Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

3 minutes ago, stefan81888 said:

Što se vozača tiče, ja još ne mogu da se opasuljim od Turske. 😄

 

Da to su te polu države, kao i naša, sa gomilom nepisanih pravila. I kad odeš tamo i naučiš to ide ko peške... kad sam bio na evropskom, baš sam propitao domaćicu koja ne ume da vozi automobil, ne ume, a snalazi se po Stambolu i haj, ja izneverovao i ona mi to kaže tako. A fascinantno mi bilo što je kolaps i špic u svako doba dana.

 

A to ti je suština, kilava infrastruktura, podmitljive i korumpirane institucije i to ti dovodi do kolapsa pre ili kasnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

... 
Još nisam ali se spremam [emoji1] 


Neka, neka, ma uskoro ćemo ih svi (ja kad bude neki mogao da me ponese uz onu Azarbejdžansku uzbrdicu do Banjice) voziti pa i Bek...ako pre toga ne istrese šaržer na interventnu [emoji14]

Sent from my SM-N950F using...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jugoistocna azija sto se mene ice. Jezivo, volio motor tamo, kad sam seo u kola, rekao sam na 2 tocka tamo vise nikad. Se nekih ostrva na Thai..

El skuteri??
Ovde je masovno, ali fora za iznajmljivanjem. Bird, Lime ima ih jos..

Ja ih jos i koristim, mada po LA nema setanja, kada imam nesto da zavrsim po DT LB dobro dodju. Skoknuti do prodavnice, poste bla bla.. 10 tak min par milja me kosta 2-4 dolara.. Na Venice je ludilo, sad je vec splaslo malo, ali bila je havarija. Jedno vreme su i zabranili, sad vidim moze jo5..
Obelezene staze, siroki putevi, drugacijae je ovde. Dosta prakticno

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Chaos Is Me said:

Najgori saobraćaj ikad sam iskusio u Bejrutu. Ono se ne može opisati rečima.


Pričao Varda kod mene u podcastu. 

Najgori saobraćaj koji sam ja video verovatno LA u špicu mada izlaz iz SF u pravcu Sacramenta oko 4-5 popodne mi je delovao prebrutalno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mairosu said:


Pričao Varda kod mene u podcastu. 

Najgori saobraćaj koji sam ja video verovatno LA u špicu mada izlaz iz SF u pravcu Sacramenta oko 4-5 popodne mi je delovao prebrutalno.

TfIPJVG.gif

Momorial day vikend prosle godine cini mi se... jbna 405

Edited by Squabbit
Link to comment
Share on other sites

ruku na srce taj američki peak hour traffic se uglavnom MRDA, ergo, kola idu. barem ono što sam ja video mada na malom uzorku.

 

U jebenom Beogradu kad je gužva stojiš.

i šta mi je još fascinantno, gledaš te ljude u kolima, i u 94% slučajeva jedan auto-jedan čovek. eh taj kapitalizam.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mairosu said:

ruku na srce taj američki peak hour traffic se uglavnom MRDA, ergo, kola idu. barem ono što sam ja video mada na malom uzorku.

 

U jebenom Beogradu kad je gužva stojiš.

i šta mi je još fascinantno, gledaš te ljude u kolima, i u 94% slučajeva jedan auto-jedan čovek. eh taj kapitalizam.

 

Kad nemaš gradski prevoz... ti moraš gde god, kad god da ideš moraš autom, e sad kako da se kombinujemo ti i ja da ga delmo?

Link to comment
Share on other sites

@Mairosu

 

Mrda mrda, al jedva..
Ne idem vise na najgori put u USA, spasio sam se..
Pa jbg, svi sami jer u CA voziti kola obicno ne znaci stici od A do B. Zna se koja kola ko vozi, nekako je "klasno" uredjeno. Slabo se ljudi carpool - uju..

Npr Mazda miata i VW  buba voze samo devojke i gay populacija, Ford CW samo 65+, Tesla je trendi itd itd

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Najgori saobraćaj ikad sam iskusio u Bejrutu. Ono se ne može opisati rečima.

 

Meni pričao ortak koji nema gde nije bio da je Kairo daleko najgori. Doduše, ne sećam se da mi je spominjao Bejrut, ali Delhi, Istambul i još mnoge navedene lokacije su pičkin dim prema Kairu, kako je on meni pričao. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...