Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

Vec sam video da ces nas odvesti u drugu rundu rasprave o umetnickoj vrednosti muzickih ostvarenja i stvaralaca, ali izgleda da nije tako xD


Generalno preferiram pesme sa zenskim vokalima naspram muskih, i to u znacajnoj meri. Ne znam, da li zenski vokali bolje izraze tekst i emocije tako da se (ja) lakse povezem, jednostavno su mi vise sluhougodne. 

 

Obozavam Kajlinu muziku, njen glas pogotovo, iako je ocigledno da ga lazira da zvuci vise zavodnicki, ili podigne visinu, da bi zvucala mladje xD

I njenu scensku garderobu takodje.
Melodije su onako, bas catchy, pomalo otrcane, povrsne, ali i ja sam povrsan. Sveukupno mi je bas inspirisuce (u pogledu raspolozenja).
Mozda sam i nostalgicno povezan s vremenom u kojem je bila posvud na TV-u i radiju, tj sigurno jesam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

Vec sam video da ces nas odvesti u drugu rundu rasprave o umetnickoj vrednosti muzickih ostvarenja i stvaralaca, ali izgleda da nije tako xD

 

ma jok, samo razmisljam o grupama i projektima koji su mi generalno bezveznjikavi ali imaju jednu tjundzu koja izuva.

 

npr,

 

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Stiletto said:

 

Odma' dođe 😁

 

 


Htedoh baš pitati @Chaos Is Me da li ima da preporuči neke njegove prljave metalike koje su uglavnom instrumental. Bio sam na XY svirki i skontao sam da me prilično odbijaju ti "epski" glasovi.
Al' da ne bude smooth heavy coffee hard New York rock relaxing plejlista već neki album 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

ma jok, samo razmisljam o grupama i projektima koji su mi generalno bezveznjikavi ali imaju jednu tjundzu koja izuva.

 

npr,

 

 

 

Bio sam "danas dana star" kada sam saznao da Glorija nije originalna pesma Lore Branigan.

Nego, tacno znam o cemu pricas.
Zbog ove pesme sam kupio CD Wyclef Jean-a. Naravno, rec je o pre-internet eri, kada nemas nikakav uvid u stvaralastvo nekog pevaca osim tih par spotova koji su dospeli do Kosave, SOS-a, 3K i sl

 

 

Ako sam CD preslusao ukupno dva ili tri puta. Sve ostale pesme bile smece 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uvrnuto said:


Htedoh baš pitati @Chaos Is Me da li ima da preporuči neke njegove prljave metalike koje su uglavnom instrumental. Bio sam na XY svirki i skontao sam da me prilično odbijaju ti "epski" glasovi.
Al' da ne bude smooth heavy coffee hard New York rock relaxing plejlista već neki album 

 

Imam koliko hoćeš. Probaj nešto od: Night Verses, Cloudkicker, Pelican, Toundra, Animals as Leaders...ako te zanima konkretan album ti reci.

 

Meni je post rock nešto što uvek mogu da slušam ali me teško šta oduševljava iz tog domena ovih dana, ako si za tako nešto onda probaj: Do Make Say Think, Caspian, We Lost the Sea, If These Trees Could Talk, Yndi Halda, Godspeed you! Black emperor...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, uvrnuto said:


Htedoh baš pitati @Chaos Is Me da li ima da preporuči neke njegove prljave metalike koje su uglavnom instrumental. Bio sam na XY svirki i skontao sam da me prilično odbijaju ti "epski" glasovi.
Al' da ne bude smooth heavy coffee hard New York rock relaxing plejlista već neki album 

 

Say no more, say no more, wink, wink, nudge, nudge...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Bio sam "danas dana star" kada sam saznao da Glorija nije originalna pesma Lore Branigan.

Nego, tacno znam o cemu pricas.
Zbog ove pesme sam kupio CD Wyclef Jean-a. Naravno, rec je o pre-internet eri, kada nemas nikakav uvid u stvaralastvo nekog pevaca osim tih par spotova koji su dospeli do Kosave, SOS-a, 3K i sl

 

 

Ako sam CD preslusao ukupno dva ili tri puta. Sve ostale pesme bile smece 😄

 

 

da, ima tih likova / bendova, koji po albumu naprave jednu brutalnu hitchinu a onda otaljaju jos 9+ tjuna, jer, album

 

joy division squad bez ian curtisa npr

(da ne lepim ocigledan blue monday, jednu od najboljih tjuna svih vremena)

 

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je pop žanr njanjav, prema ChatGPT-u?

 

Quote

Termin "njanjav" je subjektivan i često ima negativan prizvuk. Kada se koristi da opiše muzički žanr kao što je pop muzika, to može ukazivati na to da neko percipira pop muziku kao površnu, jednostavnu ili neduboku. Međutim, važno je napomenuti da je takva ocjena često bazirana na ličnim ukusima i predrasudama, te da se ne može generalizovati na sve pop pesme ili izvođače.

 

Pop muzika kao žanr obuhvata širok spektar stilova, od catchy pop hitova do dubljih i složenijih kompozicija. Iako su mnoge pop pesme dizajnirane da budu pristupačne i lake za slušanje, to ne znači da su nužno "njanjave" ili bezvrijedne. Postoje brojni primeri pop pesama koje sadrže kompleksne tekstove, sofisticirane harmonijske strukture i zanimljive aranžmane.

 

Važno je imati na umu da muzički ukus varira i da ono što se nekome čini njanjavim, drugome može biti izuzetno dragoceno i inspirativno. Kritičko razmišljanje o muzici je zdravo, ali važno je izbegavati predrasude i otvoreno razmatrati različite aspekte muzike pre nego što se donese konačan sud.

 

Uz to, muzika je često podložna promenama i evoluciji, pa je ono što se danas može percipirati kao "njanjavost" možda sutra osnova za novo muzičko ostvarenje.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RatzenStadt said:

Eee, ne znam puno o Dzoj Diviznu, tj ne vise od onoga sto je prikazano u (autobiografskom) filmu Control (2007). Odgledao sam ga samo verujuci coveku na rec i totalnoj preporuci koju sam dobio. Ne bih nista propustio ni da ga nisam nikada odgledao : (

 

 

 

 

ovo sto ja pominjem je "new order", bend koji ima zajednicko sa joy division samo clanove benda minus curtis.

 

joy division je opasan bend i dobar meme materijal

 

ndA8VU0_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...