Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

9 minutes ago, Nicklord said:

Treba da batale sve profi kompozitore i tekstopisce i da samo oni pišu 😄 

 

 

 

 

Pa sve pesme oni i pišu... Damiano je autor svih tekstova ja mislim. 

 

Ovaj album je odličan, vidi se da je namerno komercijalan (samo tri pesme su na italijanskom). Dosta su napredovali što se tiče poznavanja engleskog jezika, deluje da je ranije Damiano dok piše razmišljao na italijanskom pa prevodio, a sad već razmišlja i na engleskom. Čuje se uticaj pank bendova, hard rok, pop izvodjača, glam rok bendova... Baš su top. Inače pesma Gasoline je posvećena ukrajinskom narodu tj. protiv Putina. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Pa sve pesme oni i pišu... Damiano je autor svih tekstova ja mislim. 

 

Ovaj album je odličan, vidi se da je namerno komercijalan (samo tri pesme su na italijanskom). Dosta su napredovali što se tiče poznavanja engleskog jezika, deluje da je ranije Damiano dok piše razmišljao na italijanskom pa prevodio, a sad već razmišlja i na engleskom. Čuje se uticaj pank bendova, hard rok, pop izvodjača, glam rok bendova... Baš su top. Inače pesma Gasoline je posvećena ukrajinskom narodu tj. protiv Putina. 

Na ovom nisu, baš se čuje. Ove pesme gde su zvanično producenti i/ili 100% kompozitori su gotovo sve bolje nego ove gde nisu 😄

 

gOgFbhh.png

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vidiš, nisam proverila facts 😂 Hvala! 

 

Ma da, kao što su i pesme na italijanskom osetno bolje. Baš se čuje da su tu 100% slobodni. Nakon prvog slušanja neki moj redosled je: 

1. Timezone

2. Il dono della vita

3. If not for you

4. Don't wanna sleep

5. Feel

6. Gasoline 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

@SteveFrancis#3 Vidiš da znam ponešto od tog opusa, ali vrlo malo. 🤗

 

Znas:)

 

Ovo je hichina, jedan onomad sasvim neplanirani komercijalni zabod

 

BTW, cesto se zaboravim da sam muzicki ejlijen - skoro sam koleginici pojasnjavao tematiku jedne knjige i kazem to ti je koncept kao Tupacova Letter 2 My Unborn, na sta mi ona kaze 'jao, zao mi je, ali ne kapiram bas sta hoces da kazes, ne poznajem bas Tupacov opus' :///

 

Evo jos jedan god-tier hit

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Znas:)

 

Ovo je hichina, jedan onomad sasvim neplanirani komercijalni zabod

 

BTW, cesto se zaboravim da sam muzicki ejlijen - skoro sam koleginici pojasnjavao tematiku jedne knjige i kazem to ti je koncept kao Tupacova Letter 2 My Unborn, na sta mi ona kaze 'jao, zao mi je, ali ne kapiram bas sta hoces da kazes, ne poznajem bas Tupacov opus' :///

 

Evo jos jedan god-tier hit

 

 

 

 

 

I am an alien, I am a legal alien 

 

Razumem taj koncept bivanja muzičkog ejlijena, mada ja ne slušam neki specifičan žanr nego čak komercijalu i mejnstrim sadržaj, ali imam u glavi gomilu (beskorisnih) informacija na koje referiram i onda dobijem neku sličnu reakciju. Ali mislim da ti je baš kulturno odgovorila, iako ne kapira referencu; ljudi često budu u fazonu a brt kakav 2pac te sad spopao, o čemu ti to... 

Link to comment
Share on other sites

nije 2pac neki skriveni biser. 

ja se nisam upoznao sa njegovim opusom (osim toga što me ne radi, ni on ni biggie uglavnom), prosto zato što mi je mtv ogadio ikakav pokušaj da se involviram, sa zvezda partizan pristupom problematici.

 

wu-tang i solisti je bila najkulja pojava iz tog hip hop pop miljea. imali su i wu-wear :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, uini said:

nije 2pac neki skriveni biser. 

ja se nisam upoznao sa njegovim opusom (osim toga što me ne radi, ni on ni biggie uglavnom), prosto zato što mi je mtv ogadio ikakav pokušaj da se involviram, sa zvezda partizan pristupom problematici.

 

wu-tang i solisti je bila najkulja pojava iz tog hip hop pop miljea. imali su i wu-wear :lol_2:

 

Naravno da nije skriveni biser vec 90's mejnstrim, ali je svejedno cak i ovakva pesma (jedna od njegovih najpoznatijih) za opstu populaciju ovde u er es strano telo[/].

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Naravno da nije skriveni biser vec 90's mejnstrim, ali je svejedno cak i ovakva pesma (jedna od njegovih najpoznatijih) za opstu populaciju ovde u er es strano telo[/].

 

Big fuckin deal... Mož' misliti, likuša nema pojma sa '90s mainstreamom. A koliki je to zaista mainstream u odnosu na neke druge hitove iz drugih žanrova iz tog vremena, konkretno one koji su predugo bili u prvom planu i puštani do iznemoglosti? Zamisli da se svi razočaramo, šokiramo, zabezeknemo, kad neko nešto ne zna, a što je nama drago. Veći je problem ako tako nema pojma sa baš svim i svačim, pa u datom društvu npr, ako tema za razgovor nije striktno posao, ili small talk, može da bude solidnog transfer blama (Ignorant level OŠ/srednja). Na onim pub kvizovima, koje povremeno do redovno posećujem, nevezano za kriterijume onog ko sastavlja, generalno pitanja iz tih oblasti su rezervisana za ostatak ekipe, podrazumeva se da ja to samo slučajno mogu znati (Tako jednom prilikom prošle god, nisam znao da imenujem nijednu pesmu/izvođača, u rundi u kojoj su pustili jedno 5 pesama da se pogodi, periodi od kada su pesme su bili od kraja '80-ih do sredine '10-ih, jesu sve popularne stvari koje sviraju svugde, ali me po defaultu ne zanima ni najmanje ko je artist i kako se zove track)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...