Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Sizifov je to posao. Nemoguce je napraviti jedinstvenu, sveobuhvatnu listu. Jer, uzimamo li i underground i mainstream u pricu, kako cenimo longevity vs peak performance, zatim relevantnost lirike s protekom vremena, uticaj na kolege i evoluciju samog zanra... 

 

Zajebano je, jer su Travis Miller aka Lil Ugly Mane, Daniel Dumille, Aesop Rock, pa mozda i momci poput Vordul Mege (iako je uzorak mnoogo manji) daleko veci i superiorniji umetnici od 95% mainstreama, racunajuci cak i zlatni period repa.

 

Jasno je da na svakoj top10 listi moraju biti Pac, Rakim, Nas, vrv i Biggie, ali ce onda neko doci i reci a gde je tu Andre, gde Black Thought, gde KRS-One, kamo Big L, Ghostface, GZA, Guru... Pa evo prvi ja cu reci jebes listu bez Kurupta. Pa onda zasto nema Mos Defa, sta je sa Masta Aceom, DMX-om, Scarfaceom, Kool G Rapom, AZ-om, Pharoaheom...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Chaos Is Me

jesi samo 'nako ljut ili stvarno cenis lebisol po bilo kom osnovu?

 

@SteveFrancis#3

mogu da kaem da mi se svidja odgovor,dosta zrelo zvuci, mislim da nema muzike u kojoj se vishe gura u ta poredjenja i kompetitivnost ali se i to merenje patke moze podeliti po nekim kategorijama

 

btw, ne kapiram toliko svrsavanje na big L, cak i u kategoriji sta bi bilo kad bi bilo debelo ga sije D.O.C.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mladja sestra mu ima danas rodjendan, sve dekorisano i spremno za slavlje, sin (bio juce sa mnom na utakmici) mi se budi, ulazi u kuhinju i kaze mami na veselo pitanje da li je spreman da proslavi prvi rodjendan sestre: "Volim je mnogo, ali ne zelim da slavim danas jer smo juce izgubili od Barselone. Nisam srecan a znam da nije ni tata." 😄 😄 

 

Mama ga gleda u totalnoj neveri. Kaze mi posle da nece istrpeti ako je u porodici jos jedna osoba kojoj je Zvezda bitnija od porodicne zajednice i da menjam kako znam i umem hitno mentalitet deteta 😄 
 

  • Love 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Mladja sestra mu ima danas rodjendan, sve dekorisano i spremno za slavlje, sin (bio juce sa mnom na utakmici) mi se budi, ulazi u kuhinju i kaze mami na veselo pitanje da li je spreman da proslavi prvi rodjendan sestre: "Volim je mnogo, ali ne zelim da slavim danas jer smo juce izgubili od Barselone. Nisam srecan a znam da nije ni tata." 😄 😄 

 

Mama ga gleda u totalnoj neveri. Kaze mi posle da nece istrpeti ako je u porodici jos jedna osoba kojoj je Zvezda bitnija od porodicne zajednice i da menjam kako znam i umem hitno mentalitet deteta 😄 
 

come_to_the_dark_side_we_have_cookies--i

:classic_biggrin:

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...