koji je 50 godina vrteo 4 akorda uz poneko razlaganje i uz to recitovao tuzbalice. 

 

Cuj, neko ne moze  da shvati Balasevica, svi mogu da ga shvate, ne pricamo o nuklearnoj fizici. Samo sto svako interpetira drugacije. Meni se licno  povraca od preterane patetike, i sta, ja sam glup zbog toga? 

 

 

,,imao sam strasnog pevca'' je bas onako teska stvar za razumevanja, maalcice iznad Mice Trofrtaljke i Ljube Molca.   

 

ajde da razumem da je ovde rasprava o pesmi ,,Krug'', pa i da progutam da neko ne moze  da shvati to i da oko toga bude polemika (mada i tu svakog moze da interpetira taj ,,krug'' na sebi svojstven nacin)

 

aLi ne, ne mogu ljudi da shvate dubinu Balasevicevih stihova, on dosao iz vojske, draga se udala za drugoga, pa da mu sviraju polako  tuznu pesmu.. Sta je tu fora? Dajte mi dublju analizu, da razumem i ja. 

 

Bane iz Garavog Sokaka je za njega mitsko bice po pitanju muzike. 

 

evo sad sam pustio random pesmu, Vojnici, covek opisuje kako majka pece pile i kifle, deda mu da 2000 dinara ili sta je tad vec bilo a otac savetuje. Ubih se od trazenja dublje poruke? Sta je dublja poruka, na kraju kazu da  je u vojsci bilo drugarstvo? Vauuuu. 

 

 

Edited by Redstar0356
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Ne znam  sto je tesko shvatiti da postoje druge vrste muzike na koje drugi ljudi reaguju drugacije i zasto samo ne pustite da svako odredi sta je za njega umetnost. 

 

 @Redstar0356, velike su to igre sveckih mocnika, urusio bi se kapitalizam ako pustimo da svako odredjuje za sebe, nista licno.

 

malo ljudi zna da je "umetnost" zapravo kovanica drevnih srba, potomka anunakija sa sirijusa, koji su se skolovali u francuskoj;

 

"um et nosT" = um & nos u obliku slova "t" je sve sto ti je potrebno da bi odredjivao umetnost, tj mozak i njuh da artikulises i osetis, ono sto neporecivo jeste umetnost. tako je bilo odvajkada, samo nas tome nisu ucili na fakultetu.

 

van gog (ne muzicar, nego njegov askurdjel, slikar) je probao ovu sustinu da naglasi kada je odsekao sebi uvo (posto ti ni ne treba za umetnost, pogotovo je to vazno kod muzike, koju svi slusaju, pa onda misle da razumeju, jer imaju uvo, plus jos jedno, rezervno).

 

rasta, kao umetnicki isus (ili guaadaar-skaar po anunakijima), je tu da povede one kojima mozak i nos poentiraju u obliku slova "t" (cirilucnog).

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Ne znam da li se se @Kooineeperk ponekad zapita, da li je mozda problem u njegovom izrazavanju posto ga i ja i @DameTime isto razumemo. Teska prica da smo se nas dvoje dogovorili da izvrnemo njegove reci cisto da ga nerviramo.  Ili smo mozda nas dvoje ti ljudi sa niskim Iq-om pa ne razumemo vas ljubitelje depresivno jugonostalgicarskih panonskih mornara?

 

Ali kad sam procitao da neki kolega forumas u pijanim nocima raspravlja o tuzbalicama Balasevica?! Greota tog alkohola koji se trosi na muzicki elitizam prikladan za spesl snouflejk tinejdzere..

 

To da se Raste nece secati za 10-20 godina? 

How yes no, proverite koliko su popularne zurke Negujmoa i Dragog Brava, bukvalno 3 dana na Kališu je sve bilo prepuno. A to su one pesme za koje ste pre 10 godina  verovatno govorili da se nece slusati za 10 godina.

 

Idite gradom od lokala do lokala, ljudi piju, pevaju i placu upravo uz pesme za koje vi govorite da nisu umetnost. (Ovde konkretno ne mislim na Rastu jer uz njega tesko da ko place). Dobro, ja se rastuzim jako kad cujem ,,Indigo'' ,,Adio Amore'' recimo al to je nebitno) 

 

Ja nikad  nisam izasao negde a da cujem Balasevica, niti da neko naruci a niti da neko svira. I da, ne govorim o rupcagama gde dodje neki lik da drnda akustaru 2 sata a iza njega slika Sfrj Jugoslavije. Gde ljudi uglavnom dodju da se zagreju pred provod. 

 

Malo sam  skrenuo sa teme ali opet, poenta umetnosti je da ima ljudi reaguju na nju, umetnost ne mora biti jednolicna kakvom zelite da je predstavite.  

 

Ne znam  sto je tesko shvatiti da postoje druge vrste muzike na koje drugi ljudi reaguju drugacije i zasto samo ne pustite da svako odredi sta je za njega umetnost. 

Meni, kao muzicaru, mnogo je veci umetnik Rasta koji slusa i sklapa hiljade i hiljade bitova, semplova, kikova, snerova itd itd nego Djordje Balasevic koji je 50 godina vrteo 4 akorda uz poneko razlaganje i uz to recitovao tuzbalice. 

 

Cuj, neko ne moze  da shvati Balasevica, svi mogu da ga shvate, ne pricamo o nuklearnoj fizici. Samo sto svako interpetira drugacije. Meni se licno  povraca od preterane patetike, i sta, ja sam glup zbog toga? 

 

 

,,imao sam strasnog pevca'' je bas onako teska stvar za razumevanja, maalcice iznad Mice Trofrtaljke i Ljube Molca.   

 

ajde da razumem da je ovde rasprava o pesmi ,,Krug'', pa i da progutam da neko ne moze  da shvati to i da oko toga bude polemika (mada i tu svakog moze da interpetira taj ,,krug'' na sebi svojstven nacin)

 

aLi ne, ne mogu ljudi da shvate dubinu Balasevicevih stihova, on dosao iz vojske, draga se udala za drugoga, pa da mu sviraju polako  tuznu pesmu.. Sta je tu fora? Dajte mi dublju analizu, da razumem i ja. 

 

Bane iz Garavog Sokaka je za njega mitsko bice po pitanju muzike. 

 

evo sad sam pustio random pesmu, Vojnici, covek opisuje kako majka pece pile i kifle, deda mu da 2000 dinara ili sta je tad vec bilo a otac savetuje. Ubih se od trazenja dublje poruke? Sta je dublja poruka, na kraju kazu da  je u vojsci bilo drugarstvo? Vauuuu. 

 

 

 

Nit` si Dante,

Nit` Vildoza,

nema nista

od tog voza.

 

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Molim vas da se niko ne ubije. 

 

I niko ovde neće da nas traži
I ako želim biću pijan do smrti
Nema pravila i zakon ne važi
Trčim u krug, a sve se igra, sve me vrti

Srećan sam, to je čudesan dar
Hiljadu zvukova, a ni "z" od zla
Još samo korak i savladaću strah
Sve je prošlo, sve je iznad nas

 

UMETNOST.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je Marina Tucaković pesnik ili tekstopisac?

 

Da li je Duško Trifunović pesnik ili tekstopisac?

 

Sve je umetnost, ali ipak postoje neki nivoi.

 

Evo ja pišem neke reči ovde na Forumu na srpskom, radim umetnost pisane reči. Istu tu umetnost radili u svoje vreme Andrić, Crnjanski, Nušić. Ali na stratosfera višem nivou od mene.

 

Ko sudi ko je na kojem nivou? Savremenici ili istorija? Rekao bih ipak ovo drugo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stiletto said:

 

Evo ja pišem neke reči ovde na Forumu na srpskom, radim umetnost pisane reči.

 

pfff kasnis, to sam jos u subotu zakljucio. na neki bizarni nacin, ja sam tvoja pretecha, kada je u pitanju teorija forumske umetnosti, pa te molim da me pomenes u fusnoti, inace ce ti forumski doktorat na temu umetnosti biti proglasen plagijatom.

 

idem sad da delujem na prostor i ponasam se u njemu aka, stvaram.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Stiletto said:

Da li je Marina Tucaković pesnik ili tekstopisac?

 

Da li je Duško Trifunović pesnik ili tekstopisac?

 

Sve je umetnost, ali ipak postoje neki nivoi.

 

Evo ja pišem neke reči ovde na Forumu na srpskom, radim umetnost pisane reči. Istu tu umetnost radili u svoje vreme Andrić, Crnjanski, Nušić. Ali na stratosfera višem nivou od mene.

 

Ko sudi ko je na kojem nivou? Savremenici ili istorija? Rekao bih ipak ovo drugo.

 

O direktan sagovornik koji se ne sluzi sns metodama "e sam vam rek'o i pametnome dosta" ... 

Elem boldovi su kljucni i ono sto mene zanima, postoje nivoi i ko odredjuje i kojim kriterijumima gde su linije koje razdvajaju nivoe?

 

 

p.s. nemoj da mislis da se necu nuzno sloziti sa tobom na kraju samo provociram raspravu. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

@Kooineeperk Nije ispodprosečna u odnosu na prosek u Srbiji 87, nego je 87 ispodprosečno u odnosu na prosečni koeficijent inteligencije koji iznosi 100 jedinica. 

 

 

Prosek u Srbiji je 87. Sama si to rekla. Ako ja kazem da su Rastini tekstovi pisani za one od 70-80 IQ, znaci da je za one ispodprosecne u Srbiji. To je ujedno ispodprosecno na svetskom nivou (gde je overall granica 100 jer je IQ zapravo procenat, odnosno kolicnik). 

 

To opet ne znaci da su to osobe sa retardacijom kako ti kazes, jer za blagu retardaciju je granica ispod 70... 

 

10 hours ago, DameTime said:

Opet, to što su njegovi tekstovi površni i okrenuti materijalnim vrednostima, ne daje nekom pravo da publiku nazove mentalno nepodobnom ili zaostalom.

Bukvalno niko to nije rekao. To ti izmisljas da je neko (ja) rekao. Neverovatna je kolicina tvog izvrtanja tudjih reci. 

Ja stvarno ne mogu da ponavljam iznova i iznova... 

 

 

 

 

 

7 hours ago, Redstar0356 said:

Ne znam da li se se @Kooineeperk ponekad zapita, da li je mozda problem u njegovom izrazavanju posto ga i ja i @DameTime isto razumemo. Teska prica da smo se nas dvoje dogovorili da izvrnemo njegove reci cisto da ga nerviramo. 

 

Zapitam se ja cesto kako da kazem nesto da vise ljudi razume, nisam ni ja savrsen. Ali i ta zelja utihne kad shvatim koliko zapravo ima zlonamernih kojima se trudim da nesto objasnim. 

 

7 hours ago, Redstar0356 said:

Ili smo mozda nas dvoje ti ljudi sa niskim Iq-om pa ne razumemo vas ljubitelje depresivno jugonostalgicarskih panonskih mornara?

 

I tu zapravo lezi problem... Sto nisi odmah rekao. Dakle cist hejt prema Balasevicu. Mogao si odmah tako pa da ne ulazimo u pricu. 

 

Sta reci tek o ostatku tvog posta... 😄 Citajuci ga osetio sam isto ono gadjenje i nevericu kao kad slusam/gledam Zexa Pantica (sto je samo u izuzetnim prilikama nekih njegovih bisera). 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Prosek u Srbiji je 87. Sama si to rekla. Ako ja kazem da su Rastini tekstovi pisani za one od 70-80 IQ, znaci da je za one ispodprosecne u Srbiji. To je ujedno ispodprosecno na svetskom nivou (gde je overall granica 100 jer je IQ zapravo procenat, odnosno kolicnik). 

 

To opet ne znaci da su to osobe sa retardacijom kako ti kazes, jer za blagu retardaciju je granica ispod 70... 

 

Tih 70-80 IQ jedinica se ne poredi sa 87, nego sa 100 IQ jedinica jer je takva skala sa standardnim odstupanjima. Svakako si aludirao na fiziološki tupe ljude. I svakako si zaključivao o nivou inteligencije nekog na osnovu muzike koju sluša, što je najblaže rečeno ružno. 

 

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Bukvalno niko to nije rekao. To ti izmisljas da je neko (ja) rekao. Neverovatna je kolicina tvog izvrtanja tudjih reci. 

Ja stvarno ne mogu da ponavljam iznova i iznova... 

 

Fascinantna je tvoja sposobnost da napišeš nešto a onda na 10 strana ubeđuješ kako ti to nisi napisao.

 

Quote

 Rasta koji pise tekstove za one sa IQ-om od nekih 70-80

 

Hajde pojasni šta ovo znači, ako ne nosi značenje Rastini slušaoci su fiziološki tupi? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...